Reklama

pondělí 16. dubna 2018

Hirošima 1945 a Dúma 2018

Jaroslav Loudil
16. 4. 2018
Nabízím jedno velmi zajímavé srovnání. Když dnes přijde na přetřes použití US atomové bomby proti civilistům v Hirošimě a Nagasaki , tak naši politologové, politici, žurnalisté,... odpovídají takto :" Americké vojáky ještě čekalo dobývání japonských ostrovů. Mnoho by jich při tom bývalo padlo. Proto použili zbraně hromadného ničení proti městům. Aby konec války urychlili."


Připomínám jen , že bylo zavražděno asi 200 000 lidí, z toho 80 % dětí, žen a penzistů. A nyní se přesuňme do Sýrie , Dúma 7.duben 2018. I kdyby Asad býval použil chemické zbraně a zabil asi 40 civilistů, /jako že je dnes už jasné že je to lež !!!/ , tak jaký by byl asi jeho cíl ?? Ochránit životy svých vojáků před dalším bojem a použitím ZHN /chemické zbraně / urychlit konec války a porážku protivníka.

PS. Hirošima a Dúma tedy vychází - "fifty fifty" !! Ovšem jen v případě , že by v Dúmě někdo zbraně ZHN použil. Což není pravda. Takže naše novináře, politiky, politology ..lze označit za servilní poskoky USA a NATO. Lžou, vymýšlejí si báchorky a kydají čiré nesmysly hned jak se ráno vyhrabou z postele ! Těžko si někdo může vážit takových křupanů.

15 komentářů :

 1. Jo atomovka byla hlavně výhrůžka SSSR v té době už letectvo a námořnictvo Japonska bylo zničeno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, SSSR bylo žádáno, aby se po vítězství v Berlíně zapojilo na straně USA, protože ti si už nevěděli rady a znali Japonce, jediné, čeho se báli, byli ruští vojáci. Stalin si dal odpočinek do srpna, že pak se připojí a tak taky udělal. A proto si mohli dovolit USA už v klidu tam zaexperimentovat a tím současně ukázat Rusům, co mají za zbraň.

   Smazat
  2. Američani se báli, že do Japonska se z Číny stáhne tzv. kvantungská armáda - milion Japončíků s plnou výzbrojí, nedotčení válkou - a podstatně jim ztíží dobytí ostrovů. Proto potřebovali, aby SSSR vstoupil do války a tuhle armádu neutralizoval v Číně. Stalin slíbil Američanům v Postupimi, že po 3 měsících vstoupí do války na Východě, což dodržel (na rozdíl od Spojenců, kteří mu slibovali druhou frontu na r.42, ale vylodili se až v r.44). Dvě atomové bomby byly jen demonstrací, další už v danou chvíli stejně neměli, výroba dalších si tenkrát vyžadovala několik měsíců práce (plutonium nebo vysoce obohacený uran).

   Smazat
  3. 8:35 Neměli by šanci usa ponorky odvedly dobrou práci nebylo čím evakuovat ani konvoje krýt kdo to nejlépe věděl usa.

   Smazat
 2. Fifty fifty to nevychází, Hirošima/Nagasaki je stále v několika řádech vyšší počet obětí. Nicméně, vrcholem "humanitárnosti" americké válečné mašiny je asi (krom Vietnamu) válka v Laosu, tzv. tajná válka (americkým občanům téměř utajená). Na zemi, která měla tehdy zhruba 2 miliony obyvatel, Američané během 10 let svrhli 2 miliony tun leteckých bomb(!). Tedy tunu na obyvatele. V kusech to bylo asi 100 bomb na obyvatele. To dělá z historek o "civilizovaném západu" vs. krutém komunismu pěknou pohádku...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co Kambodža?
   Tam se Rudí Khmérové dostali k moci právě po masivním americkém bombardování,

   Teď jsou trochu problémy s mezinárodním právem. Staré skončilo, zavádí se nové.

   Zákon č.1 říká:
   "Pokud zabíjí děti někdo jiný, než Američané, je to zločin, který musí být potrestán zabitím dalších dětí americkými bombami."
   PB

   Smazat
 3. Nagasaki Hirošima
  Japoncům už není zima
  Ohřáli jim tváře
  spojencovo nukleární záře.
  Přesto dobré pivo světové značky Prazdroj vaří
  tak se jim u nás v zemi daří*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ostrované Britové
   svým středověkým kolonizačním
   primitivizmem jsou vyhlášený
   Ostrované Japonci
   neponaučeni
   dneska Americké lumpárny podporují*

   Smazat
  2. 2:07 2:12

   Hmmm, vtipné jak "Radosta" -

   Smazat
 4. Ale pane Loudil, je přeci zřejmé, že v Japonsku nebombardoval atomem nikdo jiný, než letectvo spojených států. a Spojené státy svoji případnou účast v Dumě zapírají.

  A je posvěceno zákonem silnějšího, že koná-li někdo podobně, jako spravedlivě a pochopitelně konají vojenské síly USA, Izraele a jejich gójských posluhů, páchá válečné zločiny, ne? PŘECI PLATÍ "QUOD LICET IOVI, NON LICET BOVI"

  OdpovědětSmazat
 5. Žid to dnes v noci zase na Sýrii zkusil, ale dostal těžce na prdel.
  Zatím počet raket 9, útočili někdy kolem půlnoci:
  6 na Šajrat, 6 sundaných, 3 rakety na Dumir, 3 sundané.
  Předběžný výsledek utkání: Sýrie - Izrael 9:0:-D
  Zprávy se budou upřesňovat během dne.

  OdpovědětSmazat
 6. Američtí hrdinové umí jen bombardovat. Zkusili to "muž proti muži" nedávno ve Vietnamu, ale po velkých ztrátách v boji či na psychiatriích, to už nikdy nezkoušejí. Jen bomby a rakety. Jako pěchotu mají vždy jen z těch všelijakých "opozic", čili ze žoldáků a zlosynů.

  OdpovědětSmazat
 7. Přeji dobrý den.
  Kdy už Vám konečně dojde, že v Sýrii vůbec nešlo o nějaký bojový či nějaký otravný plyn. Už dlouho je hlavním úkolem západu vyprovokvat Rusko k odvetnému útoku na kohoko-li ze států NATO tak, aby se všichni mohli jednotně na Rusko vrhnout s cílem jednak vymazat nesplatitelnou sekeru, kterou ve výši několika tisíc miliard dolarů zaťaly USA, jednak se dostat k nerostnému bohatství Ruska a ještě dokud je čas, zarazit zavedení tzv.petrojüanu. Američané jsou vychováváni od malička k tomu, že válka je taková střílečka, skoro jako počítačová hra, ze které oni vyjdou jako nepošramocení vítězové. Že při tom zahynou miliony a miliony lidí je jim celkem jedno. Pro ně je nejdůležitější nyní hodně deklamované sousloví "eméryka férst".Jen doufám, že brzy, brzy budou i s celým souslovím tam kam patří, tedy v zádeli. František

  OdpovědětSmazat
 8. Je drobnou poznámku k závěru článku:
  Ti mediální propagandističtí prostituti nejsou křupany! Křupan neví, protože je tupým. Tito však vědí bystře a neomylně, ke komu se přisát, aby se mohli přiživovat na moci svých chlebodárců a loutkovodičů!
  Svou sebeúctu a důstojnost tak proměnili za roli všehoschopných lokajů. A žádná špinavost páchaná západními politickými darebáky, na které skládají své apologetické a pokrytecké lži, jim není dost špinavá, aby je snad i odradila.

  OdpovědětSmazat
 9. Černobyl: Žádná „havárie“, ale diverzní útok CIA!!!!!

  Soudruzi! Následující zpráva sice není úplně nová, ale vrhá správné světlo na lži Euroameriky o událostech v Dúmě i jinde:
  Dlouho jsme to tušili, a nejuvědomělejší z nás to říkali nahlas: Ta strašná věc, která se stala v Černobylské jaderné elektrárně, nebyla žádná „havárie“. Jak by se taky mohla stát taková PITOMÁ havárie v Sovětském svazu, zemi našich starších ruských bratří, zemi, kde zítra již znamená včera?! Že?!?!

  Prostě: Měli jsme od samého začátku podezření na diverzi Západu. A jak říká Nesmrtelný Lenin: „Pravda vyjde najevo jako olej na vodku!“
  Ano, v Černobylu útočila CIA, viz http://www.huffingtonpost.com/entry/new-science-channel-doc-did-the-cia-blow-up-chernobyl_us_59a6c24ae4b0d81379a81c77

  (Omlouvám se, drazí soudruzi, za odkaz na článek v tom prožluklém & nelibozvučném jazyce imperialismu a demokracie, kterému samozřejmě nerozumíte, jako dobří komunisti a putinisti, ale některý vzdělaný soudruh vám to jistě přeloží. Snad i leninsky správně, ten mizerný intelektuál.)

  „Я дpугой такой стpаны не знаю, где так вольно дышит человек!“

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.