Reklama

čtvrtek 12. dubna 2018

Idiocie přnáší světu zánik

Paul Craig Roberts
12. 4. 2018    PaulCraigRoberts
Zde je Jason Ditz o probíhajícím konci Světa: antiwar.com  A A zde Vladimir Solovjev o neúspěchu Putinovy politiky appeasementu:  russia-insider.com. Kdybyste byli francouzským prezidentem nebo britskou premiérkou nechali byste se kriminálně choromyslným Washingtonem vléct do konfliktu s Ruskem? Myslím si, že ne. Takže co je to s Macronem a Mayovou. A co je to s francouzskou a britskou vládou? A co je to s francouzskými a britskými médií?


Nedávno jsem četl, že hodnota někdejšího britského premiéra Blaira činí 100 milinů dolarů, což je výše amerického všimného, které dostal za lež, jíž podpořil invazi Bushe ml. do Iráku. Bylo totéž slíbeno Macronovi a Mayové?

Učinit ze sebe cíl vojenské moci, proti níž neexistuje možnost obrany, nedává žádný smysl. A je též beze smyslu, když lidé i média sedí a mlčí, zatímco jeden francouzský prezident a jedna britská premiérka ohrožují nejen Francii a Britanii, ale celou Evropu.

A co je to s Evropskou unií? Je mlčení to pravé, co provází Evropu a Svět na jejich cestě k okraji zkázy?

Lidé v Ghoutě, lékaři v Ghoutě a ruští experti, kteří přispěchali na místo, tvrdí, že zde nejsou žádné známky po chemickém útoku. Nejenže tedy Sýrie nepoužila chemické zbraně proti civilistům, které osvobozuje, ale on tam žádný chemický útok ani neproběhl, dokonce ani ne takový, který by zde pod falešnou vlajkou provedli američtí žoldnéři. Zkrátka je to celé jen vymyšlený příběh.

Aby zabránily nezávislému vyšetřování, vetovaly USA v Radě bezpečnosti rezoluci, navrhující vyslat na místo neutrální experty, kteří by zprávu o chemickém útoku ověřili. Proč to učinily, je snad každému jasné.

Neexistuje tedy žádná pochybnost o tom, že tvrzení Washingtonu o chemickém útoku je falešné a bylo jej využito jen jako záminky k dvojímu: Buď vyprovokovat Rusko k boji, anebo ho přimět k uznání washingtonské hegemonie nad Středním východem.

Ale co kdyby o chemický útok skutečně šlo? Cožpak záleží lidem, zda je zabíjí kulta, raketa nebo chemikálie? Proč je tak špatné použít chemikálie namísto raket? Proč je pro Washington a Izrael OK vyhazovat do povětří školy, nemocnice, statby, pohřby, tržnice a domy plné žen a dětí, ale není OK zabíjet je chemikáliemi?

Proč považuje Svět za oprávněné spustit 3. světovou válku kvůli chemickému útoku, ať už smyšlenému, či skutečnému?

Američané, ve své většině prostoduší a naivní lidé, si riziko, které jim od jejich vlády hrozí, neuvědomují. Ale co, když tentokrát Rusové to, co říkají, myslí vážně. Tzn. že tentokrát neobrátí i svou druhou tvář k dalšímu políčku, ale postaví se na odpor?

A jak se mohlo, probohaživého, stát, že tahle otázka je k vidění jen na internetu?

Překlad:Lubomír Man

30 komentářů :

 1. Rusko nemá kam ustoupit!

  Rozmetá jim Yelowstone a zničí USA ,která se stala Říší Zla !Ruské jaderné síly jsou v plné bojové pohotovosti ke zničení Říše Zla a jejich pomocníků.Z koloniálního impéria VB již nebude ostrov oddělený průlivem La Manche od Evropy,Francii již nebudou tížit problémy s imigranty......

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nic nerozmetá

   Smazat
  2. Možná nerozmetá, možná rozmetá. Musím říct, že míra nemorálnosti, zvrácenosti, zvířecí agrese a touze po moci, kterou západ zahlcuje naší planetu dostoupila takových rozměrů, že očištění naší krásné země od těchto vládnoucích zrůd konečným ohněm, bych byl ochoten zvažovat, jako alternativu k trýznivé perspektivě života pod vládou bestií utržených ze řetězů.

   Smazat
  3. Válka s Ruskem se blíží!!!

   Idiocie přnáší světu zánik!!!

   P. C. Roberts

   A co říká a píše P. C. Roberts v U$A svým občanům američanům, jako bývalý člen establishmentu u R. Reagana, aby předešel tomu, před čím nás neustále VARUJE, ZASTRAŠUJE a DĚSÍ! Dělá to úmyslně ...?

   PROČ se nestane v U$A velmi HLASITÝM republikánským KRITIKEM, vliv a ZNÁMOSTI k tomu MÁ, dle jeho článků v amerických médiích, aby zániku světa dle jeho slov, iniciovaným U$A ZABRÁNIL?! Nebo je to pouhá apokalyptická drbna ...?

   Vždyť v U$A, již s R. Reaganem, dokázal rozvrátit, VÝCHODNÍ ČÁST Evropy, to jest i naši ZEM!?

   Není Vám to občané ČR, velmi DIVNÉ ??????????

   Vova

   -----------------------------------------------

   Kdo se mimo jiných spolupodílel s Reaganem na zhroucení ekonomiky za vlády Gorbačova v SSSR?

   Můj čas se sovětskou ekonomikou, P. C. Roberts.

   Tento článek Paula Craiga Robertse se objevil ve vydání The Fall 2002 The Independent Review.

   Akademická studie o sovětské ekonomice byla neúspěšná. K nedostatku úspěchu přispělo několik široce rozšířených chyb. Západní ekonomové předpokládali, že byl zajištěn hospodářský růst, protože centrální plánovací orgán řídil míru investic. Předpokládali, že sovětská ekonomika byla plánována centrálně, protože měla centrální plánovací agenturu. Předpokládali, jak to uvedl Alexander Gerschenkron v přednášce Elyho v prosinci 1968 na osmdesátém výročním zasedání Americké hospodářské asociace, "že téměř nic v důležitém příběhu sovětských ekonomických politik potřebuje nebo trpí vysvětlením, pokud jde o jeho odvození od ekonomických teorií Karla Marxe "(1969, 16). Všechny tyto předpoklady byly falešné. Západní badatelé (a zpravodajské agentury) proto nebyli připraveni na náhlé zhroucení Sovětského svazu. Jejich předmět prostě zmizel dříve, než je pochopili. V tomto článku se zabývám každým z chybných předpokladů.

   V dubnu 1988 Ústřední zpravodajská agentura CIA a Agentura pro obranné zpravodajství prohlásily Společnému hospodářskému výboru Kongresu, že sovětská ekonomika narůstá přibližně o 2% ročně od roku 1981 do roku 1985 o 2,2% ročně od roku 1976 do roku 1980 o 3,1% 1971 až 1975 a 5% ročně od 1966 do 1970 (US Central Intelligence Agency 1988, 61). Tyto odhady byly poskytnuty Kongresu...

   https://www.paulcraigroberts.org/2002/10/07/my-time-with-soviet-economics-2/

   Smazat
  4. 17:28 Začínám sdílet vámi předložený názor. Pod řízeným ničením planety kapitalistickou diktaturou je téměř jedno, zda bude planeta zničena naráz, či postupně vydrancováním, znečištěním a degenerací lidstva.

   Smazat
 2. Proč to neřeknou na plnou hubu.Macron žid,Mayová židovka o Merkelové se to tvrdí také a když víme,že i USA vládu vedou židé,tak se nemůžeme divit,když jeden druhého podporuje.

  OdpovědětSmazat
 3. Nevím proč ale neustále mám pocit že Syrie slouží jen k odvedení pozornosti. Rusko přesunuje hromadu techniky do Syrie a na severovýchodě Polska je spousta pozemních zbraní NATO,které se tam přesunovaly po ose i po kolejích několik předešlých měsíců,ne-li let.A Polsko k Sýrii mlčí,nikde jsem nezaznamenal žádnou podporu západu ani odsouzení. Je to celé nějaké divné.... Možná jen slyším trávu růst ale Rusko by na dvou frontách bojovat nezvládlo (početně)!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:51 Zřejmě by nešlo jen o tyto dvě fronty, v jihovýchodní Asii a Tichomoří to také pěkně "vře"...
   Kdo by co, a jak, zvládl si nedovolím v případě mocností odhadnout. Dokáži si ale představit, že v případě války si tady u nás zřejmě nekoupíme ani kilo chleba...

   Smazat
  2. Kaliningrad? výborný cíl ... nikoliv útočná obrana vůči Rusi, ale cílem je obsadit tuto nepotopitelnou základnu.

   Smazat
 4. Nevím, jakým jazykem kdo mluví z politiků, ale evidentně jeden druhému nerozumí či nechce rozumět a i překladatelé nejsou schopni napomoci. Je pro občany EU jistě pozoruhodné, když jim Brusel vykládá, jak báječné bude jejich soužití a dorozumění s kolonisty z Afriky, jen trochu chtít a pochopíme jejich náboženství i kulturu. A politici téhož Bruselu na druhé straně vůbec nerozumí politikům z Ruska či odjinud ze Světa, jakoby mluvili jazykem z jiné planety, takže je to s politiky horší, než v Babyloně.
  Trochu ovšem je zarážející nezájem občanů "civilizovaného" světa o mír, nevím, zda je to dáno tím, že jsou znuděni válečnickými hrami na mobilu či tabletu a chtěji skutečný "celoživotní" prožitek, který by ale už asi nestibli vyprávět vnoučatům, jak nám naši dědové líčit ještě mohli 2. světovou válku, vydařené zabíjení lidí, také pod nápisem Arbeit macht Frei.

  OdpovědětSmazat
 5. To jestli Rusko rozmetá Yelowstone, záleží pouze na Ušácích. Pokud si vykoledujou dostanou přes držku. Putin jasně řekl, na co by nám byl svět bez Ruska? On nikdy nelže a mluví smrtelně vážně, myslím že západ to moc dobře ví, a že budou dále pouze lhát, provokovat, vyhrožovat a použijí všechno možné aby stále prudili, jenomže to jim žádnou válku nevyhraje a čas hraje pro Putina. Kdyby měli západní štváči reálnou možnost a hlavně odvahu si začít s Ruskem, tak už to dávno udělali, ale žoldáci proti vlastencům nikdy nemohou vyhrát. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 6. Dnes predseda slov. vlady Pelegriny bol na navšteve v sídle NATO so Stotelnbergom. Určite dostal kapky, ustrašene v priamon prenose zakvakal ako prišliapnutá žaba o chemickom utoku v Dume a tym sa stal poslušným divadelným Gašparom EU i NATA. Tak voliči Smeru , už sa pripravuvjte na buduce vojnové taženie ani nebudete vediet proti komu ale ourčite to bude v záujme USSA i NATO, kde USA i NATO porazí diabolské Rusko do posledného Smeráckeho voliča, voliča Sasky, voliča Olana i dalších preplachnutých mozgov. Dnes som stratil sympatie Smeru a v dalších volbách volím Kotlebu - Ludovú stranu naše Slovensko. Ten aspon bez obalu a nekompromisne označuje NATO za medzinárodnú teroristicku organizáciu.

  OdpovědětSmazat
 7. Zde je nick honolulu - analyticka velicina - zlomyslnosti osudu narozana na Smichove !

  Nedrive si prelozime peclive a presne co president Trump rekl a potom to zhodnotime psychologicky !

  WARNING RUSSIA, (varuji Rusko) ! TO GET READY, (pripravte se) !
  BECAUSE AMERICAN MISSILES WILL BE COMING NICE AND NEW AND SMART.
  (Protoze americke rakety leti pekne, jsou nove a chytre.)

  Psychologie vety zn. "at nedostanete nakladacku" !

  Zatim co takhe president mluvil , tak to bylo ignorovano jak Kongressem tak Pentagonem - a tamni panove vedou stale stejne diplomaticke utoky proti Asadovi a Rusku, obviklou cestou a z toho prameni moje intuice, ze valka proti Rusku ohledne Syrie nebude.

  Proti presidentovi se vede valka temi co prohrali volby a on musi ustoupovat, popzadavkum jeho nepratel (Globalistum) !

  Napr. nekdo zapalil jeho dum - TRUMP PLAZA - na 5th. Ave. v New Yorku a daleko horsi vec se stala !

  Michalu Cohenovi jeho advokatovi - FBI vyloupila uradovnu, coz je proti zakonu , ktery chrani vztah klienta a advokata.

  S pocitem vyhry nasla slozenku, ve ktere byla vypsana suma penez , kterou president zaplatil porno hvezde za sexualni skotaceni pred mnoha lety.

  To ale neznamena , ze my kteri jsme verni nasemu presidentu Trumpovi zmenime nazor kvuli porno hvezde.

  Tato porno hvezda vzala od Trumpa $ 130 000 za mlceni a potom presla ke globalistum a prodala svoje "vzpominky" za daleko vice.

  To je udivujici co nejaka zenska dokaze zpenizit a jeji chlap dela prescasy aby ji koupil halenku nebo cetku kolem krku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není "pečlivě a přesně". Chybí závěr:
   "...You shouldn’t be partners with a Gas Killing Animal who kills his people and enjoys it!"

   Jenže to bylo ve středu Apr. 11, 2018, 6:57 a.m.

   O něco později už ho napadla nová "myšlenka" (jeho mozek je totiž perpetuum mobile):

   "Our relationship with Russia is worse now than it has ever been, and that includes the Cold War. There is no reason for this. Russia needs us to help with their economy, something that would be very easy to do, and we need all nations to work together. Stop the arms race?" /Apr. 11, 2018, 7:37 a.m./

   A za chvíli:

   "Much of the bad blood with Russia is caused by the Fake & Corrupt Russia Investigation, headed up by the all Democrat loyalists, or people that worked for Obama. Mueller is most conflicted of all (except Rosenstein who signed FISA & Comey letter). No Collusion, so they go crazy!" /Apr. 11, 2018, 9:00 a.m./

   Pak pár marginálií (jko např. Paul Ryan), ale když se dobře napapal, vyslovil pochvalu dne:

   “Trump just took a giant step towards actual welfare reform” https://t.co/LQlACDDLug /Apr. 11, 2018, 3:47 p.m./

   Pochopitelně ji udělil sám sobě.....

   A to všechno jsi nám, ty zmetku lajdácká, zatajil!

   Smazat
  2. Hóolyvůd, je to všechmo Hóolyvůd.
   The Good, the Bad and the Ugly.

   Smazat
 8. Panove, az me budete zase nadavat , tak si laskave uvedomte , ze ja nick honolulu - NIC NEMAM ze sve hlavy a vse pouze prehazuji z anglictiny do cestiny a ze nejsem zadny novinar , ale pavlacova KLEPNA ! Soudruzka domovni duvernice byla moje tajna laska a muj vzor.
  Co se dozvim vsechno vyslepicim a potom se divam co se stane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moudrý brouk Pytlík13. dubna 2018 1:54

   Hele, HOVNOluláčku, teď ti docela věřím, že NIC NEMÁŠ ze své hlavy. A to proto, že ve své hlavě máš jen ten HOVNOCUC A SRÁČKOSERY ze své senkrovny u tvé papundeklové chatrče.

   Smazat
 9. Oprava 19:49 - je lepsi rici PRILETI nez leti . (Rakety.)

  OdpovědětSmazat
 10. Vy všichni, co horujete pro válku, přečtěte si nejdříve toto:

  http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/5955-jak-zacit-a-ne-vyhrat-3-svetovou-valku-metoda-overtonova-okna-aneb-jak-prosadit-neprosaditelne

  a toto:
  http://leva-net.webnode.cz/news/co-chtel-ve-skutecnosti-trump-rict/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé, díky za odkaz. Vidím to tak, že po několika generacích lidí bez zkušenosti s válkou narůstá náchylnost k manipulaci úměrně úpadku školství, relativizaci všeho, potlačování tradičních hodnot, tvrdé individualizaci, hedonismu, multikulturní a genderové agendě, privatizaci politiky, atd. atd. Když si k tomu připočtete potlačení základních schopností přežít (včetně potřebné osvěty a infrastruktury ochrany obyvatelstva), tak jsme již téměř na úrovni tupého stáda vedeného na porážku. Dnes by stačila plošná ztráta civilizačních výdobytků na cca několik týdnů a nastal by chaos provázený tím nejprimitivnějším násilím. Připravujme se na přežití, varianty krizového vývoje jsou stále reálnější.

   Smazat
  2. 20:23 Též jsem si to přečetl jo co je v prvním článku to se bohužel děje.

   Smazat
 11. 20:11 mate to dobre pane !
  Gratuluji vam k prehledu a bystrozrakosti, ale nepripada mi to PIKANTNI tak, aby to zmenilo negativni chut Ameriky na conquest !

  Myslim si , ze ohnisko zazehnuti valky je nekde na hranicich Ukrajiny a Ruska, nebo v severni Korei.
  Stale verim , ze Amerika nepujde do valky kvuli Syrii.
  (Ale Israel by ji tam mohl vtahnout.)
  Co by na to rekl asi IRAN ?
  T.j. velmi silna zeme a zemepisne nedobitna, ktera nema rada Israel.

  Rad bych vam ohledne Iranu napsal nekolik veci, ale ono to bude smazano, tak snad az nekdy v budoucnosti.

  (Jdu ted studovat zahadne vztahy hmyzu v Amazonii, abych rozumel globalistum v Evrope.)
  Poroucim se !
  Chytnete-li Ameriku na FM, tak si nenechte ujit osobnosti na Fox News - oni jsou nejobjektivneji.

  "Moje flekate prsty od nikotinu drzi v ruce dokument, ktery zmeni chod Ameriky" rekl RUSH LIMBAUGH !
  a nebo,
  "s polovinou mozku uvazaneho za zady znehodnotim, vse co rika krajni, t.zv. demokraticka levice."

  Politicky boj v Americe je nejtvrdsi a nejzajimavejsi.


  OdpovědětSmazat
 12. Zapomel jsem vam rict, ze "Pavlik" jde do penze - (Paul Ryan).. President Trump ho znemoznil, tak se bude stehovat do Wisconsinu. A Mike Pompeo (chief v CIA) bude ted nas ministr zahranici !

  A vite co mu rekli senatori ? "NEEEE ! Abys podlehal instinktum presidenta Trumpa" ! !
  Zde vidite, ze valka kvuli Syrii nebude.
  (Pokud ji neprosadi Israel, ale ten nechce rozlobit Iran !)

  OdpovědětSmazat
 13. 21:50
  Zajímavé čtení, to vaše. Jestli Vám nebude dělat potíž sdělit mi (nám), váš názor na pana Paula Craiga Robertse (působil v administrativě R. Reagana).
  Ten je zde tak potentní, že nám téměř, každý den předpovídá, "jaderné apokalyptické změny klimatu světa" ze strany U$A?

  Jak je u Vás vnímán, zda-li vůbec prezentuje své vize u Vás v médiích? Co je to za člověka.

  https://www.paulcraigroberts.org/2002/10/07/my-time-with-soviet-economics-2/

  Dík Vova

  OdpovědětSmazat
 14. Víte Honolulu, ten Váš president je psychopat, stejně jako předtím byl Obama, předtím Bush jeden i druhý, předtím Clinton. Tu Vaši zemi vedou psychopati.
  Co měli udělat normální lidé? Po válce v Iráku - 1,5 mrtvých Iračanů a pouze 5OOO mrtvých Emeričanů, měli okamžitě zrušit diplomatické styky s agresory - to jest s USSA, Britanii a Francii. Proč? To je hrozné, že člověk musí odpovědět na tuto otázku. Protože Vaše země le lhář a zloděj a vrah. Zatím nikdo nic neudělal, protože jsou rozhodující v tomto světě "dulare". Je zbytečné chodit do kostela. Řekněte to svým krajanům - to jsou také lhaři /a vrazi, protože podporují takový vražedný režim/. Podle křesťanských zásad nikdy nežili, nežijí a žít nebudou. Stačí jen scéna z filmu V pravé poledne, v tom kostele ke konci filmu. Čiší z ní "dulare". Po kolikáte se USSA chystá vraždit?

  OdpovědětSmazat
 15. A ještě - dovětek k 7:51 - píšete zde hovadiny. To nemá cenu číst. Unikají Vám podstatné věci. Vy jste nikdy nepřemýšlel nad tím proč svět běží, tak jak běží. A pokud ano, tak jste to provedl šlendriansky. Zcela nepodstatný detail: Trump kdysi byl na svatbě Clintonů. To chcete říct, že to je člověk který se od té doby ve svém světonázoru změnil? Pochybuji. Dokonce si začínám myslet, že ten projev, kde mluví o tom, že máte /emeričtí voliči/ poslední šanci něco změnit když se postavíte elitám, který Trump pronesl při předvolební kampani a nebyl nikdy zveřejněn - je na youtube - mu někdo napsal. Trump podle toho nejedná a jednat nebude.
  Teď zareagujte, že to není pravda, že se snaží a napište nějaké nesmyslné bláboly jak to děláte stále. Co udělal Trump ted? Hystericky prohlásil, že vypustí rakety, aniž by si nechal prostor na jednání po úvaze. Ten jeho ministr války již takový psychopat není. Trump je pouhý komediant a takový zůstane. Od něho se nedočkáme ničeho dobrého, ani v případě že v Syrii nedojde k žádnému konfliktu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.