Reklama

.

.

neděle 15. dubna 2018

Je jaro, i Babiš se vybarvil

Stanislav A. Hošek
15. 4. 2018
Jako radikální levičák jsem byl překvapen nebývale vysokým, na české poměry, volebním vítězstvím hnutí ANO ve volbách do sněmovny. Tak obrovské sympatie veřejnosti každý chytrý politik neignoruje. Proto jsem i já plédoval pro to, aby Babiš byl premiérem a s hnutím ANO spolupracovaly především KSČM a ČSSD. Program ANO před volbami byl totiž solidním základem pro citlivou sociální politiku v naší zemi.


Zahraniční aktivity premiéra v demisi, minimálně z posledních dnů, jsou ale natolik otřesné, že se docela rád přiznávám, že jsem se mýlil a že spolupráce reálné levice s Babišem je vyloučená.

Sice nevím, nakolik prezident je spjat s Babišem, ale jsem nezvratně přesvědčen o tom, že by měl zásadně změnit svůj názor na konání nových voleb, které odmítá údajně jako pohrdání voliči.

Pokud totiž prezident Zeman pověří někoho jiného z hnutí ANO než Babiše sestavením vlády, pak je naprosto jisté, že hnutí ANO sestaví vládu v koalice čistě pravicových stran. A to si veřejnost určitě v žádném případě nepřála. Takže tím by teprve bylo realizováno pohrdání vůlí voličů.

15 komentářů :

 1. K zmíněným zahraničním aktivitám Babišovy vlády napsal pěkný komentář Ivo Šebestík - "Souhlas politické „reprezentace“ není souhlas národa!"

  ZDE:
  http://casopisargument.cz/2018/04/14/souhlas-politicke-reprezentace-neni-souhlas-naroda/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za odkaz, je to dobrá odpověď na demagogii typu ,,co jste si zvolili, to máte".

   Vymazat
  2. Souhlas, jen s tou vyjimkou, ze koho volit bylo. Ta dobra varianta se nabizela, jen ji lide nepovazovali za nejlepsi...

   Vymazat
 2. já sama jsem nepochopila voliče pana Babiše, přece nemohu od rychlokvašného miliardáře, vzniklého při korupčním polistopadovém vykrádání republiky, očekávat že dosavadní korupční politiku bude chtít změnit či že si vůbec dovolí nazývat v tomto státě věci pravým jménem..to přece logicky nemůže být v jeho zájmu, kdy mu patří snad půl republiky( nevím).. jestli čekají na drobky ze stolu, tak mi je jich i líto..asi je moje novodobá chudoba poněkud hrdější;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdá se vůbec být těžko pochopitelné, že občané volí z 80ti procent poslance, jenž svými postoji a jednáním stahují naší zemi do otroctví Západu.

   Vymazat
  2. 20:03, což, jak je tak nyní čtu, tak jsou taky přešlí mrazem, že Ano nechce referendum o EU ani Nato a včera čerstvě odsouhlasilo bezprecedentní bombardování Sýrie na základě americké lži..o část svých voličů tím asi přišli

   Vymazat
 3. Myslím, že Babiš byl čitelný. I když se snažil nevyjadřovat k zahraniční politice, stačilo si poslechnout jeho souvěrce, Jourovou, Teličku. Taky jsem dřív nerozuměl tomu, kdo jej volí. Jednou jsem ale potkal u obchodňáku starší paní s láhví alkoholu, jak popíjela se svou známou a chválila Babiše že zatočí s korupcí. Spíš mi připadlo, že má za to, že jí jen Babiš pomůže s její osobní flustrací z bídy tohoto světa a jejího osobního života. Nevím ani proč, ale ta paní byla najednou pro mě typem voliče Babiše, kromě těch zlatokopů kteří vždy vědí kde mají čerti mladé.

  OdpovědětVymazat
 4. Babiš udělal znovu "korouhvičku"

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/zasah-v-syrii-nic-neresi-vlada-k-nemu-nemela-jednotny-postoj/r~5a68eb1240a111e885e30cc47ab5f122/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On se přece jen snaží nikdy nečůrat proti větru. No, ale spolehněte se dnes na rozmary počasí, holt pech :)

   Vymazat
 5. Nepatřím k těm občanům, kteří bývají pravidelně po volbách zklamáni veletoči lidí, do nichž vložili své naděje. Mě pan Babiš nezklamal, nevolil jsem jej a jeho politické působení mě nepřekvapuje. Už to, jakými lidmi se obklopil, bylo důrazným varováním. Vrána k vráně sedá.
  Zklamán jsem byl volebními výsledky, ne panem Babišem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se socanskými ztroskotanci a samozvanci to nebude koalice, ale KOALABORACE.

   Vymazat
 6. Jo to bylo jasné před volbami že to jsou pravičáci takže sluhové západu.

  OdpovědětVymazat
 7. Babiše jsem nevolil, ale zvažoval jsem jeho volbu v případných předčasných volbách. Tak po těch zbabělých a slouhovských krocích v zahraničních otázkách už bych ANO řekl NE.

  OdpovědětVymazat
 8. Všechno, co je tady řečeno, se dá akceptovat, ale co dál ?
  Babiše jsem nevolil, ale ani jinak není vlastně volba žádná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, celou poplyšovou éru není alternativa. Proto stabilně volím komunisty(až na jedno šlápnutí vedle v jakémsi pominutí smyslů, kdy jsem v roce 1998 volil ČSSD.

   Vymazat