Reklama

sobota 14. dubna 2018

Fenomén dnešní účelově informační doby aneb Co dnes (nejen) televize vysílá?

PPK
14. 4. 2018 Outsidermedia
Politicko-výchovné nalejvárny o tom, kdo je nepřítel a kdo tzv. demokratický spojenec, obracení nebo alespoň křivení dějin, indoktrinaci náboženství a zároveň propagaci multikulti, sugerování katastrofických ideologií útočících na pud sebezáchovy lidí, oslavování sexuálních deviantů a jejich úchylek, horory, bulvární drby, skutečné i vymyšlené vraždy a skutečný i vymyšlený teror (ovšem bez analýzy motivů), debilně zduřelé mezilidské problémy (opět bez analýzy motivů) … a pochopitelně – blazeované sportovní disciplíny elit typu golf, importované z USA nebo Británie.


Existuje totiž jistá a nepopiratelná účelovost v oblasti, zvané debatní, diskusní i praktická informační politika: Aby „vědci politologové“ a tzv. filosofové dodali svým tezím důraz, vystupují přísně, důležitě a autoritativně, aby politici dodali důležitost svým postojům, činům a ideologii, vystupují dramaticky divadelně, aby redaktoři médií a novináři ziskově pro majitele médií zvýšili sledovanost, náklad novin a čtenost svých internetových výplodů, tak svou interpretaci zpráv „tvořivě“ upravují často až ke strašení obyvatelstva, přičemž si informace účelově stylisticky i fakticky „vylepšují“ a děje událostí záměrně zveličují, dramatizují a někdy přímo nafukují.

Můžeme se potom divit diskusním internetovým trollům, že ti „hodní“ trollové jen opakují nejtragičtější scénáře minulosti a přítomnosti a vymýšlejí temné prognózy budoucnosti a ti „zlí“ trollové rovnou své „protivníky“ – nesouhlasící diskusní debatéry – právě kvůli tomu nesouhlasu vulgárně napadají z podlostí a lží, aniž by se namáhali s logickým vyvrácením tvrzení právě těch svých politických či diskusních „partnerů“?

A proč se právě toto děje?


Důvod je prostý: Aby na pořad dne nikdo nezařadil to nejbolestivější ve veřejném životě mlčící většiny lidí celé planety Země, ten základní rozpor všech ideologických dogmat i praktických projevů kapitalismu – sociální otázku.


- - -


62 komentářů :

 1. A divíte se, že sociální otázka se nezařazuje (pouze její odborářská nahražka o výši mzdy a délce pracovní doby). Odpovědí na dotaz "proč?" je status gojimské otrocké poslušnosti až za hrob pro kus žvance, který gojímu nejdříve pohodí, pak seberou od huby a pokutou předluží až k nežití. To je staletími osvědčená metoda vlády parazitů nad jejich hostiteli, kteří již ztratili vnímání nesvobody a jsou se svým gojistatusem smířeni, až na věky kámen.
  Ďuro Trulo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak probíhal chemický útok v Sýrii:

   https://cz.sputniknews.com/video/201804147152531-syrie-chemie-utok/

   Smazat
  2. 10:50 Jasnější by byla analýza sociální struktury nynější společnosti, která by ukázala, jak která třída či vrstva je v závislosti na svém ekonomickém postavení nucena jednat. Jasná je jedna skutečnost - v této společnosti proti sobě stojí dvě antagonistické třídy - buržoazie a dělníci. Po převratu se podařilo buržoazii ochromit dělnické hnutí a změnit jeho kvalitativní i kvantitativní strukturu. Ale na takovou analýzu je nutné dobré teoretické zázemí a mělo by to být především úkolem KSČM. To je její velký dluh. Parazitům zmar. T

   Smazat
  3. Ad 14:17 - není tomu tak, situaci vysvětlujete velmi zjednodušeně. Tzv, "antagonistické třídy", tedy nejen buržoazie a dělnictvo (po marxisticky), ale i bohatí/chudí, zdraví/nemocní, chytří/hloupí,.. jsou antagonistickými skupinami. Tyto společenské skupiny jsou dané, ustavené přirozeným řádem společnosti. S tím se nedá nic dělat, záleží pouze na morálce/ nemorálce jedněch, stejně tak druhých.

   Smazat
  4. FOKUS optik, diskutéři,Vy se snad proberete a pochopíte, jde pouze a jenom o prachy>směr>PRAHA!

   FOKUS optike
   Shop FOKUS optik klub Mapa stránek
   FOKUS optik na Facebooku

   Kontakty:

   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8

   IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854

   Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119
   E-mail: info@fokusoptik.cz

   Kontaktní formulář


   Naši partneři

   O2 extra výhody
   Život dětem
   Dejmě dětem šanciNadace prof. VejdovskéhoSwitchCrown premium
   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8 IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854 Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119 E-mail: info@fokusoptik.cz

   Počet zobrazení za dnešek + 6 předchozích dní
   444,652

   Počet zobrazení do 31. 3. 2018

   56 564 342

   Smazat
 2. To má Sýrie spojence :-) Rusko si ani neuprdlo . Válíme se doma smíchy :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 10:54
   „Není nic hloupějšího než hloupý smích.“ (cit.: Gaius Valerius Catullus)

   Přeji Vám to, asi máte hodně veselou domácnost.

   "Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo, že ani jedna raketa, kterou vypustily USA a jejich spojenci, neletěla zónou odpovědnosti jednotek ruské protivzdušné obrany, které kryjí objekty v Tartúsu a Hmímímu."

   Smazat
  2. Vy chcete třetí světovou ? Myslete hlavou.
   Jde o to, že přes Sýrii roura se zemním plynem nepovede. Byznys. A proto ta angloamerickofrancká hysterická reakce.

   Smazat
  3. 10:54
   To máš povolený vycházky v Bohnicích,Dobřanech nebo Horních Beřkovicích???!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
  4. 10:54
   Dejte sem odkaz na vaše video, nebo foto, jak se válíte. Chceme se taky pobavit. Tvorové, jako jste vy, nejsou často k vidění ;-)

   Smazat
  5. Tys z rodiny idiotů? Jsme na pojraji války a vy se doma válíte?... Žiďáci nebo cikáni!

   Smazat
  6. Ad. 10.54. Rusko projevilo v tom běsnění Americko-Britských zvířat rozum a lidskost. Ale nepochybujme, že i na léčbu zápaďácké vztekliny dojde. Boží mlýny - a myslím, že nejen papež František se modlí za tresty pro masové vrahy!

   Smazat
  7. Ze 100 raket sestřeleno 71, šest zraněných, žádné materiální ztráty. Válíme se všichni.

   Smazat
  8. 10:54 Lžeš! Takoví kokoti nemívají rodiny!!!:oD

   Smazat
  9. Neverim svym ocim co je v Cechach za č..aky.Az budou dopadat rakety na tebe ty zrudo ,doufam,ze jeste nekdo v Syrii zbude ,aby se taky zasmal.

   Smazat
  10. Anonymní 14. dubna 2018 10:54

   Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské. (Matoušovo evangelium 5,3)

   Zdr.
   JiB

   Smazat
  11. 14:21

   Ještě tomu blahoslavensví rozumět. Ale to už je mimo vaši mozkovou kapacitu, povrchní hlupáku.

   Smazat
  12. 15.06
   a proč myslíš volíku ,že blahoslavenství nerozumíme ? Pochlub se nepovrchní mozkový gigante.

   Smazat
 3. A z tohoto hlediska je Ruský oligarchický kapitalismus pro "obyčejného člověka" stejně hrozným nepřítelem, jako ten severoatlantický oligarchický kapitalismus.
  Takže ano, v současné přetahované musíme fandit spíš Rusku.
  Ale zároveň probíhá jiná bitva, sociální, možná ani ne bitva, jako spíš trestní operace, která je asi ještě fatálnější, ale odehrává se v temnotě pod svícnem a na straně "obyčejného" člověka nejsou ty obrovské prostředky, které jsou na obou stranách v případě hybridní války mezi Ruskými a severoatlantickými oligarchy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že v Rusku je největším problémem skutečnost, že za Hebrejce Jelcina získali skoro všechen majetek jeho souvěrci (peníze jim na to dali souvěrci ze Západu) a i když je Putin hned v úvodu krapet zkrotil (zavření a odsouzení Chodorkovského, který se chystal odprodat významnou naftařskou firmu západní společnosti, byl dostatečný signál), pořád je nemůže ovládnout - holt už nemůže sáhnout ke stalinským metodám. Rusku je nutno vládnout trochu jinak při jeho rozlehlosti a netradici našeho chování. Dnes už chápu, proč Stalin jednal jak jednal, jinak vy mu Rusko soudruzi bolševici rozkradli, rozprodali.

   Smazat
 4. Je to staletími vycizelovaný systém. Hrubá síla a násilí moci je transformována do vysoce sofistikovaného systému ovládání.
  Těm šťastnějším se podaří celou obludnost pochopit třeba až v druhé polovině života. Ti méně šťastní zemřou, aniž by kdy pochopili o co jde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych to definoval naopak.Šťastnější jsou ti blbější.....Blahoslavení!

   Smazat
 5. Jaká "sociální otázka"? Co je to ta "sociální otázka"? Kde je dnes ve světě nejvíc kapitalismu? V USA, Rusku, nebo Číně? Proč socialismus všude ve světě krachuje? Od někdejšího SSSR, až po dnešní Kubu, Venezuelu a dokonce Švédsko?
  Opravdu intelektuální výron jakéhosi PPK.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další lumen... (ad 11:34)
   Jen idioti a mainstream zaměňují socialismus a sociální otázky.
   Jen úplní idioti před sebou hrnou svoji neznalost.

   "Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše" (cit. Werich)

   Smazat
  2. Nic nezaměňuji, ptám se co tím ultraširokým a zároveň nicneříkajícím pojmem autor konkrétně myslí a jak přišel na to že se o něm nemluví, idiote.

   Smazat
  3. Ad 12:14
   další rada zadarmo:
   že vám ten pojem nic neříká neznamená, že je nicneříkající.

   Smazat
  4. autore z 11:34 určitě jsi úspěšný absolvent zvláštní školy,že?? Kolik let jsi študoval?
   Pokud hlavu rychle otočíš vlevo a hned vpravo a šplouchá Ti tam, tak máš místo mozku vodu. Pokud to nešpouchá a bolí to, tak máš místo mozku z piva kostku. Oba případy se úspěšně léčí v Kosmonosech, Bohnicích,Dobřanech nebo i v Horních Beřkovicích.Léčba je zdarma. S pozdravem MUDr. Chocholoušek

   Smazat
  5. Pletete si atamana a tatrmana.Absenci vzdelani radeji zatajujte.Co veta ,to hloupost.Ve 4.cenove byste mozna uspel.

   Smazat
 6. K příspěvku 11:20, nejsem si už zcela jist, že ten,kdo pochopil, je šťastnější, než ten, kdo nic neví, nechce vědět. Skoro bych řekl, že je to naopak, umřel ve šťasné nevědomosti, a nedělal si starost o to, co doba přinese jeho potomkům. Jedním z nich je evidentně i blb z 11:34, kterému trefně odpověděl Vláďa z Brna.
  Pro příklad, důsledkem současného válečného zásahu v Syrii bude příznívý "sociální dopad" zejména pro americký zbrojní průmysl, bude třeba doplnit sklady vystřílené munice, a vyrobit ještě dokonalejší zbraně, protože se ukazuje, že stávající jdou sestřelit. A pro Evropu to bude mít "sociální" dopad v tom, že se ještě zvýší exodus lidí z válečné zóny, se kterými se Evropa, nikoliv Čína, Rusko, a, nedej bože, USA, budou dělit o pitnou vodu, potraviny, přístřeší. A kdo se dělit nebude chtít, tomu USA ( pardon, vlastně NATO, že?)"zkroutí ruce".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, ty demente, pochopil jsi leda velké kulové. Já jsem sociální otázku svoji a svých nejbližších vyřešil tím, že jsem se pracně něco užitečného naučil a dělám práci o kterou je zájem a tudíž je slušně ohodnocena. To samé doporučuju i tobě.
   Stát mi sebere na nejrůznějších daních a pojištěních 2/3 z výdělku proto aby mohl platit pohodlný život blbům jako jsi ty kteří "pochopili", v překladu, usilovně hledají z které cizí kapsy by ještě něco ukradli pro svůj pohodlnější život.

   Smazat
  2. Anonymní14. dubna 2018 12:26
   Ty si trolle zase chytrej jak autobus. Hlavně, že ty žiješ jako "člověk s hlavou v americký řiti bez neúspěchu, krachu, a frustrace". Tak ať se ti tam dobře paří mozek, jestli nějaký máš a můžeš dál potit svoje kokotiny, kterými nás tu neustále častuješ

   Smazat
  3. 12.26 radeji mlcte ,kazdou dalsi vetou dokazujete jak moc jste mimo misu.

   Smazat
  4. 14:25 a 14:22
   Vy jste důkazem těžko pochopitelného paradoxu, že čím holejší má někdo prdel, čím větší je nešťastník a loser, neschopa, budižkničemu, tím větší má pocit vlastní chytrosti, moudrosti, vyjímečnosti, vzdělání, přesvědčení, že je "v míse", všemu rozumí, chápe...
   Těžko může být něco vzdálenějšího realitě.

   Smazat
  5. Bagoune, ty blbe, co nám teda povíš o té "sociální otázce"?
   Máš volné pole k projevu své moudrosti, tak se nenech prosit a něco nám o tom problému pověz, rozeber v čem spočívá a nastiň řešení. Nebo umíš jen prdět, vřískat primitivní hesla?

   Smazat
  6. 12:26 rád bych viděl výpočet, ze kterého plynou ony 2/3 výdělku, které tvrdíte, že vám stát bere za účelem, který ráčíte zdůrazňovat. Aniž ovšem berete v úvahu, že něco stojí i naše „zahraničním mise“ a něco budou stát i ona 2 % "na obranu", jak slibujeme USA a NATO.
   Jestli se chlubíte zvláštní schopností uživit se a tvrdíte, že autoři příspěvků, které se vám nezamlouvají nejsou téhož schopni, hrubě se mýlíte. Z pod mostu by na internetu nevystupovali, navíc mnozí prokazují nejen rozhled a znalosti, ale i dostatek dalších možností.
   Sám jsem připraven se s vámi, co do profesionální zdatnosti a z toho plynoucích příjmů, kdykoli srovnávat. Jste duše prostá a osoba nepochybně levná. Za partnera bych vás nebral, za slouhu možná ... Copak to tedy vlastně tak skvěle umíte, prosím?

   Smazat
 7. účelová informační doba...veškerá masmédia jsou kontrolována sionisty a jedou jak přes kopírák svoje fake news...včetně čt, seznamtv, novinky.cz, idnes a desítek dalších...jedině v diskusích pod články se občas prosadí rozum ale k velké nelibosti redakcí...právě mi byl na jeden týden zablokován účet na novinky.cz za kritiku izraele za jejich podporu útoků na sýrii..izrael je nedotkuntelný naprosto všude a vždy, ať dělá jakákoliv zvěrstva

  OdpovědětSmazat
 8. Ty gaunery v ČTV je potřeba neplatit! Žádné koncesionářské poplatky špínám.

  OdpovědětSmazat
 9. Za napadení SAR je potřeba odplatu jejich spojenců Iránu, RF. KLDR musí i nadále zvyšovat svoji bojeschopnost v jaderném výzbrojí, jiná cesta není. S jestřábí lze jednat jedině zbraněmi!
  Bohužel muže dojít ke konci civilizace, ale za to si můžeme všichni. Nevidím žádné demonstrace proti tomuto ohavnému zločinu USA, Francie a V. Británie!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu,mlčení je souhlas...

   Smazat
 10. Dnes jsme byli svědky mezinárodního teroristického aktu. Na základě záminky chemického útoku, bez vyčkání na vyšetření. Jedná se o zcela nechutné konání, jíž může obhajovat pouze morálně pokleslý jedinec.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 11. Chudoba je veřejným zlem, jako i soukromým neštěstím. Trpět ji je zločinem na národu.
  G.B. Shaw
  Ad 12:26
  2/3 z výdělku jde na daně a pojištění. Pokud je to vůbec pravda, tak bych se poradil s daňovým poradcem.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkuste realisticky zadat do tabulky v exelu své příjmy a odečíst vše, co dostane stát. Zvolte pohonné hmoty a potom potraviny.
   ABC

   Smazat
  2. 15:38

   "2/3 z výdělku jde na daně a pojištění. Pokud je to vůbec pravda, tak bych se poradil s daňovým poradcem."
   ======================
   Jste typickým příkladem hlupáka žijícího z daní, který je úplně mimo realitu, nic neví, ale všechno chce řešit a chytrý je jak rádio.
   Takže malý, jednoduchý příklad.
   Má superhrubá mzda, skutečné náklady mého zaměstnavatele na mě:
   50000 Kč
   Má hrubá mzda po odečtení sociálního a zdravotního pojištění placeného mým zaměstnavatelem:
   37270 Kč
   Má čistá mzda:
   27740 Kč
   Hodnota výrobků a služeb které si skutečně koupím po zaplacení 21% DPH:
   21900 Kč.
   Takže 56% šlo státu, především na řešení té "sociální otázky". A to jsem pro jednoduchost nezapočítal spotřební daně za alkohol, benzín, cigarety (nekouřím). Potom bychom se na ty 2/3 snadno dostali.

   Smazat
  3. 16:20 když především na řešení "sociální otázky", pak víc než z padesáti procent, pravda? Pokud ráčíte znát skladbu státního rozpočtu, tak lžete, pokud ne, tak vědomě plácáte nesmysly.
   Chápu, že do "sociálních výdajů" započítáváte i starobní důchody. Dovoluji si připomenout, že na ty, na zdravotní a sociální pojištění si každý jeden s příjmy platí.
   Ráčíte si to celé nějak přepočítat? Pokud na to intelektuálně vůbec máte. Samozřejmě.

   Smazat
  4. 19:25
   Nevím kdo jste, ale hlupák zaručeně.
   Výdaje státního rozpočtu 2018 jsou 1365 z toho výdaje MPSV jsou 588 miliard tzn 43% s obrovským náskokem nejvíc ze všech položek.
   Že důchodový systém je průběžný, nejedná se o žádné pojištění, ale fakticky o daň, hlupákovi vašeho kalibru nemá cenu vysvětlovat.

   Smazat
  5. Pro hlupáka je každý hloupý.

   Smazat
  6. 20:01 právě tím, co jste ráčil v tu chvíli napsat nezpochybnitelně dokládáte svou hloupost!

   Smazat
 12. Každý je dlouhodobě nespokojený s kulturní úrovní
  a propagandou v médiích.
  Záhadou zůstává proč za třicet let
  nikdo z bohatých vlastenců
  již dávno nevydává konkurenční časopis pro mladé
  (respekt)
  a nevlastní svoji objektivní televizi ?
  Každý jen fňuká
  státní zástupci i policie denně
  přihlíží na hanobení základního práva občanů na pravdivou informaci...
  ...opravdu chce nikdo něco změnit ?*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šmarjapano, masmédium se stává masmédiem ne proto, že mu tuto funkci někdo slavnostně přidělil, ale proto, že si vybojuje na trhu v konkurenci vysokou čtenost, sledovanost,... A tu si vybojuje tak, že obsahuje, potažmo tvoří přesně ten typ informací které chtějí lidé číst, slyšet, vidět. Proto aby mělo čtenost a sledovanost a díky tomu příjmy z reklamy a pokud možno přinášelo zisk nebo přinejmenším nezkrachovalo.
   Když někdo koupí za miliardy masmédium a bude v něm publikovat obsah Nove republiky, AC24 apod, tak to lidi prostě přestanou číst a mnohamiliardová investice se rozplyne jako pára nad hrncem.

   Smazat
  2. Jednoho bohatýho vlastence už honěj po soudech. Začal vykřikovat, že by se měly zavřít hranice Evropy, začal přidávat důchodcům peníze, přestal dělat dluhy, zavedl EET a nikdo ze šmejdů sním nechce do vlády, protože se jim špatně krade. Jestli se mnou nesouhlasíte, tak jste za vlády Sobotky, Zaorálka a Kalouska museli příšerně trpět.

   Smazat
  3. Moment co se týká ekonomiky
   máte pravdu a není žádného politika s přínosem takového rozměru
   Ovšem o uzavření hranic
   je vaše fantazie či co.
   Zrovna aktuálně schvaluje jak otráveného
   dabl špióna
   tak invazi na základě lží.
   Neboli eurohujer*

   Smazat
  4. Pro 16:51 - vaše úvaha je zcestná. Na Nové republice stoupá návštěvnost neustále. Žádné peníze nemáme, nestojí za námi žádný finančník a přesto nám čtenost i návštěvnost stále stoupá. Čím to asi bude? Myslím, že lidé hledají alternativu ke lžím a překrucování v médiích hlavního proudu a v ČT.

   Smazat
  5. 18:21

   Dovolím si přátelsky poznamenat, že by rozhodně nemělo jít jenom o čtenost a návštěvnost (kvantitu). Krom toho není vůbec jasné, kolik lidí články opravdu (do)čte - a kolik se jich sem chodí jen vyřádit.

   Smazat
  6. ..přesto pane Kopecký
   tento plátek má kladnou tendenci
   ...na rozdíl od vyhlášených :))*

   Smazat
  7. 14. dubna 2018 16:51
   ..tohle je hlavní argument rady pro vysílání...
   Já tvrdím nesmysl !!!
   Rádio s žebříčkem popularity Českých hudebních skupin
   a bez reklamy a propagandy
   převálcuje všechny.
   Televize s českou mentalitou a kulturou
   vezme všem sledovanost....
   Otázkou zůstává v našem právním zařízení
   jakou dobu mají potencionální životnost*

   Smazat
  8. Unknown 14. dubna 2018 18:33

   Dal bych před "kladnou" tendencí přednost kvalitě. Být na "správné straně barikády" samo nestačí.

   Smazat
  9. kvalitou ve špatné době
   září jako na uhelné sloji
   krystal světlem obdařený
   tahle kupa nevytěžené energie hnití
   je předvojem
   nové šachty horníkovo*

   Smazat
  10. Pane Dvořáku, nevím co rozumět pod pojmem "čtenost", jak ji počítáte. Zasloužilo by to vysvětlení. Abych to zkrátil, tentokrát má pan Kopecký pravdu. I když růst zájmu o NR potěší.

   Smazat
  11. Už dávno ještě než jsem začal chodit na NR sem přestal číst lži mainstreamu.

   Smazat
  12. 22:40

   / "jsem začal" "sem přestal" /

   Je fajn, že ses naučil číst. Až se naučíš taky pravopis, ozvi se zas!

   Smazat
  13. 22:45 Mě je pravopis ukradený já ho k životu nepotřebuji asi tak.

   Smazat
 13. Kde jsou ty časy, kdy tady byl zprvu jeden, pak dva a nakonec tři programy, bez reklamy.
  Dnes je jich xy a všechny stojí za hovno.
  Byl čas na jiné věci a spát se chodilo jak se patří. Nemuselo se nic platit a i za bouřky televize šla. Při dnešním vrcholu techniky stačí trochu blesku a ordinace v růžové zahradě je rázem v prdeli.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.