Reklama

.

.

středa 18. dubna 2018

Financial Times: "Líbánky" Francie a Německa skončily

18. 4. 2018        zdroj
Německo již nepodporuje myšlenku reformy eurozóny, kterou navrhl francouzský prezident Emmanuel Macron. Jak píše novinář Financial Times, ačkoli francouzský vůdce mluví o evropské integraci, ve skutečnosti Francie a Německo přestaly být samozřejmými spojenci. "Líbánky Francie a Německa skončily", píše Wolfgang Münchau v článku pro Financial Times. Začátkem tohoto roku se kancléřka Angela Merkelová a bývalý vůdce Sociálně demokratické strany Martin Schultz dohodli, že Německo bude jednat s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem o reformě eurozóny.Jakmile však Schultz opustil svůj post, jeho strana o to ztratila zájem. A strana Merkelové je nyní více než kdy jindy skeptická ohledně této reformy: nechtějí ani jednotný rozpočet eurozóny, ani posilování evropského stabilizačního mechanismu, ani systém pojištění vkladů, dokud se italské banky nezbaví nesplacených úvěrů na svých účtech. Jediný z návrhů Macrona, s nímž nyní souhlasí vládní koalice v Německu, je podpora fondu pro sanaci bank, což bylo podle autora tohoto článku třeba udělat již dávno.

Takže ve skutečnosti Německo odmítá návrh Macrona na reformu eurozóny. A aby se přidalo soli do rány, Merkelová odmítla účast v útoku na Sýrii. Podle vyjádření autora článku je nyní Francie v situaci, kterou předpovídala Marin Le Pen: v měnové unii má její hlas malý význam a v geopolitice se nejspolehlivějším partnerem stala velká Británie.

"Podpora, kterou Macron nadšeně projevuje k evropské integraci, je v kontrastu s nezměnitelnou politickou realitou: Francie a Německo přestaly být samozřejmými spojenci", píše Wolfgang Münchau. Na rozdíl od Francie jsou proevropské strany v Německu nyní v úpadku.

Avšak to podle autora článku nečiní reformu eurozóny nemožnou. Doporučuje nedodržení termínů, které stanovil Macron, ale taktický ústup. Podle něj je lepší počkat na vhodný okamžik k vyřešení dvou skutečně důležitých otázek: vytvoření jednotného bezpečného aktiva (eurobondů) a rozdělení národních vlád a bank. Jinak je podle jeho vyjádření možné utratit už tak nevelký politický kapitál na slabé reformy.

"Pokud je alternativou velký skok špatným směrem, pak zůstat na místě bude znamenat relativní pokrok", napsal Wolfgang Münchau ve Financial Times.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

23 komentářů :

 1. Proevropskými stranami a zeměmi jsou pouze ty, které stále ještě doufají, že na Bruselu něco "trhnou". Mezi tyto země-příživníčky dnes už patří i Francie. Pochopitelně se to nelíbí Německu, které je hlavním plátcem v rámci EU, proto dává zpátečku. Macron si bude muset vizážistu platit ze svého :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ona Francie závislá na penězích z ciziny (mimo jiné nezdaněných a vyvezených z ČR) je ekonomicky totálně v perdeli....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:29 - nebrat osobně, týká se nás mužů, sedících, ustavičně u PC! To nám MUDr. I. David zatajil?

   Mezitím v České republice: chamtiví lékaři v tajné dohodě s lékárnami skrývají účinná léčiva a každoročně lákají od lidí peníze
   Prostatitida je nejčastějším onemocněním u mužů ve věku nad 40 let a lékaři zaznamenávají nepříjemnou tendenci "omlazení" onemocnění. Stále častěji se obracejí na lékaře muži s "problémy" ve věku 30, 25 a dokonce i 20 let.
   Prevalence onemocnění lékaři vysvětlují jeho předpoklady: každý muž, který
   vede sedavý zpusob života,
   vede nepravidelný sexuální život,
   má špatné zvyky,
   měl infekční onemocnění
   má dědičné predispozice
   měl stres, nemoc nebo hypotermii
   téměř zaručeně bude mít problémy s prostatou. Čím víc předpokladů, tím dřív se dostaví problémy. Někdo je bude mít ve 25 let, někdo ve 45 let, je to jen otázka času.
   Symptomy prostatitidy – otestuj se:
   V roce 2017 čeští urologové zveřejnili děsivé statistiky: více než 55% mužů starších 40 let čelí problémům s prostatou v té či oné podobě. Určit, zda máte prostatitidu je poměrně jednoduché i bez lékařského vzdělání, většina příznaků je specifická:
   Tupá nebo pichlavá bolest
   v dolní části břicha, v šourku,
   v hrázi nebo penisu
   Dysurie
   časté močení, pálení v močové trubici
   pocit neúplně vyprázdněného močového měchýře,
   potíže s močením (slabší tok)
   Porucha sexuální funkce
   snížená sexuální touha
   zhoršení trvání a kvality erekce
   Ejakulační dysfunkce:
   předčasná ejakulace nebo problémy s jejím dosažením
   slabá ejakulace
   Zvýšená únava a podrážděnost organismu
   Dokonce i přes zjevný pokles kvality života mnoho mužů již léta žije s prostatitidou a neví o nezvratných důsledcích, ke kterým mohou vest víceméně slučitelné s životem nepříjemné pocity.

   Prostatik

   Vymazat
  2. Tak si dejte ještě jeden EL IMPOTENTAL (krycím A OBCHODNÍM JMÉNEM PROSTENAL). Nebo si kupte mnohem levnější (a opakovaně použitelný!) srp, nasušte si kopřivu dvoudomou... a trošku se hýbejte. Klidně bez kladiva, stačí hůl(/;Đ).

   Vymazat
  3. Tak to jsem celej ja prostata HovnOCUC

   Vymazat
 3. Stanislav Ševeček18. dubna 2018 9:44

  Staletá řevnivost mezi dvěma mocnostmi - Německem a Francií - opět vyhřezla na povrch. Není divu. To je obecné základní pravidlo uplatňování státních zájmů;navíc zde přímých soupeřů na styku hranic. Nejenom Francii, ale i Německu EU začíná překážet - každý z nich si vybudoval a okupuje, ekonomicky a vlivově, svoje kolonie.
  Divide et impera.
  Nejvyšší čas vypadnout z té falešné a prázdné neokolonialistické slupky, zvané Brusel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, odchodem Anglie, Německo ztratilo konkurenci a stalo se vůdčím státem Evropy. Proč by se mělo s někým dělit o vliv a moc? Svou pozici si každopádně vychutná.

   Vymazat
  2. Francouzi se střídavě fackovali s Angličany a s Císařskými... až Rusko je dokázalo uskromnit. Micron, pardon, Macron, se zřejmě shlédl v Napoleonovi Bonaparte. Jeho babi učitelka by mu měla doplnit vzdělání, jak moc měli nakonec oteklé huby všichni, kteří zkusili fackovat Rusy... Němci si to ještě pamatují.

   Vymazat
 4. Evropská integrace je ve své podstatě ryse socialistický projekt. Není proto divu, že je těžko slučitelný s kapitalizmem, kde si státy požírají navzájem, kde si jde jeden druhému po krku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co je podle vás integrace anglických kolonií v Severní Americe a jimi dobytých území původních (jedině pravých) Američanů? To ještě nebyli žádní socialisté (v 18. století) na světě... pravda, vyvolení tu tehdy prosperovali již pět a půl tisíciletí... úspěšně dodnes, do roku 5778...

   Vymazat
 5. To je moc dobrá zpráva už aby se ten hnus eu rozpadl.

  OdpovědětVymazat
 6. No, ať to bude jak chce, předpokládám, že Mokroun bude útočit na vzpurné země, aby si doma, případně v Evropě získal body (a hromady peněz od Němců). Pořád jde z něj vůči Vyšegrádu strach. Asi bude chtít opět zvítězit u Slavkova. Nebyla by vlastně chalífátská Francie to samé, co je dnes ? Bohužel si vzpomínám na slova Kmoníčka, dnes velvyslance v USA: " Pro nás by vcelku paní Merkelová jako německá kancléřka byla přijatelná v tom, že ona zná nás a my ji, a ví co od nác může čekat a co ne." Tenkrát mi to připadalo divné, ale zdá se, že lepší Merkelová než Schultz, Juncker a Macron.Bohužel.

  OdpovědětVymazat
 7. Ale nevěsta je to pěkná, takové se zkušenostmi se Emanovi líběj..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Makrela vydělává určitě více, než-li Macronova rašple, měl by se jako v bavlnce

   Vymazat
  2. Makarónka je z velmi bohaté rodiny v tom ji Makrela netrumfne?
   Makarón je spíš na dvě rajčata s vokurkou uprostřed, vsazenou mezi dva pevně sevřené bochníky chleba.
   Asi tak nějak.

   Vymazat
 8. Konečně vyplouvá na povrch, že filosofie „bližší košile, než kabát“, platí i pro hlavní tahouny EU do pekel. Nezbývá, než to vzít na vědomí a zapracovat na společném středoevropském společenství. Mohli bychom začít společnou obranou svých hranic. P.K.

  OdpovědětVymazat
 9. Není to zase ten chlap, co tuhle v tomto plátku psal, že to byla chyba, že ČR byla přijata v roce 2004 do EU? Jako bychom to byli my, kdo přivedl euro na bankrot, my kdo nadělal dluhy až na půdu, my kdoudělal z celé generace mladých v itálii, španělsku, řecku....ztracené generace, které a celé národy budou rýt držkou v zemi. Ano, byla to chyby, že si z nás udělali popelnici, dojné krávy, podrážky pro čištění svých zasviněných rasistických názorů na lidi na východ od německa. Odvést si ročně třista miliard a srát na místní lidi, takovou chybu bych také chtěla udělat...Nevšímejte si názorů těchto kecalů, mají to v hlavě pomatené, stejně jako ti, kterým podkuřují. Jejich kecání bude brzo tak jako tak konec, protože lidi a celé národy je prokoukli, a to je teprve začátek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Povesit to vsechno at zije Trump mus s rozhledem
   Hovnocuc

   Vymazat
  2. 17:59 to vidíme všichni že jsi eurohovnovcuc

   Vymazat
  3. Jiz v mem rannem mladi jsem se prohanel po Smichove ve svych slusivych nohavicich na provazku v prsiplasti cili sustaku a rval englis: "look babo "Baby vetsinou odhodily nakupni tezke kabely k popelnicim a ja mel svacu i sobedem + uspokojeni s dobre vykonane prace Po prichodu z automatu do sklepniho bytecku 10 m2 je dal saskovi za usi a v klidu po vykonane praci usnul.A tak to slo denne az do meho odjezdu pryc z te komunisticke hruzy kde mne zacali pronasledovat pro me presvedceni . Ted ve svobodne zemi mne znaji pod jmenem "Kladivak" a nikomu nevadim .Prsiplast ani nemusim nosit je tu teplo ale trenky s dirou vpredu nosim stale Zdravi Nick
   at zije Trump zachrana civilizace

   Vymazat
 10. Žabožrouti se budou zase s germánem chvíli líbat, ale pak dostanou jako vždy po čuni.

  OdpovědětVymazat
 11. https://www.youtube.com/watch?v=37c62rMj7tw

  Alternatíva voči Nemecko-Francúzskemu spojenectvu.

  OdpovědětVymazat
 12. Spojenými Silami

  https://www.youtube.com/watch?v=jC67ooav5kE

  OdpovědětVymazat