Reklama

sobota 14. dubna 2018

Jako by je pohnojil

Jiří Jírovec
14. 4. 2018
Titulek je převzat ze hry Husaři, kterou hrál Werich s Horníčkem. Zázvorková tak mluví o několika vojácích, kteří "vyrostou" díky dopisu, kterým je Napoleon povýšil. Teď máme tři státníky, kteří si konečně "práskli". Jako by jim sám bůh požehnal. Trump, Macron a Mayová se semkli jako vládci světa. Koalice ochotných vypadá lépe než individuální zásah. Utvořil ji Bush s Blairem a dalšími před válkou v Iráku v roce 2003. Vznikla na základě lží o ZHN. Bush tehdy řekl, že má informace od Blaira (tedy britských tajných služeb).


Dr David Kelly, britský expert na ZHN, prohlásil, že trailery, které byly ukázány veřejnosti jako mobilní zařízení pro výrobu ZHN, nemohou tomuto cíli sloužit. BBC zpochybnila tvrzení britské vlády, že Irák je schopen použít ZHN během 45 minut. Po obrovském nátlaku BBC uvedla, že její zdroj informací byl Dr Kelly. Ten prý neunesl tlak a spáchal sebevraždu.

Vojenská intervence vždy potřebuje záminku, která vytvoří potřebnou atmosféru ve společnosti. Před první válkou v Iráku bylo klíčovým momentem svědectví mladé Kuwaiťanky před Kongresem. Se slzami v očích líčila, že jako zdravotní sestra viděla, jak iráčtí agresoři vyhazují nedonošené děti z inkubátorů, aby je mohli odvézt jako kořist na sever.

Americká veřejnost se samozřejmě nasrala a nálada pro válku se ustálila na potřebné úrovni. Asi po roce zlovolní novináři vyštárali informaci o tom, že ona mladá žena byla dcera kuwaitského velvyslance v USA a vůbec v nemocnici nebyla. její vystoupení připravila jakási PR agentura.

Dnešnímu (14.4. 2018) bombardování Sýrie rovněž předcházela potřebná příprava. Asad prý použil chemické zbraně. Trojka světových vůdců okamžitě věděla, jak to bylo. Dokonce tak rychle, že to vypadalo, jako by to sami zorganizovali.

A zase se objevují lži. Vůdcové mluví o výzkumných centrech chemického programu, která měla být zasažena. Použitá terminologie má naznačit, že Sýrie vyrábí ZHN.

Zcela otevřeně lžou, že jim nejde o sesazení Asada. Syrská válka trvá již 7 let a USA s Francií se v ní angažují od začátku.

Media v podstatě potlačují otázku "proč by to Asad vůbec dělal?". Byl přece pár hodin od ovládnutím Dúmy. Budiž přiznáno ČT k dobru, že zazněla, ale nebyla příliš rozebírána. Divák si mohl přebrat dvě možnosti - Asad je buď absolutní idiot a nebo ďábel.

Stejná otázka se týká Skripalova případu. Zde máme darebáka Putina. Proč by to ale dělal a navíc způsobem, který nutně vzbudí rozhořčení. A ještě tak blbě, že Skripal přežil. Proč by to Rusové, kteří potřebují oživit ekonomické vztahy, zejména s Německem dělali?

Od zmíněných vůdců dnes slyšíme mnoho krásných slov. Bohužel jim je těžké věřit již pouhý pozdrav.

V Česku si toho ani nevšineme. Umřel nám Miloš Forman.

15 komentářů :

 1. Jírovče ta tvoje poslední věta je pravda a to ostatní zas jen konspirace. Teď může ĎouBalik konečně dát do placu nějakou tu kulturní vložku na téma Forman a né ty ruský sračky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mentálně retardovaný americký lokaj těžko může někoho kritizovat! Forman mě nezajímá a to, že kolem něho poskakují američtí idioti jak by smet! Proč si myslíš, že hňup pomazaný sračkami americké válečnické propagandy voní??

   Smazat
  2. To, že je článek přesný, ti zjevně uniklo.
   Jen nemohu poznat, zda pro vrozenou omezenost, nebo placenou zaangažovanost.
   PB

   Smazat
  3. Heroute on ten Forman v životě něco dokázal ale, co ty máš za problém? Honíš si tady trenky, protože naostro to je jen kus vrásčitého masa ze kterého samovolně uniká moč a ještě ti to smrdí a pálí. Klídek dědo...

   Smazat
  4. 18.18 Nespornou zásluhu na tom, co Miloš Forman dokázal nesporně má i socialistické školství a mj. i komunisti, kteří mu umožnili ukázat, co v něm skutečně je.
   Poslední vaše věta "naznačuje", že to zřejmě nejste schopen vůbec pochopit...

   Smazat
  5. 19:01 lidi s talentem se rodí v každém režimu. Píšeš o komunistech, jenže víš prd o životě Formana. Že Forman vzal nohy na ramena směr USA je především práce komunistů.

   Smazat
  6. Forman nikdy neemigroval, vždycky chytř lavíroval a měl povolení být a praovat v USA. Komunistickému režimu vděčí za to, že se mohl vyučit filmařem a že měl jako mladý začínající tvůrce plnou podporu a finanční zajištění prvních filmů - Černý Petr a další. Dnešní školství stojí za prd, peníze se shánějí těžko, na dobré projekty velmi těžko, a filmy podle toho vypadají.

   Smazat
  7. FOKUS optik, diskutéři,Vy se snad proberete a pochopíte, jde pouze a jenom o prachy>směr>PRAHA!

   FOKUS optike
   Shop FOKUS optik klub Mapa stránek
   FOKUS optik na Facebooku

   Kontakty:

   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8

   IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854

   Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119
   E-mail: info@fokusoptik.cz

   Kontaktní formulář


   Naši partneři

   O2 extra výhody
   Život dětem
   Dejmě dětem šanciNadace prof. VejdovskéhoSwitchCrown premium
   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8 IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854 Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119 E-mail: info@fokusoptik.cz

   Počet zobrazení za dnešek + 6 předchozích dní
   444,652

   Počet zobrazení do 31. 3. 2018

   56 564 342

   Smazat
 2. Po světě chodí spousta užitečných idiotů. A v Česku, jako by pohnojil. A divíme se, proč to školství u nás tak upadá, záměrně upadá. Nikdo na Západě přece nepotřebuje zemi ve střední Evropě s chytrými lidmi, kteří přemýšlejí a nenechají se vodit jako ovce. Je to všem jasné? Opravdu je to všem jasné, co se tu děje a kdo to řídí?

  OdpovědětSmazat
 3. Existuje bohužel aforismus,který tvrdí že:Čím větší lež,tím má větší naději na úspěch.A ještě něco od mojí babičky:Kdo lže,ten také krade....Ono se to potvrzuje.

  OdpovědětSmazat
 4. No nebojte ,Forman by taky jasal nad tim,jak demokracii a svobodu nesouci hrdinni Amici zasolili zlym Syranum.

  OdpovědětSmazat
 5. "Velká" Britanie, obdoba nacistického Německa. "Matka světového zla" už od sedmnáctého století. Při dobývání světa páchala nejhorší zvěrstva jaké může "člověk" vymyslet. Jedním z plodů Anglosasů je dnešní agresívní USA.

  OdpovědětSmazat
 6. Také se děje to samé od řízené demolice 11 září aby mohly beztrestně vraždit po celém světě válka proti „terorismu".

  OdpovědětSmazat
 7. 22:23, ano ty troubo. Ty letadla byl jen imaginární záškub Honiwůdu na téma Kozoroh 1.Ach jo...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:09 Jasně trubko odborníci to popsaly přečti si články.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.