Reklama

pátek 13. dubna 2018

Hlava Pentagonu: Úder na Sýrii je obranou našich sil v této zemi

13. 4. 2018     zdroj
Přítomnost americké armády v Sýrii je porušením Charty OSN a norem mezinárodního práva. Dostatečným důvodem pro použití vojenské síly proti Damašku je přání ochránit americké vojáky, kteří jsou přítomni v Sýrii, řekl 12. dubna v Kongresu USA ministr obrany USA James Mattis. Podle jeho vyjádření může být důvodem útoku na Sýrii přání ochránit americké vojáky před chemickým útokem.


"Máme jednotky v Sýrii ... Opět jde o ochranu našich sil. Nemyslím si, že máme čekat, až budou proti nám použity chemické zbraně", řekl James Mattis v reakci na otázku kongresmanů ohledně právního základu útoku na Sýrii.

Přičemž šéf Pentagonu zdůraznil, že americký prezident má právo přijímat taková rozhodnutí bez projednání s kongresem.

Připomeňme, že dříve Mattis prohlásil, že rozhodnutí o úderu na Sýrii ještě není přijato.

Jak informovala IA Regnum, vojenský kontingent USA je na území Sýrie bez mandátu OSN a bez povolení legitimních orgánů této země.

Ministerstvo zahraničí Sýrie nejednou uvádělo, že akce USA na území Sýrie jsou aktem agrese a porušením suverenity členského státu OSN.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

27 komentářů :

 1. Jo jak říkají bratia Slováci "Silnější pes jebe".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko právě schválilo protisankce vůči USA. Tak to je nářez.
   Sankce se týkají nejen USA, ale všech spojenců, kteří se k sankcím přidali nebo přidají.
   Zákaz dovozu zemědělských produktů, ropa, plyn, alkohol tabák, léky.
   Všechny státy mají zákaz účasti v privatizaci ruského majetku a společností (ouvej, to bude bolet), předpokládá se i zákaz mezinárodní spolupráce Ruska s USA a v organizacích, které se nachází v jurisdikci USA.
   Pak atomová oblast, letectví a nakonec třešnička na dortu - raketové motory, bez kterých se USA neobejdou, takže odteď - trampolína.

   Vymazat
  2. Len na upresnenie:Protisankcie sa ešte len budú schvaľovať v pondelok 16.04.

   Vymazat
  3. 10:55 Jo konečně se Rusové do toho pustí se západem jinak mluvit nejde.

   Vymazat
  4. 10:55 no výborně. Konečně rozumná facka.Snad bude i výchovná. Dal bych 1000,- za možnost vidět toho blba-trumpa jak bude reagovat až se to dozví. LOL

   Vymazat
  5. A jak se Američané v Sýrii ocitli ? Že by se dopustili agrese vůči členu OSN ? Legitimní vláda je zcela jistě nepozvala, na rozdíl od RF.

   Vymazat
  6. No to bude zas kvikotu na demokratickém Západě . Oni ti zlí Rusové si na nás dovolili uvalit sankce .Neslýchané jak jsou drzí . Musíme je za to potrestat a tak na ně uvalíme zase ještě tvrdší sankce a tak to bude stále dokola . V čí prospěch ?

   Vymazat
 2. OSN i mezinárodní právo je v současné době trapná fraška.

  OdpovědětVymazat
 3. OSN trapna organizace , jen pro některé ! USA agresoři a vrazi ,nemají co tam dělat !!!

  OdpovědětVymazat
 4. Znáte nějakou válku, kterou vedly SSA proti některému státu či národu, kdy si SSA dělaly nějakou těžkou hlavu s tím, že tak činé proti platnému mezinárodnímu právu? To je základní praxe SSA kálet na právo obecně a na to mezinárodní zvláště. Vyřvávají do Světa PRÁVO JSME MY! I to ale není orginální, to již dříve perfektně opvládali nacisté a Adolf Hitler, takže ukradený patent.
  Trump si stěžuje, že Čína rabuje know-how z SSA, ale sám si nepřizná, že USA tak činí pod tzv. transferem mozků ze Světa do SSA "od nepaměti". Tak např. i A234 bylo vyrobeno za SSSR v Uzbekistanu a SSA provedli únos vynálezce i jeho laboratoře do SSA a "výrobek" přejmenovali na Novyčok. Samozřejmě že nejen Česko, Švédsko, Británie, ale zejména SSA jsou tedy v podezření, že jejich Novyčok" pracoval v Salisbury. A co únos vynálezců vojenských raket V1 a V2 z Německa do SSA? A co ukradené archivy Německa SSA v ČSR (Štěchovické archivy) hned po válce - kdo tedy tuneluje či bakaluje či know-how? Dokud bude existence SSA závislá na válkách proti jiným národům, potud nebude na Světě mírové soužití. Mírové soužití světa bylo odjaktěživa v SSA pronásledování jako "NEAMERICKÉ", naopak válkám a vraždění se dostávalo ve Washingtonu vždy posvěcení - holt byznys s mrtvými a co by kapitalismus pro pevný dolar neudělal!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 9:56 - no jo, ale tak tomu je už 200 let. Není to přece novinka posledních let.

   Vymazat
  2. Dělají jen to, co dělali odjakživa. Podívejte se na americké pohádky, westerny. Přepadnout a vyvraždit indiánskou vesnici, zabírat malým farmářům farmy a když nechtějí vlastní majetek vydat, zavraždí je a stejně si vezmou co si vyhlédli. Těch majitelů měst a ty prodejní šerifové, hájící zájmy těch bohatých. To je pravá kultura a to jsou ty tradice této velké země. Když přijížděli přistěhovalci do Ameriky, okradli je hned při příjezdu na Long isl. Nedivte se, že dělají to, co dělají. Nikdy nedělali ve své historii nic jiného. S jedinou výjimkou.

   Vymazat
  3. 11:34,lepšie ste to napísať nemohli, to je aj môj názor. Skoro v každom filme streľba a zabíjanie, to je ich tradícia a hodnoty. A do toho sme v 89 roku vstúpili, to sme mohli radšej do guľatého a hnedého.

   Vymazat
 5. Je nadějné předpokládat, že ti nejvlivnější z vlivných a mocných nebudou chtít trávit čas do konce života v luxusním bunkru, bez možnosti vystrčit nos do krajiny. Do jaderné války s Ruskem proto nemají odvahu se pustit!

  OdpovědětVymazat
 6. Ten blábol Jamese Mattise by měli pro památku zařadit do washingtonské pokladnice US top pokryteckých a cynických žvástů, kterými US huni již jen sami před sebou kryjí prostý fakt, že v Sýrii a jinde ve světě porušují mezinárodní právo a páchají hrdelní zločiny.
  Za které v Norimberku po 2. světové sami udělovali provazy. Svým ideovým učitelům. A po právu!

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý komentář - Zbyněk Fiala:
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/zbynek-fiala-intervence-despocie

  OdpovědětVymazat
 8. A také Ivo Šebestík:
  http://casopisargument.cz/2018/04/13/primy-stret-usa-a-ruska-v-syrii-je-nepravdepodobny/

  OdpovědětVymazat
 9. Teď mi řekněte, na co velká Amerika potřebuje spojence, když chce zaútočit na malinkou, vybydlenou, válkou zuboženou Sýrii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:18 - Nejde o útok na Sýrii. Jde o to, aby válka přiliš brzy neskončila. Přečtěte si komentáře Fialy a Šebestíka, na které odkazuji (10:13 10:15). Případně také prohlášení SPaS-u:
   http://casopisargument.cz/2018/04/13/prohlaseni-spojenectvi-prace-a-solidarity-k-soucasne-nebezpecne-situaci/

   Vymazat
  2. Jan Kopecký Naprosto souhlasím s tím článkem.

   Vymazat
 10. Nejlepší ochrana před chemickými útoky, je stáhnout vojáky ze Sýrie. A pokud tam zůstanou, ptám se. Oni neumějí zacházet s protichemickými pomůckami a nemají vlastní chemický průzkum? Panečku, to je armáda!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:16 Zřejmě jste nezaznamenal, že "oni" už dávno nepoužívají protichemické pomůcky, které známe z dob základní služby v ČSLA.
   V posledním týdnu bylo publikována celá řada fotografií a videí, na kterých osoby provádějící dekontaminaci pracují v nových amerických zcela neviditelných protichemických oděvech.
   Svět "užasl"... Potěmkinovy vesnice hadr...

   Vymazat
 11. Americe dochází ropa z břidlic, ta vybojovaná, byť syrská bude skoro zadarmo. Proto ta zuřivá bitva o syrská ropná pole.

  OdpovědětVymazat
 12. https://aeronet.cz/news/valerij-gerasimov-pohrozil-trumpovi-potopenim-americkych-lodi-ve-stredozemnim-mori-a-nastal-obrat-americane-se-stahuji-uss-donald-cook-miri-pryc-od-syrskych-brehu-byvaly-sef-izraelske-rozvedky/

  OdpovědětVymazat
 13. Kdo reprezentuje Česko v OSN? kdo jej(ji) tam volil nebo nominoval? Na jak dlouho je mandát?Nebylo by lepší- skrz zabránění spekulacím o vydírání a jiné formě nátlaku udělat jakousi skupinu- podobně jako v USA fungují porotci? A do takovéto skupiny by byli lidi buď voleni nebo na základě nějakých hodnot vybíráni?Samozřejmě by se mělo jednat o běžné občany, ne jen samozvanou elitu herců podnikatelů nebo politiků?

  OdpovědětVymazat
 14. To nemohla říci hlava, to musela říci úplně jiná část těla.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.