Reklama

sobota 28. dubna 2018

Fenol, Macron a fake news

- vlk -
28.4.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Když jsem před třemi dny publikoval článek

Velkovýroba fake news

zdaleka mne nenapadlo, jak rychle se k této tématice zase vrátím a z jakého pohledu.Popravdě řečeno – ještě včera ve tři hodiny odpoledne by mne to nenapadlo. Jenže z mé mailové schránky na mne vypadl od kosíře DH kraťoučký mailík s jedním linkem a dvěma screen shoty. S tím, že by mohlo jít o námět na vtípek dne. Mohlo. Ale soudím, že bude lepší z toho udělat dnešní hlavní článek Kosy, jakkoli bude nejspíše velmi krátký. Což určitě nebude na škodu. Těch dlouhých už byla celá přehršel. Změna nemůže vadit.

Než budu pokračovat v nahozeném tématu, trochu odbočím. Až do USA. Tam hovořil ve středu francouzský prezident Macron v Kongresu a mezi zásadními hrozbami, před kterými stojí svět, zejména ten NÁŠ západní / záměrně pro všelijaké Jakuby Jandy a podobné sledovače a vytvářeče všelijakých seznamů/ píši NÁŠ, protože jsme a budeme jeden jako druhý jeho součástí, zařadil tzv. fake news. Nevím jestli před nevratné klimatické změny nebo až po nich, ale prostě je to podle něj celoplanetární hrozba. Které je přirozeně nutné – čelit.

Zatím se neobtěžoval sdělit jak. Naštěstí na snadné odpovědi jsou zde duševní giganti rozměru a významu už zmíněného Jakuba Jandy. Proč naštěstí? Protože nemají a pevně doufám, že nikdy nebudou mít výkonnou moc. K prosazování svého jakobínsko-inkvizitorsko jezuitského chápání svobody práva na vlastní názor a jeho veřejnou komunikaci.

Ale nechme byznys partičku jménem Evropské hodnoty osudu. A věnujme se dnešní tématice – zkrátka fake news jsou stále politicky in. Jako univerzální omluva pro všechny mocné, kdy se něco nepovede nebo zadře. Sami pro sebe si to vždycky dokáží bezvadně zdůvodnit právě oněmi tzv. vylhanými informacemi, které kdosi (však my víme kdo) vždycky a včas, aby překazil nějaký ten jejich záměr zrovna páchat dobro ve velkém, překazil….

Jenže všeho do času. Žádná nálepka, žádný odsudek, žádný módní termín nezabírá na věčné časy. Dokonce ani skoro žádná pravda, s výjimkou přírodních zákonů, není pravdou univerzální a trvalou. Snadno bych toto své tvrzení dokázal, ale nebudu marnit ani váš ani svůj čas. Prostě i fake news se okoukají/okoukaly a šermování s nimi určitě ztrácí postupně význam. Smutná zpráva pro byznys Evropských hodnot jiné podobné snadnoživky…

Abych dal konkrétní příklad. Pravděpodobně jste zaregistrovali, že v jedné malé chemičce v Děčíně došlo k havárii a do okolí unikl fenol. Kdyby náhodu ne, pak detaily naleznete zde.

Jádro informace je následující:

V průmyslovém areálu v Děčíně unikla ve čtvrtek ráno z cisterny na plochu jedovatá látka fenol. Při přečerpávání látky z cisterny se zřejmě protrhla hadice. Záchranná služba ošetřila nejméně 20 zraněných. Dva lidé jsou ve vážném až kritickém stavu.

Nic pěkného, ale jde o daň naší technické civilizaci, která se zkrátka bez využívání jedů a nebezpečných látek neobejde. Což na druhou stranu s sebou nese rizika, která se, bohužel, sem tam stanou tragickou realitou. Nehodlám událost bagatelizovat, ale tak to prostě je. Všichni s tímhle vědomím denně vycházíme na ulici a sedáme do dopravních prostředků, například, ačkoli víme, že podle statistik… se prostě jednoduše pár z nás už večer domů nevrátí. Abych uvedl ten nejobecnější příklad.

A takhle nějak to mám s tou fenolovou havárií… Za kterou mohla obyčejná protržená hadice. Možná jen nečekaný defekt, možná špatná a riziková manipulace, možná obyčejný lidský šlendrián. Kdo ví? Já odpověď hledat nehodlám není proč.

V tom článku Seznamu je ovšem jiný fenomen, který, jak soudím, si bližší všimnutí zaslouží. Ano – fenomen fake news. DH mne upozornil, abych si neopomenul otevřít diskusi. Že to stojí za to a aby mne navnadil, rovnou z ní poslal dva následující screen shoty:
Myslím, že  více  psát nemusím. Ty  screenshoty  říkají naprosto  dokonale  úplně  všechno a  lépe, než  kdybych přidal  dalších 1000 řádek.
Zkrátka věčné ostrakizování Putina a Ruska a zejména naprosto neuvěřitelná a vysloveně  primitivní agitační  kampaň, jak v případu Skripalj, tak Dúma, si začaly žít svým vlastním,   svými tvůrci nepředpokládaným životem. Účinek přesně opačný, než si slibovali!
Chápu, že pro slídiče z Evropských hodnot je nějaký únik fenolu někde v Děčíně (kde  to proboha je, zadejte to někdo do vyhledávače ať se mi to najde?!)  pod jejich  rozlišovací  schopnost, takže zasklili nejen jak text příslušného článku, tak tím pádem i diskusi, o Kose nehovoříc.  Ale kdyby přece, dám sem pro jistotu malou statistiku, kterou mohou brát jako, řekněme, reprezentativní výsledek své usilovné  práce. Asi  je moc nepotěší.
Pod článkem v diskusi je v okamžiku kdy tohle píši celkem 42 reakcí.
11 z nich se zaobírá nějakým způsobem tou havárkou. I když leckdy také všelijak.
Těch, kteří reagují ve smyslu toho, co je na obou screen shotech  24!! Tedy naprostá většina  z celé množiny reakcí.
Proč to uvádím?  Aby bylo jasné, co onen naprosto hloupý masážní tlak ohledně incidentu v  Salisbury a v Dúmě, plus raketová reakce Západu, mezi uživateli internetu, kteří se nějak zabývají internetovým zpravodajstvím a hodlají na něj reagovat, vygenerovala.
Jistě, Kolář, Janda, Máca a podobní šmokové nepochybně briskně odvětí – no vidíte, to je  další důkaz toho,  jak to tady Rusko a Putin mají obšancované a jak rozvracejí pomocí  trollů naši demokracii…  Ideologická zaslepenost vždycky najde nějakou expanzní uličku. Ale čísla hovoří celkem jasnou řečí a nelžou. To jen  jejich vykladači.
Říkáte,  že ta moje čísla zrovna moc nehrají?  Že  24+11 je jen 35 a nikoli 42, takže bych si měl zamést před vlastním prahem? Pokud jste alespoň občasnými návštěvníky Kosy, pak byste měli vědět,  že vlk si vždycky nechává něco pod rukou. Takže  i tentokrát!
Těch zbylých  7 diskusních příspěvků  tvoří  naprosto speciální  skupinku, kterou rozhodně nemohu a nechci pominout. Nepatřím k Evropským hodnotám a podobným. Ta zbylá sedmička komentů je soustředěna podle následujícího centrálního výroku, který nepochybně Jandovi a spol. a mnohým jiným bude mimořádně konvenovat:
A vzorný respondent dnešní doby se dočkal, kromě jiných, následujících odpovědí.
No jo no, pan Hanusch z Liberce se evidentně snažil „uvést věci na pravou míru“, aby vše bylo ideologicky správně, tak, jak požaduje dnešní doba a mrav…..  Jenže zase ty fake  news….   Že komunisti tady nevládli už v roce 1900…
Macron má pravdu  – ty  fake news jsou fakt nebezpečný!!! A nikdy jinak!

- - -

33 komentářů :

 1. Hele, ty debilní Vlku, sám jsem z města Kyjov, kde došlo za komoušů v roce 1988, k požáru skladu chemikálí. Nulové bezpečnostní předpisy, snaha rudých papalášů zpočátku požár ututlat, neinformování občanů.... vedly k přímému přiotrávení stovek občanů a zasaženy byly tisíce. Takže raději mlč, ty propagandistický rudý hňupe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://hodoninsky.denik.cz/hasici/nejhorsi-pozar-v-kyjove-rozhodne-borsov20090618.html

   Vymazat
  2. K věci bys ,něco méně debilního neměl strakatý hňupe. V.J.Horák

   Vymazat
  3. 14:07
   Kdyby jsi se aspoň obtěžoval přečíst článek tak bys věděl, že je to k věci, rudý, negramotný idiote.

   Vymazat
  4. Děkuji ti za potvrzení tvé ubohosti chemicky postižený Kyjovane. V.J.Horák

   Vymazat
  5. 14:20
   Děkovat nemusíš a vyliž si prdel, rudý blbísku se dvěma jménama.

   Vymazat
  6. Toď ukázky diskutujícího mentálně postiženého nevychovance z našeho líbezného Kyjova, kterému při čtení Nové republiky jistojistě jednou praskne žilka. R.I.P.

   Vymazat
  7. 15:34
   Pravil propagandista dobře placený ruskou ambasádou provozující fakenewsové stránky.

   Mimochodem, jaké má ta vaše slavná Nová republika za 5 let existence konkrétní výsledky??? Ptám se jen proto, abych věděl, proč by mě měla prasknout ta žilka.
   Krom tisíců konspiračně propagandistických blábolů a pořádání demonstrací na kterých se sleze 10 zoufalců jsem si ničeho nevšiml :-D

   Vymazat
  8. Podle počtu lidí, kteří se v Praze sejdou na demonstraci nemůžete soudit náš web. Ostatně, denně ho navštíví 45-85 tisíc čtenářů a průměrně se zde zdrží kolem 8 minut.

   Ale duševně omezený hulvát se tu mezi diskutujícími vyskytuje pouze jeden.

   Vymazat
  9. Pro pána, proč se s takovým trotlem vůbec bavíte. Pracoval jsem v chemičce za komoušů, opatření týkající se bezpečnosti práce byla na vysoké úrovni. Mnohdy však lajdáctvím a nepostižitelnosti těchto lajdáků mohlo být zle.

   Vymazat
  10. Já to nepsal pro toho Kyjovského trotla, ale pro ostatní čtenáře, aby věděli, že je nás čím dál víc.

   Vymazat
  11. Ubožáku z Kyjova, nech se polít studenou vodou, prý to účinkuje. Nemůžeš mě s odpuštěním nasrat. Křtěný s dvěma jmény Václav Josef Horák.

   Vymazat
  12. 15:55

   Marná snaha, soudruhu Dvořáku. Je vás furt stejně, viz, výsledky voleb. Komouši spadli z 15% na polovinu, kterou jim přetáhli Okamurovci. Zoufalci se jen přelévají z jedné hromádky na druhou. Musíte se víc snažit!

   Vymazat
  13. Pane z Kyjova, co vám komunisté udělali, že je tak nemáte rád? Vlastimil Národník

   Vymazat
  14. Ubohý Kyjovane, pro vás každý, kdo vám nejde pod nos je komouš, že ano?!

   Vymazat
  15. Macron , ktery dle chovani s Usakem, ukazuje ze vladne EU a taky vyjednava nas upozornil ,ze planuje v pristi desetiletce prihrat do EU az 200 milionu afroarabu...
   Ti ovsem nebudou volit Macrona protoze je nekorektne barevnej , ale nejakyho dalsiho Mobutu ,Tschombe nebo Kasabubu, a s daleko vetsimi prostredky poskytnutymi EU ,ti rychle napravi nedostatky jako napr. nerovnovahu populace v EU.
   Taky proto , protoze evropanu je v Evrope mnoho , prilis mnoho...

   Vymazat
  16. Jak je vlastně velký Kyjov ?
   Hafan

   Vymazat
 2. Vlku, takovych hlouposti se stane denne mnoho, vsude na svete. T.j. nejaka nestastna nahoda. Ty to rozebiras slozite .
  Ty jsi byval drive daleko zarivejsi hvezda na A.cz.

  Provincionalismu se zbavis tim, ze pujdes na weby odsuzovane a tam ziskas znovu inspiraci a lesk ty venkovsky pantato.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No zcela zjevně jste nepochopil, o čem je článek. Je to v nápise: "fakenews"

   Vymazat
 3. Vlku, pozdravuj Libora Stejskala a rekni mu, ze se musi vratit a zamezit celkovemu upadku v informacnich agenturach. Vzdyt ja uz se zde nemohu hadat a to me chybi.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak nějak se po přečtení článku dere na mysl, jestli podle výsledků své práce voni vlastně nejsou Putinovi agenti hošíci vod hodnot, nebo ten, co za komanče jezdil do SSSR a teď je z něj zapálenej rusofob, co to dotáh do Evroparlamentu za ČR, ta, co by chtěla bombardovat Rusko atomovkou, ti, co tvrdí, že musíme podporovat ty co lžou, protože jsou to spojenci a ty podporovat musíme, ta, co se raději bude mýlit s USA, než mít pravdu s Ruskem ... prostě - výsledky jejich práce tomu silně napovídají. Dyť přece takový pitomosti zjevně nahrávají druhý straně. No, nebo jsou to moudří lidé, co četli Švejka a tak teď naše západní partnery a jejich zlo-činnost švejkují a snaží se přeháněním vybudit občanstvo z letargie ... ale tak nějak bych zrovna na jejich íkvé nesázel, mají spíš íá.

  OdpovědětVymazat
 5. Dvoraku, vasi cenzori mazou SLUSNE informativni prispevky v daleko vetsim mnozstvi nez prispevky vulgarni.

  Oni jsou svym dvojim metrem duvodem k flustraci mezi lidmi a jejich kousavosti.

  OdpovědětVymazat
 6. Dvoraku, jsem rad, ze cenzori takovi jsou, protoze vim, k cemu to vyusti v budoucnosti.
  Jejich zitrky mi prinesou mnoho radosti.

  OdpovědětVymazat
 7. 13:56 - Kdyby jsi byl z Kyjova, tak by jsi NIKDY, NIKDY nerekl slovo - hele - ty prazske tele !

  Ja jsem nahodou v Kyjove jednou byl na zabijace, jako host z Ameriky a potom jsem se posral ve vlaku.

  T.j. velmi nebezpecna vesnice a take tam divne mluvi a nejde jim dost dorbre rozumet. T.j. kvuli tomu co tam chlastaji . T.j. daleko nebezpecnejsi nez nase Whisky z Tennessee.
  Cestovatel - americkej Emil Holub
  (Uz tam nepojedu !)

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Hajek z Protiproudu ! Nick honolulu, zde slavnostne slibuje, ze bude hajit svobodu slova do posledniho slova. Dale slibuje , ze bude vzdy svedomite
  politicky NEKOREKTNI !
  Ze bude hajit prvni Amendment nasi svate Konstituce a pleticharit proti cenzure.

  OdpovědětVymazat
 9. Fake news - ale jak jinak na mediích vydělávat, když je pravda neprodejná. A i v ČÉTÉ chtějí mít dobré bydlo z peněz občanů - a i snad již většina občanů po fake news prahne, protože touží po senzacích. Znáte u nás nějakou periodickou tiskovinu, která by nebyla bulvárem? Co a kdo jsou v popředí palcových titulků - v podstatě bezvýznamné lidské figury, ze kterých byli vyrobeni slavní a světové proslulí sexuální zvrhlíci, násilníci, zločinci, zejména vrazi, exhibující herci, herečky zpěvačky...., zloději miliard, kteří se učinili touto cestou oligarchy, političtí hoštapléři typu Hitlera, Chamberleina, Franka, Pilsudského.... a britská královská rodina. Rozum se v novinách a v televizích, zejména ČÉTÉ, neprodává, senzace, fake news, zločin a někdy neskutečná tupost tzv. komentátorů, kteří ve službě kapitálu jsou ochotni vymýšlet neskutečné hovadiny - a za ty kapitál platí nejlépe, ostatně asi i na nich nejlépe vydělává. Podívejte se na komentárory Lidovek (Čapek se obrací v hrobě), Práva, Hospodářek..., ČÉTÉ - zde i na odborníky na fake news z různých fakult ba i staroslavné UK. Jenže kapitál, který to vše a všechny medializátory diriguje, ten to určuje a i platí!!! Emanuel Moravec - to byla tehdy svoboda slova!!! Není vám to divné, jak dalece jsme již překonali Göbbelse? Takže sociální sítě jsou tou poslední baštou, kde by se mohl čtenář třeba i dozvědět něco z pravdy, ta jsou hrozbou pro kapitál a ta musí být smeteno z povrchu země. PRAVDA, TO JE SMRT KAPITÁLU! Proto má tedy kapitál vyhrazená veškerá autorská práva na fake news!

  OdpovědětVymazat
 10. 18:39 Fejky (politické) nemají nic společného s "prodejností" pravdy, ale s prodejností a lhavostí novinářů a politiků. Prodejnost není vlastností pravdy, její jedinou vlastností a měřítkem je shoda (výroku) s realitou. Oni nebojují proti fejkům, ale proti pravdě. Bude hůř. Západ ovládli trockisté, jako předtím Východ (zvítězili dosazením Chruščova na post generálního tajemníka ÚV KSSS. Nakonec prohráli a Východ se "mírnou" cestou rozpadl. Na Západě mají trockisté silné pozice a tak ta "mírná" cesta je velmi velmi nejistá. I proto ta nenávist k Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čistky v SSSR byly namířeny právě proti trockistům, proto tolik fejků o nich a o Stalinovi. Bolševici měli trockisty s jejich "permanentní revolucí" za úhlavního nepřítele.

   Vymazat
 11. Trockisté chtěli v SSSR zavést "kasárenský socialismus" - oni páni v palácích, zbytek v pracovních lágrech na ně maká. Orwell v knize "1984" popsal právě trockistický způsob uspořádání společnosti, tolik se již podobající současnému Západu.

  OdpovědětVymazat
 12. Každá tragedie se dá zneužít k provokacím.

  OdpovědětVymazat
 13. Kdopak to postavil v indickém Bhopálu chemičku uprostřed města? Že by americká firma měla společného s bolševiky? (O těch stovkách mrtvých a tisících postižených škoda psát!) A co takhle italské Seveso a únik dioxinu?

  OdpovědětVymazat
 14. Myslím si, že ten článek byl hlavně o tom, jak už se většina lidí vysmívá všem a všemu, co neustále ukazuje na vinu Ruska, jmenovitě V. Putina za cokoliv nepříjemného. Ale ti hlupouni na téměř všech kanálech televize a v novinách se nepoučí, aby tu a tam v těchto útocích zabrzdili. Nevědí, že už jim člověk i kvůli tomu nemůže věřit ani nos mezi očima. Nebo vědí a je jim to jedno.

  OdpovědětVymazat
 15. Dobrý den, šťastní přátelé nového roku, je to můj rok svědectví. Zázrak se stále děje, přečtěte si mé zázračné svědectví. Nemohu ani vysvětlit, jak se to všechno stalo, funguje to jako slib Drigbinovie, velkého člověka, který Bůh zvykl přinést pravou lásku ke svému manželství s jeho kouzlem. Můj manžel podepsal rozvodový list před šesti lety poté, co kamarád navštívil náš domov. Žijeme v Marylandu v USA, po více než šest let jsme měli dvě děti společně, kvůli mým dvěma synům obětuji všechno, abych pracovala v manželství, po nějakém měsíci můj manžel přestal dělat věci tak, jak používá a kdy snažte se mu říct, že skončíme s bojem, jednoho dne se můj manžel podíval do očí a řekl, že je mezi námi. byl jsem tak překvapený, takže jsem se ho zeptal, co jsem udělal špatně, ale na straně, chtěl nový život. Miluju svého muže tolik, že jsem nemohl žít bez něj den po mé straně a moje děti mohou žít tam dál. Můj manžel odešel domů po dobu čtyř měsíců. žádné telefonní hovory nebo textové zprávy od něj. Byl jsem tak strach a plakal celý den a noc na dlaždici Jednoho dne přišel domů opil s některými doklady s ním Pokusím se s ním mluvit, ale spal, takže když spal, podíval jsem se na dokumenty, které jsem byl tak překvapen, že jsem viděla rozvodové papíry, takže jsem četl rozvodový papír a byl jsem tak šokován, že jsem viděl mé jméno na dokumentu. Následujícího dne se ho zeptám, co to znamená, ale on sám chtěl nový život sám, volal jsem ho a prosil ho, aby přestal, co dělá. že ráno přišla žena a řekla mi, že je můj manžel právník. Tak jsem ji pustil dovnitř, pak ji nechal vědět, co se děje, a ona by měla dostat právníka, ale já ji prosila, že nemám peníze nebo někoho, kdo může pomozte mi. Takže podepisuji rozvodový papír a to bylo, že v loňském roce mi starí přátelé řekli, že můj bývalý manžel nyní pracoval blízko svého domova a teď má s sebou novou ženu, rozhodl jsem se, byla. Byl jsem šokován, když jsem viděl toho stejného právníka, který jsem zíral plakat. Tvá přítelkyně mi pomohla zotavit mého manžela zpátky mi řekla o doktorovi igbinovii, jak pomáhal lidem tak chtít, tak chci domů a číst on-line blog o poradenství / rozvod, četl jsem svědectví od ženy, jménem Mary Michael, jak. Drigbinovia jí pomohla vrátit manželství zpět, nikdy jsem nevěřila kouzlu kouzel, ale rozhodla jsem se to zkusit. Takže jsem mu poslal zprávu na své e-mailové adresy doctorigbinovia93@gmail.com, před dvěma hodinami mi odpověděl, a řekla jsem mu všechno o mém manželském problému, udělal mi slib, že mi pomůže vrátit se ke mému manželovi zpět. Drigbinovia mě poučila a řekla mi, co mám dělat během těchto sedmi dnů oběda lásky kouzlo. Sleduji všechny pokyny a dělám to, co jsi mě požádal, abych se dobře ujal. Jen tři dny po lásce bylo oběd ve vzduchu, můj manžel mi zavolal neznámým číslem. Byl jsem tak překvapen, že můj manžel stále má své telefonní číslo, aby mě kontaktoval tak laskavě. Zpočátku byl můj manžel obezřetný a cítil se provinile, že mne i naše děti osamocil po mnoho měsíců, aniž bych řekl nic jiného, ​​než aby můj manžel Raymond přišel do kostela v kostele přes noc, aby se omluvil. Jsem velmi rád, že můj Farmily je na zádech, jsem vděčný za to, co mi Drigbinovia pomohla. Velmi doporučuji každému, kdo má problém s manželstvím nebo partnerem, kontaktujte jej dnes, abyste se rychle vrátili k vaší skutečné lásce.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.