Reklama

středa 25. dubna 2018

Čína mostem spojí Chorvatsko

Jaroslav Loudil
25. 4. 2018
Chorvatsko na tom dosud bylo třeba jako USA či Británie , tedy jeho území se skládalo ze dvou navzájem nesouvisejících částí /USA + Aljaška, Británie + Severní Irsko/. Také Rusko a Krym. Obě části Chorvatska nyní spojí čínská stavební firma, která spojí obě části Chorvatska pomocí 2,5 km dlouhého a 55 metrů vysokého mořského mostu za více jak 300 mil. Euro.


Každý z nás, kdo někdy projížděl jadranskou dálnicí až dolů do chorvatského Dubrovníku, musel projet asi 16 kilometrový úsek v oblasti města Neum po státním území Bosny a Hercegoviny. Tomu bude za 3 roky konec, Čína sloučí obě části Chorvatska v jeden celek pomocí mostu, který bude končit na poloostrově Pelješac. Pro Chorvaty i naše turisty to bude výhodné. Stejně jako už brzy pro občany Krymu ,které spojí s Ruskem také dlouhý mořský most přes Kerčskou úžinu.

P.S. Spolupráce Číny s Evropou se prohlubuje.

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/cestu-na-chorvatsky-jih-cechum-zkrati-cinsky-most-1342140

https://www.croatiaweek.com/eu-grant-deal-signed-for-peljesac-bridge/

18 komentářů :

 1. Máme jásat??? Evropa nemá stavební firmy nebo neumí stavět mosty???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína nemá Brusel, který kurví ekonomiky a vyrábí tím Majdany a armádu na Rusko.

   Smazat
  2. Evropa nemá stavební firmy...
   ČSSR dodávala do Ruska elektrické a dieselelektrické lokomotivy. Po převratu nikdo neměl zájem o servis, (kde je ČKD? kde je ŠKODA?) zřídil se tedy podnik z ruského kapitálu (ředitel se jmenoval Vladislav Kozák) a ten z toho počtu vozidel žije (viz Wiki).
   Dále Čína dodává další lokomotivy (160 km/h, žádná světová špička), ale VELKÁ FIRMA BEZ POLITICKÝCH ZVRATŮ.Nehrozí, že po ,,čínských volbách" dodávky ustanou. Od firem, které zmizely v propadlišti kupónové privatizace už nelze nic objednat. Jo, nezapomeňte zaplatit vodu do Paříže...

   Smazat
  3. Tak jak se u nás stavějí dálnice !!! Než se kopne už je to rozkradené ! prodražené ! nikdo za nic neručí ,jen poplatník ! rychlost a kvalita ! dat úsek dálnice české a zahraniční firmě , jsem pro Japonsku !!!!

   Smazat
  4. Nemusí jen dálnice podívejte na prodlouženou Rudnou!Kokot blokuje 400 m a NIKDO s ním nehne

   Smazat
  5. Je to architekt ! Asi sám to projektoval a sám to zastavil! Zamezit mu vjezd a vstup !

   Smazat
  6. A co tak pustit dopravu přes Starou Porubu asi by se mu to nelíbilo a třeba ho tam lidi k rozhodnuti dotlačí !!!

   Smazat
  7. Cina je socialisticka, proto je nejlepsi na svete. USA 240 let kapitalisticke, nepostavily by ani lavku, i most mezi SF a Oaklandem staveli Cinane. Kdyz Ceskoslovensko bylo socialisticke, bylo jednak nejlepsi socialistickou zemi, pak nejlepsi zemedelskou zemi na svete, drzelo 40 let stejne ceny, takze se zivotni uroven lidem jen zvysovala, nemelo dluhy, stavelo domy, zadny bezdomovec, lekarska pece zdarma atd. Zkratka bylo socialisticke. Kapitalismus s nej udelal bananovou republiku.Kdyby Kuba nebyla socialisticka, byla by jak Haiti, nejchudsi stat na svete!
   Kdyby nebyl SSSR ale carske Rusko, stale by Rusove zili v zemjankach a do vesmiru by se dostali jen ve snu. To je duvod, proc preferujeme kapitalismus,, jednou chceme byt na prvnim miste na svete my, Cesi. Haiti bude druhe.

   Smazat
 2. Skvělá zpráva takový dlouhý most by pasáčci z ukrajiny nepostavily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. UA Kozáci by vykáceli les, postavili čajky (pirátské lodice), namalovali by na ně banderovské vidle - trojačky, a svázali by jednu ke druhé houžvemi a kůžemi z Tatarů... Už dokonce Rusku ukradli rybářský sejner a jednu vetší loď do začátku.

   Smazat
 3. P.RADOSTA
  mam veliky k vam obdiv jak vzdy presne a spravne komentujete at zije Cina
  vas ctenar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.Radosta psal za socializmu do Rudého Práva.
   Teď se mu po tom stýská, tak se vždycky opije a něco v tom duchu sesmolí...
   PB

   Smazat
 4. Ten most stejně budou stavět chorvatští dělníci, chorvatskými stroji a z chorvatského betonu. Jen zisky půjdou do Číny.

  OdpovědětSmazat
 5. Chorvati na to neměli peníze, tak jsou rádi, že jim to někdo zatáhne a věcné a část ekoniomickych efektů zůstaji jim doma. Globálně politicky ovšem zde Čína převzala roli EU a záleží na tom, jaké jsou přesné podmínky mezistátní smlouvy a z ní plynoucí míra nevyváženosti efektů pro obě strany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. A kolik z toho jde kterýmu čínskýmu šíbrovi bokem do kapsy už samozřejmě agentury nesdělují.
   Ale tak je to všude, nedělejme si iluze. Nejlepší zakázka je státní zakázka. To platí všude na světě.

   Smazat
  2. To je jedno, hlavně, že to konečně postaví. Napřed to bojkotovala Bosna, chtěli most moc vysoký, Chorvati na to neměli prachy, tak tam bylo postaveno jen pár pilířů. Musí se to objíždět přes Bosnu nebo trajektem. Už aby to stálo, aspoň člověk ušetří kilometry!!

   Smazat
 6. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 26. dubna 0:01.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 7. Proč ČLR nezištně pomáhá chorvatským fašistům?

  Protože naši čínští soudruzi jsou OPRAVDOVÍ HUMANISTI, jako všichni komunisti.
  Ano, soudruzi z vedení KSČ (Komunistické strany Číny) se už nemohli dívat na ZOUFALÉ pinožení chorvatských fašistů. Třeba pobřežní dálnici stavěli Chorvati skoro celých 5 let!!
  Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/D%C3%A1lnice_A1_(Chorvatsko)

  Když to srovnáme s naší českou a sovětsko-ruskou rychlostí, tak prostě musíme politovat chorvatské pracující, utlačované fašistickými četniky.
  A to ani nebereme v úvahu, oč je jednodušší stavět dálnici podél pobřeží Jadranu, než přes vrcholky Českého středohoří, či dokonce Českomoravské vrchoviny!!

  Nuže, po letech útlaku a stagnace svitla prostým Chorvatům naděje, naděje na osvobození z kapitalismu a demokracie: Pokud si čínští pracující přinesou do Chorvatska nejen nářadí, ale i Rudé knížky Předsedy Si Ťin-pchinga, pokud si chorvatský proletariát na své prozápadní vládě prosadí možnost účastnit se veřejných schůzí podnikové organizace KSČ, tak …
  Tak za pár let v Chorvatsku zvítězí Komunistická strana, a cesta k obnovení SFRJ bude otevřena dřív než onen most.

  „Ameriku hrůza jímá, za námi je Rudá Čína!“

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.