Reklama

úterý 17. dubna 2018

Je třeba bránit Asada

Jiří Jírovec
17. 4. 2018
Ve Sněmovně právě (17.4. 2018) probíhá diskuse o české reakci na raketové  klepnutí přes Asadovy prsty. Jana Černochová přišla s myšlenkou na tribunál, který by postavil ty "zlé"  před soud. Paní poslankyni bych rád upozornil na přírodní zákon: "Každá velká  myšlenka má i nevýhody, které vyrovnávají a nebo převyšují velikost myšlenky samé". Ustavit tribunál by bylo OK, kdyby platil pro všechny. Tedy padni, komu padni. Tribunály nejsou nástrojem pro uplatnění spravedlnosti. Staly se propagandistickým nástrojem, který pomáhá vyhrát válku. Je-li zapotřebí, lze v zájmu politických cílů obvinit kohokoli na "slabší straně".


Vzpomeňme na obvinění Miloševiče během bombardování Srbska. Přišlo v době, kdy se Srbsko nepoložilo. Miloševič byl v mediích popisován jako obluda, která se dopouští středověkých zločinů. Pak umřel a jeho obvinění stejně padlo.

Tribunál, který nemůže obvinit kohokoli, je jen směšnou zástěrkou pro zločiny těch mocných.

Mezi řádky prohlášení tria T- M - M lze snadno vyčíst, že Západ nemá v úmyslu porazit Asada. Potřebuje, aby ten "pacholek", byl k dospozici pro další obvinění.

Sýrie má smůlu, protože je v současné době jediným územím, na kterém jsou v kontaktu ruské a americké zbraně.

Až bude zapotřebí vyprázdnit arsenály nebo testovat reakci Rusů, stačí pootevřít ventil bombičky s chlorem. Důkazy nebudou třeba, vždyť nám říkají a tudíž víme, že není větší dobytek než Asad. I kdyby nebyl, důležité je nemít pravdu s Putinem.

Zmíněná myšlenka jisté Šiklové, která se v komunistech vyzná, je vypečená, protože umožňuje, abychom rychle zapomněli na všechny lži naší strany.

Pár miliónů Syřanů nestojí za řeč, když jde o světovládu. Hlavně, když uprchlíci nejdou k nám.

39 komentářů :

 1. To je hnus velebnosti.

  OdpovědětSmazat
 2. ČR raketové útoky jednomyslně schválila, jen pár komančů bylo proti. Kdybyste se zeptali občanů, řeknou v drtivé většině totéž. Nakonec sám Zeman nebyl proti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, souhlas 21:16, blbů je i v naší zemi nemalé procento. Stačí sečíst procenta hlasů pro TOP 09, ODS, STAN, KDU-ČSL...

   Smazat
  2. To co tvrdíte, je naprostá hloupost, upozorňuji, nejsem žádný komanč, ale normálně myslící člověk, což se o
   Vás asi nedá říci.

   Smazat
  3. Syrie nema smulu .AUTOR by si mel aspon pripomenout osud Lybie a vsechny tybarbarske utoky ze strany Reaga-Thatcheristu...Kde teroristicke utoky predcashzely tweroristickym utokum statnim z USA a Britanie...
   Coz se dnes opakuje s tim ,ze Syrie ma obranu.
   Akorat SS-200 dle zprav netrefily nic, protoze jsou udajne zamereny a vysoko letici rakety.
   Nejvice jich sundal Pancir.
   Asi neni mozne povazovat podly utok na zaklade 100% lzi za zacatek zmirnovani konfliktu , rusove stehuji dalsi obranne systemy...

   Smazat
  4. Ze zkusenosti vime,ze kdyz se parasit jednou prisakne uz se neodsakne. Jenom kdyz vysakne vse do mrte...Vysaknuti trilionu dolaru /asi 25/ z populace USA , kde by svet byl , kdyby se pouzily , treba na zakoupeni celeho sveta /a jeste by zbylo/, a varovani ,ze na valecne ucely daji Usaci jeste vice a kde je konec tomu , jeste vice , higledy pigledy , po vsech nezdarech je opravdu nelidska tvdohlavost. Ani osel se nezmuze na podobnou tvrdohlavost...
   Cim vice zaplatis tim horsi zmetky si za to Nakoupis..
   Nabihani na vidle se opakuje podobne...
   Putin ustoupil ponekud /asi s tim silenci pocitaji/ , ze je normalni a nevezme si na triko konec sveta i kdyz pouze obranou proti nekonecnym zlocinum...

   Smazat
  5. Odpovidat nebi diskutovat s nejakou Cernochovou , bych povazoval za ponizujici ...
   Hloupost nekterych je bezedna a nekonecna a zapletat se do toho neni v mych silach...
   Prvni utoky bezzubych raket muze byt "Zmapovani Obrany Syriie , zjisteni pozic na dalsi utoky, zjisteni EW aktivity /electronic warfare/ pocitacovych aktivit dulezitych pro obranu vice nez samotne strileni atd...
   Ale rus bez hysterie zustal v klidu a tu opravdovou obranu nechal v klidu. V zaloze.
   Asi vedel dobre vo co jde...

   Smazat
  6. Takze utocnici zase nevedi na cem jsou.
   Plus nejaky ty uplne tajny "hracky" , ktery ma tajnustkarskej medved vzdycky za lubem..
   A ktery ve valce , kdy je vsechno jinak, hrajou pak dulezitou roli.
   Protoze strategie a taktiky Usaku jsou pouze pensisticky vcerejsi , tedy snadnopredvidatelne......
   .Udrzovane 70.letymi pensisty. Zadne novoty ,zde . Vasi Generalove, kteryn se chtej dozit tucnych pensi......
   Me by zajimalo ty GPS zalezitosti. Tedy Orientace a zamereni na cile a navadeni tech raket. Napriklad. Kdyz by rusove tem raketam zapletly navadeni a vymenily by jim sever za jih , co by se stalo ?
   Votocily by se ty rakety a zautocily zpet odkud prilitly...??
   To by znamenalo nejen zmatek ale zacatek konce prekvapeneho a zdeseneho nepritele......
   Tedy pratelska strelba do vlastnich linii , praktikovana uz od Vietnamu...

   Smazat
  7. Nemuze to bejt jinak , nez ze kazda ideologie vede k valkam..Nevyhnutelne stupnovana s nemoznosti jinych reseni. Soveti to nevydrzeli a taky vlitli do Afg.
   Snaha reseni taky vlastniho vnitrniho rozvratu pomoci spasne ideologie , kterou vidime i dnes...Kazda ideologie i velikanu Marxu Praktikovana a do nekonecna je rozpatlavana trpasliky i jejich hadkami pak prinasi mimo jine znacne zdroje legrace a zabavy pro publikum do tech nestastnych dusledku zideologizovanych zemi ...To pak rozvraci spolehlive...U nas na to byl expert treba i jisty , velmi nepostizitelne rozvracejici potouchly Mladek....
   Ale bohuzel zapad nezna mimo hamburgru a neni schopen zadnyho humoru...
   Valky a nasili byly jejich dennim chlebem uz od nemozne uchylne posedlosti, napriklad sto letou valkou kdysi...
   Koho by bavilo valci sto let a neuzit si ani chvilku normalniho zivota...Cili nenormalni je pro ne uplne Normalni bohuzel zarucene nestesti a tragedie pro nas...Jiz po tisicileti ...Amen

   Smazat
  8. Bane ,Zeman jim to tuhle dobre nandal s tim rozvrtanim Str.Vychodu.To bylo zase po case statecne .

   Smazat
  9. 21:16 Hloupé děcka jako ty, nejsou většina. Jeden řvoucí parchant překřičí i sto lidí. Je ale jen jeden.

   Smazat
  10. 21:16 neznám nikoho, kdo by to schvaloval. Příště až v Moskvě bude někdo jiný než Putin, budete sedět někde ve sklepě a třepat se strachy, aby vám něco nespadlo na hlavu.

   Smazat
  11. 9:21, ječící děcka už skoro položily slovenskou vládu. Odchází policejní president. Jestli to bude nedostačující, obávám se, že pár ječících děcek bude sejmuto jednohi krásného večera snajpry. Na Ukrajině se to osvědčilo. Jen na Slovači není vycvičený bojový kádr, alespoň o žádném nevím. Ale kdoví, možná se vrátí veteráni z ATO, možná přijdou posily, možná se to odehraje úplně jinak. Ale už lze bezpečně říct, že odehraje. A pak přijde domino, jelikož v celé V4 jsou masivní demonstrace podobné zem v Česku. Za změnu národní vlády na liberální, která přijme migranty, zavede inkluzi, agendu LBGTI, zprivatizuje zdravotnictví, sníží, nebo uplne zruší jakékoli důchody a převede to na migranty, no a samozřejmě implementuje paralelní šáríja legislativu.

   Smazat
 3. Pozdraveni Kanadane Jirovce...
  Nekdy si myslim, ze Cesi jsou casto desorientovani, protoze nemaji informace ze vsech stran !

  Jejich politicka slepota je zavinena velmi silnou cenzutrou !

  Mas na ne daleko vetsi vliv nez ja, tak jim vysvetli, ze musi cist vse za vsech stran , aby umeli nasmerovat jejich republiku smerem vyhod pro ne a ne pro jejich nepratele. Potom beci, ze jsou ujarmeni !

  OdpovědětSmazat
 4. To je realita západního světa, řízeného tisíciletí podle tory a talmudu a posledních 200 let i podle protokolů sionských mudrců. prostudujte tato "moudra" a vyzvracíte mozek ušima.
  Ďuro Trulo

  OdpovědětSmazat
 5. Každý ví že Americké bomby zabíjí i civilní obyvatelstvo .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nevím, v České televizi říkali, že chytré americké bomby a křídlaté rakety se civilnímu obyvatelstvu umí vyhnout. Čert aby se v tom vyznal.

   Smazat
 6. Když soudy, tak padni komu padni, kde je soud s Bushem a Blairem, kteří napadli Irák 2003 a umožnili vznik IS, Omluva Blaira z roku 2015 nestačí. 1000 000 mrtvých Iráčanů požaduje spravedlivé odsouzení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle zaveru norimberskeho soudu s nemeckymi zlocinci by v budoucnu meli viset vsichni americti prezidenti.Agrese do cizich zemi se dopustili vsichni

   Smazat
 7. Tady na tomto článku by se měla KSČM učit jednoduchosti stručnosti a výstižnému užití faktů. Ne pilovat nějaké preambule o kterých si polovina obyvatel myslí, že se jedná o bobule.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento článek není analýzou společenského systému, aspirující na politický program.

   Dům by vám také zedníci asi těžko postavili podle vašich představ, kdyby v projektu bylo uvedeno jen kde má stát, že má být přízemní, má mít 6 oken, sedlovou střechu a okrovou barvu.

   Smazat
 8. Jana Černochová by si neměla zahrávat s myšlenkou na tribunál, který by postavil ty "zlé" před soud.
  Podobnou myšlenku měl v minulosti i Maximilien François Marie Isidore de Robespierre a poté, co ztratil podporu veřejnosti, byl po thermidorském převratu v jakobínské straně 27. července roku 1794 zatčen a o den později spolu se svými stoupenci a bratrem Augustinem popraven gilotinou na pařížském náměstí Revoluce (dnešní Place de la Concorde)...

  OdpovědětSmazat
 9. Tak k čemu je OSN jen fraška v dnešním světě.

  OdpovědětSmazat
 10. „Tribunál, který nemůže obvinit kohokoli, je jen směšnou zástěrkou pro zločiny těch mocných.“
  V každém politickém systému jsou soudy od toho, aby odsuzovaly potenciální nepřátele systému. Takže „padni, komu padni“ jistě ano, ale pouze ve smyslu, zachování, či upevnění systému.

  „Mezi řádky prohlášení tria T- M - M lze snadno vyčíst, že Západ nemá v úmyslu porazit Asada. Potřebuje, aby ten "pacholek", byl k dospozici pro další obvinění.“
  Takže Asad u moci je pro Západ výhodný, protože tím můžou např. „legalizovat“ svoji vojenskou přítomnost v oblasti? Domnívám se, že si Asada u moci nepřejí. Je totiž trochu proruský a legalizuje ruskou přítomnost u Středozemního moře a brání vzniku neřízeného chaosu v zemi, ve kterém by si Západ přivlastnil cokoliv v oblasti a hlavně vybudoval ten plynovod pod svou kontrolou, z Arabského poloostrova do Evropy. P.K.

  OdpovědětSmazat
 11. Když do soudcovských lavic zasednou soudci stranící jedné straně, jde o frašku.
  Albánec Hashim Thaçi, který obchodoval s lidskými orgány v Kosovu, nebyl Mezinárodním soudním dvorem v Haagu za válečné zločiny odsouzen.

  Tento článek na Novinkách nelze otevřít:
  18:58 Svrhl Ceaușeska a vybojoval svobodu, teď Rumuni ženou exprezidenta před soud.

  Nezapomenu, jak Ceaușeska a jeho ženu bez soudu v podstatě zavraždili. Jak byl v novinách velkým písmem titulek Ceaușesko vraždí nemluvňata, pak za 14 dnů na poslední stránce titěrným písmem, že holandští lékaři zjistili, že děti nezemřely násilně a že byla provedena řádná pitva ,...
  Bez soudu ubili Kaddafiho, bez soudu zabili Bin Ladina,...
  Soudí nebo vraždí účelově, po libosti. Žádný morální kodex není respektován. Jen právo silnějšího, jako v džungli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O Binu Ladinovi řekla krátce před atentátem, který nepřežila, Bénazír Bhuttová, že zemřel na selhání ledvin.

   Potom dostává smysl ta komedie kolem jeho zabití a likvidací pozůstatků někde v moři. Žádné dokumenty tím pádem nejsou a ti co byli v tom komandu jsou taktéž po smrti.

   Smazat
 12. Černochová,Langšádlová,dvě válečné milovnice,bez mozku.Nevím,co v politice ještě dělají!Měli by být na Ukrajině,pomáchat fašistům bojovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pitome panicky ,ktere netusi co je to valka.At si zajedou na frontu a kudrdlinky a make-up z Vinohrad jim spadne.

   Smazat
  2. Odporné baby a to nejen svými názory.To snad nejsou ani ženy.

   Smazat
 13. Černochová, jak se zdá, se snaží udělat účet bez hostinského.
  Ještě nenašla mrtvolu, ale pro vraha už chce stavět šibenici.
  Tenhle maskot zaslepených ideologů, spolu s dalšími, jenom dokládá, jak jsou ty naše "elity" vzdáleny od reálného života 90% obyčejných lidí.

  OdpovědětSmazat
 14. Souhlas. Assad neměl žádnou motivaci k útoku plynem. Naopak teroristé, saudové, vojensko-prlmyslový komplex USA a Izrael ano, takže můžeme přepodkládat kdo je za tím útokem.

  http://www.epshark.cz/clanek/610/ron-paul-tvrzeni-ze-prezident-basar-al-assad-zabiji-vlastni-lidi-plynem-je-totalni-nesmysl

  OdpovědětSmazat
 15. To co prohlašují někteří členové vlády a parlamentu hraničí s tr.činem "propagace války".

  OdpovědětSmazat
 16. Západní "demokracie" a americké satelity po celém světě vytvářejí dojem převahy spravedlnosti a tak i v OSN chtějí válcovat Rusko svými rezolucemi.
  A poskoci bez vlastní hlavy, jako je ta posrankyně Černopochvová, budou hýkat názory militantní pravice, vydávající se za hlas většiny rozumných lidí, neplacených US Embassy.

  OdpovědětSmazat
 17. Ono by stačilo udělat tribunál a obvinit ODS z rozkradení republiky - privatizačních zločinů.Jen se divím, že to nikoho ještě nenapadlo, nebo spíše napadlo ale protože jsou v tom namočeni všichni politici bez ohledu politické příslušnosti, tak ten tribunál by museli přejmenovat na lidový soud. Co vy na to paní poslankyně Černochová ?

  OdpovědětSmazat
 18. Ta česká politická scéna je stejně směšná jako zázračná Londýnská mlha co uzdravila Skripala a dceru.

  OdpovědětSmazat
 19. kdysi jsem si myslel, že jen Komunisti jsou tak blbí, že melou pořád ty svoje moudra aniž by to někoho zajímalo. Dnes říkám, komunisti byli čučkaři, břídilové, amatéři. Normalizace v 70 létech byla proti tomu co chystají ti dnešní neokomunisti z ods, top, lidovci, cssd....jen procházka růžovým sadem.

  OdpovědětSmazat
 20. Píše druhý komentátor, že většina lidí u nás, kdybychom se jich zeptali, by souhlasila s útokem USSA. Co kdyby u nás nějaká agentura provedla výzkum veřejného mínění a naše přeslavná televize by nás poinformovala o výsledku? Jinak paní Jílková - máte námět na ten Váš pořad.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.