Reklama

.

.

středa 25. dubna 2018

Čím Rusku hrozí rezoluce PACE o Donbasu

25. 4. 2018     zdroj
Evropa uznala Rusko za okupanta Donbasu. PACE
(Parliament Assembly of Council of Europe) schválilo pozměňovací návrh k rezoluci, v níž je uvedeno, že části Doněcké a Luganské oblasti jsou pod kontrolou naší země. Co teď máme čekat a co se bude dít? Na tuto otázku Pravdě.Ru odpověděl politolog a mediální technolog Konstantin Dolgov.
"Budou jenom zesilovat sankce. Nic jiného nemá cenu očekávat."


Co může ovlivnit rezoluce Parlamentního shromáždění Rady Evropy?

"Ale ona přece na nic nemá vliv. Ta rozhodnutí, která tato organizace přijímá, se mohou pověsit na zeď na záchodě. Jen bych se chtěl zeptat: kolik divizí má PACE - víc, než mají tanků armády DLR a LLR?

To všechno jsou halasná, vzletná slova, velmi nabubřelá, zasazená do jakýchsi údajně závažných dokumentů. Nehrají žádnou roli. Sankční tlak na Rusko se však kvůli tomu všemu bude zesilovat.

Stalo by se to bez ohledu na to, zda by Rusko bylo otevřeně nebo neotevřeně přítomno na území republik Donbasu. Na tom nezáleží.

Celkově není důležitá ani situace s Krymem. Jednoduše se rozhodli, že Rusko je lákavým kouskem dortu a je potřeba jej sníst, a záminka se vždycky najde - ať už to je Krym, Donbas nebo omezování nějakých mýtických neexistujících gayů v Čečensku."

A pokud jde o "okupaci" ... Dříve Západ i Ukrajina uznávaly, že tam nejsou vojska". Je možné považovat tuto rezoluci za PR, za jakýsi pokus o "pomoc"?
"Ano, je to jasný signál podpory režimu, který byl v Kyjevě nastolen. Ale znovu opakuji, na nic to nemá vliv. Vždyť nejsou žádné důkazy. Za čtyři roky neukázali ani jediný satelitní záběr přechodu ruské techniky přes hranice do těchto republik. No, přijali tuto rezoluci. Může se vytisknout a vyhodit."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

56 komentářů :

 1. my jsme takovým "závažným" rozhodnutím nemajících na nic vliv říkávali "prdy Jana Drdy"

  OdpovědětVymazat
 2. Kdyby po útoku na Sýrii je Putin klepl přes prsty mohl být klid. Nepotrestaný agresor posiluje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:18 V.V.Pjakin 16.4.2018:

   "Gerasimovo prohlášení, že v případě útoku na Sýrii, který ohrozí naše vojáky, bude následovat odveta. Jen se podívejte. Všichni, kteří vystupovali jak ve Francii, tak i ve Velké Británii a USA, vždy v první řadě mluvili o tom, že byla zvolena taková varianta útoku na Sýrii, aby se v žádném případě netrefili do zóny vymezené Ruskem. Aby se vůbec nikde nedostali do konfliktu s Ruskem: „Rusko vymezilo okruh a my jsme se mu zcela vyhnuli. Jen nás nechte být. My jsme dodrželi vše, oč jste žádali.

   Přece jsme nepoškodili ani jedno z vašich zařízení.“ Mluvili přece o tom. Právě o tom.

   Třeba v článku Washington Post se říká, že prý Trumpovi navrhli tři varianty provedení útoku a pouze jedna předpokládala bezprostřední útok na útvary a jednotky ruského uskupení v Sýrii, ale zvolili si tu variantu, která se Ruska vůbec nedotkla. To znamená, že to bylo od začátku plánováno tak, aby v žádném případě neposkytli Rusku důvod provést odvetný útok. A zde zazněla výčitka, proč prý jsme nepřistoupili k odvetnému útoku na střelce? Ale k čemu vůbec v té Sýrii došlo? Vždyť to vlastně nebyl žádný útok. Žádný útok na Sýrii se NEKONAL."

   Vymazat
  2. Mnoho neinformovaných lidí, by se mohlo poučit, kdyby sledovali pravidelná videa V. V. Pjakina Otázky-odpovědi. Jenomže v tom je ten problém, tím by vystoupili ze své komfortní zóny blbosti, ve které si tolik libují. Ovšem máme svobodu a demokracii, takže každej může bejt blbej jak chce. Aottj.

   Vymazat
  3. Kdo zaplatí škody Syrii? Našli důvod, respektive si jej sami vyrobili, poškodili Syrii a nic?

   Vymazat
 3. Až budou opět UA žoldáci zabíjet kaťušemi civilní obyvatele východní části země, tak po vzoru USA a jeho podržtašek, nečekat na rezoluce od Rady bezpečnosti OSN a prozatím pár raket bez nálože jenom nechat proletět nad Kyjevem a samozřejmě smést útočící baterie Kaťuší. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kaťuše.. :D tak to se Amíci pose®ou smíchy. Kaťuše zmákne i Mosambik.

   Vymazat
  2. Předchůdcům všech salvových raketometů, jakými jsou i Grady, používané ukrajinskými fašisty proti vlastním spoluobčanů, se lidově přezdívalo "kaťuše". TY staré kaťuše, pravda, zvládne i Mosambik. Ty nové Grady nezvládla např. Gruzie, a tak prezidentu Saakašvilimu musela česká vláda nějaké darovat, aby jimi mohl napadnou a bombardovat civilisty v osetském Cchinvali.
   Asi tato fakta jste měl na mysli, anonyme 22:38, že?!

   Leo

   Vymazat
 4. Pro méně chápavé. Kdyby Rusko odpovědělo, jak si mnozí přáli, bylo by to napadení USA Ruskem a důvodem vzniku třetí sv. války. I to mohl být důvod té komedie s napadením Sýrie.

  OdpovědětVymazat
 5. Každý NORMÁLNÍ člověk uzná,že rus je okupant.To samé u nás v roce 68 rusáskej hnuj.Na každou svini se vaří voda,že PUTINE!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty hlupáčku,
   1. vstoupily k nám armády 5 států
   2. vstoupily na pozvání ČECHŮ ( Jakeš, Indra, Švestka, Kolder a Bilak a 99 pragováků - nebyl mezi nimi i tvůj fotr?)
   3. Z hlediska světových dějin byl srpen 68 bezvýznmný historický pšouk. Mnohem závažnější událostí pro nás byl např nástup Habsburků na český trůn, výsledek 30. leté války, vznik Československa, vznik Izraele a rozpad SSSR. Najdi si něco o válkách a okupacích svých milovaných USA za posledních 200 let a pak začni něco psát...

   Vymazat
  2. Normální člověk uzná, že jsi vůl, nebo možná svině! V.J.Horák

   Vymazat
  3. Jo a ještě jedno - Brežněv, Brežněv byl ty hlavo rozumem nepolíbená - Ukrajinec.

   Vymazat
  4. 17.17 A co okupace Německem? Ta vám zřejmě nevadí.

   Vymazat
  5. Ve 12ti členném Presidiu nejvyššího sovětu SSSR byl v kritické době roku 1968 JEDEN JEDINÝ RUS - A TEN HLASOVAL PROTI INVAZI DO ČSSR. Pro bylo všech 7 Ukrajinců, a další nerusi z Pobaltí, i zakavkazska...

   A na "vstup" vojsk WS do ČSSR tehdy TLAČILI NĚMCI I POLÁCI...

   Vymazat
  6. 17.17 není normální člověk - ani neví, co to je. Proč píše .."každý normální člověk uzná"... když sám je duševní mrzák, a sprostá svině. Ano, vaří se na tebe voda, to si piš. Proč mu říkáte "hlupáčku"? Takovej sprostej magor.

   Vymazat
  7. Ale di !!!S tou vodou se to doufejme tyka proamerickych svini.Ty nas dnes okupuji a rozkradaji.Skoda ,ze jsi to nezaznamenal .Troubo.

   Vymazat
  8. 17:17, máš pravdu. Ruský smrad nás napadl 1938, 1939, 1945 a 1968. To jim nesmí projít. My budeme věrně stát při našich osvoboditelích USA, Británii a Francii, která nás před tím hnusem chrání.

   Vymazat
  9. 17.17. Rus je okupant a hodní ušáci brání Irák, Libii, Sýrii. Ti jsou garanty svobody tohoto světa. Víš, probuď se a už to nepij. Jinak úplně zblbneš a budeš hovado, jaký je třeba Kalousek.

   Vymazat
  10. 20.39 Je možné, že takovéto hovado se dalo porodit. To snad vytáhli z prdele kozla. Ten blb má jistě na stěně obraz Havla. Prostě feťák jako byl jeho vzor.

   Vymazat
  11. 20:39 kouříte si navzájem se 17:17? Nebo někdo hraje mamu a někdo tatu? Jste jako z Evropských hodnot :-) Blbí a přihřátí.

   Vymazat
  12. 17:17 Budu vždy na straně Ruských osvoboditelů od západních fašistů.

   Vymazat
  13. 22:13, taky budu na straně nositelů svobody a demokracie a našich milovaných osvoboditelů od ruského nacismu, stejně jako vy.

   Vymazat
  14. 22:30: Pokud ti je 30-40 let ty budeš koukat, čeho se dočkáš od milovaných osvloboditelů. S sověty jsme v celku v pohodě prožili 40 let. Zapamatuj si dobře, co jsem ti dnes napsal.

   Vymazat
  15. Proti vstupu vojsk do ČSSR hlasoval v politbyru KSSS L.I.Brežněv, což byl Rus z východní Ukrajiny.

   Leo

   Vymazat
  16. 9:52 Leo

   Patrně mi zůstává skryta hloubka té myšlenky?
   To, že byl Rus z Ukrajiny - jakou to hrálo roli při jeho hlasování??

   Vymazat
  17. Pro 9:55 - To byla poznámka k "Anonymu 25. dubna 2018 18:03", který nadávaje tvrdil, že Brežněv byl Ukrajinec.

   Leo

   Vymazat
 6. Nebýt ochrany socialistického bloku před imperialistickými choutkami velkokapitálu v roce 1968, přišla by americká kolonizace východní Evropy o 21 let dříve a někteří provokatéři namísto trapných poznámek by teď drhli schody v poslední hospodě za dolar na hodinu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19.09 Za celý dolar? Blázníte? ZA PADESÁT CENTŮ... nějakému nádeníkovi z bývalého Zemljankystánu? Kde jsme pár montoven po Němcích humanitárně rozbombardovali už v 1945 za což máme v Plzni děkovný pomník, dokonce s novými šutráky vděčných nádeníků...?

   Vymazat
  2. Nenavidel jsem sovety za r. 68, ted jim dekuji. Usetrili mne 19 let demokracie, v 87. jsem emigroval do R. a pak USA, abych tam pak po 6 letech rikal ZLATI KOMUNISTE.Coz tvrdim stale. A to USA byla tenkrat ma vysnena zeme.
   Ted konecne uznavam, ze jsem byl v 68. pomylen.

   Vymazat
 7. Haha ,nejen vyvesit na zachode ,ale i si s tim vytrit.Na to je evropska komise .Ale Majdan podporovat.Cela EU si muze ...

  OdpovědětVymazat
 8. Západ má svaté právo získat ruské území, jejich zdroje, lidské i přírodní. Pokud to neumožní, zemřou. Za Ukrajinu a Sýrii, stejně tak za podrývání světového řádu a hegemonie Západu dostanou porci navíc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:43: Heil Hitler!!!

   Vymazat
  2. Heil USA! Heil EU!

   Vymazat
  3. tak toto mohl zplodit jenom imbecil

   Vymazat
  4. Onu myšlénku o zabírání ruského přírodního bohatství formulovala všemi Čechy milovaná Madelaine Albrightová, přezdívaná též jako Krvavá Bába či Balkánská Řeznice.


   Vymazat
 9. Evropa uznala Rusko ? ! - veď väčšinu Európy tvorí práve Rusko . . .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádné Rusko neexistuje. To jen barbaři dočasně ovládli východ Evropy a Sibiř. Ale už jim zvoní hrana.

   Vymazat
  2. 22:32 Nešťastníku, co to máte za rodiče, že vás neposílali aspoň do základní školy. Vaše neznalost, a pomýlení ve vás generuje nesmyslná přání, která nebudou nikdy naplněna. Je to dobře, a vy se máte ještě možnost dovzdělat, nikdy není pozdě.

   Vymazat
  3. 22:52 - Souhlas - barbaři Tolstoj, Dostojevský, Puškin, Lomonosov, Měndělejev, barbarka Achmatovová, barbaři Solženicin, Kurčatov, Koroljov, barbar Gagarin a další kosmičtí barbaři. Kdo vypíše víc "ruských barbarů"?

   Vymazat
 10. "Zapadu" zvoni hrana a tieto vykriky do tmy na tom nist nezmenia.. Ani ti magori, co tu troluju..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dost ubohý pokus o vtip.

   Vymazat
  2. trolle 22:31, asi budeš zklamaný.

   Vymazat
  3. Celému zadluženému západu zvoní hrana to jsou fakta:

   https://cz.sputniknews.com/svet/201804257227356-byla-urcena-nejzadluzenejsi-zeme-v-evrope/

   Vymazat
 11. Za komanču jsem nenáviděl Rusáky .
  Dnes jsem majitelem georgievské stužky . Západ nás vždy zradil .

  OdpovědětVymazat
 12. Pro ty trolly, kteří zde píšou o svatých právech západu dobýt Rusko.
  Ruské duševní dědictví: hudba, maliřství, literatura - je na vyšší úrovni než kupříkladu emerická. Bylo by té ruské kultury škoda. Rusové jsou lepší, srdečnější lidé než Emeričané. Proč? Asi proto, že jsou chudší. Chudý člověk se rozdělí s Vámi potřebnými tím co má, bohatý Vás vyhodí. To velké písmeno V, to je pro komentátory, kteří mají srdce na správném místě, trollové si žádné vykání zde nezaslouží. Ta jejich produkce zde je přeubohá.

  OdpovědětVymazat
 13. Pro ty úplně blbé, Putin naplánoval bio-revoluci. Za posledních 10 let zdvojnásobili produkci potravin, stávají se potravinovým gigantem. Do roku 2020 budou potravinově absolutně soběstační. To ale není všechno potraviny bez zbytečné chemie a geneticky čisté, úrodné půdy mají milióny hektarů a hlavně dost vody. Dnešní trend zdravých potravin zabije Ameriku s jejich Monsantem i s jejich sračkama, když lidi řeknou, že chtějí zdravé potraviny, tak se vlády můžou třeba zbláznit, ale nikdo jim to žrát nebude. To je zbraň proti které Amerika nemá obranu a proto šílí. Jak jednoduché a geniální, to je tak když někdo nemá hlavu jenom na kulicha. Tak trolíci nástup, blbosti se meze nekladou...

  OdpovědětVymazat
 14. Nemaji ruska prasata krast cizi zeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíš tím ruský Krym, ruský Donbas? Tak to myslíš, prase?

   Vymazat
  2. Ano, Rusové nemají právo našim banderovcům krást Kyjevskou Rus!

   Vymazat
  3. 9.59 Podle vás tedy JE RUS (i ta z Kyjeva) RUSKÁ, KDEŽTO BANDEROVCŮM, tedy BANDITŮM, VŽDY PATŘILO NEČESTNÉ MÍSTO NA KONCI OPRÁTKY NA ŠIBENICI. Nezbývá mi, že v této věci souhlasit. Bandité patří na šibenici, nebo do pracovních táborů.

   Vymazat
 15. Zapad porad kope do RF.Rusove by meli vystrcit drapy! Meli by prubezne vyhlasovat, ze jejich narodni bezpecnost RF ohrozuji americke, britske zakladny, lode,... a po vzoru usa znicit zapadni zakladny. Jeden utok cca 5 kompletnich zakladen lehne popelem a smrti!!! krasny sen!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětVymazat
 16. Opravdu jsem slyšel zprávičku v televizi: Na Dombase prý spáchalo již 6.000(šest tisíc) ukrajinských vojáků sebevraždu!!! Jistě jsem to neslyšel sám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná se do toho čísla počítají i ti, co se upili.

   Vymazat
 17. Zoufalství EU se projevuje ztrátou soudnosti. T

  OdpovědětVymazat