Reklama

pátek 27. dubna 2018

Chceme jakožít v Krumlově?

Karel Sýs
30. 4. 2015

Český Krumlov je na tom stejně jako Benátky, Paříž, Řím…
Pro cizince všech ras a národů tu nenajdeš českého živáčka. Je to město duchů, kteří se marně prodírají semknutými šiky Japonců.


„Umělkyně“ Kateřina Šedá vydyndala od města 100 000 korun – ne snad pro přeživší obyvatele Krumlova („Ti, co tam ještě zbývají, se ani nezdraví“), ale aby vyrobila katalog, kterým chce prezentovat své řešení na bienále architektury právě v Benátkách.

A jaké je to řešení? Od června do srpna ubytuje v šesti bytech v centru 12 až 15 rodin. Dostanou plat a jejich úkol: třeba se procházet s kočárkem anebo venčit psa! Předstírat, že domorodci ještě úplně nevyhynuli.

Město na bohulibou akci zapůjčí pět bytů připravených k rekonstrukci, jeden byt přihodí Egon Schiele Art Centrum (dřív se tomu po čecháčkovsku nadávalo galerie).

Město se už zřejmě začalo bát, neboť „v Benátkách nebo Barceloně jsou proti turistům demonstrace“. V Krummau demonstrace samozřejmě nehrozí, v holubičím protektorátu se demonstruje pouze proti neposlušnému prezidentovi, ale na kočárku s nějakým tím českým nemluvnětem zrak cizince určitě se zalíbením spočine.

V Čechách jakožijeme, jakočteme, jakomilujeme…

„Zamilované dvojice dostanou divadelní nadílku“ a jakonoviny nám poradí, „kam vyrazit za láskou“…

Dostaneme tipy „jakým dárkem překvapit křehkou polovičku“, jaké si namíchat „romantické drinky“, poučíme se, že „návod na lásku na celý život zní dobrý sex“, prozradí nám, „co čtou čerstvě zamilovaní či manželé“ či jak „skloubit zahraniční angažmá s youtubertsvím“ (pozor, neplést s tuberou) i jak si „vychovat malé pizzaře“, můžeme se „fotit s Metrem plným lásky“…

Zkrátka sdílet všeobecné zblbění.

Byl první máj, byl kšeftů čas, korunou i eurem zaváněl háj…

Chceme v tom vůbec žít?

14 komentářů :

 1. A co je vlastně poselstvím blábolu tohoto blba Sýse? Nenávist k umělcům? Nenávist k turistům? Nenávist k naší zemi? Nenávist k občanům ČR který nedemonstrují tak jak by si Sýs přál? Nebo má jen potřebu vypsat se ze svého zoufalství?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. poselstvím ja varování před blby, ať už si říkají umělkyně nebo anonym 21:34

   Vymazat
  2. Kápnul jste asi na to. Vypsat se ze zoufalství. Já ho taky pociťuji, když to čtu. Sto tisíc korun. Není to až tak moc peněz. Ale podle toho, jak investovaných. Na tudle kulisu? Město samo jistě moc bohaté není. Snad by se daly peníze použít na něco autentického. Tak tolik k meritu věci. Ptáte se, zda "poselstvím blábolu tohoto blba Sýse je nenávist k umělcům?" Tak pro informaci, Karel Sýs je básník. Opravdu JE básník. Proč by zrovna on měl pociťovat nenávist k jiným umělcům? To mi vysvětlete? Ledaže umělce vidíme v každém, kdo se za něj sám považuje. Nemusíte mi odpovídat, že Sýs napsal jen kraviny. (Přesně tohle od vás čekám.) Nepochybně jste z jeho díla do této chvíle nečetl ani řádku.

   Vymazat
  3. 22:07 Ano, postmoderní zblbění (lze-li vůbec nevzdělanci zblbnout) a zlatý důl pro kejklíře a kavky.

   Vymazat
 2. Nic jste nepochopil, ani nezažil. Naprosto jste chyběl ve školení lavici, když se probíraly lierární žánry, nic jste nečetl. Jak jinak si vysvěltit, že jste si sice písmenka přečetl, ale smysl textu vám zcela unikl. Pokud jste starší, jste trouba. pokud mladší, žádejte vrácení školného. Nic vás nenaučili.

  OdpovědětVymazat
 3. NARROWMINDED = vystizne anglicke slovo , prelozeno do cestiny, snad nejlepe jako - uzka mysl. To me zde casto drazdi.

  Zde vubec nejde o Katerinu Sedou, ale o to, ze nekdo jiny urcuje, co je spravne a co neni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, zda vám dobře rozumím. KDO tady určuje, co je správné? Sýs? Napsal svůj názor. Zveřejnil ho. Co je na tom špatně? On ani nemá možnost něco určovat. Nemá na to odpovídající postavení a kompetence.

   Vymazat
 4. Tak to bude jak Slunce seno erotika , ale skutečně . Jak pro Italy .:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Tento článek jsem ňák nepobral. To je to v Krumlově tak zlé?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1.02 mnohem, mnohem horší...

   Vymazat
  2. Dokonce už i na cro - stanici Praha lze slyšet podobné závěry v pořadech o cestování.

   Vymazat
  3. Do center Prahy už Pražáci ani nechodí, pokud zrovna nemusí. Uvidíme, co budou slunkop¥če dělat, když tam nebudou Japončíci a Číňani, ale zahalenej Pragochálífát.

   Vymazat
  4. Tak fakt je ten, že jistá populární blogerka z iděsu, co se navrátila do Prahy z 12letého pobytu v Itálii, právě napsala blog o tom, jak se změnil Václavák od dob, kdy tam jezdila v 80. letech jako dítě. Je to velmi tristní čtení. Pěkný výsledek vítězství lásky a pravdy, jen co je pravda.
   Co dodat? Oškubané Česko nám snad ještě patří, ale Václavák už ne.

   Vymazat
 6. Pane Sys bylo smazano 30 +/- prispevku pod vasim clanekem. Jste sabotovan.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.