Reklama

sobota 14. dubna 2018

Jak Rusové vytáhli Trumpa z kaše, kterou navařil

Radim Valenčík
14. 4. 2018     RadimValenčíkPíše
Vlk se nažral a koza zůstala celá. Jsme svědky dvojnásobné blamáže. První a nebezpečná spojená s provokací, která mohla vést ke zničující globální válce. Druhá, úsměvná, ve které se Rusové snažili zachránit image amerického prezidenta, když se dostal do kaše, kterou si sám svou neuvážeností navařil.
Vymyslet zničující útok, který nenapáchá žádné škody, je zrovna tak těžké, jako rozbombardovat skladiště chcemických zbraní, aniž by byl kdokoli ohrožen.
 
Také se stává čitelnější, kdo je kdo, např.:
"Předseda Pirátů Ivan Bartoš má za to, že vojenský zásah situaci v Sýrii nevyřeší"

"Kdyby mezinárodní společenství čekalo v Sýrii na mandát RB OSN, bylo by pasivním přihlížejícím až spolupachatelem chemických útoků, řekl ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický."


Dokonce i na Novinkách:

"Syrská protivzdušná obrana sestřelila 71 ze 103 raket s plochou dráhou letu, uvedl náčelník ruského generálního štábu Sergej Rudskoj.

Ruská protivzdušná obrana se nijak nepodílela na zastavení amerického raketového útoku proti Sýrii, uvedlo ruské ministerstvo obrany a vysvětlilo důvod: "Žádná z řízených střel vypálených Spojenými státy a jejich spojenci nevstoupila do zóny ruské letecké obrany v okolí Tartúsu a Hmímímu.""


K tomu jsem vybral nejlepší komentář:

Ladislav Žák:Při tom skóre se zdá, že americké rakety byly krásné a chytré asi jako Donald Trump a Theresa Mayová... 😄😀


Ovšem toto je ještě lepší:

"Britská mlha zřejmě spasila exagenta Sergeje Skripala a jeho dceru Juliju, kteří se letos v březnu v jihoanglickém Salisbury stali podle tamních úřadů terčem útoku nervově paralytickou látkou novičok."


K tomu:

MLHA PŘEDE MNOU, MLHA ZA MNOU

Do Damašku dovezli anglickou mlhu, takže mohli bombardovat zásoby chemických zbraní bez obětí.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5626-jak-rusove-vytahli-trumpa-z-kase-kterou-navaril.html

24 komentářů :

 1. Kolik raket bylo sestřeleno Syřany je fabulace, protože US spojenci tvrdí, že všechny rakety splnily svou misi. Kdo to počítal? US, anebo Sýrie? Rusko určitě ne, páč to bylo mimo jejich perimetr spolu účasti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z logiky věcí vyplývá, že potom přes 100 raket skoro žádnou škodu neudělalo.

   Smazat
  2. 18:02 Pravdu mají obě strany. Aliance tvrdí, že všechny cíle byly zasaženy a tím byla mise splněna. Jen notoricky pitomí novináři si z toho vyvozují, že doletěly všechny rakety.
   Stačí chvíli počítat. Na předváděných fotogafiích stavu "před" a "po" jsou vidět zásahy 8mi budov na třech lokacích. Při 105 vypálených raketách vychází průměrně 13 raket na každou budovu. Ale stupeň poškození podle těch snímků a záběrů z místa "chemického výzkumného ústavu" tomu neodpovídá ani náhodou. Ovšem pokud odečteme 71 raket, udávaných jako sestřelené, zbyde 34. To jsou 4 rakety na každou budovu a tomu už snímky odpovídají. Závěr je, že tvrzení syrské strany je daleko víc highly likely, než že Assad vypouští na Syřany plyny.

   Smazat
  3. FOKUS optik, diskutéři,Vy se snad proberete a pochopíte, jde pouze a jenom o prachy>směr>PRAHA!

   FOKUS optike
   Shop FOKUS optik klub Mapa stránek
   FOKUS optik na Facebooku

   Kontakty:

   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8

   IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854

   Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119
   E-mail: info@fokusoptik.cz

   Kontaktní formulář


   Naši partneři

   O2 extra výhody
   Život dětem
   Dejmě dětem šanciNadace prof. VejdovskéhoSwitchCrown premium
   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8 IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854 Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119 E-mail: info@fokusoptik.cz

   Počet zobrazení za dnešek + 6 předchozích dní
   444,652

   Počet zobrazení do 31. 3. 2018

   56 564 342

   Smazat
  4. 18:02 Řeknu ti to tak, SOHR, což je neziskovka pro lidská práva v Sýrii, sídlící v Londýně, potvrdila minimálně 65 sestřelených raket.
   Jestli si umíš dohledat videa práce PVO Sýrie, dojde ti, že pravdu mají Syřané a Rusové.
   Protože Syřané řekli, že jejich úspěch byl podmíněn včasnými informacemi z ruských radarů.
   Proto slavili úspěch "starými, škaredými raketami BUK, KuB a S-200. Jak psal předřečník, na jeden starý barák stačí tak 4 rakety, já tvrdím tak 1-2.
   Idiot McKenzie tvrdí, že 50. No, tak tenhle US generál se odkopal sám. Mimochodem, to co hovínky z IDĚSU a podobný mainstream, převzaly tradičně od idiotů z Reuters na videu jako výbuchy a nálety na Damašek, jsou docela prosté starty antiraket a
   jejich přesné zásahy, stačí se jen dívat:-D
   Takže sečteno, západ trefil pár starých, nepoužívaných baráků, a zčásti jedno nepoužívané letiště. Všechny ostatní západní slavné "nové, krásné, neviditelné" rakety, byly sestřeleny "starými, škaredými".

   Smazat
 2. Páni. Teď zrovna koukám na ČT a nestačím se divit. Na jednu stranu překvapivě dali tiskovku Lavrova, na druhou stranu tam pustí úplně blbou redaktorku ČT Závitkovskou. Tím jí lichotím, protože člověk, který dokáže tvrdit, že úder zničil Syrské zásoby chlóru a sarinu a také výzkumný ústav, kde se tyto látky vyvíjely a vyráběly, nemůže být při smyslech. Ona ani neví, že chlór je normální technický plyn a byl se sarinem používán Německem už v první světové válce. Sama pak hrdě předvádí ruiny onoho "výzkumného a výrobního zařízení", natáčené v bezprostřední blízkosti a vůbec jí nenapadne, že být tam vyráběny nebo skladovány otravné látky, tak je kameraman po smrti. Po ní naopak dali slovo Votápkovi, který to celé označil za nesmyslnou a neškodnou PR akci, která má sloužit tomu, aby se "jestřábi" nažrali a Sýrii to nijak neublížilo. V kontextu Lavrova a Votápky jsou pak vystoupení ostatních o to blbější.
  Amíci ukazují záběry "před" a "po" zasažených cílů. Při nejlepší snaze jsem tam napočítal 9 zásahů. Takže je pravda, že byly zasaženy všechny cíle. Ale rozhodně je lež, že cíl zasáhlo všech 105 raket a že Sýrie střílela pánubohu do oken, jak to někteří komentátoři tvrdí. Přitom na pozadí běží záběr, jak kluci sbírají trosky rakety kolem kráteru na poli, kde široko daleko nic není.

  Jens Stoltenberg z NATO tvrdí, že útokem se výrazně snížila možnost vyrábět chemické zbraně. No to mě podrž. V Dúmě podle všech "důkazů" byly použity dvě žluté tlakové láhve s chlórem. Prakticky stejné, jaké se používají třeba na desinfenci vody ve vodárnách nebo na kyslík a acetylén pro sváření. Na to měla Sýrie speciální výrobní kapacity, které teď byly zničeny? Hezký byl dotaz na závěr: "Koho budete bombardovat příště, pokud se chemický útok neprokáže?" Z toho se chudák těžce vykecával.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A naopak, TV PRIMA ve zprávách od 18:55 odvysílala objektivní zpravodajství (se zmínkou i o Iráku), a zaslouží si uznání a pochvalu. (Kdo má zájem porovnat, bude jistě v jejich archivu.)

   Smazat
  2. 20:14 Ale ČT právě příjemně překvapila, že vysílala celou tiskovku Lavrova a dala slovo i Vladimíru Votápkovi, který se k agesi stavěl velice kriticky. Lavrov otevřeně a podrobně popsal, jak "spolupracují" západní státy na objektivním vyšetření případů Skripala a Dúmy. Velmi zajímavé, možná to bude v archivu ČT.

   Smazat
  3. 20:59 Kdybyste četl 18:23, mohl jste si ušetřit komentář. A jinak, ČT je už pověstná svou jednostranností, zamlčováním, překrucováním faktů. Do archivu se určitě nepodívám, ale datum a čas ji i nadále věřím, a využívám, to zase jo.

   Smazat
  4. Havel byl podvodnik a tak cele Havelsko je podvod, pravdy se v Havelsku nedohledas

   Smazat
 3. Líbí se vám také termín "mezinárodní společenství" pro popis souručenství gangsterských států? Možná s přídavkem hlavou kývajících stropnických, kalousů a dalších loutek na špagátu SSA?

  OdpovědětSmazat
 4. termín "mezinárodní společenství - kolonie USA ... toť vše

  OdpovědětSmazat
 5. Taky si myslím, že Trumpa vytáhli Rusové, a to již několikráte ze šlamastiky, kterou si sami navařili. Mám je rád, a proto jim odpouštím. Příště by si ale se svými hackery pro podporu ve volbách měli vybrat lepší figuru.

  OdpovědětSmazat
 6. Lidi, už se proberte,blamáž hrají všichni, Trump i Putin, serou nám všem do krku a my to žerem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:59 Jak tak koukám, tak to nasrané nejen žereš, ale už toho máš i plnou hlavu.

   Smazat
 7. 18:59 máš úplnou pravdu. Ty dvě svině je třeba zamordovat. Jen se hraje divadílko

  OdpovědětSmazat
 8. Zřejmě Amerika vlastní dva druhy generálů
  Jedni si spočítají jak jim asi bude v případě modernizace
  a druzí dostali odvahu za netrestnost invaze.
  celý tento dramatický děj bez prken co znamenají svět
  vypadá jako divadelní hra*

  OdpovědětSmazat
 9. Škody již byly zaevidovány - jedna raketa poškrábala betonovou vzletovou dráhu a druhá udělala díru v plotě

  OdpovědětSmazat
 10. Podstatné je ale to, že Rusko svého spojence nebránilo. A to je velice špatný signál pro eventuální spojence Ruska: pokud bude u moci pan Putin, tak dopadnou stejně jako Sýrie!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:52
   Jak to? že Rusko nepodpořilo spojence? A čím si myslíte, že SAS asi sundala těch 71 rachejtlí? Snad nevěříte, že to bylo tou zastaralou technikou SSSR, jak se nám tu snaží namluvit. Panciry patří do současné špičkové techniky Ruska. A ušáci měli od Putina povoleno jen málo, aby mohl Trump dostát svým siláckým kecům a useknout si zase kus ostudy z kvality USA prskavek.

   Smazat
  2. :))
   Kdyby Rusové nechránili Sýrii
   už by nebyla*

   Smazat
  3. 21:52 ..a ti, co nebudou spojenci Ruska, na tom budou líp a dopadnou stejně jako Irák, Libye, Afghanistán, Ukrajina....

   Smazat
 11. Ten odporný komediant je na té „správné"straně.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.