Reklama

středa 4. dubna 2018

Chtějí USA diplomaticky vycouvat z kolosálního průšvihu "Skripal"?

- kou -
4. 4. 2018    PrvníZprávy
Americké ministerstvo zahraničí nabídlo Rusku, aby vyslalo nové diplomaty, kteří nahradí šedesát diplomatů předtím deportovaných z této země. Uvedla to internetová stránka Yahoo News.Ministerstvo zahraničí USA svůj naprosto nečekaný a šokující krok doprovodilo slovy, že Moskva nemůže snížit celkový přípustný počet zaměstnanců diplomatické mise. Zdá se, že se Spojené státy chtějí nenápadně vyvléci z kolosálního průšvihu spojeného s „případem Skripal“.

„Ruská vláda má stále právo žádat o akreditaci, aby obsadila volná místa v diplomatické misi," uvedl mluvčí ministerstva zahraničních věcí a poznamenal, že každá žádost bude posuzována samostatně.

Podle něj Spojené státy vycházejí z předpokladu, že Moskva přijme také nové americké diplomaty výměnou za ty, kteří byli deportováni v reakci na rozhodnutí Washingtonu.

„Rusko nás neinformovalo o svém záměru snížit celkový přípustný počet zaměstnanců v naší diplomatické misi," uvedlo americké ministerstvo zahraničí.

Nedávno se řada zemí v Evropě, stejně jako Spojené státy a Kanada, rozhodla vykázat celkem více než sto ruských diplomatů v souvislosti s případem otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala ve Velké Británii.


Obludná lež Borise Johnsona

Vzniká hned několik otázek. Za prvé, americké ministerstvo zahraničí si uvědomilo, že reciproční krok Moskvy de facto ochromí činnost USA v Rusku (ať už diplomatickou, politicky vlivovou či rozvědnou). Za druhé, tento krok spíše naznačuje slabou přesvědčenost USA o tvrzení Velké Británie, že za otravou Skripala stojí Rusko – jistě, solidaritu veřejně vyhoštěním 60 ruských diplomatů projevilo, ale nyní tiše nabízí uprázdněná místa znovu zaplnit.

Rusko odpovědělo na nepřátelskou akci Západu a oznámilo podobný počet zahraničních diplomatů coby persona non grata a podniklo další odvetná opatření. Ve světle prohlášení britské vojenské laboratoře Porton Downu, že odborníci nebyli schopni zjistit zdroj výroby nervové látky, ani určit, že původcem je Rusko, je to celkem pochopitelné, stejně jako obludné. (mimochodem tvrzení ministra obrany Stropnického a generála Šedivého, kteří tvrdili, že v České republice nic takového jako vývoj nebo vzorky nervových látek typu "novičok" neexistují se "stoprocentní jistotou", aby jejich existenci a studium potvrdili ve vyškovské vojenské laboratoři, se moc nevzdaluje Johnsonovým lžím - pozn. red.)

Obludné především proto, že ministr zahraničních věcí Boris Johnson veřejně Britům a celému světu lhal. V rozhovoru s novinářem Deutsche Welle tvrdil, že se osobně ptal odborníků z laboratoře Porton Down na ruský původ látky a obdržel prý „kategoricky“ kladnou odpověď naprosté jistoty britských vědců, že látka byla vyrobena v Rusku.

V centru Salisbury se 4. března našel v bezvědomí bývalý plukovník GRU a britský agent Sergej Skripal a jeho dcera Julia. Přes nedostatek důkazů britská strana tvrdí, že Moskva je zapojena do otravy Skripala látkou A234, což Rusko kategoricky popírá. Jako „odvetný krok" Londýn vyhostil 23 ruských diplomatů ze země. Británie byla podpořena 16 zeměmi EU, stejně jako USA, Kanadou, Norskem, Austrálií, Moldavskem, Albánií, Makedonií a Ukrajinou. Česká republika se ostatně podlézavě také připojila. Ačkoliv sousední Rakousko to odmítlo a poznamenalo, že ohledně účasti Ruska na otravě v Salisbury „žádné důkazy nevidělo“.

Rusko odpovědělo na nepřátelskou akci Západu a oznámilo podobný počet zahraničních diplomatů coby persona non grata a podniklo další odvetná opatření.

- - -

Související články:

15 komentářů :

 1. Není to zase nějakej fake? Nějak se mi nezdá, že by to nepřinesla nějaká velká agentura, ale kdo ví, třeba se to tutlá.

  OdpovědětSmazat
 2. Neměl by ten imbecil johnson rezignovat ale to se nestane že.

  OdpovědětSmazat
 3. Už to pomalu leze! Ta Májová jalovice i s tím primitivem jsou mi ukradení, ale jsem zvědav na ty naše kašpary, jak se budou kroutit.Jeden odeesácký blbeček už se nechal slyšet, že nezáleží ani na tom, jestli je to pravda, ale že je důležité ukázat na kterí straně barikády stojíme. A prý vypovězení diplomatů je jen takové bezvýznamné gesto a nikdo to ani neřeší. Já se divil, proč má Británie takového vola na místě MZV. Už to vím. Může si to dovolit. Jejich kolonie v EU tam má ještě větší a devétnější pitomce! Aelspoň většinou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odeesácký blbeček měl pravdu, přecedo! Vo to tady šlo.

   Smazat
 4. Anonym 22:07. Naprostý souhlas a 1*!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vsechno spatny a to co delaj satani je zase naopak k necemu dobry. A rusove at za nima nikam NELEZOU..
   Uz to nemaj davno zapotrebi...
   Celej svet to vidi .......A zvraci z tech podvratnych krys...
   Protoze ta silena a nemocna propaganda byla namirena na nas....Jako dukaz aby nas zase presvedcovali proti Rusku pomoci lzi...
   Ted s tim skoncili ,a zase dokazali ze, uz plazum mnoho let neni mozne verit..

   Smazat
 5. Je ostudne , ze Cesko vydalo cudzieho obcana na prianie usa do ich ruk , ked vedia , ze usa muci vaznov a prve naznaky uz su tu , vraj sa Nikulin pokusil o utek !!Takze dakujeme za ukazku CR ,ako funguje u vas demokracia .

  OdpovědětSmazat
 6. Boris Alexander Johnson , pohrobok vyvrazdenej carskej rodiny v Rusku , si umienil , urobi poriadky s RF. Je to nasprostejsi nekvalifikovany minister Britanie , ale takeho si vybrala nekvalifikovana Maye.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dům Romanovců nemá s tímto dummy nic společného. Možná rod Württemberků. Má sice ruské židovské kořeny, ale ty má kdekdo. Trochu jste to smíchal.

   Smazat
 7. Je zajímavé, že Babišovi a Stropnickému ty důkazy Britové ukázali. Nebo, že by jim ti naši mistři také něco ukázali? Ale co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:11 Nejspíš to bylo na nějaké seanci. Jako když Herman s Dalajlámou otevírali na ministerstvu kultury brány ducha až duch zavanul. Jak Herman hrdě sděloval na Staroměstském náměstí.

   Smazat
 8. Musí podotknout, že USA couvají asi jako beran aby s rozběhem znovu narazili. Rozdíl mezi beranem a USA a jeho lokaji je v tom , že si rozbijí hlavu a skončí na pekáči.

  OdpovědětSmazat
 9. Jen ať jsi USA nechají své filcky hezky doma ! Stejně to je dost podivné Británie by sama do toho nešla i když vše od ni přebírá Čina sami by diplomaty ne vyloučili kdyby to nebylo na rozkaz všivácký USA !

  OdpovědětSmazat
 10. Není pochyby, že plyn pocházel z někdejšíhgo SSSR. Na vlastní oči jsem viděl, jak se dlouho na Salisbury vznášel bílý oblak, který azbukou sděloval: "PODELANO V CCCP". Takže žádné výmluvy! Jen mi je divné, že to ostatní neviděli a MI16 nevyfotila!

  OdpovědětSmazat
 11. Nebyli to Rusové, kdo tu obludnost v Salisbury spáchal a kdo na jejím smyšleném základě dál bořil mosty!
  Rusové by proto měli nejen důsledně vyhostit ekvivalent US špiónů, ale recipročně zrušit jednu z jejich expozitur. I se všemi protiruskými nevládkami financovanými ze zahr. zdrojů. To nevratně!! ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.