Reklama

pondělí 9. dubna 2018

Česká televize prokazatelně manipuluje s diváky. Její kodex je k ničemu, dokládá bývalý zpravodajský důstojník

9. 4. 2018   ParlamentníListy
Aktivitám na podporu České televize, kterou v předešlých dnech podpořili umělci peticí, se vymykají analýzy, které o prohlubující se nespolehlivosti veřejnoprávní televize publikuje web plukovníka v záloze Jiřího Wagnera. Pro ParlamentníListy.cz se mimo jiné vyjádřil o umělcích, kteří podléhají pocitu, že mají výsadu a nadání vynášet soudy. Pro média má doporučení, jak posluchačům efektivně předkládat, kdo má ve společnosti pádné argumenty a kdo se více přibližuje, nebo oddaluje od pravdy. A proč Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám mlčí stejně jako Jandovy Evropské hodnoty?Umělci, pozor na předpojatost a...

Protizemanovci nedávno jásali nad politickou angažovaností umělců během rozdávání cen Český lev, kde režisér Jan Svěrák a další sbírali podpisy pod petici Pět vět na obranu České televize.

Co se týče osob z uměleckého života, ty mají podle někdejšího zpravodajského důstojníka Jiřího Wagnera výhodu v tom, že mohou pro šíření svých názorů využít sdělovací prostředky, případně své televizní pořady. „Neměly by to však nikdy zneužívat k jednostranným a předpojatým výstupům. Neměly by podléhat pocitu, že mají výsadu a nadání vynášet veřejné soudy. Jejich úkolem je přiblížit občanům dění ze všech stran, k čemuž mají nejlepší předpoklady, protože mohou všem aktérům pokládat správné otázky,“ předkládá svůj postoj s tím, že to je prostě to nejdůležitější, čím by měly společnosti přispět, když se už odhodlají k rozebírání politických kauz.

Vysvětluje to blíže na příkladu: Pokud mají umělci problém například s lidskými právy v Číně, měli by se stejnou měrou zabývat také lidskými právy zadržených osob na Guantánamu, lidskými právy civilních obětí při nezákonných agresích proti svrchovaným státům a podobně. „Jinak se z toho z jejich strany stává jednostranná, a tudíž propagandistická záležitost,“ míní a vrací se k tématu obrany České televize: „Jestliže chtějí chránit Českou televizi, měli by se nejprve velmi dobře seznámit s tím, proč je kritizována, a podívat se na rozbor jejích zavádějících výstupů,“ zdůrazňuje bývalý zpravodajský důstojník v ozbrojených silách, který se nyní věnuje analytické činnosti mimo jiné v oblasti bezpečnostní politiky a zpravodajských služeb.

Dezinformace, zamlčování, manipulace, chyby

Jednotlivé případy zavádějících výstupů na Wagnerově portálu exanpro.cz mapuje seriál „Prohlubující se nespolehlivost České televize v mediálním zpravodajství“.

„Pracovníci zpravodajských pořadů České televize šíří vědomé i nevědomé dezinformace, zamlčují fakta, snaží se o manipulaci diváků, vyhýbají se pokládání relevantních otázek, vystupují předpojatě a předkládají informace s výraznými odbornými nepřesnostmi a chybami,“ uvádí zcela nepokrytě vysloužilý plukovník, proč se tímto tématem začala zabývat jeho zpravodajsko-analytická agentura, v níž zúročuje své profesní zkušenosti bez závislosti na jakékoliv státní či soukromé instituci.

Nespolehlivé zpravodajství, za kterým stojí samotní reportéři a moderátoři, se v České televizi podle něj týká zejména tematiky Ruské federace, NATO, EU a zpravodajských služeb.

Ticho po pěšině, jak to?

Prokázat zpětně omyly, dezinformace a chyby v případě audiovizuálního média je podle něj poměrně jednoduché. „Dobré je to, že existuje velké množství přímých důkazů, protože jde o televizní a internetové záznamy. Ale špatné je to, že se tím nikdo nezabývá – ani vedení ČT, ani Rada ČT, ale ani Poslanecká sněmovna, která Radu ČT volí a odvolává,“ podotýká Jiří Wagner.
Ti, kdo by se podle něj měli ozvat, jaksi strkají hlavu do písku. „Think-thank Evropské hodnoty i Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám a další organizace mlčí,“ říká.
I prvně zmíněným spolkem se již mimochodem komunita zpravodajců kolem Jiřího Wagnera zabývala, a to již v roce 2016, kdy upozornila na to, že zveřejňované informace think-thanku, které bez ověření převzala Česká televize, jsou jednostranné, neúplné a k identifikování pravdy a dezinformaci mají daleko. Přesto ve své studii například bez jakýchkoliv pochybností konstatují, že „v České republice již dlouhou dobu probíhá politická, ekonomická a mediální dezinformační kampaň, která je součástí hybridní války vedené Ruskou federací. (…) Cílem této kampaně je podrývat demokratické instituce, nabourávat důvěru občanů v tradiční politické strany a mainstreamová média...“ A jaká byla reakce zpravodajců Exanpro:Podobným tématem se zabývají i zde
  
... ... .... ...
.... .... .... ....

Celý text zde

 

16 komentářů :

 1. Pod přísnými tresty zakázat lobink a neziskovky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zakázat nápady z Prahy a jejich neziskovky

   Není se čemu divit cikány tady už živýme několik staletí na ně platily bolševici skoro všichni museli pracovat žádné soc.dávky na bydlení ani na živobytí žádný rozdíl nebyl mezi cikánem a Čechoslovákem !!!Jak si kdo ustlal tak si lehnul!!O Arabech se ví že to je lůza šmelinářu štítící se práce oni dělníci na výrobu dětí a ženy jejich fabriky !!!Takovou chátru Arabu v ČR zásadně odmítáme a radši se starat a pečovat o svoje dětí a dát jim odbornou lékařkou péči aby se na ně nemusely dělat a žebrat zbírky peněz a víček od pet lahvý !!!
   A. Doubek

   Smazat
  2. Kolik dáváme na neziskovky ročně v Kč9. dubna 2018 18:30

   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=196338
   Člověk v tísni, o.p.s. (249 628 650), Organizace pro pomoc uprchlíkům (46 786 527), Sdružení pro integraci a migraci (30 079 876), Poradna pro integraci (22 973 418), InBáze (10 565 144), Multikulturní centrum Praha (23 611 803), META - Sdružení pro příležitosti migrantů (21 042 731), Centrum pro integraci cizinců (25 969 612), Evropská kontaktní skupina o.s. (31 227 714), Poradna pro občanství, obč. a lidská práva (50 547 441), Slovo 21, z.s. (25 148 073), Sdružení občanů zabývajících se emigranty (7 016 246), MOST PRO, o.p.s. (6 004 237), La Strada CR, o.p.s. (1 169 596), Lačhe Čhave (nedohledáno), AMIGA, z.s. (nedohledáno), Charita ČR (nedohledáno v stovkách milionů Kč).
   Jak vidět z naších chudých daňových kapes vydáváno více jak půl miliardy korun ročně pro potřeby cikánů a ilegálních vetřelců do ČR. Zajímá se vůbec někdo z vlády, z politiků, NKÚ a jiných orgánů, jak „odpovědně“ je s těmito (našimi) penězi nakládáno, kam jsou investovány a jaké jsou příjmy těch, kteří v těchto organizacích těžce (nepochybně až vysílením padající) pracují? Vždyť politické neziskovky jsou nátlaková forma pro prosazování nebezpečných agend! To na jedné straně.
   Na druhé straně se i nadále nedostávají peníze na léky, léčebné procedury, zdravotní pomůcky, organizují se sbírky peněz (viz např. Tří královská a celá řada dalších akcí), sběr víček od PET lahví, charitativní akce a nevím co ještě na těžce nemocné, nevyléčitelné děti, zdravotně postižené a celou řadu jiných sociálně postižených spoluobčanů. Na tyto všechny se musí vybírat mezi občany, zatímco sta miliony korun jde pro někoho, kdo tu ještě ani není, resp. pro ty kteří se na tom jako pijavice bezostyšně (na ministerské úrovni) přiživují. To už nezmiňuji naše „poněkud více než je zdrávo bohaté spoluobčany - miliardáře“, kteří by rovněž mohli na tyto účely nějakým tím miliónkem přispět. Mohli, ale nepřispívají. Tedy až na jednu vzácnou výjimku - prezident Miloš Zeman, ač není miliardář, celý svůj plat dává Klokánku!

   Smazat
  3. 14:41
   18:30

   Páne, či dámo. Vy si zde na NR, koledujete o vymazání beze stop. Toto téma je zde TABU!

   Vždyť jsou z Prahy, ti válčí jedině na druhé polokouli a napříč, pyskem a klávesnicí, jináč DELETE!

   Téma ohledně romáků (cikánů), je pro ně marginální záležitostí? Jen to ne, ještě něco výbušného a velmi problematického v Čechách na Moravě a ve Slezku podnítí! Prahy se netýká, tam mají ROMpien a tROMvajen slavnosti?

   A proto radši stokrát Skripal, světovláda, globální aspekty ... nu Pražáci ...?

   Ramón

   Ps.u Jílkové jste byl, jak loutna bez strun.

   Smazat
  4. Češi a Slováci jsou nenávistí opilí. Rytmus má nový videoklip, který poukazuje na rasismus vůči Romům

   Rytmus spolu s P.A.T. zveřejnili nový videoklip k písni Neprispôsobiví. Rappeři svým drsným textem poukazují na rasismus vůči Romům. Ve videoklipu zní neotřelý vulgární text, který doprovází záběry rasistů.

   "Hej ty rasisto, tvůj obraz o mně ti namaloval tvůj stát a tvoje média...". Anebo "Házíte nás do jednoho pytle, protože média nikdy neukážou Cigána, který žije normálně," slyšíme v textu písničky.

   "Stojím tu za moji rasu, no dobře, vím, že nejsme bez viny. To, co si o mně myslíš, ti v hlavě vytvořily televizní noviny... ," říkají Rytmus a P. A. T., kteří bez zábran a naplno dávají novým singlem najevo, že Romové jsou zobrazováni vládou nebo médii často jen v negativním světle a tím šíří rasistické a diskriminační názory ve společnosti. "Češi a Slováci, ty jsou nenávistí opilí," zaznívá v rappovaném textu. Rytmus v refrénu zpívá: "Stále jsme to jen my, ti nepřizpůsobiví. Vytvořili jste nás vy, ano váš obraz jsme my." Jeden z obrazů drží ve videoklipu i zpěvačka Monika Bagárová nebo Igor Kmeťo.

   Nová píseň, publikována před dvěma dny, se okamžitě stala hitem a vzhledem k ostrému a silnému textu se ozývají různé ohlasy.

   Mnozí na sociálních sítí uvádějí, že konečně někdo z Romů vyjádřil nelibost, jak k nim společnost přistupuje. Nesouhlasí s házením Romů do jednoho pytle a skladba rapperů i přes jejich "nekorektní" způsob vyjadřování se líbí.

   Vyskytují se i kritické hlasy, kterým se nelíbí text. Je prý příliš sprostý a nevhodný.
   A. Doubek

   Smazat
  5. jaký přísný trest? všechny označit a zavřít zbavit majetků občanství a dvacet devět let nucených prací

   Smazat
  6. cikán nemůže žít normálnš, když naši vlas nelegálně okupuje 340.000 přistěhovalců a okupační vláda jim z našich daní platí 25.000.000.000 korun ročně!

   Smazat
 2. Ano
  je to tak a autor jen z pozice své profese
  zopakoval co kde kdo vidí.
  Mnohem více odvážné a zajímavé
  by byla autorova předpověď
  vyústění této neblahé situace v naší vlasti.
  Pokládám za autoritu
  nejen pojmenovat skutečný stav věci
  ale i jako odborník neohroženě
  tvořit budoucnost...
  Není příliš času*

  OdpovědětSmazat
 3. Ti, kteří prostřednictvím (masových) médií šíří dezinformace či účelové lži anebo cíleně zamlčují relevantní fakta atd., to dělají zcela vědomě!
  Přesně tak, jak to odpovídá způsobu jejich (hodnotového) vidění světa.
  Vždyť právě pro toto byli do těch médií vybráni jako nadstandardně placení prášilové!
  Stejně tak byli a jsou i dnes vybíráni jiní prášilové a koniášové do různých think-tanků či "hodnotových" agentur.
  Ti vůbec nestrkají hlavy do písku, ba naopak, mají je hrdě vztyčeny, a spolu s nimi i členové těch rad pro dohled nad mediálním oblbováním lidu obecného.
  Jsou totiž z jednoho ideologického kadlubu.
  Od těch se proto nedá očekávat nic jiného, než jen pokračování, popř. i přitvrzení ve své "bohulibé" činnosti.
  Řešit to jistě lze, je to ovšem závislé na vůli politické reprezentace. A tedy na rozhodnutí voličů, koho si pro polit. řízení země zvolí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. proč tak něžně soudruhu, napiš sem pár jmen

   Smazat
  2. Není potřeba seznamů, všichni je známe a není jim kam uniknout!

   Smazat
 4. Co dělá v Česku tzv. retrogarda, která si říká umělecká? "Třesky plesky, my jsme kavárenské kecky!" To je vše a ovšem to není nic nového, produkci této "honorace" lidských parazitů známe z doby po r. 1948, kdy byli "přimknuti ke straně a vládě",tzv. práger frýhling, i z doby normalizace a zase z hadrákové kontrarevoluce, stále a znovu přimknuti ke kapitálu a daním občanů. Co umí? Být hbitě u koryta a toť vše. Všechny ty ceny a cetky, co se dnes a denně rozdávají po večerech na ČéTé mají cenu zlámané grešle a proslulost českého umění ani nedosáhne hranic televizního signálu! A tak "podzemní" weby zůstávají jediným spojením mezi spravedlivými - ještě kdyby nebyly rušeny retrogardou sprosťáckými a hulvátskými reakcemi, které dokreslují tu bezbřehost jim vlastní blbosti a bezcharakternosti. A přitom je zdvořilost a slušnost jednou z mála věcí, které jsou i za kapitalismu zdarma!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel nejsou zdarma. Na slušnost a zdvořilost se tvrdě doplácí.

   Smazat
  2. 17:47 Vašnosti, to je fajnová povídačka, že je něco v kapitalismu zdarma. Není pán takhle poslanec ? Jediné, co je za kapitalismu snadno k mání, je panáčku bída.

   Smazat
 5. Můj táta, 1924, říkal, kapitalista ti ani korunu nedá zadarmo, a když ano, tak na tom musí alespoň tři koruny vydělat. Aottj.


  OdpovědětSmazat
 6. ČT a komedianti je jen jedna prolhaná zaplacená verbež.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.