Reklama

čtvrtek 12. dubna 2018

Jaká bude odpověď Moskvy na americkou agresi proti Damašku?

Selfí amerického vojáka na základně Qayyara (Sýrie)
Andrej Arešev
12. 4. 2018 Fondsk.ru, překlad Outsidermedia


Část ruské armády v Sýrii má bojovou pohotovost
Rozvířená informační a politická kampaň USA a jejich spojenců s absurdním důvodem „chemického útoku“ v Dumě ve Východní Gutě přivedla Washington a Moskvu na pokraj válečného konfliktu. Trump řval proti Rusku a Íránu s obviněním, že podporují údajný rozkaz Bašara Asada provést chemický útok a slíbil rozhodnout se během dvou dní na odvetných opatřeních.

Wall Street Journal píše:  
„USA již mají jeden raketový torpédoborec USS Donald Cook na východě Středozemního moře, odkud může poslat jakýkoliv úder na Sýrii. … Druhý, USS Porter tam může připlout během několika dní.“  
Před setkáním s vojenskými veliteli řekl Trump novinářům, že po prohlédnutí videomateriálů o prý mrtvých ženách a dětech v Dúmě byl připraven k přijetí „rychlého řešení“.  
„Nezůstane to bez odpovědi a ta bude mohutná. Kdy – neřeknu. Nemůžeme připustit taková zvěrstva jako toto. Přijmeme důležité rozhodnutí během nejbližších 24 nebo 48 hodin.“

Turecký Hurriyet píše, že válečná loď USA Donald Cook je vybavena křídlatými raketami Tomahawk a systémem PRO Aegis a přiblížila se na 100 km od Tartúsu. Nejméně čtyřikrát ji obletěly ruské bojové letouny, ale tuto informaci Pentagon odmítl. Předseda výboru Státní dumy pro obranu Šamanov uvedl:
„V oblasti Tartusu je ve vzdálenosti 150 mil skupina lodí vojenského námořnictva USA. Podle přijaté mezinárodní praxe mají být potenciální aktéři událostí informováni. My informováni nejsme, ačkoliv jsme podle zákonných ustanovení ratifikovali úmluvu o našich dvou základnách v Tartúsu a Hmeimimu.“

Američtí diplomaté dávají najevo, že raketový útok na Sýrii přijde bez ohledu na výsledky zasedání RB OSN a hypotetického vyšetřování, které krom Moskvy a jejích spojenců v Sýrii nikdo nepotřebuje. Poslední den bylo z Dumy odsunuto přes 3600 bojovníků a členů jejich rodin. Situace na místě se stabilizuje, bojové akce jsou ukončené. PR specialisté teroristické Džabhat an-Nusry prý pracují v podmínkách chemického útoku, aniž by si však chránili ruce a obličej. Ministr zahraničních věcí RF nejednou upozornil, že je cílem tvrzení o použití jedovatých látek syrskou armádou ochránit teroristy a odůvodnit možné útoky na Sýrii. Nepovedlo se jim odvrátit destrukci teroristické bašty v Dumě a potřebují zamezit návratu dalších oblastí, které interventi změnili na okupační zóny, pod kontrolu syrské vlády.

Ve Foreign Policy napsal expert z Centra nové americké bezpečnosti Geras, že pro co nejcitelnější ztráty Bašara Asada a patřičný signál od Trumpa budou USA útočit na více cílů, ve srovnání s loňským útokem na základnu Šajrát. Tak, aby byly vojenské možnosti syrské armády zlikvidovány. Mohou to být objekty na východě i na západě země. Je v tom i bezprostřední nebezpečí pro Hmeimim. Takové nebezpečí musí být v každém případě znemožněno.

V noci 9. dubna vypustily dva izraelské letouny přes území Libanonu (což je porušením mezinárodního práva) osm řízených leteckých bomb SPICE na vojenskou základnu T-4 (Tajfúr) v provincii Homs. Pět bomb bylo zneškodněno syrskou PVO (asi Panciry – S1) a tři se roztrhaly v západní části základny. Zahynulo přibližně 15 syrských a íránských vojáků. Na této základně jsou jak Íránci, tak Rusové. Právě odtud se vypouštějí drony na okupované Golanské výšiny přilehlé k jižním provinciím Sýrie Dará a Kunejtra, které kontrolují teroristé. Bezpilotníky také mohou shromažďovat informace o činnosti amerických okupačních sil na východ od Eufratu. Neklid Izraele a jeho spojenců lze pochopit: po osvobození Východní Ghúty může syrská armáda, která dostala k dispozici velké množství těžkých zbraní, zahájit útok na provincii Dará.

Izraelský útok, který hlídali Američané, je posuzován některými odborníky jako možný průzkum sil před masivním útokem Tomahawky z amerických korábů ve Východním středomoří a vyzkoušení možnosti ruské PVO S-400 a prostředků radioelektronického boje. Podle WarGonzo jsou ruské a syrské oddíly ve stavu vysoké pohotovosti.

Je možné předpokládat různé varianty akcí USS Donald Cook a USS Porter, ale pro zneškodnění jimi vypouštěných raket bude učiněno maximum. Začátkem března, po obvyklých nerozvážných válečnických řečech americké velvyslankyně při OSN Haleyové varoval náčelník generálního štábu ruské armády generál Gerasimov před možnou odvetou na raketový bombový útok na Damašek:  
„V případě ohrožení života našich vojáků přijmou ozbrojené síly RF odvetná opatření proti raketám i zařízením, které je použijí. Zástupce RF v OSN Vasilij Nebenzja upozornil 9. dubna Washington na rizika vývoje situace v Sýrii podle válečného scénáře. Příslušnými kanály jsme upozornili americkou stranu, že silové akce proti Sýrii pod lživými záminkami mohou vésti k nejtěžším následkům. Na zákonnou žádost vlády Sýrie jsou na jejím území přítomni ruští vojáci.“

Převzato z Fondsk.ru
Překlad: Zajoch

66 komentářů :

 1. Opravte si autore to blbé datum:
  V noci 9. ledna vypustily dva izraelské letouny přes území Libanonu. Bylo to 9. dubna, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a omlouvám se. Nevím jak mi to datum mohlo takto ujet, ale stalo se.

   Smazat
  2. a to je vše na co ses zmohl? Děláš z prdu kuličku. Každému kdo se v problematice orientuje je jasné že jde o překlep a nedopatření

   Slávek

   Smazat
  3. Čtenářům díky za upozornění. Opraveno. Zajochu, nic se neděje! Kdo nic nedělá nic...

   Smazat
  4. Děkuji pane Dvořáku. Jsem ráda, že mě anonymní čtenář upozornil a jsem ráda, že jste to opravil.

   Smazat
 2. Pokud sociopat Trump napadne SAR, kde spojencem je RF ,mj., tak zde máme 3. svět. válku, ktero USA provokují už od od roku 2015 fašistickým převratem na Ukrajině.
  Snad rozum zvítězí a nedojde k likvidaci života, nikolivek jen lidského, na této planetě.

  OdpovědětSmazat
 3. K čemu je pravda. Doma mi vždy říkali, že lež má krátké nohy a s pravdou nejdál dojdeš. V dnešní mizerné době je právě naopak. Zajímá pravda někoho jiného, než těch pár naivků. Rusko má pravdu, nikdo nemá právo jim do čehokoliv mluvit a přesto je stále na tapetě, jenom proto, že Amerika chce vládnout světu a ti ostatní ubožáci jí přizvukují. Nikdo nemůže být takový blbec, aby uvěřil tomu co ti pošahanci říkají. Tak proč se stále dějí takové věci. OSN je k ničemu? Sedí tam skoro samí ignoranti? Snad jen ti mimozemšťani by s tím něco zmohli. Obdivuji Rusko, že si stále dokáže zachovat zdravý rozum. Přeju jim hodně zdaru při jejich úsilí vrátit světu nějaký řád.

  OdpovědětSmazat
 4. Velmi to připomíná Hitlerovskou agresi a začátek II. sv. války v roce 1938 a následné roky. První světová válka měla za oběť 30 milionů lidí a druhá světová válka 70 milionů lidí. Nyní nemáme Hitlera jednoho ale na západě jich je hned několik od Trumpa počínaje, přes Meyovou a Macrona a další a další. Všichni vědí, že chemický útok byl fiktivní a inscenovali ho Bílé přílby financované CIA. Všichni vědí, že Rusům se podařilo osvobodit východní část pod Damaškem, od teroristů, kteří zabíjeli civilisty společně s Americkými a Britskými poradci, tedy západ otevřeně podporoval jak materiálně a logisticky, teroristy. Dnešní fašistické státy, jako je Velká Británie, USA, Německo, Francie, jsou zodpovědné za vraždění nevinných lidí po celém světě a měly by za to nést plnou odpovědnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1. světová válka, atentát na Habsburka v Srbsku, Rakousko-Uhersko vyhlašuje válku Srbsku, a Srbsko má vojenskou smlouvu s Ruskem o pomoci.... Největší teroristé jsou záapdní ELITY.

   Smazat
 5. Je racionální očekávat, že i ti nejmocnější z mocných a nejvlivnější z vlivných nebudou chtít do konce života trávit čas v luxusním bunkru a bát se vystrčit nos. To, že "deep state" s touto představou stále pracuje, je jisté, ale naštěstí, po Trumpově zvolení, je vliv „deep státu“ omezen. Ovšemže zůstávají rozběhnuté programy, které nelze zastavit, a tak mnozí euroatlantičtí politici vypadají, jako blbci.

  OdpovědětSmazat
 6. Odpověď Ruska nebude žádná,protože Rusko na to nemá.Jedině mohou ze Sýrie utéct.Bohužel je to tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to jste slyšel nebo četl kde?

   Smazat
  2. no to je jeho každonoční mokrý sen už pár dní ))))

   Smazat
  3. Takhle uvažovat o jaderné supervelmoci může jen trouba.
   Leo

   Smazat
  4. A že Trump stále vyhrožuje a stále nic, že ? Kdo se vlastně bojí víc ?

   Smazat
  5. 20:52 Nechce vypálit sám, složí (pr)Assada současně! On a Thereska s Emmym ... a tím ručníkem, jak si říká ten sioking z Rijádu?

   Smazat
  6. Bože, 6:53 - nebylo by lepší se po flámu vyspat?

   Smazat
 7. ...tak kdepak máme Hononuláčka..?
  Copak by nám o tom jeho americkém xi*dlu rozprávěl dnes..?...
  ,-///

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samostatné stúdium pro HOVNOluláčka13. dubna 2018 2:21

   HOP A JE TU LIDOOP!
   Ta hadrová loutka Trumpovič je samozvaná nabubřelá slibotechna, zvaná bublifuk s če-če zrzavou prohazovačkou! V prezidentském volebním klání slíbil, že uklidí ten sajrajt na „emerickém“ dvorku! Nasliboval „emerickým“ voličským blbečkům všelico+něco navíc, protože věděl, že slibem nezarmoutí, jen oblbne podvyživené „emerické“ IQ! Ale po volbách se srazu odkopal a zradil důvěrčivý „emerický“ lid. Přijal agresivní militaristickou neokonzervativní linii vojensko-bezpečnostního komplexu. A teď se Trumpovič odkopává, jako arcilhář! Fuj, že se nestydí! To je ta "emerická" demokratúra v jeho přímém podaní! A proto: 3x fuj!-fuj!-fuj!
   Lze očekávat, že Velikému lidoopovi z Bílé chatrče začnou z ciziny expedovat v pytlích chcíplé okupantské zrůdy a zombie ze zločinecké a teroristické bandy jménem US Army!
   • www.seznamzpravy.cz/clanek/trumpovi-zamestnanci-popsali-v-nove-knize-prezidenta-je-pologramotny-a-detinsky-41406?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.reflex.cz/clanek/komentare/84073/nejvetsim-silencem-i-geniem-letosniho-roku-je-americky-prezident-donald-trump.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
   • www.novarepublika.cz/2018/01/pokryteckemu-trumpovi-vadi-udajna.html#more

   Smazat
 8. V bunkru můžete žít po nějakou omezenou dobu. V případě jaderné války, ti co přežijí v bunkrech, budou nakonec závidět těm co nepřežili.

  OdpovědětSmazat
 9. 14:27 POUZE a jen naznakem - kdyz nick honolulu neco naznaci - tak je to smazano !

  Ja si u vas nemohu otevrit hubu na plno . Nam skodi Neocon's a Gobaliste vam skodi cenzori .

  To co prozivate ted, (vase opravnene starosti) by jste prozivali hned po listopadu 2016, kdyby to nevyhral Trump !

  OdpovědětSmazat
 10. Protoze otevreny jazyk je ZAKAZAN, tak lide si vymenuji informace pouze naznakove a ani to - casto neni mozne !

  KOMU TO VYHOVUJE , bude-li Syrie rozparcelovana ?

  Muzete si myslet co chcete, ale i kdyby Rusko odeslo ze Syrie hned ted, tak tam valka NIKDY nezkonci.

  OdpovědětSmazat
 11. Uz jsem to nekolikrat napsal, ze vnitropoliticka situace v Americe je vazna . V Americe jsou dve skupiny, ktere se nemaji rady.
  Rush Limbaugh rika, ze jsme na pokraji nove obcanske valky - jako v 19-tem stoleti.

  Globaliste, Neocon's, NWO, presidenta Trumpa hluboce nenavidi a snazi se ho vyhodit z uradu !
  (IMPEACHMENT) !

  On se "velmi provinil" ! V jeho projevech v roce 2016 NEKOLIKRAT rekl, ze chce s Ruskem mir a spolupraci a ze nechce sankce proti Rusku, ale obchod.
  TO REKL ! !
  A ja nemam duvod vam lhat Cesi a ujistuji vas, ze rozumim anglicky kazde slovo, kazdou vetu, kazdy accent, ktery snadno poznam odkud je a vsechny psychologicke a politicke smery.
  50 let jsem se toulal po anglicky mluvicim svete a jazyk presidenta Trumpa zarazuji k jazyku typickemu, pro technickou elitu naroda , - inzenyri, architekti, designeri, stalitele a profesionalni remeslnici napr. elektricari .

  Timto jazykem - primym , direktnim Trump rekl, ze nechce delat policajta svetu, ale stavi Ameriku na PRVNI MISTO a tim privedl Globalisty do zoufalsti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.33 Věřím vám, že toho Trump řekl hodně... Vždyť i nějaké Ivaně při svatbě slíbil věrnost, že? A to ještě nebyl politik! A možná to v době, kdy to slíbil, i myslel vážně...

   Smazat
 12. Myslim si , ze president je zamerne spatne informovan ohledne Syrie a nebo je pod natlakem tech, kteri chteji parcelovat Syrii. Osobne je mi to jedno - jsem Katolik.

  NECHCI vsak valku s Ruskem ! Neverim, ze by jsme ji prezili ! Predsavy Globalistu , ze zalezeou do diry v Appalachian horach povazuji za totalni hloupost.
  (Byl jsem tam nekolikrat. Je to tam samej Hillbilly ! Florida je lepsi ! Oni by se tam zblaznili.)

  Nejlepsi by bylo, kdyby se presidenti Putin a Trump mohli sejit !

  V Moskve to byt nemuze, protoze Globaliste by presidenta odstavili nez by se vratil.

  V Palm Beach to byt nemuze - zacina byt poradne horko, ale ve Washingtone, by to bylo idealni.
  Take vas upozornuji na to , ze Rusum pujde na pomoc Cina a i jine narody.
  A take vas informuji o tom, ze IRAN je velmi nebezpecna zeme a ze Persane se velmi radi fackuji s kde kym - tradicne !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inu, Putin jistě nebude tak jednoduchým, aby se vydal globálnímu nepříteli do rukou a jel do jeho hlavního města. Stalin také nevstoupil 20. či 21. 6. 1941 DO BERLÍNA!

   Smazat
  2. Nikdo nepřijde na pomoc. Kam? Někde se vybere místo a bude se válčit? Valka je zdrcující pro ty země, které zasáhne. Kdo by to chtěl na svém území?

   Jakou máš jistotu, že ve WDC Putina nesejmou?

   Smazat
  3. Jste opravdu katolik.Jini mrtvi jsou vam jedno.Takze kecy o krestanske lasce jsou opravdu kecy.

   Smazat
 13. Vse co pisi a co je casto NEpravem smazano NENI z moji hlavy !
  Je to z anglictiny do cestiny prehozeno od informacnich a analytickych VELICIN, ktere respektuji a mam rad pro jejich otevrenost a schopnosti.

  Nejlepsi je Rush Limbaugh, (cti Limbou) ten je cislo 1. Pamatuji si ho z Pittsburghu (Pennsylvanie) a napsal jsem o jeho zivote a bydlisti. Bylo to smazano a ja vubec NEVIM proc.

  Tesne za nim je poradi dalsich nekolika lidi, kteri maji daleko vetsi hodnotu, nez vsechny informacni agentury v rukou Globalistu dohromady !

  Zminuji se o tom proto, aby jste NEverili nicemu co globalisticke agentury napisi. (Nejhorsi je CNN.)

  OdpovědětSmazat
 14. Z tvojí palice NENÍ nic DŮLEŽITÝHO,NIKDY!!!!!☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 15. Já už začínám tušit, jak se budou odvíjet některé věci v dohledné době. Hlavní roli hraje pan Novičok.

  Dějství první: nalezena otrávená dvojice v Salisbury. Dnes dopoledne OPCW s naprostou jistotou zjistila, že se jedná o velmi čistou látku A234, kterou lze připravit pouze v ruských laboratořích. Nelze ovšem jednoznačně vystopovat, odkud přišla a kdo je travič. Přesněji, lze to vystopovat, ale pouze agenturní cestou a zdroj nelze prozradit. Čili nelze to použít v procesním konání. Jediné, co proniklo, bylo, že britská vláda má povědomí, že A234 byla dodána z Ruska za účelem vraždění lidí. To je ovšem stále možné zpochybnit, neboť se jedná o ojedinělou akci. Leč my máme přece jen jakousi stopu, a to zachycenou depeši Moskva-Damašek "balík byl doručen".

  Dějství druhé: na školu a sídliště plné dětí ve městě Dúmá, ostrůvku svobody v Asadově diktatuře, byly svrženy dvě bomby a zabily nejméně 100 dětí. Viník je víceméně jasný, jelikož vrah Asad shazuje vždy chemikálie na město, které se již vzdalo, a také nyní je obšťastnil chlorem. Jenže ouha, nejen chlor, ale velké podezření je i na NPL. Vypukne diplomatická roztržka, US Navy se svými spojenci jdou hájit životy obyčejných Syřanů.

  Dějství třetí: opět nastupují inspektoři OPCW, kteří mají před humanistickým útokem demokratických sil potvrdit podezření, neboť světový Satan, Rusko, opět spustil dezinformační kampaň. A už začínáte tušit, co bude následovat. Samozřejmě se najdou stopy Novičku a teprve nyní začne mít zvláštní depeše svůj smysl. Balík - toť Novičok určený na vraždění malých dětí ve městě Dúmá.

  Svět je krásně jednoduchý.

  OdpovědětSmazat
 16. Jeste vam musim neco vysvetlit co NEVITE, nez odejdu (k uleve vasich cenzoru) !
  Svet ma rad vaseho presidenta Zemana a my volici na strane presidenta Trumpa take, fandime mu !

  Nekolikrat jsme premysleli, proc nebyl cesky president pozvan do Palm Beach ?

  ZDE MATE ODPOVED ! Protoze by se na neho vrhla esa Globalistu jako vlci na Aljasce na zatoulaneho turistu.

  Jestli globaliste vyhraji nad Trumpem, tak zutoci na Orbana, Zemana, Marine Le Penovou a na dalsi evropske statniky, kteri uprednostnuji jejich statni identitu o proti agende globalistu.
  (Toto vysvetleni neni z moji hlavy.)

  Nemecko se probouzi a opozice proti Merkerove roste. O hadkach a hulakani nezi Nemci ve vladnich uradech NEJSTE INFORMOVANI.
  bye, bye, for now.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, myslíš, že jsi sám, kdo sleduje zprávy v USA? Anebo máš snad přímou infolinku z oválné pracovny? Kvalitních webů na netu různé provenience se najdou desítky, to si umíme přečíst sami. Taky čekáme, co Trump udělá a vidíme, že demosmečka nepřestala s útoky ani rok a půl po volbách. To vidíme i na aktivaci zdejší havlosmečky, která kopíruje tu americkou.

   Smazat
 17. Místo mozku pytel sraček....To je ve zkratce tvůj životopis,papundekle smradlavej!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.53
   proč se chováš jako kretén?

   Smazat
  2. 20:05 Já to vím! Jeho zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů a on se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědí a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách a vytahaným svetru a udělal mu pořádnej rejhanec přes plány a tak je frustrovanej a má celoživotní trauma - Havla v každý větě:))) Jeho fotr z toho zdech, - uchlastal se bez svý funkcičky, estaban jeden zkurvenej ...

   Smazat
  3. 6:58
   ty blbe nauč se psát už něco jiného

   Smazat
 18. Ad 16:33 - Váš příběh dává, bohužel, hluboký smysl- zrůdně nemorální. Je dobře, že jsme od VB odděleni aspoň kanálem naplněným čistou vodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jel jste nekdy pres kanal trajektem? Jestli jo, tak byste vedel, ze ta voda zrovna moc cista neni.

   Smazat
 19. 16:53 - jsi NUDNY - dobytku ! Prevysuji Te ve vsem ! A kup si spaci pytel ty mentalni trpasliku. Nick Horni Dolni z tebe udela bezdomovce !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:21
   Ty nepřevyšuješ ani suchý lejno od brabce ty geronte z Trumpetostánu!!!!!
   Vzhledem k tomu,že chrápeš v papundeklový krabici řekni Hovnodolní o nový,budeš je ty přemřelo potřebovat!!!!!!☺☺☺

   Smazat
 20. Barbarosa nehrozí a Iskanderi v Kaliningradu su v pohotovosti,jenom abi nedošlo na Topoli a Satany-2 a Ameri ke střely Minuetam,to bi bil už prúšvich a pořádni harmatanec.Střízliví Jozef.

  OdpovědětSmazat
 21. 17:29 ty jsi zde to nejprimitivnejsi hovno, ktere zde smrdi a nikdy nic nez nadavky nevyprodukejes !

  TO BY NEVADILO ! Ale vadi to, ze mas na to privilegie a nedotknutelnost. Cenzor ti nadrzuje a je z tebe posrany jak pacient s Malarii. T.zn., ze jsi OFFICIALNE PRIVIEGOVANY, gratuluji ti k retardaci. Za to jsou v Cesku davky.

  OdpovědětSmazat
 22. Že by SSA militaristé zapomněli oznámit svému vrchnímu veliteli, jak se jim podařilo vyrobit barely s chemikáliemi, také vrtulník z bratrské armády NATO z ruské výroby, nachystat štáb herců a kameramanů, dramaturgů a scénáristů a pak s veselou myslí to umění vrhnout na netušící občany? Ale kde že, netrefili se, na udaném místě ani mrtví, ani ranění, ani stopa po chemickém útoku. Komu pak to Pentagon hodil na hlavu? A kdo je z toho na hlavu padlý? I to zvíře s hřívou z Černého domu?
  Novyčok - podle expertů vyroben ve vyspělé chemické státní nebo vojenské laboratoři - takové máme přeci ve Vyškově a Hradci Králové, tak sláva, už víme jedno místo - Jé a druhé je hnedle v Malé Británii vedle Solsbery. Prý pro bezpečnost to bylo nejlepší odtud, že to bylo kousek a tedy riziko malé. Ovšem v SSA mají přece toho vynálezce A234 i s celou laboratoří z Uzbekistánu - a jak víme, kdysi si přestěhovali všechny vynálezce raket z Německa také domů, aby jim vyráběli SSA V1 a V2 rakety. Takže překřtili sovětský A234 na Novyčok, aby to nevypadalo, že kopírují a výroba se rozjela. A kdeže je to 4. místo, kde Novyčok vyrábějí, nevím jestli v licenci USA nebo Británie? Asi to bude Francie, Makaron si je totiž jist, že to ve Francii nebylo a tím pádem se přiznal, že kde jinde! Byl červený až za ušima od toho lhaní, snad ho jeho babička napomene! Také nejsem rohlíkem opitý!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No už se to objevilo. Starý známý Bellingcat dokáže i nemožné a má naprosto jednoznačné důkazy, že chlorem útočil Asad. Zatím jen chlorem, ale jsem přesvědčen, že v krátké době to bude už i Novičok, protože se ve zprávách hned na začátku objevil pojem NPL. Takže tím může být jen Novičok, navíc z toho v z Moskvy do Damašku. Není naprosto pochyb!

   Smazat
  2. 19:46
   Na tebe útočí BLBIČOK OD TVYHO NEŠŤASTNÉHO VÝSKYTU,HAVLOBLBLO!!!!

   Smazat
 23. Faktem je, že se americké a britské lodě stahují ke břehům Sýrie. Možná by jejich vášně opadly, kdyby kolem nich kroužilo několik Tu 95 s podvěšenými protilodními střelami.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:15
   Já ta tvoje bláboly nečtu,jen mně baví tě rozčilovat,bezmozku senilní!!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
  2. 18:48
   jsi kretén!

   Smazat
  3. 20:13
   Ty máš od svého vzniku diagnózu F73 a A52,takže vystydni,havlozvratku!

   Smazat
  4. 20.43
   ano,jsi kretén....a velký

   Smazat
  5. 21:0:
   Když neumiš najít svou diagnostiku ty nemohlo,nenapadej zrcadlo,že máš křivou hubu,havloidiote!

   Smazat
  6. 21:14
   ale našel jsem tvojí ....obr kretén

   Smazat
  7. 21:59
   Omyl,to byla DELPR TVOJÍ MATKY!

   Smazat
  8. 22.12
   ať napíšeš co napíšeš,jen potvrzuješ,že jsi kretén

   Smazat
  9. 22:43
   Ty můžeš i mlčet,ale menší kreténem tím nebudeš!

   Smazat
  10. F73 je už neškodnej a má neuropatii, ale ten A52 to je pěkně nebezpečnej xindl! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  11. Není rozumět tvý LŽIDODEBILOVŠTINĚ VOHONE,POŘIĎ SI PŘEKLADAČ!!!!!!!
   A prestaň si dělat z huby sráč,mamrde!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  12. 6.35
   zase jsi to potvrdil....jsi holt kretén

   Smazat
  13. 10;36
   Zase jsi to potvrdil....jsi holt nebetyčnej krétén

   Smazat
 25. Situace se rychle zhoršuje. Dřív západ páchal akce pod falešnou vlajkou. Nyní už se ani tím nezabývá. Jednoduše natočí cinknuté video, vznese obvinění a rovnou vyřkne ortel.
  Připadá mi, že i kdyby se Rusové rozkrájeli, stejně budou těmi potrestanými viníky. Většina lidí je apatická. Nebezpečí vzniku jaderné války vůbec nevnímá, nebo říkají, že tohle tady už bylo mockrát a nikdy to nespustili. Vždycky se lekli toho, že by jsme chcípli všichni. Jenomže dnes je to jiné. Od sestrojení jaderných zbraní nebyl západ nikdy tak hluboko v prdeli, jako nyní. Nikdy tolik nepotřeboval velkou válku, na kterou by se daly odmáznout nesplatitelné dluhy a která by "ospravedlňovala" vše, čím elity zavřou huby nespokojeným davům.
  Jenomže stále tu jsou ty jaderné zbraně a beznadějná izolace Rusů. A zoufalí lidé dělají zoufalé věci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady nejde o dluhy, prostě se nezaplatí. Vy byste vymáhal dluh od mafiána, který má pod palcem celý okres? Jenže tady byla naděje na mnohem větší sousto a tím bylo Rusko, později Čína a s nimi celý světový ostrov. Jenže jak se zdá, tenhle žvanec hodně ukousla jiná vlivná globální finanční grupa a ta první sklapla trochu naprázdno. A spolu s ní ta neokonská smečka. Navíc s vizí, že pro ně už toho moc nezbude. Evropa je ve vleku atlantistů, kteří mají koupenou Demokratickou stranu. Možná že za úspěchem Číny je konkrétní velký finanční kapitál, který byl kdysi součástí Západního boomu po první a následně druhé sv.válce. Vypadá to jako boj dvou velkých globálních finančních struktur o co největší díl.

   Smazat
 26. Situace je vazna.Par blaznu kasle i na svoje parlamenty ,na OSN a klidne spusti valku.

  OdpovědětSmazat
 27. O pravděpodobnosti útoku - tentokrát s klaunem z Miami (patrně kumpán "Honolulu"), připomínajícím experty, které si zve ČT24:

  https://www.youtube.com/watch?v=5AHrw0BdCfM

  OdpovědětSmazat
 28. Hlavně nesmí ty váleční štváči vyhrát to by byla katastrofa pro celý svět.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.