Reklama

pátek 27. dubna 2018

Generál Pentagonu: "Rusové nás vyřazují z provozu svými novými prostředky REB"

26. 4. 2018      zdroj
Američtí vojáci rozhořčeně oznámili, že jsou v Sýrii stále více podrobováni útokům ruskými a syrskými prostředky radioelektronického boje (REB). Ruská armáda nepopírá, že syrští odborníci používali proti útokům řízených střel a řízených leteckých bomb ruské zbraně, jejichž činnost je založena na nových fyzikálních principech. Zejména jsou jimi vybaveny jednotky radioelektronického boje (REB). ... oficiálně jsou REB definovány jako" strukturální jednotka zvláštních jednotek Ozbrojených sil Ruské federace, zabývající se ochranou systémů velení vojsk a zbraní proti záměrnému rušení nepřítelem, a také k rušení fungování systémů velení vojsk nepřítele a ke snižování účinnosti jeho bojových prostředků".


Jak vysvětlil šéf velení sil speciálních operací USA generál Raymond Thomas, Sýrie se stala "nejagresivnějším prostorem, kde se vede elektronická válka na planetě prostřednictvím REB".

Podle vyjádření generála ruské a syrské síly nás "denně testují, blokují naše spojení, odpojují náš letoun [EC-130] C s pomocí REB". I když poslední věta může být považována za kompliment, Lockheed Martin EC-130 Compass Call je jedním z nejmodernějších elektronických bojových prostředků USA.

Americká armáda je v zásadě toho názoru, že Rusko používá Sýrii jako polygon pro testování nejnovějších prostředků REB a jedním z hlavních cílů těchto testů je právě EC-130.

Nedávno reportéři NBC News uvedli, že Rusko úspěšně zaútočilo pomocí radioelektronických prostředků na americké průzkumné letouny. A 24. dubna sestřelila ruská armáda v Sýrii s pomocí REB dva drony, které se pokoušely zaútočit na letiště Hmímím.

K tomu generálplukovník Sergej Rudský, náčelník hlavní operační správy Generálního štábu OS Ruska řekl, že k odražení náletu byly použity protiletadlové raketové a dělové komplexy Pancíř. Dále předložil věcné důkazy o účinnosti syrských prostředků protiraketové obrany, které byly použity při americkém úderu 14. dubna.

Ruská armáda nepopírá, že syrští odborníci používali proti útokům řízených střel a řízených leteckých bomb ruské zbraně, jejichž činnost je založena na nových fyzikálních principech. Zejména jsou jimi vybaveny jednotky radioelektronického boje (REB).

Jak již dříve napsala Pravda.Ru, oficiálně jsou REB definovány jako" strukturální jednotka zvláštních jednotek Ozbrojených sil Ruské federace, zabývající se ochranou systémů velení vojsk a zbraní proti záměrnému rušení nepřítelem, a také k rušení fungování systémů velení vojsk nepřítele a ke snižování účinnosti jeho bojových prostředků".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. Bojkotujte NR! Oni si čtení a diskuzi nezaslouží za své podlé chování!
  Nepodepisujte se budou vám poté dělat potíže (mazáním faktických příspěvků bez vulgarit!).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:17 Budeme na tebe s láskou vzpomínat, pokud půjdeš příkladem v bojkotu NR a tvoje fňukání odsud zmizí.

   Smazat
  2. Je zde první, takže on je největšá fanoušek NR a protože k článku nemá co říci, tak jenom fňuká.

   Smazat
  3. kdyz ti to vadi, tak nechod na tuhle webside a neobtezuj ostani ctenare. cti Actualne a podobne patolizalske noviny. P. M.

   Smazat
  4. Bojkotuj si ho sám, já to dělat nebudu :)

   Smazat
  5. Nic bojkotovat nebudu a pokud NR vyřadí z diskuse někoho, kdo tu ostatní jen uráží, budu jen rád.

   Smazat
  6. Konec havlismu v Čechách a začátek oligarchizace aneb z deště pod okap.27. dubna 2018 11:34

   Naprosto souhlasím s úvodním příspěvkem 0:17 a chápu čestného pisatele stížnosti, takto to dopadá, když se na místě administrátora diskuze, které vyžaduje morální bezúhonnost střídá bývalý havlista s členem polistopadové vládnoucí garnitury, to se pak nedivte, že beze stopy mizí nepohodlné informace a navzdory falešným proklamacím v záhlaví zůstává na skle a co hůř je dokonce upřednostněno napadání diskuzních oponentů, pronásledování skupin obyvatel, výhrůžky smrtí a sprostoty. Za takové situace, kdy je jeden cenzor za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet, by bylo lepší nic negumovat.

   Smazat
  7. 0:17 + 11:34 - "jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet" - bojkotujte tedy, plakat nikdo nebude.

   Smazat
 2. ten zasranej americkej generál přece musí vědět že je v Sýrii agresorem tak nemůže očekávat že se z něho všichni poserou !!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo se boji horka , nema lezt do kuchyne.
   A kdo zije ve skleniku , nema hazet sutry.
   A co te nezabije to te posili.
   Ale vojna neni kojna a taky neni pro maminciny Mazanky. Vodprejsknete Usaci nez se z toho vseho podelate...Jestli uz nejste...

   Smazat
  2. Ze zkusenosti vyplyva ,ze jsou generalove Ti Nejblbejsi z nejblbejsich..A zdaleka.

   Smazat
  3. Američtí okupanti,
   rozlezlí po celé zeměkouli, nepřinášejí mír a stabilitu, ale zmar a smrt.

   Ve státech bývalé Varšavské smlouvy se z přátel stali nepřátelé a z NATO spojenci a prý dokonce přátelé.
   Realita války v Sýrii je jasná : Islámský stát
   byl, navzdory podpoře amerických zločinců, zlikvidován, nyní jsou na řadě okupanti, které do země nikdo nezval a kteří by válčili a válčili, jen aby měla zbrojní výroba USA odbyt.
   Již v době první světové války ti američtí barbaři zjistili,že války jsou ten nejlepší kšeft, kterého se s chutí zúčastňují.
   Samozřejmě mimo území USA.

   Smazat
 3. ještě dvakrát a máš splněno R a d o s t o

  OdpovědětSmazat
 4. to je pěknej exot, tenhle Radosta... přátelé, v těchto případech se jedná o syndrom tzv. energetického vampýrismu na internetu... tento způsob chování je závažný psychický defekt vyvolaný převahou dosud nezpracovaných původně zvířecích emocí poplatných určitému stupni silně opožděného sociálního, citového a mentálního vývoje takto postiženého jedince a nedá se to nijak léčit... podobný exot svými útoky vyprovokovává vaše niterné nesouhlasné reakce a tím vám doslova "pije krev", tudíž vaší psychickou energii... nebudete-li na něj nijak reagovat, ani písemně, ani rozčilováním se nad jeho vejšplechty se svém soukromí, necháte-li ho se vykálet na diskusních stránkách podle libosti a jeho vlastních potřeb bez nejmenšího povšimnutí, dosáhnete efektu tzv. magického odrazu, kdy se jím produkované exkrementy od vašeho absolutního klidu začnou odrážet a on sám se začne jimi dusit... a je zde reálná šance, že se v záchvatu zoufalství úchýlí zpět do nory, ze které vylezl a dá pokoj... pámbu s námi a zlé s ním pryč...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správný postřeh.

   Smazat
  2. Vice pice republice ,Trump at zije do mesice ,jeho zena Melania krasne zpiva meduine at zije Trump a jeho rodina Hercegovina
   Kladivo vr.

   Smazat
  3. Výborný rozbor jeho "osobnosti".

   Smazat
  4. Používám rolovací kolečko, na radostu i na honolulua, a jsem v poho :-)

   Smazat
  5. 8:30 Vždyť ty nemáš ani jméno a myslíš si, že tě někdo bere vážně. Běž si honit ego tam, kde tě znají, tady jednoduchým a bezpracným vymezováním se proti zavedeným značkám obdiv nezískáš.

   Smazat
  6. 11:03 No, vždyť ty to jméno taky nemáš, ale kritizuješ za to mě? A opravdu si nepotřebuji honit ego, jenom vyjadřuji svůj názor na idioty, kterým se rolovacím kolečkem vyhýbám, a zavedenou značkou se jim směji, to můžu, a budu dělat kdykoliv budu chtít. Usměji se i na tebe, aby ti bylo veselo :-)

   Smazat
 5. Jo, jo Amík a "pán světa" se diví, že jeho "chytré" hračky-rakety nedoletěli jak psychopat Trump toužil. A bude hůř. Amík se místo koloniálními, imperiálními výboji k zabezpečení hospodářské hegemonie a zajištění jakžtakž dobré životní úrovně těch co nepoznali uvnitř amerického kontinentu válku, zabývat obchodem.
  Poučí se nakonec i v Sýrii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rakety nedoletěly - nevadí, popojedem !!!

   Smazat
 6. Oj , oj to je nářku . Amíci si stěžují , že jim v Sýrii někdo rozkopává bábovičky a dělá jim stále problémy a naschvály . Mají možnost odtud odejít , nikdo je tam nezval tak proč to neudělají ?

  OdpovědětSmazat
 7. Proto neodejdou pretože Sýrie je pro obě strany cviční váleční poligon. Střízliví Jozef.

  OdpovědětSmazat
 8. Fakt je bezpodmínečně nutné s nimi jít a v lepším případě si jen pořádně, ale zato „solidárně“ natlouct a ztratit přitom veškerý zbývající kredit? To už totiž není jen dodržování vnitřních pravidel, ale rovnou zaslepenost, která napovídá o totální ztrátě vlastní vůle a rozumu. Tak se chovají spíš příslušníci sekty než spolky vyspělých, svrchovaných a demokratických západních států ...... Po 18 letech okupace Afghánistánu tamní tálibové ovládají snad nejvíc území za celou dobu války, o níž americké velení ve chvílích upřímnosti dál cudně mluví jako o „nevítězné“. Série pumových útoků přímo v Kábulu, které si vyžádaly v posledním půlroce několik stovek lidských životů, jasně dokládá, že okupační síly nejsou s to ubránit ani hlavní město.

  Už dnes je to přitom nejdelší válka v amerických dějinách a Trump je už třetím prezidentem v řadě, který ji vede. Někdejší afghánský prezident Hamíd Karzáí, kterého si do čela loutkové vlády dosadily samotné USA, nyní viní ty samé USA, že zhoršují bezpečnostní situaci v jeho zemi a jsou hlavní příčinou celkové destabilizace. A mimochodem, Česká republika coby spolehlivý a solidární spojenec tam celou dobu vysílá vojáky, aby… aby co? Víme vlastně ještě proč? Nebo „jedeme“ jen z jakési poslušné setrvačnosti?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Oni-nepokryte-lzou-Neco-se-chysta-Tereza-Spencerova-podava-svedectvi-po-navratu-ze-Syrie-533565

  OdpovědětSmazat
 9. Takže věci: Krůček po krůčku se stává nad slunce jasnějším, že bývalá supertechnologická supervelmoc disponující i díky jistým exkluzivním zdrojům z Area 51 a dalších mimořádnými technologiemi zjišťuje, že již není ani supertechnologickou ani supervelmocí a že již nedisponuje ničím mimořádným kromě zdegenerované mentální kapacity své elity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Navíc "příliv mozků" technicky erudovaných ze světa slábne a jejich vlastní školství úspěšně degeneruje. Děda.

   Smazat
 10. Skvělý článek jen ať pořádně us žoldáky nakopou do zadku.

  OdpovědětSmazat
 11. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 0:45.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 12. O antagonistickém rozporu mezi pravdou a LENINSKOU pravdou

  Правда.Ру píše: Ruské kybernetické prostředky používáme proti vrahům z Wall Streetu a Pentagonu, NE proti utlačovanému americkému proletariátu!
  My komunisti a putinisti dobře víme, že když něco – COKOLI - napíše Правда.Ру, tak to není žádná obyčejná pravda: Je to pravda LENINSKÁ.

  Chápete, soudruzi, ten rozpor, NESMIŘITELNĚ antagonistický rozpor mezi pravdou a LENINSKOU pravdou?
  Jistě ano, vždyť zde jsme přece všichni opravdu DOBŘÍ komunisti a putinisti, jak soudruzi redaktoři, tak soudruzi autoři, i my soudruzi čtenáři.
  Že?

  Ano, pravda, jeden z členů ODPORNÉ dvojice „Pravda a Láska“, je pouhá služka imperialistů, demokratů, křesťanů a jiných podobných.
  Prostě něco, na co my komunisti a putinisti právem pliveme & kálíme.
  Ovšem LENINSKÁ pravda – to je naše zbraň! Je to naše zbraň pádná i ostrá, vždy byla a navždy bude, dokud nad Kremlem svítí rudé hvězdy, dokud se ze spánku nevrátí Nesmrtelný Lenin a neujme se vlády nad celým světem.

  Nyní jeden KRÁSNÝ příklad leninské pravdy: Míroví ruští vojáci používají v boji proti žoldácké US Army nejdokonalejší kybernetické prostředky, jak správně píše Правда.Ру.
  Ale americké prezidentské volby Veliké Rusko neovlivnilo, NE a NE a NEOVLIVNILO, ať si neomarxističtí vrazi z Wall Streetu a Bilderbergu tvrdí co chtějí.

  Ano, to je prostě leninská pravda, jednoduchá, průzračná a krásná, jako Veliký Putin osobně. Tečka.

  „Dobré je vše, co posílí naši moc.“ (V. I. Lenin)

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.