Reklama

.

.

pátek 20. dubna 2018

Co dá ruské armádě prozkoumání "trofejních" amerických raket

Igor Serebrjanyj
20. 4. 2018 ridus
USA, aniž by si to přály, poskytly ruské straně tajné informace o svých řízených raketách. Nalezení dvou amerických řízených střel, které zasáhly své cíle na území Sýrie, ale nevybuchly, pomůže ruským vojenským inženýrům zjistit nejnovější konstrukce na Západě a zdokonalit svůj systém protiraketové obrany a radioelektronického boje. Dříve bylo Ministerstvem obrany Sýrie oznámeno, že dvě nevybuchlé americké řízené střely, které byly vypuštěny 14. dubna, byly předány ruské armádě. Ve středu byly přepraveny do Ruska.


Je lepší jednou vidět

Je vždy zajímavé si zašťourat v cizích vojenských zařízeních, dokonce i když je zřejmě známo, že žádná zvláštní tajemství se tam nenajdou, řekl portálu Ridus vojenský expert Alexej Ramm.

"Pro vojáky jsou střely spotřebním materiálem, takže je nepravděpodobné, že by do nich instalovali nějaká supertajná technická řešení. Ale v každém případě bude pro inženýry zájímavé si prostě porovnat nepřátelské rakety s vlastními, poměřit si miniaturizaci a nějaké další systémy", domnívá se Ramm.

Snad nejzajímavějším uzlem konkrétně u řízených střel je pro vývojáře rádiový výškoměr - je to ten přístroj, který dovoluje raketě "obtékat" nepravidelnosti terénu a ztěžuje její zasažitelnost systémem protiraketové obrany, upřesňuje Ramm.

"Je to nejdůležitější prvek řízené rakety. Pokud na nalezených modelech zůstaly neporušený, pomůže nám to pochopit, jaké prostředky radioelektronického boje lze použít, aby se v budoucnu stavěly překážky na cestě těchto střel, abychom je odrazili", předpokládá expert.

Pokud tato zařízení nebyla při pádu poškozena, pak budou ruští technici s to "oživit" americké hlavice a vidět práci jejich řídících a naváděcích systémů nikoli při počítačovém modelování, ale na vlastní oči. Základní schéma jakékoliv rakety nyní může každý najít ve Wikipedii, ale je lepší jednou vidět než stokrát číst.

Hrdinové předvčerejška

Dokonce i když se americké rakety dostanou do rukou ruských inženýrů pěkně celé, je nepravděpodobné, že objeví pro sebe něco zajímavého "v zásilce", která se zřítila z nebe (doslova), soudí vojenský expert Dmitrij Jurov.

"Je přece zajímavé prozkoumat cizí techniku, ​​abyste našli něco, o čem jste se sami nedovtípili. Ale pokud jde o řízené střely, ruské Kalibry nejsou jen tak dobré jako americké analogy, převyšují je", řekl portálu Ridus.

Skutečnost, že taktické a technické charakteristiky Kalibrů převyšují americké "spolužáky", je doložena skutečností, že když Rusko zasazovalo úder Kalibry na cíle v Sýrii, rakety byly vypuštěny z vod Kaspického moře a prošly přes území tří států.

Američané, Britové a Francouzi zasadili úder na syrské území minulou sobotu z minimální možné vzdálenosti, z nedalekých vodních ploch.

To může znamenat, že NATOvští vojáci si nejsou zcela jisti schopnostmi těchto raket zasahovat cíle z maximální vzdálenosti.

"Jsou informace z některých zdrojů, že se to stalo proto, že pro úder v Sýrii byly použity rakety málem z osmdesátých let, to znamená s končící dobou způsobilosti. Ve skutečnosti to byl způsob jejich likvidace s užitkem. Pokud dvě " zajaté" rakety k nim patří, ruští inženýři nedostanou vyspělé technologie, ale předvčerejší technologie", soudí expert.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Takze ostuda.
  Mimo jine i sami Americane by meli volat k odpovednosti svoji vladu
  I za nesikovnost
  Vycistit bazinu, co Trumpe?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano Trump řekne něco v tomhle smyslu: "To jsou ty chytré nové rakety co jste mi slíbili. To si někdo odskáče." Ta USA technika není tak skvělá jak se snaží prezentovat. Vzpomeňte na srbský vtip, kdy se omluvili NATO za sestřelení neviditelného letounu: "Omlouváme se, že jsme to vaše letadlo uviděli. My jsme nevěděli, že je neviditelné." Ono bylo neviditelné, ale pouze pro Americké radary, ale staré sovětské a také francouzské je vidí (proto Francie odpojila Saddámu Husajnovi jeho radary, aby nemohl sestřelovat americká ).

   Vymazat
 2. Aby to neboli podhodené vzorky, ale myslím, že sa nedajú dobehnúť.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitáne, rakety nedoletěly. Nevadí, popojedem !!!!

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolik platí z ministerstva pravdy? Jestli je to od písmenka, tak to bude balík.

   Vymazat
  2. Blbosto,takhle to vypadá,když se projevuje genofond lejnolahvárenskohavlistický žumpy a pornoJandovo EUROHOVNOT!!!!!

   Vymazat
  3. Mně se naopak tentokrát Radosta líbil. Zapomněl sice třeba na Lomonovova, Zeldoviče, Koroljova a desítky dalších, ale my mu to odpustíme. Jen tak dál soudruhu, a já ti zkusím vybavit vstupenku do mauzolea, než to tam ti prokletí Rusáci zruší úplně.

   Vymazat
  4. Radosta, ty jsi prostě pražáčkovský pičus, co dodat.
   A teď vyskoč!

   Vymazat
  5. 23:30 Radosto, mírni se trochu, ať ti to nezůstane. Nebo se jednou zapomeneš a začneš takhle blbnout mezi svými soukmenovci. A protože ti jsou většinou rozumu mdlého, tak to vezmou vážně a nabijí ti budku. Nebo naopak to spustíš mezi myslícími lidmi a dostaneš za svou pitomost přes držku taky. Tak se raději drž Jandy a mezi lidi vůbec nechoď.

   Vymazat
  6. 23:26
   Sklapni tu latrínu ty gerontodebile!!!!

   Vymazat
 4. Jo je třeba zjistit jak je ještě lépe poslat k zemi.

  OdpovědětVymazat
 5. No, že by to byly "předevčerejší výrobky" se asi říci nedá, neboť na jedné raketě, dopadnuvší do výzkumáku v Barzeh byl na rámu datum výroby 28.10.2016, takže žádné staré krámy z osmdesátých let...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Existuje pojem technické nebo morální zastarání. Technicky mohly být nové.

   Vymazat
 6. Což neznamená,že ta technologie není zastaralá

  OdpovědětVymazat
 7. Škoda, že žádný ruský zdroj nezveřejnil jedinou fotku těch raket.

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 11. Pár kousku šrotu Jim nepomúže,nejzákladnejší je computer inteligenti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:23 Nejde o pomoc, ale o zábavu. Jistě se pobaví při prohlídce těch "krásných a inteligentních" krámů, které Syřané sundali málem prakem. A co se týče computerů, tak na nich určitě najdou razítko "Made in PRC". Stejné, jaké je na všech částech mého "amerického" computeru Dell.

   Vymazat
 12. Ale prosím Tě, drahý tovarišči Serebrjanyj!

  Co byste vy Rusové mohli vydumať z nějakých úpadkových usáckých raket?
  Nu co?!
  Cožpak nejste nejlepším, nejchytřejším, nejvyspělejším a současně nejpokrokovějším národem v mire?
  No jste, vždyť my Češi, druhý nejlepší národ, jsme vašimi mladšími bratry, přece.

  Jen vzpomeň sobě, drahý tovarišči Serebrjanyj, co všechno jste vydumali jako první:

  1. tabulku prvků (Mendělejev)
  2. parní stroj (Polzunov)
  3. obloukovou lampu (Jabločkov)
  4. žárovku (Lodygin)
  5. rádio (Popov)
  6. letoun těžší vzduchu (Možajskij)
  7. televizi (Zvorykin)
  8. laser (Basov)
  9. vrtulník (Sikorskij; nepřátelé Slovanstva a socialismu sice tvrdí, že Sikorskij nebyl Rus a proletář, ale to je typicky sprostá euroamerická lež)
  10. elektromotor (Jacobi; nepřátelé Slovanstva a socialismu sice tvrdí, že Jacobi byl německojazyčný sionista, ale to je typicky sprostá euroamerická lež)

  A spoustu, přímo MRAKY dalších epochálních vynálezů jste vy Rusové dali lidstvu.
  A jak se vám lidstvo odvděčilo? Hnusně, jak také jinak.
  Ano, vy Rusové, ačkoli jste lidstvu dali žárovku, laser i Nesmrtelného Lenina, zdroj světla MNOHEM silnější než laser, tak jste přibiti na skálu jako Prometheus, dárce ohně, a usácká orlice vám rve játra.

  Ano, takoví jste, a my Češi, vaši mladší bratři, nad vaším osudem pláčeme, přestože děláme vše, co je v našich silách, abychom váš velký osud, vaše velké putování, vašeho Velikého Putina mohli s vámi 100% sdílet.

  Шиpока стpана моя pодная,
  Много в ней лесов, полей и pек.
  Я дpугой такой стpаны не знаю,
  Где так вольно дышит человек.
  От Москвы до самых до окpаин,
  С южных гоp до севеpных моpей,
  Человек пpоходит как хозяин
  Hеобъятной Pодины своей…

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 13. Netřeba zkoumat júesácké rakety, technologie použité při útoku na syrské opuštěné továrny a sklady jsou průměrně 20 let staré...

  OdpovědětVymazat
 14. Tomahavk je opravdu typově starý
  ovšem povedený a účinný...
  Rusové zadarmo mají materiál
  pro podrobnou analýzu následků protiraketové obrany*

  OdpovědětVymazat