Reklama

sobota 7. dubna 2018

Jaroslav Loudil
7. 4. 2018
Aniž bych chtěl nějak vyzdvihovat politický systém jedné strany /například v Číně/ , přesto musím srovnat tamní postup výměny vedoucích politickch kádrů s tím naším českým. Jistě i v Číně dochází v zákulisí k tvrdým konkurenčním střetům o křesla a vedoucí pozice ve státě , potom ale vybrané vedení státu předstoupí jako jeden muž před veřejnost a okamžitě začne tvrdě pracovat ve prospěch národa a celé země. Národ si tam svých vůdců mimořádně váží, považuje je za plně kompetentní a důvěryhodné vůdce. A je to také proto, že jsou za nimi vidět obří výsledky.


A jak to vypadá u nás doma ?? Parlamentní volby proběhly 20 a 21.října 2017. Bude to 6 měsíců a jsme stále na začátku. Vláda s důvěrou není a nebude. Politici se hádají, udělují si podpásovky, nadávají si ,vytvářejí koalice proti jiným koalicím, lžou jako když tiskne, mění ze dne na den stanoviska, podávají na sebe trestní oznámení, atd. atd. atd. Vypadá to na další volby, které možná dopadnou v podobném poměru hlasů jako v říjnu 2017 a tak se první - "kolečko" - trvající min. 9 měsíců bude znovu opakovat. Těžký marasmus a hnůj v přímém přenosu na pokračování. Politici rozdělují společnost ,nikdo si už neváží nikoho, nikdo nikomu nevěří a veřejnost by nejraději všechny politiky - "defenestrovala" někam z oken hradu do hradního příkopu. Vidí totiž, že jim jde všem jenom o koryta a různé osobní prebendy.

P.S. I za těchto nechutných okolností se však dokážeme vyvyšovat nad čínský systém, který prý - "hravě strkáme do kapsy" - díky naší - "obrovité výhodě svobody a demokracie". No nevím o jaké - "výhody" - u nás vlastně jde ! A nejsme v tom sami ! Demokraté v Itálii budou řešit podobný oříšek ,když komik Grillo vyhrál volby a Berlusconi se zase vrátil. Němci se také pěkně potáceli a to co nyní "slepili" vypadá do budoucna prachbídně ! Ve Španělsku pronásledují politiky Katalánska jako politické vězně , v Británii mají potíže s Brexitem a jejich Boris Johnson by nejspíš už měl za své "výkony" odpočívat někde na psychiatrii. Stát NATO Turecko okupuje vojensky kus území sousedního státu Sýrie , Trump v USA zavádí obchodní protekcionismus a staví obří zeď na hranici Mexika. Zdá se, že náš systém liberální demokracie naráží na nějaké nepřekonatelné mantinely a potácí se už jen v kruhu.

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/zimola-babisovy-urazky-kterymi-castoval-cssd-byly-problem_474677.html

https://www.youtube.com/watch?v=i_CTLkpUr5g

45 komentářů :

 1. Přesně tak!
  Čínská lidová republika se rozvíjí NESMÍRNĚ dynamicky a přitom 100% plánovaně, díky osvícené politice KSČ, díky GENIÁLNÍMU předsedovi ÚV KSČ, soudruhovi Si Ťin-pchingovi. Čínský lid plní 13. pětiletý plán s uvědomělým nadšením – vždyť přece pracují na svém a pro sebe, pro šťastnou budoucnost svých dětí!
  Není proto divu, že náš prezident Zeman se jezdí do Číny učit, jak stabilizovat naši společnost. Ano, jakmile smeteme odpornou liberální demokracii na smetiště dějin, jakmile obnovíme naše tradiční pokrokové zřízení, tak se naše vlast bude rozvíjet jako ČLR, nebo dokonce možná i jako Rusko nebo Lidová Korea.
  Ale to budeme muset opravdu POŘÁDNĚ makat! A volit si POŘÁDNÉ představitele, ne kavárníky a elitu!!
  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cest praci ,je tady osmicka ,Ruzyn je vyzkousena a zdokonalena ,sibenice stale na Pankraci stoji a tak zacneme proverovat ta skudcovska spiklenecka centra v cele s ruznymi bratry v jedne lajne jako vzdy . Jinak to fungovat ani nemuze neb neni zajem aby to fungovalo ,v poradku se preci neda spravne delat bordel a vzdy nekdo za neco zodpovida dnes kdy se ministri stridaji po 2 mesicich vlady po ctyrech a vsichni si dali imunitu a nikdo neni za nic zodpovedny ,tak to je ten JEJICH poradek a demokracie.

   Smazat
  2. Ale k rozvoji Bílé civilizce může vést jen permanentní válka! Dlouhodobý mír ji leda zahubí. Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Smazat
  3. Všechno roste a zvětšuje se, až pukne pod vlastní vahou a velikostí - Řím nepadl kvůli válkám nebo neválkám, ale protože díky úspěšným válkám se tak zvětšil, že říše nebyla řiditelná. Všechno ostatní byly jen podružné důvody.
   V dnešní době SSSR, EU , na hranici se dostaly i USA.
   Pokud teorie o světovládě z jednoho centra nepoužije základní předpoklad-vyhubení sedmi miliard lidí- tak je to s prominutím blbost.

   Smazat
  4. Ad 8:49
   s jedním podstatným, musím to ale trochu překroutit, s Vámi souhlasím.
   Ano Řím padl, protože už říši nedokázal řídit. A ano, všechno ostatní byly jen podružné důvody.

   Jenomže neschopnost říši uřídit měl ještě další vážné příčiny, než jen velikost říše. Velikost říše sama o sobě nebyla tím nejpodstatnějším faktorem.

   A právě o tom je i tento článek o Číně. Je totiž evidentní, že Peking je v tomto ohledu zatím velmi úspěšný. A nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v nejbližších desetiletích změnit.

   Smazat
  5. Blbeček 7:09 Poznáš ten o slonovi a blche?

   Smazat
  6. Zatím? Vláďo, ty musíš být úplně blbej. Co je to 30-40 let z hlediska historie? Z hlediska trvání civilizací, třeba Říma? Ani mrknutí oka.
   A nic něčemu nenasvědčuje? Dovolíš si předvídat na základě 30 posledních let desítky dalších let? Hmmm, raději bez komentáře.

   Smazat
  7. Čína se rozvíjí stejně dynamicky jako dříve Egypt, Řím nebo USA, protože má plnou podporu skrytého řízení světa. Zákulisí tam stěhuje centrum řízení (z Londýna, který je odepisován). Zákulisní řízení se během dějin stěhuje kvůli odhalení, protože jeho cílem je plné zotročení lidstva. Pracuje z nadnárodní úrovně, ale využívá národních států, z kterých pomocí užitečných idiotů dělá své četníky lidstva. Cílem je zotročená homogenizovaná kaše, kde národy již nebudou, egregor národa se otrokářům špatně řídí (i když dočasně je dovedně staví proti sobě). Tato vize zotročeného lidstva je dobře ukázána k knize Hodina Býka autora Ivana Jefremova. Využívá se přitom davo-elitářské uspořádání, kde se zbožňují vybrané elity a dav se na ně spoléhá jako v tomto článku a maskuje se tím skutečný stav věcí, na který většina z tkz. elity nemá vliv. Elita to je pouze formálně, protože žádnou elitou vlastně není (postavení se získává děděním a nebo zradou národních zájmů nebo nějakým zločinem). Jsou pouze dobře placenými dráby bez samostatného myšlení a bez jakékoliv touze po svobodě, myslí že svoboda je mít prachy a tím se stávají otrokem zlatého prasete a zákulisní řízení je přes peníze snadno ovládá.

   Čína pokud by k tomu došlo bude ještě horší četník než USA, jsou to ještě větší debilové (například se domlouvají z přírodou tak, že vyhubí všechny vrabce, to je ukázka jejich myšlení). Naštěstí je tu Rusko, které do sféry zákulisního řízení plně nespadá, je to totiž jiný civilizační okruh, proto se ho snaží západ (egyptský civilizační okruh) zničit.

   Zákon času neumožní převzít kontrolu nad lidstvem, oběh informací se velmi zrychluje a pravá tvář ďábla bude možná odhalena již za našeho života.

   Smazat
  8. 8:49 Stačí vyhubit jen třetinu toho počtu! Téměř výhradně nebílé rasy. Žlutky nás nikdy neporazily, 1905 to bylo dílo Jácoba Schiffa a 1975 to udělali hippísáci v USA a slabost tehdejšího prezidenta, kterej podleh tlaku opozice a sám to i řekl. "Vietnamčíci nikdy nemohou porazit Severoameričany, to mohou jen sami Severoameričané!" R. Nixon
   Ovšem na ztráty je to jednoznačný: 58 tisíc vojáků USA z toho spousta negrů a barevných! A žluťáků chcíplo 1,5 milionu (z toho 1,1 milionu komoušskejch) a další byli zmrzačený a jejich země byla otrávená Agentem Oránžem! Čili je to nejmíň 30:1 ve prospěch naší rasy! Podařit se to dnes zopakovat v globálním měřítku, byly by problémy světa na staletí dopředu vyřešeny.

   Smazat
 2. 2:20 Naprostý souhlas! Ta tzv. demokracie je v podstatě jen řáděním nesvéprávné lůzy! Alfred Rosenberg o ní ve svém díle Mýtus 20. století napsal toto:
  „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi islamista, fašista, komunista nebo jen debil?

   Smazat
  2. 8:05 "C" je správně! Ale nebezpečný debil

   Smazat
  3. Elitismus a elitokracie je jen jednou z antidemokratických variant. Ale pokud bychom definici elity nepatřičně zúžili na "každého, kdo je schopen si uzurpovat moc", pak by byl elitismus vlastně tím nejzákladnějším antidemokratismem.
   Elitismus především vychází z matoucího předpokladu, že politika je řízena především hodnotami a principy.
   To ale není pravda. Politika je střetem zájmů a provádění politiky je řízeno především zájmy.
   A úzká elita má vždy jiné zájmy než ostatní démos.
   Demokracie však musí počítat s řízením elitami, ale elitami kontrolovanými, aby sloužily lidu, ne (jenom) sobě.
   Vztah elity – démos musí být vztahem vzájemné kontroly.

   Smazat
  4. "Vztah elity – démos musí být vztahem vzájemné kontroly."

   PROZATÍM ELITA LID KONTROLUJE POMĚRNĚ ÚSPĚŠNĚ...

   Smazat
 3. elementary dear Watson - v režimu Jedné strany krade jemom jedna strana, U Nás jich rozebírá Společný dům deset.

  OdpovědětSmazat
 4. Zeptal bych se zeptal kolik let Loudil v Číně žil? Má nějak podložena tvrzení jako
  "Národ si tam svých vůdců mimořádně váží, považuje je za plně kompetentní a důvěryhodné vůdce"?
  Nebo se mu to jen zdálo a píše stylem "přání otcem myšlenky"?

  Loudile, založ si s podobně úchylnými kámoši stranu "chceme tady systém jako v Číně. Uvidíme kolik vám lidé dají hlasů, potažmo názorně jak moc ho lidé u nás chtějí.

  Nevíš o jaké výhody demokracie jde? Poslouchej, a jak ty se vlastně lišíš od islamistů nebo fašistů? Odstěhuj se do své Číny, tady je tě škoda.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbeček 8:04 Takže v Číne sú tiež islamisti a fašisti? Pretože momentálne sú v Európe a najviac v bruseli a berlíne.

   Smazat
  2. Nadávat si ty blbko loz někam na vaše stránky u vás, v Horních Uhrách.

   Smazat
  3. No - zatím se tady prezentuješ jako blb a hloupej sprosťák ty, 13.09 - s těma svejma čůránkama. Proč by se autor, který napíše o Číně měl do Číny odstěhovat? Musíš bejt blbej jak patník - vymaštěnej a zlej. Pravej demokrat. Každej jinej názor, dokonce i článek, je u tebe důvodem k urážkám, nadávkám a pošklebování? Kam odstěhujeme tebe? Do blázince na separaci, aby takovej hmyz, jako jsi ty, přestal škodit? Jana má naprostou pravdu a ty jí nech na pokoji. Kde se nachází zablešenej pelech, ze kterýho smolíš svoje urážky ty?

   Smazat
  4. Každá žlutá opice má mít tohle na krku. A zahodit klíče! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
 5. Když si pomyslím, že počet obyvatel ČR je asi tak půlka jednoho čínského velkoměsta, podívám se na neschopnost našich politiků vyjednat za půl roku akceschopnou vládu, pak klobouk dolů před čínskými vůdci. Definování zájmů země, jejich prosazování a realizaci, trestání korupce i v těch nejvyšších patrech, to je něco, na co se ti naši chudáčci a všichni na západ od nás už jakživo nezmůžou. A lidi to vidí. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
 6. Nejvíce se mi líbilo jak v televizi a ro už je pár let, kritizovali a smáli se, že v Číně mají 1500 poslanců. Nevím čemu se tehdy smáli protože kolik bychom jich na naši velikost měli měli mít my? A i tak by to určitě stačilo a že senát je jenom zbytečná a drahá trafika pro vyvolené, je také zjevné. Vypadá to že se smějeme své vlastní hlouposti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když to přepočtu na ČR s 10 miliony lidí, tak to bychom těch poslanců museli mít jen 13.

   Smazat
  2. Senát vznikl jen jako z nouzecnost. Při rozpadu federace přešli federální poslanci za ČR automaticky do Posranecké sněmovny ČR ale zbývali ještě poslanci zastupitelé volení za ČR a pro ty už v nové poslanecké sněmovně jaxi nebylo místo. Museli se o soudruhy taky nějak postarat a tak vytvořili zcela zbytečný Senát jen kvůli osmdesáti darmožroutům. A do vínku jim dali jeden z nejkrásnějších paláců na Malé Straně. Inu za Vaška Prvního šlo všecho jedním máchnutím pera...

   Smazat
 7. Ne že by jsme neměly schopné lidi ale nacházíme se ve stádiu zdegenerované zvrhlé totality parazitů a každý jen trochu normální člověk ví že to bez fyzické likvidace těchto nadlidí nepůjde změnit. Tech různých parazitečků až po obr parazity je tolik, že nezbývá nic jiného než čekat až se začnou sami požírat a zbytek dorazit.

  OdpovědětSmazat
 8. To jo to by bylo skvělé vyházet škůdce České země z oken a byl by pokoj od „demokratického bloku". Předčasné volby ty 5% zlikvidují.

  OdpovědětSmazat
 9. Čínský "komunismus" s kapitalistickými prvky je bohužel možný jen ve státě jako je právě Čína. A že to má úspěch e dáno hlavně pracovitostí lidí a také pamět, co dovedl s Čínou udělat západní imperialismus, hlavně Britský a také Japonský, který zavedl ve válce v Číně barbarský středověk. Rovněž i vojenská síla a jistá spojenectví s Ruskem a KLDR.
  Západní kapitál se v investicích v Číně ale velice přepočítal. Mysleli si, že Čína zůstane zaostalá a bude jen montovnou a továrnou západu, jak se jim to daří v celé východní Evropě. Číňané svou "nedemokratičností" z pohledu západu, zabránili zavlečení všech těch barevných "revolucí" a rozvratů a la majdan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 11:27 - naprostý souhlas, zdá se, že v ideologické rovině euroatlantická kultura za tou čínskou zdatně kulhá, protože příliš lže a krade, navíc je na to pyšná, nestydí se a říká si svoboná a demokratická.

   Smazat
  2. 11:27
   Co to blábolíš, prosimtě? Čínu zavedl do bažin, hladomorů a bídy pošahaný komouš MaoC.
   Až úmrtí toho debilního psychopatického komouše, ekonomické volnotržní reformy, otevření se západním investicím a know how otevření se západních škol Číňanům, Čínu nastartovaly. A nezapomeňme na kradení duševního vlastnictví, patentů a know how, kopírování, že.

   Smazat
  3. 13:24
   A nás do PRDELE zahnal udavač Havel a uASSackej okupantskej odpad!!!!!

   Smazat
  4. 14:10
   Kdepak. Ty jsi se do prdele zavedl sám.

   Smazat
  5. 13:24 Hloupé děcko, já chápu že jsi dokonalý produkt tohoto havlistanu, s hlavou plnou těch "demokratických" sraček. Zřejmě neznáš vůbec historii Číny, myslím samozřejmě tu novější, protože bys nemohl tak hloupě kafrat.

   Smazat
  6. Hloupé děcko 14.44? Vždyť je to hajzl - zbytečnej lidskej odpad, a nevychovanej dobytek. Ano, ten už brzy dostane takovej kopanec do prdele, že mu ji ta bota celou urazí. A pak nebude moci dřepět u počítače, a psát svoje zvratky, sprostý kraviny, a urážky. Že děcko? To sotva - hnusnej důchodce, jeden z těch, kteří tenkrát zvonili jak magoři. Možná si něco vyzvonil parchant, a proto se tady pošklebuje.

   Smazat
  7. 15:50 a 17:01

   Mám velkou radost, že bolševickým pohrobkům jakými jste vy zbylo už jen bezmocné kopání nožičkama, šermování ručičkama a bolestné, zlostné kvičení.
   Snažte se, vy dva zoufalci, ty vaše zbytečné, zoufalé životy už nějak doklepat do konce.

   Smazat
 10. Pro Anonymní : 8.04 Jeho otázka : "Kolik let Loudil žil v Číně, aby o ní mohl vynášet své soudy" ?? A já se tedy ptám zase takto : Vidíme neustále, že nejrůznější naši politologové i politici /Kalousek, Bursík,Schwarzenberk,atd. atd. .../ vyvášejí své "zasvěcené soudy o Rusku, Číně, Koreji,...atd/. Já se tedy ptám onoho Anonymního čas 8.04 : : Kolik let prožil Kalousek v Rusku a Schwarzenberk v Číně, aby o těchto státech mohli vynášet své "zasvěcené" soudy ? Naši politologové s chutí hodnotí jednou Brazílii, jednou Irán, jednou Čínu, jednou Rusko,...atd. atd. Kdyby tedy měli v každé z těchto zemí nejprve několik let žít, nedělali by s rodinou nic jiného, než že by se celý život stěhovali po celé planetě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šmarjapano, copak nevidíte ten zásadní rozdíl v popisování obecné situace, režimu v různých zemích a v podrobném, konkrétním popisu co si v těch zemích lidé myslí, co si mezi sebou vyprávějí, koho si váží a neváží, koho adorují a koho ne, co chtějí a co nechtějí? Nebo tu vaši nechápavost jenom hrajete?

   Smazat
 11. V celé euroatlantické civilizaci to bude stále jen lepší a lepší až se dostaneme do ráje a tam už budem všichni miliardáři a pečený holuby budou lítat rovnou do huby.

  OdpovědětSmazat
 12. V 89´ sa po námestiach rozvinuli hlúčiky sprostých ľudí, ktorí chceli zmenu, a poniektorý si ešte aj dnes myslia, že sa včera mali lepšie ako dnes. Preto aj tie prevraty na námestiach v Bratislave. Kde jedná malá skupinka sprostých a postihnutých politikov sa dožaduje zmeny vlády, ale už majú problém zo zmenou režimu.
  A človek dochádza k šokujúcim záverom že poslanci sú na úrovni MENTÁLNE-POSTIHNUTÍCH ktorí si nevedia spočítať, koľko je parlamentná, a ústavna veťšina.
  A preto bi sa tie protesty na Slovensku mali volať za RETARDOVANÉ SLOVENSKO!!! Alebo aj lepšom prípade PROTESTY RETARDOVANÝCH SLOVÁKOV!! A v médiach bi hlásili že iba v Bratislave bolo na námestí vyše 80 000 mentálne postihnutích protestovať, za postihnuté Slovensko.
  A zahraničie sa teší koľko postihnutích RETARDOVANÝCH Slovákov prišlo protestovať.

  OdpovědětSmazat
 13. P O M O C - mam strach ! Vidim strasidlo !
  "Soudruh" Radosta je Komous z 50-tych let !
  (A nebo hemeroid, ktery upadl Zapoteckemu ze zadnice !)

  OdpovědětSmazat
 14. 15:15 ty nejsi hemeroid ale z dvojčat. první šlo hovno a pak ty. Pokud jsi sis nevšiml, tak ironie toho pravičáka zmátla jenom tebe.

  OdpovědětSmazat
 15. 14:55 Však ten Kiška se byl učit u přítele Porošenka, jak z demokracie udělat fašistickou totalitu. A na Slovensku je pořád dost pohrobků Tisových pohrobků, stejně jako tady v havlovsku, přátel jistého adolfa.

  OdpovědětSmazat
 16. Soudruzi,
  nelíbí se vám náš společenský systém? Pohrdáte naší demokracií, svobodami, bohatstvím, vysmíváte se jim a považujete je za sprostá slova (mimochodem, stejně jako vaši muslimští názoroví bratři)? Jsou vašimi vzory Čína, Kuba, Venezuela, Rusko,...? Žádný problém, přesvědčte o vašich "pravdách" dostatečný počet obyvatel, vyhrajte volby a můžete tu vaše šťastné zítřky zase začít zavádět.
  Vašim smutným údělem je, že podobných debilů jakými jste vy je ve společnosti pouhých pár procent.

  OdpovědětSmazat
 17. Ať žije RADOSTAAA!! Vivat, vivat, vivat!!!Radostovi jakoukoliv! fuknci, o kterou projeví zájem ! Radosta naše spása a záchrana - díky - ó díky!

  OdpovědětSmazat
 18. 16:00 u vas jsou nejhloupejsi lide v civilizovanem svete a proto neni mozne poznat ironii.
  U vas je mozne vsechno !
  % byvalych Komousu ve vasi vlade to potvrzuje !

  OdpovědětSmazat
 19. 19:42
  % lejnolahvárenskohavlistický žumpy v čele s TROP 09 a Starostama se nebes dotýká,že ty debilokrate!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.