Reklama

.

.

neděle 8. dubna 2018

ČSSD prokoučovala zřejmě svou poslední existenční příležitost. Chce mermomocí do politické nicoty. Tak jí to umožněme!

Jiří Vyvadil
7.4. 2018   Rukojmí
Mohla to být zdá se relativně velmi úspěšná vláda. Když ještě nevznikla a přesto už 45% voličů s ní víceméně souhlasili, byl to v podstatě malý zázrak. V dnešní totálně rozhádané politické atmosféře, kdy ze Sněmovny slyšíme jen výhrůžky, napadání, účelové svolávání nesmyslných mimořádných schůzí si člověk řekl, že konečně se situace zklidní.
To, že ekonomika Česká má nakročeno k vynikajícím výsledkům a že máme nejnižší nezaměstnanost v EU i strmější dorovnávání životní úrovně se Západní Evropou dávalo základ soustředit se na klíčový směr, vytvořit z Česka úspěšný model střední Evropy.

Navíc máme od Západní Evropy neobyčejné komparativní výhody, nezatěžují nás milióny neintegrovatelných a k terorismu nakloněných muslimů, nejsme ohrožováni módními teoriemi genderismu, až fanatické politické korektnosti a jako národ si udržujeme zdravý odstup od výstřelků Západu.

Když jsem ráno zaregistroval, že Babiš nabídl pět ministerstev, z toho i ministerstvo spravedlnosti, které jedině má pod palcem státní zastupitelství, jež určují průběh trestního stíhání a kdy by odešel kontraverzní Robert Pelikán, když jsem zaregistroval, že Kmoníček mohl vystřídat ideologického jestřába Stropnického a byla tak naděje, že konečně bude ministrem zahraničí člověk s geopolitickým neutrálnějším pohledem a když dokonce Babiš chtěl obětovat ministerstvo práce a sociálních věcí, v první emotivní reakci jsem Hanáčka se Zimolou označil za idioty.

Ale nejde jen o první reakci.

Zatímco ODS, kterou jistě nemusím, si pomalu sbírá body jako pravicová opozice a stejnou pozici svým liberálně anarchistickým pojetím sbírají Piráti, nedovedu si představit, co vedle komunistů, kteří mají alespoň autenticky svéprávné názory na vystoupení z NATO a EU, vlastně může ČSSD dělat. Konečně i nárůst v posledních dvou měsících zjevně odpovídal tomu, že se aktivně a zpočátku i konstruktivně zapojila do vyjednávání o vládě a pro část liberálnějších voličů mohla být chápána jako jakási brzda a spolu s KSČM mohla držet i silnou sociální laťku.

To všechno je pryč.


ČSSD svého času naskočením na destrukci Kalouska a protibabišovských webů typu Forum 24, Neovlivní.cz, či bakalovských médií rozbila možnou nejúspěšnější vládu v historii České republiky. Odvolání Andreje Babiše znamenalo drtivý propad podpory pro ČSSD i pro vládu Bohuslava Sobotky. Je to pro každého jasně doložitelné dle časové řady CVVM. Historie nezažila, aby předseda vlády spolu s ministrem vnitra tak svéhlavě zničil výsledky svého vládnutí, jak se katastrofickému duu Sobotka – Chovanec podařilo.

Andrej Babiš je jistě svéráz. A zrovna nedávno jsem jej ostře kritizoval pro jeho idiotský postup v případě hysterických výlevů neschopné britské premiérky May a jejího šíleného ministra zahraničních věcí, proti kterému se dnes masivně obrací nejen předseda Labouristů Corbyn a, který před tou aférou podle některých průzkumů vedl již dokonce o 10%, ale dokonce i tajemník ministerstva zahraničních věcí Německa pro styk s Ruskem a dožadují se vysvětlení.

Na rozdíl od Zimoly a Hamáčka má Babiš něco, co oni nemají a co lidi bere.

Na druhé straně, ČSSD, která dopadla díky destruktivní politice Sobotky a Chovance jako sedláci u Chlumce si fakt vyskakovat nemůže.

Pro ČSSD to byla poslední šance. Skončí bezvýznamně jako socialisti v Maďarsku a Polsku a jasně je třeba říci, že zcela zaslouženě.

Nás všechny doufejme pak čekají nové volby.

ANO, pokud všichni na něj budou útočit, což hystericky budou, opět famózně zvítězí, ČSSD už možná nepřeskočí ani 5 % a spolu s ní i pravicová džungle typu TOP 09, STAN či KDU-ČSL.

Co se má stát, stane se.

Kdo chce kam, pozmozme mu tam.

ČSSD chce mermomocí do politické nicoty.

Tak jí to umožněme.

71 komentářů :

 1. Ideologického jestřába Stropnického? Jůůůů cha cha. Snad Idiotského kohouta. Se socany naprostý souhlas. Rozmazlený fracek je dotáhne pod 5%. To bude krása. Co potom budou dělat s "Bohnickým" usnesením? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:48
   On a celá jeho rodina nejsou blbové jsou to komedianti a patři jako podřadná šmíra na prkna okresních zájezdových divadel.

   Vymazat
  2. komedianti a zloději

   Vymazat
  3. NR - opět zaspala dobu, omámena již zdechlou ČSSD a zdravou mršinou Skripalem?

   MINISTR PELIKÁN nechce být v další vládě a v politice končí, odstupuje za kritiku PREZIDENTEM, ohledně PROTIPRÁVNÍMU vydání pana NIKULINA do USA.

   Ministr spravedlnosti Pelikán oznámil, že už nebude v další vládě a v politice skončí. Vzdá se i poslaneckého mandátu, řadovým členem hnutí však zůstane? Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán.

   Důvodem jeho odchodu je kauza ruského hackera Nikulina, kvůli němuž se dostal do sporu s prezidentem Milošem Zemanem. „Nedám prezidentovi možnost, aby mě nejmenoval do nové vlády. V nové vládě už nebudu,“!!!

   Současný ministr spravedlnosti v demisi dodal, že se také názorově rozchází s většinou členů hnutí ANO a že se chce vrátit k advokacii a na právnickou fakultu, kde dříve přednášel. O svém rozhodnutí dlouhodobě uvažoval.

   Pelikán připomněl, že je ve vládě, která už je v demisi. Odejít by mohl jedině tehdy, pokud by o to požádal prezidenta. „Jenže vedením resortu by musel být pověřen jiný stávající ministr a ti mají dost své práce. Takže já tady musím vydržet, dokud nepřijde nová vláda,“ řekl.

   Řadovým členem hnutí ANO Andreje Babiše zatím zůstane, hodlá se však vzdát i svého mandátu poslance.

   „Vím to dávno, už od kauzy Ondráček, kde někteří naši poslanci vystoupili na plénu se skutečně nevhodnými projevy. Pan Pelikán pak oznámil, že se s tím neztotožňuje a že nechce dále pokračovat. Akceptoval jsem to, rozumím mu. Ukázalo se, že hnutí není hnutí jednoho muže. V klubu jsou různé názory a nemůžeme říkat našim poslancům, aby měli jednotný názor,“ reagoval na Pelikánovo rozhodnutí v rozhovoru pro Rádio Impuls premiér v demisi Andrej Babiš. Připustil, že Pelikánovi nabízel možnou kandidaturu na primátora Prahy, ale odstupující ministr to odmítl.

   „S rozhodnutím jako takovým i s důvody, které k němu vedly, jsem byla seznámena už dříve,“ uvedla mluvčí ministerstva spravedlnosti.

   Ramón

   Vymazat
  4. 0:08 - rovněž je mi záhadou, že to na NR přešli, jak přechod v Suchdole, kde projede vozidlo, jednou za hodinu v týdnu a za čtyři hodiny o víkendu?
   Praktic

   Vymazat
  5. A já si zase myslím, že pan ministr dostal za vydání Nikulina od amerického "turisty" lukrativnější nabídku, než post ministra vlády v demisi.. A možná nebyl sám.

   Vymazat
  6. Robert P. by měl jet do Indie meditovat, je úplně mimo mísu.

   Vymazat
 2. ANO by famózně nezvítězilo, jeho předseda prokázal neuvěřitelnou bezzásadovost a faleš, stejně jako řada jeho souputníků ve vládě. Tato ohebnost se ukáže v dalším vývoji, kdy se sjednotí celá pravice navzdory odmítání Babiše, jelikož si nikdo z této sebranky nepřeje předčasné volby.

  OdpovědětVymazat
 3. Článek se vyznačuje poměrně střízlivým pohledem na aktuální situaci.

  Napínavou - a podle mne dost zneklidňující - otázkou (odhlédněme od toho, co si kdo přejeme nebo nepřejeme) v tuto chvíli je, kam se podějí hlasy, které případně (pravděpodobně) ztratí TOP09, ČSSD, STAN nebo KDU-ČSL?
  Troufám si odhadnout, že reservoár těch nejnaivnějších voličů, z něhož čerpá Okamura, je už víceméně vyčerpán.

  Příznivci ČSSD různého ražení zatím pějí své panychidy ...

  Pějí pohřební zpěvy různého ladění:

  - od těch konstruktivních jako Jiří Paroubek: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/jiri-paroubek-cesta-k-nove-socialni-demokracii-0)

  - přes historicko-nostalgické jako Jiří Malínský:
  http://casopisargument.cz/2018/04/07/mezijubileum/

  - až po navztekané jako Jakub Patočka:
  http://denikreferendum.cz/clanek/27317-na-cssd-je-zalostny-pohled-zrazuje-sebe-zrazuje-demokracii

  A co na to všechno "přátelé" (druhdy soudruzi)?
  - http://denikreferendum.cz/clanek/27405-sjezd-cssd-zive-do-vedeni-jde-foldyna-europoslanci-a-idealista-hejduk-propadli

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tyhle sionistické pseudostrany přece nikdy nic dobrého pro Čechy nebyly!

   Vymazat
  2. Kopecký musím říci ,že jste vůl. Nevím jak jste přišel na to že SPD je vyčerpáno. Pravděpodobně jste dostal nějaký úkol a ten plníte. Takový blbci se zde objevují stále častěji. Jděte si zchladit hlavu.

   Vymazat
  3. POKUD
   by snad byly nové volby, tak bych snad prvně od roku 1992 šel volit.
   A to, taky poprvé : KSČM.
   Ta ostatní podlézavá sebranka, která se také dostane do parlamentu, díky blbým voličům,
   mně nestojí ani za pšouk.

   Hluboce pohrdám všemi, kteří tleskali vestoje tomu příteli na věčné časy a dokázali tak svým voličům,
   že jejich osobní zbabělost jim nedovolila také odejít ze sálu, jak to dokázali poslanci za KSČM.
   Styďte se, "vládo lidu " !

   Vymazat
  4. K dosavadním štěkům:

   21:30 - jenže ono se taky může stát, že např. KDU-ČSL a ČSSD mírně posílí...
   21:44 - primitivní hovado se ozvalo...
   21:59 - se nás snaží přesvědčit, že debilů, kteří vol,í Okamuru, bude přibývat...
   22:10 - nám chce namluvit, že předtím "snad" ještě nikdy KSČM nevolil = trochu omšelý fígl...
   21:35 (dole) - neohrabaný pokus o provokativní "vtip"...
   21:47 (dole) = další primitivní hovado, opět bez jiskřičky originality...
   22:40 (dole) - v panu Radostovi se nám rodí nový šprýmař, který ale - podle dosavadních příspěvků - nepřekročí ubohou úroveň nastavenou uslintaným "Honolulu"...

   ... Pokud se někdo cítí dotčen, že jsem na něj/ni zapomněl, ať se laskavě nahlas ohradí...

   Vymazat
  5. Anonymní 7. dubna 2018 23:35

   K dosavadním štěkům:

   21:30 - jenže ono se taky může stát, že např. KDU-ČSL a ČSSD mírně posílí...
   21:44 - primitivní hovado se ozvalo...
   21:59 - se nás snaží přesvědčit, že debilů, kteří vol,í Okamuru, bude přibývat...
   22:10 - nám chce namluvit, že předtím "snad" ještě nikdy KSČM nevolil = trochu omšelý fígl...
   21:35 (dole) - neohrabaný pokus o provokativní "vtip"...
   21:47 (dole) = další primitivní hovado, opět bez jiskřičky originality...
   22:40 (dole) - v panu Radostovi se nám rodí nový šprýmař, který ale - podle dosavadních příspěvků - nepřekročí ubohou úroveň nastavenou uslintaným "Honolulu"...

   ... Pokud se někdo cítí dotčen, že jsem na něj/ni zapomněl, ať se laskavě nahlas ohradí..

   -----------------------------------------------

   23:35 - už jsem to Vy blbštajne zařval nahlas z okna, slyšel/la, jste to do tam u Vás v anonymově?

   Stark

   Vymazat
  6. dobrý den.proč počítáte voliče okamury mezi nejnaivnější?snad právo rozhodovat v referendu je naivita?možná jsou naivní v tom že se to někdy podaří ale bez pokusu to prosadit se to nikdo nedoví.

   Vymazat
  7. Chybějí ve zdůvodnění 2 jména. Zaorálek a Dienstbier.

   Vymazat
 4. ČSSD se sama pohřbila .
  Hamáček by měl jet do Artěku a učit se od pana Putina .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ten hoch miluje Tel Aviv. svědčí otom jak organizoval výjezdní zasedání vlády suverénního státu - České republiky v Knesetu v Tel Avivu.

   Vymazat
  2. :))
   ...od poctivých politiků
   se mohou učit jen poctivé politické strany.
   Ostatní se vezou v závěsu své trestné činnosti*

   Vymazat
 5. Dokud budou socani zvýhodňovat nepracující proti pracujícím, lemply proti snaživým a schopným, cpát malé nevychované a nevychovatelné, mentálně retardované grázlíky mezi normální děti, řešit gender místo
  skutečných problémů, budou pro normálního pracujícího člověka nevolitelní. Kavárníci přísahali věrnost Kalouskovi a tomu jeho knížecímu maskotovi, ti je taky volit nebudou. Podnikatelé mají svou ODS a všichni ti diskriminovaní, kteří mají jen samá práva a žádné povinnosti, obvykle voli nechodí. Takže ČSSD ADIÉ ....

  OdpovědětVymazat
 6. omlouvám se, ale chyba v úsudku. Dnešní obřezaná sociální demokracie má mladou, "svazáckou" socdem a ta ČSSD vrátí na politickou scénu. Nebude to však dříve , než za sedmdesát let. Až všichni Čechové zase zapomenou, jaké svině dokážou být vobřezaní socdemáci

  OdpovědětVymazat
 7. Vždy mě dovede rozesmát úvaha autora J. Vyvadila, ať už píše o čemkoli. Tento vlastizrádce a kolaborant Kremlu má skutečně nějaké potíže s přemýšlením.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A helemese, ubožáček troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze, i když o něj nikdo nestojí.
   Trolle, že si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále stejně, jako psí hovno přilepené na botě.

   Vymazat
  2. 22:42 A při tom smíchu si takhle povyskočíš?
   https://www.youtube.com/watch?v=0uoFQceJh1E
   Ty s přemýšlením jistě potíže nemáš. Kde nic není, nemůžou být ani potíže.

   Vymazat
  3. 23:15 A ty zas jak smrad z putlerovejch hoven zkurvenej zdegenerovanej bolševickej čechomužiku!

   Vymazat
 8. Příčina je celkem jasná. Euromajdany, dosazení europorošenků a útok na Rusa. Porošenky dosadíte po Majdanech jenom v zadlužených státech, kde jsou nasraní lidé. Babiš překáží, ekonomika mu funguje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:41
   Ekonomika "funguje" Babišovi ... ??!
   Svatá prostoto!

   Vymazat
  2. 0:15 Tak vida, nový trotl. Místo nadávek je rádoby vtipný. Škoda jen, že je stejně blbý, jako všichni "uvědomělí bojovníci za svobodu a demokracii". Probůh, to se mezi nimi opravdu nenajde ani jeden, který by nebyl úplně vypatlaný? Asi ne. Být správně pravicově uvědomělý není možné při zdravém rozumu.

   Vymazat
 9. 23:41 Kam se Babiš hrabe na nejlepšího evropského ekonoma sv. Kalouska.

  OdpovědětVymazat
 10. Měl by Babiš jako premiér prostředky zjistit, kdo jsou anonymní majitelé akcií fotovoltaických elektráren? To by potom vysvětlovalo vše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zjistit majitele je jednoduché.Stačí vzít kladivo a proběhnout se po f.e.Majitel se ozve sám.

   Vymazat
  2. sice hezke ale pravně neproveditelne už jen tim kdo vlastni soudy pravniky a ustavni soudce to je jakoby kdosi chtěl zrušit cirkevni restituce nebyl li by rakousko uhersky monarcha či by nebylo po třeti světove wars

   Vymazat
 11. ČSSD je tragedie pro tuto zemi. Místo ochrany pracujících převzali jako ideologii falešný havlismus, a proto budou pykat. Je to jen banda korytářů. Bohužel to směřuje vše k předčasným volbám, které vůbec nic nevyřeší, k volbám půjde jen hrstka lidí, která nebude reprezentovat obyvatelstvo, to je paralyzováno dobrými ekonomickými výsledky a neútěšenou zahraniční situací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Levicový volič8. dubna 2018 8:56

   ČSSD je pravicová, nepoučitelná, nevolitelná, lživá, kolaborantská, tunelářská, zlodějská... partaj (ne)politických pažravých politruků a (super)dinosaurů u koryta. Už dávno po zásluze patří na smetiště dějin! Tak jako ODS, TOP09 a STAN!

   Vymazat
 12. Už aby byly na smetišti dějin zrádci lidu a poskoci kraďouska.

  OdpovědětVymazat
 13. socan co jezdi nagelovany v super b plat si určuje sam jakoby mu patřila pulka zeměkoule je stejne jakoby černoprdelnik byl opravdu sluha boži na tohle už dneska malokdo malokoho chiti na tu jejich falešnou udičku už jen ty potěmkinovi projekty das ist hruza

  OdpovědětVymazat
 14. Onderka v předsednictvu vyléčí poslední idealisty.

  OdpovědětVymazat
 15. "Anonymní8. dubna 2018 0:15

  Samozřejmě, anonymní přispěvateli z 23:48, že našemu Vůdci Babišovi ekonomika funguje."
  ANO ekonomika mu funguje skvěle, za dobu svého působení ve vládě zhodnotil svůj majetek ze cca čtyřiceti miliard na cca osmdesát tj. v průměru 25 % ročně. Pokud tak povede i ekonomiku ČR roztrhneme PRC s jejich 6 % jako daňovou upomínku.

  OdpovědětVymazat
 16. Předsedo, slušná analýza, jen netřeba věnovat socanům tolik energie, oni za to fakt nestojí. Je zapotřebí pomoci Tomiovi, jako jediné vlastenecké partaji.

  OdpovědětVymazat
 17. Pitomio vylezl na Úsvitu z Blaníku - nadšení vlastenci, snášejte mu dary!

  OdpovědětVymazat
 18. Pitomio = Zlatý Českomoravský Slavík!

  OdpovědětVymazat
 19. Admirál Pitomio povede naši válečnou flotilu!

  OdpovědětVymazat
 20. Pitomio, největší z Čechů - veď nás k zářným zítřkům!

  OdpovědětVymazat
 21. Jedině Pitomio může odčinit Lipany, Bílou horu a mnichovskou zradu!

  OdpovědětVymazat
 22. Skutečný Čech dá svému synovi jméno Pitomio!

  OdpovědětVymazat
 23. S Pitomiem na věčné časy - a nikdy jinak!

  OdpovědětVymazat
 24. S Pitomiem k vládě pitomců - nikdo už se nad nás nebude vyvyšovat!

  OdpovědětVymazat
 25. Nealkoholické pivo: "Ó Pito Mio"!

  OdpovědětVymazat
 26. Všechnu moc Pitomiovi a pitomiovcům!

  OdpovědětVymazat
 27. Vývoj pitomismu od utopie k vědě...

  OdpovědětVymazat
 28. "Neptej se, co pro tebe může udělat Pitomio, ptej se, co ty můžeš udělat pro Pitomia!" (J.F.Kennedy)

  OdpovědětVymazat
 29. "Co dělat? - To ví jen Pitomio." (V.I.Lenin)

  OdpovědětVymazat
 30. "Vstanou noví Pitomiové." (Antonín Zápotocký)

  OdpovědětVymazat
 31. "Proč bychom se netěšili, když nám Pámbu Pitomia dá -" (Karel Sabina)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to kouříš? Já chci také.

   Vymazat
  2. Anonymní 8. dubna 2018 9:57

   ČERNÝ PTÁKY, TAK VELKOU HUBU A HLAVU JAKO JÁ NEMÁŠ!

   Angela Feri Davis

   Vymazat
 32. "Вот - наш человек!" (V.V.Putin)

  OdpovědětVymazat
 33. "Pitomio, to zní hrdě!" (Maxim Gorkij)

  OdpovědětVymazat
 34. "Kdyby nebylo Pitomia, museli bychom si ho vymyslet." (František Palacký)

  OdpovědětVymazat
 35. "Česká otázka - toť otázka pitomá." (T.G.Masaryk)

  OdpovědětVymazat
 36. "Za vše, co jsem v životě dokázal, vděčím Pitomiovi." (Jára Cimrman)

  OdpovědětVymazat
 37. 9:53
  Je lépe mlčet a být považován za idiota, běž promluvit a odstranit pochybnosti!!!!!
  Na tebe tohle přísloví sedí jako prdel na hrnec,havlozmrde!!!!!☺☺☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 38. Můžete si nadávat jak chcete Okamura je slušný člověk co říká pravdu nýmandi a slouhové slouhů.

  OdpovědětVymazat
 39. Socani-pokrytci non plus ultra, mizí ze scény. Včera kdákala jakási NULA v tv, že jakožto "místopředsedkyně pro školství" bude s "TÍM naším školstvím něco dělat a taky se bude věnovat TĚM regionům!....chachá, už to jede, volným pádem rozhrkaného kočárku do příkopu. Zrádci, pitomci, kolaboranti.

  OdpovědětVymazat
 40. Body a voliče získá Okamura.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:29
   Naprostý souhlas!
   Ale že se zde najednou vynořilo tolik potrefených hňupů. Pozor aby jste nevybrali celou kasičku. Náme před sebou volby.

   Vymazat
  2. A čím je Okamura tak extrémistický? Pokud jej slyším, vždycky říká to, co si myslí většina lidí-říká pravdu a já ho tentokrát volit budu.

   Vymazat
 41. Dneska na to tady nemám...
  Nebo se mi to jen zdá, že je to tu plný zasíračů... ?!

  OdpovědětVymazat
 42. Okamura je naprosto nevhodný, místo je třeba udělat Sorošovi a jeho upřímným lidem.

  OdpovědětVymazat
 43. Když se tak rozhlížím po diskuzi tak je to tady samé "zbožné přání", ale žádná realita.Babiš se v tom všem pěkně vymáchá, socani se tváří jako kdyby vyhráli volby a zdá se, že Zimala s Hamáčkem jsou ještě větší ganuneři než byl Sobotka.Fiala jako hyena čeká zda bude nějaká hostina aby se nažral. Tomio je naivní, za současné situace není možno mluvit a připravovat opuštění NATO a EU. Prostě nyní přes to nejede vlak. Bartoš a spol. nemají na to aby vedli politiku této země.Oni pořád myslí a jsou přesvědčeni, ale málo ví. Myslet znamená nic nevědět.Komunisté se v mnohém podobají Babišovi. Lidovci byli v historii vždy za špínu a také tak zůstali.Kalousek má nahrabáno a nyní mu jde jen o to potichounku se vytratit ze scény.Po Farském a Gazdíkovi za čas neštěkně ani pes, jsou to papoušci.Babiš s vládou neuspěje, budou nové volby. O koryta se poperou staré partaje a následně nám předvedou jak se správně dělá normalizace v 21. století.

  OdpovědětVymazat
 44. Ten pan Vyvadil fantazíruje:
  „.. a že máme nejnižší nezaměstnanost v EU i strmější dorovnávání životní úrovně se Západní Evropou dávalo základ soustředit se ..“
  Jak můžeme mít strmější dorovnávání, když tam mají násobně vyšší platy a také ziskové matky podniků, které mají u nás jenom své pobočky. Můžeme se blížit tak západnímu Řecku, nebo západnímu Portugalsku, které jsou v úpadku. To není žádná sláva. Nízká nezaměstnanost je zde právě pro naše třetinové platy. Jenže s tím souvisí nízké odvody ze mzdy a tím chybějící prostředky na zdravotnictví, školství, atd.

  „Odvolání Andreje Babiše znamenalo drtivý propad podpory pro ČSSD i pro vládu Bohuslava Sobotky. Je to pro každého jasně doložitelné dle časové řady CVVM.“
  Propad ČSSD je důsledkem jejich liberální, nikoliv sociální politiky. Sobotka a spol. byli oddaní poskoci Merklové, Schultze, Barossa a Junckera. Vedli zemi do ztráty demokracie i národní identity. Za tu vlastizradu si zaslouží zánik.
  Bohužel pan Vyvadil se slůvkem nezmínil o jediné straně, které artikuluje skutečné problémy, které naší zemi hrozí a ke kterým nás ČSSD vedla. Sice si myslí, že bychom měli „vytvořit z Česka úspěšný model střední Evropy“, ale jak by měl podle něho vypadat, bez politiky jakou představuje SPD, se nezmiňuje. P.K.

  OdpovědětVymazat