Reklama

úterý 3. dubna 2018

Heuréka, mám recept na sjednocení národa – a poskytuji jej zdarma

Lubomír Man
3. 4. 2018
Tisíce nářků už bylo vyřčeno na nejednotu národa a padlo i tisíce rad, jak národ sjednotit. Ale na léčbu uvedeného neduhu nekápl dosud nikdo – až já. A víte proč se to povedlo zrovna mně? Protože sleduji, co se děje a hledám v tom dění poučení.
Výpravu za poznáním, o kterém nyní chci mluvit, jsem zahájil dopoledne 1. ledna tohoto roku sledováním 19. dílu pořadu JARO 45 na ČT. Zrovna tam běžel pořad o Kurtu Knispelovi, rodáku to ze Sudet a jinak tankovém esu wehrmachtu, který v průběhu 2. světové války dokázal na frontách západních i východních vyřadit 168 nepřátelských tanků. Byl to zkrátka kabrňák a je nesmírná škoda – jak z pořadu ČT vyplynulo - že i jeho jízda v posledních dnech války skončila, a to poblíž obce Vrbovec na Znojemsku, kde konečně Rusové dokázali být o vteřinu rychlejší než on. 


Byl tehdy provizorně uložen do země, ale našla se později organizace, která jeho kosti z nedůstojného hrobu vykopala a požádala obecní zastupitelství obce Vrbovec, aby Kurtu Knispelovi, jako vojáku, který se na území naší republiky narodil a na ní též skonal, zbudovala v obci důstojný památník.

Což obec odmítla a už to tedy vypadalo, že Knispel bude žít svůj život věčný i nadále bez památníku, když se v obci našel jediný spravedlivý a zbudoval Knispelovi aspoň památník svůj, soukromý, na zahrádce u svého domku (což zpravodajci ČT v pořadu JARO 45 vděčně ocenili).

Tolik tedy k první části příběhu a nyní přijde příběh druhý, jehož návaznost na příběh první nedokázali mnozí postřehnout, ale já jsem to zvládl.

Takže proběhlo necelý měsíc po pořadu ČT o Knispelovi, a to 26. a 27. ledna t.r., druhé kolo voleb českého prezidenta, počítaly se hlasy, srovnávalo se, a výsledkem tohoto srovnání bylo, že nejlepší výsledek ze všech obcí a měst republiky – a to ve prospěch Miloše Zemana - zaznamenala obec Vrbovec u Znojma. Ano ta, kterou tlačili, aby zbudovala památník tankovému esu wehrmachtu Kurtu Knispelovi. V druhém kole těchto voleb hlasovalo pro Zemana 354 voličů, což představovalo 67,56% všech hlasů, zatímco Drahošovi dalo hlas jen 170 voličů (32,44% všech hlasů

Chápete význam té skutečnosti? Ta obec se de facto sjednotila, protože jestliže skoro 70 % obyvatel obce volí stejně, lze mluvit o obci ideově sjednocené. Čili Vrbovci se sjednocení oné části národa, jež v obci žije, podařilo, a jsou známy i okolnosti, proč se to podařilo. Ano správně: tlak vyvolal i protitlak.

Takže recept ke sjednocení národa zde máme jako na dlani. Stačí jediné. Např. vyhlásit požadavek, aby na pražském Staroměstkém náměstí byl např. v blízkosti pomníku Husova vybudován i pomník všem padlým vojákům wehrmachtu, pocházejícím ze Sudet, a dosáhneme v rámci celé republiky stejného výsledku, jakého dosáhli radní ve Vrbovci.

Co na to říkáte? Ta výzva ke zbudování památníku by nic nestála, a měli bychom zde konečně sjednocený národ. A o to přece jde, ne? A navíc: Za svůj návrh nic nepožaduji. Máte jej, vládo, páni poslanci a občané republiky ode mě tentokrát zcela zdarma.

22 komentářů :

 1. Má to jeden háček. Totiž, že by ho tam ti pitomci opravdu postavili. Prachy by se na to z Německa určitě našly. LA.

  OdpovědětSmazat
 2. A prasečák s pomníkem bude za cca 2/3 miliardy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam se budou platit daně z kšeftu...zaplatí je rómové,ti nejvíc pomník chtěli a je to pro ně,doufejme,že to neskončí brzy zes.ané,jak koupaliště pro rómy v Hodoníně u Kunštátu,které jim tam zřídil genose Kocápko....

   Smazat
 3. Psat vzpominkove o nemeckem vojaku se ZAKAZUJE !
  Podridit se a prizpusobit se nacisticko / bolsevicke cenzure se PRIKAZUJE !
  Vas superiorni cenzor - vy nevolnici !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi hlupák, jakmile noha cizího vojáka vstoupí bez pozvání na cizí území je to zločinec a nemá nárok na žádnou úctu i kdyby by to bylo na rozkaz. Byli i dobří Němci, antifašisti a Ti kteří při první příležitosti přeběhli na stranu dobra k Rudé armádě. Dobrých Němců bylo málo a nevím jestli to bude stačit na záchranu Německého národa, přežití je totiž závislé na etice a morálce.

   Smazat
  2. Ještě k Němcům, jejich nízká morálka je může zavést k likvidaci a stanou se muslimským státem. Je to druh sociální idiocie, že když budou poslouchat bez přemýšlení nadřízené a autority, tak bude vše skvělé. Přemýšlení a vzdor jsou namáhavé a v tomhle smyslu jsou Němci líní, paradoxně jsou označováni jako pracovití, ale to je pouze pochvala páníčka, Za to Slované, kteří jsou vzdorovití a díky nim ještě svět jakž takž drží pohromadě jsou pomlouváni jako líní. Vidíte tu absurditu.

   Smazat
  3. 6:44 No jo, jenže dnešní Pseudoněmci jsou jen pouhé nemnožící se a proto vymírající polobuzny schopné plivat na pokyn cizáků na dějiny svého vlastního národa! Nad zájem národa je jim sloužit té nejodpornější xenofilské havěti, hodlající podkopat a zničit základy naší - tedy Bílé civilizace!! Německo po svém sjednocení se nikomu zvenčí "otvírat" nepotřebovalo! Samo kolonizovalo a rozvíjelo se! Německá Jihozápadní Afrika se stala domovem pro statisíce Němců, kteří tam byli svrchovanými pány a místním lidožroutům, různým těm Herrerům apod. předali základy kulturního chování! A sami si žádnýho z nich, aby je čímkoliv "obohacoval" do Německa nepustili! A proto bývávali hrdými Němci! Kdyby se nevzdali, tak by je nikdo porazit nedokázal. To že válka skončila je pouze dílem politiky bílé Ameriky (+ Stalina a jeho známému "Hitlerové přicházejí a odcházejí, ale německý národ a stát zůstává!") , která dala jisté přísliby vládnoucím německým kruhům, že na tom budou lépe než s Hitlerem. T co vyvolali obě světové války původně počítali právě s Německem! Přesedlali až v důsledku podobných příslibů od Bílých Britů:)) Takový paradox dějin - https://www.protiprudu.org/mytus-o-nemecku-ako-narode-zla-cast-2/

   Smazat
 4. Škoda, že nemám možnost navštívit toho troubu, co postavil na své zahrádce pomník tankistovi Wehrmachtu Knispelovi. Rád bych se zeptal, jestli necítí stejnou potřebu stavět pomníky jeho obětem a vůbec všem těm, které vyvraždila mašinérie Třetí velkoněmecké říše.

  OdpovědětSmazat
 5. Pomník na soukromém pozemku má stejný společenský status jako zahradní trpaslík.Možná jsou tam oba, pěkně vedle sebe a nikomu to nevadí. Mne zaujala poznámka Miloslava Pivoňky. Volba presidenta proběhla jako většinová a celonárodní .Dříve se k tomu nikdo neodhodlal.Například u Václava Havla mělo OF ověřeno průzkumem, že tento postup by nevedl k jeho zvolení a volbu proto přenechalo parlamentu ČSSR.
  Panem Pivoňkou zmíněný prasečák a pomník ale posuzovala uzavřená dobře organizovaná skupina , stojící mimo tento stát(,,A nikdo vám to nebude věřit!").
  ,,Mediální prostor okupuje partička šílenců a věrozvěstů.S velkým vlivem na legislativu a ještě větším na rozkrádání veřejných prostředků." To jsou slova Václava Klause jr. na
  https://www.novinky.cz/komentare/467890-komentar-detske-domovy-na-okraji-zajmu-vaclav-klaus-ml.html
  Nemylte se, s problematikou dětských domovů to souvisí, obojí je za státní peníze a u obojích se uplatňuje vliv ze zahraničí. Při volbě Miloše Zemana presidentem tento vliv nevyhrál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto je podobná istalace všelikých trpaslíků na soukromých pozemcích asi jediným způsobem, jak to jejich slaboduché trpaslictví demonstrovat. Vládnou nám trpaslíci, ty potvory vlezou všude.

   Smazat
 6. Obávám se, že ten pořad o hrdinném tankistovi Wehrmachtu byl jen takový průzkumný balónek, aby manipulátoři s dějinami věděli, co všechno si mohou dovolit už nyní a co si budou moci dovolit za dobu velmi krátkou. Vždyť když sledujete různé ankety ve kterých dnešní mládež má odpovědět na některé otázky týkající se nedávné minulosti, tak si musíte připadat, že sledujete nějakou grotesku nebo zábavný program. A tak jsem přesvědčen o tom, že dnešní, povětšinou 30 - 40ceti letí "historici" a jejich zhruba stejně staří souputníci "politologové" lehce dnešní studentíky zmáknou a přesvědčí, že II. světovou válku vůbec nezačalo nacistické Německo, ale proradné Rusko v čele se Stalinem. Úmyslně píšu proradné Rusko, protože o existenci jakéhosi Sovětského svazu dnešní mladí stávkující školáci revolucionáři a stávkující studenti revolucionáři nemají povětšinou ani tušení. Škoda jen, že prezident Putin má teprve 60 let, jinak by byl pro výše uvedené vážným kandidátem na toho, kdo tu poslední světovou válku rozpoutal. Alespoň pro ty z nich, kteří si většinu svých "vědomostí", kterými pak ohlupují a omračují své okolí, prostě "vygůgluje". Udělám nyní radost tomu škrabákovi a hlídacímu psovi demokracie Pehemu a doufám, že díky svému věku se již všech těchto historických přemetů a otoček nedožiju. ( I když "pokrok" a to i ten historicko-badatelský je neskutečně dynamický) Pěkný den všem. František

  OdpovědětSmazat
 7. K tématu pohřbívání a uctívání "hrdinů" - "James Bond Třetí říše":
  https://www.youtube.com/watch?v=Oz6tBrK58u4

  OdpovědětSmazat
 8. No jo tak to nepůjde jsem proti fašistickým pomníkům.

  OdpovědětSmazat
 9. Sjednotit jakýkoliv národ je nemožné. Jako olej s vodou. Nebo, že by si lichvář porozuměl s dlužníkem.

  OdpovědětSmazat
 10. Problém je v tom že většina lidí žije ze dne na den a ještě sní o možnosti se z toho dostanou protože si připadají schopnější než ti co jsou úplně na dně. Vidina žít jako ti zdegenerovaní zvrhlý paraziti je lákavá. "Má to jeden háček" souhlasím a dodávám že to nemusí trvat dlouho a stane se to skutečností. V současnosti omu brání asi tak třetina důchodců mezi které patřím.

  OdpovědětSmazat
 11. HURVINCI uklidnete se, ve svem naprogramovanem prskani !

  Kurt Knispel byl v roce 2014 pochovan na hrbitove v Brne, kteremu mistni rikaji Centralka. Mimo neho je tam mnoho jinych nemeckych vojaku !

  Ve smrti jsou si vsichni rovni a vojenske ctnosti jako je CHIVALRY to narizuji. Vy jste u armady nebyli ! vy jste poseroutkove a z oddilu Pavlika Morozova.

  Krome toho Kurt Knispel byl u 12-te Pancerove divize, takze mozna vubec nebyl Nacista. Dostal povolavaci rozkaz tak narukoval ! Tak jako vy operetnim armade !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A celou válku střílel jen na veverky. Nicht warr

   Smazat
 12. Autore vy jste ZAHADA ! Anglictina je nejsvobodnejsi jazyk na svete ! A vy ji mate !
  Zajimave a vesele hadky mezi Americany to dokazuji denne !
  A pritom pod vasimi clanky je nejhorni cenzura !
  CO SE TO TAM DEJE V TE Ostrave ? Asi tajna valka mezi Prazaky a Chachary. (T.j. jako tajna valka mezi Konfederaty a statem Ohio !)

  OdpovědětSmazat
 13. Ostravaci nedejte se ! Nic si nenechte libit !
  Pamatujete si na tu basen od
  Frantiska Ladislava Vrchlickeho ?
  (Tak nejak se jmenoval.)
  "PRAZAK to je pleme hadi a kdo ho hladi toho zradi a kdo ho zradi toho hladi !"

  OdpovědětSmazat
 14. Autore ja vam oznamuji, ze po dukladnych studiich organizace NEW AGE se prislo na to ze, my jsme puvodem z PLEJAD konstelace Taurus !

  Cenzori a jina havet , ktera ted dominuje Prahu je z konstelace Reticulum ! Rad bych o jejich GENETICE napsal vice, ale oni vse smazou , tak se musi pockat !

  OdpovědětSmazat
 15. Ta parta UFOunu z konstelace Reticulum, ktera ted dominuje Prahu ma dvojite meritko na vsechno !
  Oni ignoruji milliony zabitich v koncentracich Gulagu a prskaji na tankystu z Jesenicka ,
  ktery musel narukovat !
  Bylo mu 24 kdyz padl ! On urcite nemel vliv na smysleni Hitlera ! Prosel peklem vychodni fronty ! A padl mesic pred skoncenim valky .

  Kdybych v te dobe zil JA, tak UTECU do jizni Ameriky !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.