Reklama

.

.

čtvrtek 19. dubna 2018

Izrael pokračuje v blokování a sabotáži mírové dohody v Sýrii


Golanské výšiny okupované Izraelem od roku 1967
Sophie Mangalová
19.4.2018  Inside Syria Media Center
Je dobře známo, že Izrael podporuje tzv. opozici operující v Sýrii od samého počátku syrské krize v roce 2011 se záměrem svrhnou legitimní vládu Bašara Asada. Dalším cílem Tel Avivu je získat plnou kontrolu nad Golanskými výšinami, které předseda vlády B. Netanjahu v současné době využívá k tomu, aby zajistil militantům ze Sýrie zásobování zbraněmi.

Kromě toho, bojujícím džihádistům, kteří se snaží zlomit válku roztrhanou zemi, je poskytována zdravotní péče v izraelských nemocnicích. "Izrael vždycky stál na naší straně hrdinným způsobem," potvrdil Moatas al-Golani, mluvčí povstalecké skupiny Liva Fursan al-Joulan, také známé jako Rytíři z Golanu. "Nepřežili bychom bez finanční pomoci Izraele, zásobování potravinami a zbraněmi."

Je třeba poznamenat, že Izraelské Obranné Síly zřídily speciální polovojenské výcvikové tábory, a v nich předávají vojenské a teroristické dovednosti a využívají je i pro radikální indoktrinaci. Podle vojenských zpravodajů Inside Syria Media Center izraelská armáda poskytuje rebelům zbraně a střelivo, stejně jako zpravodajskou podporu a plnou leteckou podporu.

Izraelské letectvo (IAF) uskutečnilo více než 100 útoků na Hizballah a na pozice Syrské Arabské Armády. IAF navíc zintenzivnilo svou činnost provedením leteckého útoku na syrskou leteckou základnu T-4 9. dubna a rovněž na letecké základny Aš-Šajrat a Ad-Dumayr dne 17. dubna 2018.

Navíc se nedávno objevily nové důkazy o rostoucím zásobování radikálů spojených se Svobodnou syrskou armádou (FSA) za strany Izraele. Tato pomoc spočívá především v poskytování výzbroje, ale i peněz na nákup munice na černém trhu.

Místní aktivisté uvádějí, že koncem března a počátkem dubna došlo ke zintenzivnění kontaktů mezi izraelskými zpravodajskými službami a představiteli syrských ozbrojených skupin působících v oblasti Izraelem okupovaných Golanských výšin. Izraelci předali militantům jakési tašky, krabice a kufry neznámého obsahu, pravděpodobně munici, léky a potraviny.

Domníváme se, že to byla další šarže tzv. pomoci syrským militantům řízeným Izraelem. Tel Aviv se tak snaží maximalizovat podporu, aby je připravil na ofenzivu syrských jednotek a libanonského Hizballah na jih oblasti al-Kuneitra.

Je zřejmé, že podporou opozičních skupin v jižní Sýrii chce Izrael zablokovat a sabotovat nejen mírové urovnání konfliktu, ale také demilitarizaci syrsko-izraelské hranice na Golanských výšinách kterou vyžaduje Dohoda o demilitarizaci mezi Izraelem a Sýrií.- - -


 

37 komentářů :

 1. USA + IZRAEL: NEJVETSI TERORISTE NA PLANETE!! Podle skutku jejich, poznas je!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Izrael to má spočítané. Kamarád USA dopadne jako USA. A čas tak neúprosně běží.

  OdpovědětVymazat
 3. Záznam televizního rozhovoru s Ilonou Švihlíkovou o ekonomických dopadech syrské krize:
  https://www.youtube.com/watch?v=Vvi03LVXCN8

  OdpovědětVymazat
 4. Je to nesmysl. Izrael neusiluje o svržení syrského prezidenta Asada. On bojuje proti iránským jednotkám v Sýrii. Írán jak známo má v programu vyhlazení Izraele a obsazení jeho území muslimy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je pravda. A ve střednědobém horizontu bude velkou úlohu hrát schopnost Ruska (s Čínou jako významným ekonomickým i vojenským partnerem) udržovat rovnováhu zúčastněných stran, především Turecka a Íránu. - Důležitá jednání Ruska s Israelem budou podle všeho probíhat tak jako dosud - tedy v zákulisí. Významným momentem je, že se Američanům nepodařilo rozvrátit Egypt tak, jak to udělali v sousední Libyi.
   Pokud by Rusové a/nebo Číňané dosáhli stabilizace v Afgánistánu (o tom nejsou zatím žádné zprávy), znamenalo by to definitivní vytěsnění Američanů z Blízkého Východu. (Jejich obliba v Pákistánu v posledních letech také nevzrostla.)

   Vymazat
  2. 0:23

   Protiisraelská pozice této v USA vyškolené autorky je setrvalá a neskrývaná - např. zde ve zprávě o přesunu bojovníků "islámského státu" (s americkou pomocí) do Afgánistánu, kde se odvolává na íránskou generalitu a přejímá výklad íránského vedení:
   https://www.globalvillagespace.com/us-evacuates-isis-militants-from-syria-and-iraq-to-afghanistan/

   Něco málo se o této tajemné osobě dozvíme zde:
   https://www.counterpunch.org/2018/01/05/ghosts-in-the-propaganda-machine/

   Jistá metodická podobnost organizace (vlastně podle všeho jen webové stránky) "Inside Syria Media Center" (ISMC), kterou S.M. reprezentuje a odkud byl koneckonců převzat i článek nahoře, s "Bílými přilbami" asi nebude úplně náhodná.

   Vymazat
  3. Kopecký, Kopecký, zase kádruješ! Článek hovoří o skutečnostech již publikovaných jinde a jinými autory.

   Izraelská podpora teroristických skupin na Golanách a v jejich okolí je známá a již několikrát publikovaná, prostě nic nového. Izrael bojuje se Sýrií dlouhá léta, minimálně od roku 1967, kdy obsadil a od té doby okupuje syrské Golany. Natanjehu oznámil veřejně a několikrát, že Golany Izrael nikdy nevrátí. Syřané se s tímto stavem nikdy nesmířili a pokud bude Asad v čele, nikdy nesmíří, bodejď by jo. Izrael dělá všechno pro zmaření jakéhokoli mírového řešení, protože v jeho rámci by musel v souladu s mezinárodním právem Golany vyklidit.

   Nejde tedy, Kopecký, o to, kdo to píše, ale co píše. Popři, že je to jinak! Dolož! Ale nekádruj!!! Jasné?!

   Vymazat
  4. Kopecký nám chce podsunout, že íránské vojenské zdroje kecají. Ale nekecají. V Afghánistán u nabývá na síle Talibán. Amíci nevědí jak z bryndy ven (17 let ve válce, kterou začali na základě fake news a kterou nedokáží vyhrát, ha ha ha ha!). Vozí tedy poražené fanatiky z Iráku a Sýrie na pomoc svým jednotkám a zkorumpované kábulské vlády.

   V čem tedy Peršané kecají?

   Vymazat
  5. Anonymní 20. dubna 2018 8:33

   Přehlédl jste, že se k pravdivosti či nepravdivosti v článku uvedených tvrzení vůbec nevyjadřuji. To Vám rád přenechám, pokud je ve Vašich silách udělat důkladnou rešerši, a ne se pouze odvolávat na to, že už to bylo publikováno "jinde a jinými autory". Možná jste expert, ale zatím to není patrné.

   V úvodu jsem opomněl úvozovky: "v USA vyškolené autorky". To je moje pochybení. Pokud si pozorně přečtete článek v CounterPunch, pochopíte proč.

   K Vašemu druhému odstavci, který v podstatě popisuje, jak se věci mají, nemám, co bych připojil.

   Chápu, že jako většina lidí posuzujete věci především podle svých sympatií a proto v tomto případě argumentujete, že důležité je "co" kdo řekne, a ne "kdo" to řekne. To zní pěkně, ale - a proto mé srovnání s "bílými přilbami" - tak prosté to není.

   Chápu, že pokud víte, kde je pravda, nebudete se namáhat číst článek v CounterPunch.

   Já si dovolím na podobné zdroje upozorňovat, zláště tehdy, když se někdo (jak zmíněná webová stránka" preszentuje jako "nezávislé médium přispívající k míru v Sýrii".

   Anonymní 20. dubna 2018 8:40

   Nechci nikomu nic podsunout. To je Vaše konstrukce, tj. Vy podsunujete něco mně. Každá z bojujících stran provozuje svou propagandu - to je všechno. Vy si z toho snad vybíráte vždycky jen to, co se Vám zrovna hodí do krámu?

   Oběma přispěvatelům:

   - Pročpak se nepodepisujete? Bojíte se snad Velkého bratra? Nebo máte strach z "kádrování"?

   Vymazat
  6. Mimochodem:
   v článku https://www.counterpunch.org/2018/01/05/ghosts-in-the-propaganda-machine/
   se dočtete i o jiné autorce "Inside Syria Media Center" jménem "ANNA JAUNGER", od níž Nová republika v minulosti převzala celou řadu článků.
   Podobně jako "Sophii Mangal" se s ní nikdo nikdy osobně nesetkal. Údaje, které samy o sobě uváděly se ukázaly jako vymyšlené legendy. "Anna Jaunger" k svým článkům připojuje fotografii jiné osoby - zřejmě podle sloganu "jeden obrázek řekne více než tisíc slov..."!
   Tolik ke "kádrování".....

   Vymazat
 5. Spatna zprava pro komunistickeho nacistu Dvoraka.
  Zidi se uz od vas zmrdu vrazdit nenechaji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Vážený, nebo vážená.
   Váš příspěvek je co do slušnosti, pravopisu a vypovídací hodnotě o Vás samotném tak na výši, že těžko zde budete hledat konkurenci. Co si myslet o individuu, který se sám pokládá za jakousi elitu a všechny ostatní degraduje na, cituji :" komunistické nacisty a zmrdy". Já nevím co pro ostatní čitatele, ale pro mě jste ubohý, frustrovaný nenávistí nasáklý degenerát. Ale i tak Vám přeji prosluněný den. František
   P.S. Přečíst někdy některé, byť sebekratičké, bláboly takových loutek chce opravdu silný žaludek a velkou míru přemáhání.

   Vymazat
  3. Anonym 5:24 to má v hlavě pořádně zamotané. Jediná jasné v jeho textíku je nenávist a hloupost. Lituji toho tvora. Kdo píše o režiséru Dvořákovi, že je komunistický nacista, vystavuje sám své inteligenci velmi špatné vysvědčení.

   Vymazat
  4. 5.24 Primitiv.

   Vymazat
  5. 5.24 se jenom snaží vyvolat u slušných lidí antisionismus, aby mohl skučet "antisemitismus, holokaust, ... plaťte a nechte nás bránit se, jak nám nařizuje Bůh, jako se bránili Atila a Čingizchán"

   Vymazat
  6. 5:24 Až na to že to dělali tvoji západní soukmenovci fašoune uslintanej.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 6. 5.45 , pane kolego prosim vas , to co je za kulturu od vas ?!! Prestante se prosim vas strhavat v noci z komunistu ! Ti jiz nejsou a je to stare a trapne .

  OdpovědětVymazat
 7. Izrael začal bláznit a chce na "dělení" Sýrie, což způsobila především amerika, také vydělávat, ale podřezává si při tom vlastní větev. Každý risk není zisk, když Rusko prodává SS 400 SA nebo Turecku, tak co třeba i Sýrii. SS 200 ze 70tých let proti supermoderním a "krásným" zbraním hromadného ničení již nemají 100%ní úspěšnost. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvědomme si, že boj syrského republikánského režimu Bašara Asada je pro mnoho Arabů vzorem. Kdyby Asad vyhrál a uspořádal mírový život v Sýrii, což se mu zřejmě podaří, pak to bude smrtelná rána pro feudály v Saúdské Arábii a v Perském zálivu, ale i v Jordánsku. Bude to rána i pro proizraelské politiky v Libanonu, posílí to Hizballáh a proruské skupiny v Libyii. Bojuje se o hodně, proto Britové, Frantíci a Velký Bratr tolik prskají, lžou a podrážejí.
   Leo

   Vymazat
  2. Izrael neblázní. Chce jenom, jako po milenia, lví podíl z kořisti. Jako lev nechává lovit lvice, aby jim kořist, jako lev, nakonec sežral.

   Vymazat
 8. Nic proti lidem, neboli i židům. Ale IZRAEL je trest boží.
  Je mnoho židů co žijí v celém světě, ale právě ten IZRAEL jim kazí pověst a tak se dostávají do kruhu sympatií ale i nenávisti.

  OdpovědětVymazat
 9. Sýrii s Ruskem izrarel neporazí už aby tam byl klid.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 13. Pro Middle East je prirozena vec, ze se tam budou vsichni vzajemne fackovat tak dlouho, dokud jedna strana nebude uplne znicena..
  Oni to tam delaji svedomite od roku 1250 B.C.

  OdpovědětVymazat
 14. 20 prispevku pod clanekem Lenky Prochazkove bylo smazano, kdyz jsem vysvetloval Kopeckemu prednosti ceske strany SPD ! Po dukladne analyze je jasne , ze pan Okamura ma noveho stoupence.

  OdpovědětVymazat
 15. Nechápu jak může Izrael napadat Sýrii a ničit životy obyvatel. Zrovna židé co si vytrpěli hrůzy od fašistů, jakoby na všechno zapoměli a ničí co jim nepatří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste nikdy neslyšel o šestidenní válce ani o tom, co jí předcházelo?

   Vymazat
  2. Šestidenní válce předcházela válka o Suezský průplav, a před tím válka izraelsko arabská s mnoha vyvražděnými arabskými vesnicemi.

   Vymazat
  3. Palestinci volí v Gaze novou taktiku - pouštějí draky s Molotovovými koktejly.

   Vymazat
 16. Byly dokonce dvě....

  OdpovědětVymazat
 17. Soudružská rada s. Davidovi

  Drahý a vážený soudruhu Ivane Davide, žádám Tě jménem všeho našeho lidu a jeho Strany: Přejmenuj se!
  Přejmenuj se oficiálně a rychle, neboť Tvoje jméno je pro náš lid NEPŘIJATELNÉ, nejen v dnešní etapě vývoje.
  Ano, zatímco Tvé první jméno – Ivan – je krásné jako jiná slovanské jména (Vladimír, Vasilij, Miloš, Andrej …), tak Tvé příjmení je prostě HNUS.

  My všichni roduvěrní Češi a Rusové víme, velmi dobře, z jaké ODPORNÉ knihy to jméno pochází, a jak DĚSIVÝ byl jeho biblický nositel: Zákeřný sionista, podlý vrah Goliáše, velkého palestinského bojovníka za mír a přátelství mezi národy.

  Prostě: Přejmenuj se na Ivana Slavoje, či na Ivana Muromce; to by bylo ještě stylovější.
  Děkuji Ti předem, a jsem se soudružsko-národoveckým pozdravem
  Čest a Nazdar!

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radosta , pokud to není sranda, co jsi napsal, tak jsi vůl jako anděl!!! Odkdy záleží na jménu a především tady v Česku , kde nejde určit ani "výhradní" genofond, který by byl typicky český!! Jsme zde taková veselá "směska" , která sice brebentí jedním jazykem, ale při úrovni současného vzdělávání mám vážné obavy, že nám do budoucna ani ten jazyk nezůstane! Ve Švédsku už v podstatě rezignovali, protože švédština je pro mnoho mladých lidí "divný" jazyk, kterým se nikde moc nedomluví, tak se učí převážně anglicky a švédština je už takový pouze folklór!! Tím bych také volné navázal na Radostu, aby si uvědomil, jak je jazyk a jméno pofidérní hodnota!! Člověk by měl být dobrý, neměl by ze zásady ubližovat a měl by také být "hodný" ke svým blízkým a to i hodně "vzdáleným" , tj. národním! Co záleží na jménu, jazyku, majetku a jiným podivným pošetilostem!! Chodím často v Praze do Sapy, což je vietnamské centrum a tady zjišťuji, že nejlepší "Češi" do budoucna budou mladí Vietnamci , kteří umí perfektně česky slovem a písmem a jsou nesmírně pracovití a mají mnoho dalších kladných vlastností, které jako národ ztrácíme!!!!

   Vymazat
 18. Hodně mně mrzí, že se zde autoři podivných a velmi sprostých příspěvků nedrží faktů!Izrael je problém, kde je jako stát nekritizovatelný, ačkoliv neplní mnoho rezolucí RB OSN, včetně těch o okupovaných územích, kam spadají také Golany! V okamžiku, kdy napíšete něco k věci, jste okamžitě označen za antisemitu a už mně to připadá jako flašinet, je to zjevně hodně obehraná písnička!!Je také ale nutné vypíchnout zásadní problém, jak zajistit při dodržení mezinárodních právních norem plnou bezpečnost státu Izrael,kam ale musí také být zahrnuto územní narovnání!! Izrael nejenom že protiprávně okupuje, ale také ustavičně "krade" území Palestincům, kde staví ilegální osady!! Toto protiprávní počínání Izraele je také předmětem několika rezolucí RB OSN, ale Izrael si může dělat co chce!! A to je ten základní problém!! Nebudu daleko od pravdy, když si zde dovolím, že dlouholetý konflikt mezi Izraelem a Palestinci je záměrně a uměle vyvoláván a podporován a hned se naskýtá otázka, komu to slouží!!! A tady je základ odpovědí i pro konflikt v Sýrii!!! Jsou to nejenom jisté politické zájmy, ale ten kdo vyrábí zbraně jistě nechce, aby byl na světě klid!!! Vždy je potřeba vyvolat nějakou "válčičku", aby se sypaly penízky!!! Jak prosté a jednoduché!!

  OdpovědětVymazat