Reklama

středa 18. dubna 2018

Jaké bude poválečné uspořádání na Blízkém a Středním východě

Thierry Meyssan 
18. 4. 2018      Voltairenet.org, překlad E-republika
Thierry Meyssan nesouhlasí se západní propagandou a nevidí v Sýrii žádnou občanskou válku. Konflikt v Sýrii tvoří součást sedmnáct let trvající regionální války na Středním východě. Tento rozsáhlý konflikt, v němž Rusko postupně vítězí nad NATO, postupně povede k nové světové rovnováze.Všechny války končí vítězi a poraženými. Sedmnáct posledních let, které prožíváme na Středním východě a v jeho okolí, není žádnou výjimkou. A přestože Saddám Husajn a Muammar Kaddáfí byli zlikvidováni a Sýrie vítězí, známe jméno jediného skutečného poraženého. Je jím lid v arabských zemích.

Někdo by se sice mohl tvářit, že problém spočívá pouze v Sýrii. A v Sýrii se soustředit na Ghútu. Přitom v Ghútě už byla tzv. “Armáda islámu” poražena. Jedná se však jen o epizodu, která nebude stačit k tomu, aby ukončila řetěz nepřátelských střetů. Ty zpustošily tuto oblast, zničily celá města a zabily sta tisíce mužů, žen a dětí.

Přetrvává mýtus, že “občanská válka” se šíří jako epidemie. Tento mýtus umožňuje 130 státům a mezinárodním organizacím, které se účastnily setkání “přátel Sýrie”, aby se vyhýbaly odpovědnosti a snažily se držet hlavu hrdě vztyčenou. A navíc tyto země nikdy nepřijmou vlastní selhání. Proto budou jen pokračovat se svou zvůlí v této operaci na jiných válčištích. Jinými slovy - jejich válka v této oblasti už sice brzy skončí, ale bude pokračovat jinde.

Z tohoto úhlu pohledu je to, co se děje v Sýrii, formováním Nového světového řádu, který už získává své jasné kontury. Spojené státy před 15 lety v prosinci 2003 fakticky vyhlásily válku této zemi přijetím zákona o Syrské odpovědnosti (Syrian Accountability Act). Téměř všechny státy ve “větším Středním východě” byly americkou intervencí oslabeny nebo zcela rozvráceny. Sýrie je jediná, která stále odolává jako nezávislá země.

V důsledku toho nemůže Pentagon implementovat ani zde ani v dalších regionech strategii admirála Cebrowského (Aggression disguised as civil wars: Thierry Meyssan). Tato strategie byla vytvořená ke zničení vzpouzejících se společností a zemí. Intervence také měla přimět již globalizované státy, aby zajistily bezpečnost americké armády a tak umožnily drancovat suroviny a energetické zdroje ve zničených oblastech. Ozbrojené síly Spojených států pod vedením presidenta Trumpa postupně přestaly podporovat džihádisty a začaly se stahovat z bojiště. To neznamená, že se z nich přes noc stali lidumilové, ale spíše obyčejní realisté. Tento vývoj by mohl znamenat konec jejich intervencí proti cizím státům.

Londýn a Washington se dohodly na společné kontrole oceánů a světového obchodu v duchu Atlantické charty přijaté v roce 1941. Spojené státy se nyní připravují na sabotáž obchodu s čínským rivalem. Donald Trump reformuje Quad (společně s jeho dalšími členy Austrálií, Japonskem a Indií), aby omezil pohyb čínské obchodní flotily v Tichém oceánu. Současně jmenoval Johna Boltona poradcem pro národní bezpečnost. Jeho velkým úspěchem v rámci vlády Bushe ml. bylo zapojeni spojenců v rámci NATO do vojenského dohledu nad oceány a globálním obchodem.

Uskutečnění velkolepého čínského projektu “Hedvábné stezky” po zemi i po moři se pravděpodobně ještě na dlouho protáhne. Peking se rozhodl přepravovat své zboží přes Turecko místo přes Sýrii a přes Bělorusko místo přes Ukrajinu. Můžeme očekávat, že v těchto dvou zemích brzy vypuknou tzv. “nepokoje”. Již v 15. století se Čína pokusila znovu otevřít Hedvábnou cestu vybudováním obrovské flotily s posádkou 30 tisíc mužů pod velením muslimského admirála jménem Čeng Če. Přestože tato mírová armáda byla srdečně přijata v Perském zálivu, Africe a Rudém moři, podnik selhal. Císař zapálil celou flotilu a Čína se na dalších pět století stáhla do sebe.

Prezident Si Ťin-pching se inspiroval tímto slavným předchůdcem k úvahám o “iniciativě jedné stezky a jednoho spojení” (Road and Belt Initiative). Ale stejně jako císař Jing-cung z dynastie Ming by mohl být doveden k tomu, že o tento podnik přijde. A to i přesto, že možná ztratí obrovské částky, které už jeho země do této iniciativy investovala. Co se týče Spojeného království, to se nevzdává svého plánu na podnícení nové “arabské vzpoury”. Británie postupuje podle zločinného systému, který už v roce 1915 posloužil k přivedení wahhábistů k moci od tehdejší Libye až po Saúdskou Arábii. Takzvané “arabské jaro” z roku 2011 bylo tentokrát určeno k tomu, aby přivedlo v Sýrii k moci Muslimské bratrstvo. Ale plán Britů a dalších byl zastaveno syrsko-libanonským odporem.

Londýn zamýšlí využít strategický obrat Spojených Států k Asii, aby obnovil vliv, kterým disponoval během bývalé koloniální říše. Spojené království je připraveno opustit Evropskou unii a nasměrovat své ozbrojené síly proti Rusku. Snažilo se zajistit co největší počet spojenců tím, že manipulovalo s “kauzou Skripal”. Ale Británie utrpěla několik neúspěchů, včetně reakce Nového Zélandu. Ten odmítl pokračovat ve hře poslušného poddaného. V této logice by Londýn mohl přesměrovat své džihádisty proti Moskvě, jak už to udělal během válek rozpoutaných v Afghánistánu, Jugoslávii a Čečně.

Rusko je jedinou velmocí, která se stane vítězem v konfliktu na Středním východě, čímž dosáhne cíle stanovené Kateřinou Velikou. Rusko získává přístup do Středozemního moře a může zachránit kolébku křesťanství, která je základem ruské kultury. Očekává se, že Moskva rozšíří Eurasijskou hospodářskou unii, ke které se v roce 2015 připojila Sýrie. V té době byla její členství pozastavena na žádost Arménie, která se zdráhala zavést stát ve válce do společného hospodářského prostoru. Ale nyní se stav věcí změnil.

Nová světová rovnováha je bipolární od okamžiku, kdy Rusko odhalilo svůj nový jaderný arzenál. Je velmi pravděpodobné, že svět bude rozdělen na dvě části, ale nikoliv železnou oponu, nýbrž vůlí západních mocností, které jsou již v procesu oddělování bankovních systémů. A jistě se brzy pokusí udělat totéž s internetem. Jedna strana by měla být založena na NATO. Druhá strana už nestojí na Varšavské smlouvě, ale na Organizaci Smlouvy o kolektivní bezpečnosti. V období posledních asi třiceti let se Rusko odvrátilo od bolševismu a přesunulo svůj zájem a vliv z centra Evropy směrem k Blízkému východu.

Přesunem historického kyvadla Západ jako bývalý “svobodný svět” zmutoval do podoby utlačovatelského a jen zdánlivě konsensuálního společenství. Evropská unie nyní disponuje větší a opresivnější byrokracií než bývalý Sovětský svaz. A Rusko se opět stává garantem mezinárodního práva.

Zdroj: Voltairenet.org
Překlad: Aleš MacháčekHodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 650 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


33 komentářů :

 1. Za neustálých změn ve světě se naše diplomacie upnula k historickému boji proti bývalému režimu a jeho hlavnímu představiteli SSSR. Tak trochu jí unikla skutečnost, že SSSR je nyní Rusko a pokud se nic zásadního nezmění, bude postupně přibývat států, které budou mít zájem využívat spolupráce s Ruskem a jeho garanci rovnocenné spolupráce. Navzdory velmi rozporuplnému chování USA se naše zahraniční politika snaží utužit vazby se systémem, který ve světě ztrácí kredit a vliv.
  Opravdu jsme v Čechách tak zabednění, že si necháme denně namlouvat nepravdy a nepřesnosti o stávajících dějích ve světě?
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Čechách nejsme zabednění, ale někteří jsou zaplacení a neprávem za nás mluví tak, co většina národa nechce.Porušují tr.zákon 40/2009Sb. a nejsou zatím trestáni.Doufám, se budou.

   Smazat
  2. Výborný článek a 21,58 dobrý doplňující komentář.

   Smazat
  3. NATO je také před rozpadnutím,Americe došly chechtáky,chce ať si to naťáci financují sami,akorát oni budou všechno řídit a řádit po světě za jejich peníze....

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 3. Bla,bla,bla,bla.....pořád ty stejný uASSacký slabomyslný žvásty!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. 22;38
  Ty starej vygumovanej chcípáku,zapadni do papundeklu,ať ti ho nějakej příznivec toho ZRZAVÝHO TLUČHUBY NEOBSADÍ!!!!!!
  Téma debilitama oblažuj místní dementní alkoholiky z ulice!!!!!!☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jinak se ten lucifer může ukájet, než na NR. Nikam jinam ho nepustí.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. 22:52
  Ty seš leda starej polozdechlej chcípák,ktere k chodí ústně oblažovat místní bezdomovce na veřejný WC,aby měl aspoň něco teplýho v tý prolhaný držte!!!!!
  A teď zmlkni teplomete z papundeklova!!!!☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 9. Panove v Cesku , pripravte se na to, ze Israel a Iran se porvou a Rusove neudrzi Iran na uzde !

  Zide si chodili stezovat na Khazary zijici v Israeli k byvalemu presidentovi AHMADINEJADU a nase TV nam jejich pratelske besedy ukazala.

  Iranci je (obcany) v Izraeli dokazali rozdelit a naleptat jim jednotu, kterou meli na zaklade nabozenstvi.

  To jsou veci ! Ze jo ? To vam vase Ct. 24 nerekne, kdezto ja, klepna ze Smichova to vycucham v nasich mediich vsechno !

  Dale vas upozornuji , ze prijde k valce mezi Saudskou Arabii a Iranem ! Duvodu je nekolik !

  A dale vas informuji, ze v Saudske Arabii, bylo tento tyden otevreno prvni KINO . - pouze pro 500 elit v jejich zemi. To vam take Ct. 24 nerekne !


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak mají Rusové držet Irán za packy, když je zase začnou Židé mlátit hlava nehlava? V Levantě a v okolí se to už neřeže na popud nějakých PERŠANŮ, ČI JEJICH POHROBKŮ, ALE PODLE POTŘEB VYVOLENÝCH KASY... A kdo se nechce dát vykrást nebo vyloupit, tak se holt občas i brání. Samozřejmě, vina je vždy na obránci - už od starozákonních dob. Chazar je mi svědkem.

   Smazat
 10. 22:58 - tvoje slovni vyprdy, nemaji s realitou nic spolecneho !

  Cesi, ten vas odhozeny VYKAL, (22:58), ktery zde stale zvani o papundeklu, vam LZE ! Stavebni kody / zakony jsou u nas velmi prisne ! (Kvuli Tornadum a Hurricanum se zde nestavi z papundeklu.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:24 Velká škoda, že Tornáda a Hurricány na ty přísné stavební zákony kašlou a ty vaše papundeklové chatrče rovnají se zemí. Nebo nám chceš tvrdit, že tvůj dům je z poctivých cihel?

   Smazat
 11. 23:45 - bez do hajzlu ty zrudo ! Ty jsi smazal informace z medii v Dallasu, ktere nas informuji o Middle East a invazi do Syrie.

  Jsi nepritel ceskeho naroda sedici v jeho stredu a pracujici pro nepritele ceskeho naroda !

  Ted jsi dostal strach protoze jestli policajti v Cesku (BIS) nejsou uplne bez mozku, tak se te prijdou zeptat proc to delas ?

  Koho agendu tak svedomite plnis ?
  Pamatuj ty zmetku, ze dopadnes jako James Comey.
  Uz je ve fronte na pracaku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Honolulu" - ty ubohá hloupá nestoudná nulo!

   Smazat
  2. 0:15 cesky hlupaku, tence kvic nebo te zase zavrou

   Smazat
  3. 15;09
   Havlosračka zvrací!!!!

   Smazat
 12. Cesi, byly vam smazany 4 prispevky tykajici se pristi valky, ktera bude mit primy dopad i na vas.

  To co bylo napsano, bylo prevzato od uznavanych informacnich osobnosti u nas v Americe.

  Jsem zodpovedny za preklad ! Nejsem zodpovedny za uverejnene studie analytickych velicin.

  Mam vsak pred nimi respekt a patrim k stoupencum presidenta Trumpa !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:23 U vás jsou samé uznávané informační osobnosti. Třeba ten generál, který po útoku na Sýrii tvdil, že na ty tři polorozpadlé domy u Damašku dopadlo 76 Tomahavků. Každý s hlavicí 1450 kg trhaviny. A na fotografiích bylo vidět, jak vedle té zasažené budovy stojí autobusová zastávka, ze které to nesundalo ani plechovou střechu. Takovým informačním osobnostem určitě věříme každé slovo. My jsme totiž stejně blbí, jako seš ty. Proto i Trumpovi věříme každé slovo, Zvláště každé slovo z jeho předvolebního projevu:
   https://www.youtube.com/watch?v=5gPTbPq2vfQ&pbjreload=10

   Smazat
  2. Ty a Čt 24 obě vysílání stejný sračky NULOVÝ HODNOTY!!!!!!!

   Smazat
  3. 4:02 vic mysli, mene pis
   At si zase nepletes informacni zdroje

   Smazat
  4. 15:12
   Ty uASSackej výkale bez mozku,TY NEPÍŠ VŮBEC!!!!!

   Smazat
 13. blbe honolulu ,nepotrebujem tvoje zpravy ,sami si to muzem predcist jinde co se ve svete deje,cesi umi celkem dobre anglicky .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blby cechu, cesi neumi ani cist ani myslet
   Ty jsi toho dukaz
   Bacha at te zase v havelsku nezavrou za nazor

   Smazat
  2. 15:13
   Ty kolaborantská havlobukvice,ty neumiš dodneška ani číst,ani psát....A na myšlení NEMÁŠ MOZEK!!!!!

   Smazat
 14. Mne sa pohľad autora páči. Mám za to, že je triezvy a výstižný.

  OdpovědětSmazat
 15. A bohužel naše země bude na té špatné straně opony.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havelsko tam uz je 25 let

   Smazat
  2. 15:14
   Ty bys raději uASSackou kolonii ty havlozmrde,viď?!!!!

   Smazat
 16. Pisatel napsal článek tak jak by syrský problém byl již vyřešen. Zatím tomu tak není.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.