Reklama

.

.

neděle 8. dubna 2018

Jediná otázka: to Angličané chtějí, abychom tomu věřili?

Jiří Baťa
8. 4. 2018
Je opravdu hodně trapné, když tak konzervativní, na noblesu, takt, slušnost, společenský bonton, etiketu, hrdi na svou proslulou královskou monarchii, jsou dnešní namyšlení Angličané schopni ubohými, podlými, nevěrohodnými, zcela neprokazatelnými, lživými, diplomaticky nekorektními způsoby ohlupovat svět o téměř záhadném, až neskutečném (ta neskutečnost je příhodnější) případu pokusu o usmrcení rusko-britského dvojagenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. Od 4. března 2018, kdy se měl pokus o usmrcení Skripala a jeho dcery uskutečnit, bylo ze strany Velké Británie vyprodukováno tolik nesmyslů, výmyslů, lží a obvinění, že by to dalo na jeden velký kriminální bestseler.


V té poměrně krátké době se podařilo totálně se ztrapnit britské premiérce T. Mayové, stejně neslavně dopadl i její ministr zahraničních věcí B. Johnson, když bezprostředně, téměř zázračně po zjištění (nikoli vyšetření) tohoto případu vyplivli velmi zákeřný jed, obviňující Rusko, resp. prezidenta Putina z účasti na tomto atentátu.
     Dovolím si v krátkosti zrekapitulovat sice neoficiální, ale jakési závěrečné  bla, bla, bla, jak ji prostřednictvím TV Sky News popsal britský profesor toxikologie z univerzity v Leedsu Alastair Hay zde: 
- Podle Sky News měli oba postižení u úst pěnu, když byli 4. března nalezeni
   v Salisbury na lavičce (o čem to vypovídá? Jak se na lavičku dostali, kým a jak
   byli otráveni se dosud ale nepodařilo objasnit! )
- Podle britských vyšetřovatelů byli Skripalovi vystaveni vojenské bojové látce
   „novičok“, proti níž není znám protijed (na základě čeho je toto konstatováno?)
- Podle odborníků je novičok velmi silný jed,  proto se jim nedávala skoro žádná
  šance na přežití, (přesto, jak uvádí profesor Hay oba přežili!)
- Skripalovi přežili, protože se jim dostalo mimořádné zdravotní péče. (protože
   věděli, o jakou otravu jde, jaké protijedy mají použít!)
- Skripalova dcera Julija je již při vědomí (a údajně i normálně komunikuje), ani
  Skripal už není v kritickém stavu. (podle neověřených informací má prý Julija v
  brzké době opustit nemocnic, její otec ji prý bude brzy následovat!)
-  lékaři zřejmě podali Skripalovým některý z obecně používaných protijedů,
   který v tomto případě pomohl, (takže buďto nevěděli, jaký protijed je jim
   podáván, což je velmi nezodpovědný a riskantní přístup a nesvědčí o kvalitě
  ošetřujících lékařů, nebo věděli, co jim podávají, ale v tom případě také věděli,
   proti jakému jedu. Jen není specifikováno, zda se jedná o jed v kapalném, nebo
   plynném stavu!)
- paradoxně specifická protilátka proti novičoku však není známa. (ale protože je
  zachránili, je to podle nich
-  v určitém smyslu opravdu zázrak (zázrak spíše bude, když Britové dokáží, že
  viníkem je Rusko!)
- A také svědectví o našem zdravotnictví - výborně připravení lékaři, kteří se umí
  o lidi správně postarat, (což je možné v případě, že jim je známo, jakou látkou
  byli otráveni!)
- Poradce pro bezpečnost a chemickou obranu Dan Kaszeta řekl, že nervové
  jedy působí rychle, jsou-li vdechnuty, což nebyl případ Skripalových.  (Jakým
  způsobem byli Skripal a jeho dcera otráveni, však tento expert už neuvedl, z
  čehož vyplývá, že pokud jed nebyl vdechnut, musel být použit ne jinak než
  perorálně v tekutém nebo pevném stavu!)
     Tyto závěry pronesl profesor toxikologie Alastair Hay, které však však nelze považovat za oficiální závěrečnou zprávu vyšetřování, i když nepochybně některé moudra pana profesora bude zpráva obsahovat. Konstatování pana profesora ani zdaleka  nekoresponduje  s celou řadou informací, zpráv a drbů, které byly Velkou Británií lživě celosvětově prezentovány v průběhu vyšetřování. Mezi nimi je celá řada odborně lékařských,  technických a kriminalistických otázek a problémů, které však jako by nebyly vyšetřovány v zemi světově uznávaného Scotland Yardu, tedy Anglii, ale v nějaké říši pohádek, kde hlavním hrdinou je detektiv Babočka.
    Spojené království dalo světu signál, k jak hlubokému poklesu došlo ve věhlasném anglickém gentlemantství,  důvěryhodnosti a serióznosti. Jinými slovy, uznávané anglické Fair play, díky zkostnatělé madam Mayové a přiblblého Johnsona vzalo za své!

27 komentářů :

 1. náhodou v Británii probíhalo protichemické cvičení ....

  https://www.gov.uk/government/news/exercise-toxic-dagger-the-sharp-end-of-chemical-warfare

  OdpovědětVymazat
 2. http://www.dailymail.co.uk/news/article-5590067/Nerve-agent-used-poison-Russian-spy-designed-4-hours-work-allow-culprits-flee.html#

  Další zajímavá verze,jen telegraficky.Rusové vyvyinuli tzv Novičok v gelové formě bez barvy a zápachu,který by měl zabíjet asi 4 hodiny po expozici a namatlali ho na dveře,res kliku
  Skripal se kontaminoval při otvírání dveří a dcera když šáhla po otci na kliku.
  Vrazi ho sledovali předem 14 dní,aby nadešla ta vhodná chvíle.Byla vybrána neděle,aby náhodou nebyl kontaminován poštovní doručovatel.
  Skripalové opustili dum kolem 9.15 hodiny a vrátili se zpět v 11.30 což je nová verze pohybu.
  Čirou náhodou byli v nemocnici,kam oba dovezli dva lékaři proškoleni z Porton Down,tak mohla být nasazena okamžitá účinná léčba...

  No zkátka vrazi soudruzi byli geniální ,takoví Pat a Mat v ruském provedení,se nevšimli,že tam přijela i dcera,ale protože ovládali psychotroniku,přesně věděli kdo
  ka kliku bude šahat,či nešahat.Kdy opustí dům a kdy se náhodně vrátí.Za světla se přeci lépe natře klika a to ještě v maskování se škraboškou Putina a Stalina.
  Otrávená kočka nebyla v plánu,nebot nikdo netušil,že lohla klíče a uměla si otevřít zámek a zmáčknout kliku.No a když kočička masírovala jako každé poledne
  morčátka stala se nechtěnou spolupachatelkou.
  Ted už se v tom nikdo neorientuje.Velká Británie by měla ,už dávno předložit kompletní analytický report s jednoznačným výsledkem,kvalitativní a kvantitativní analýzy.
  Například identifikovali jsme látku N-2-diethylaminomethylacetamidido-ethoxyphosphonofluoridate C8H18FN2O2P molekulová hmotnost 224.212
  s dodatkem,že se jedná o látku označovanou A-234,kterou popsal ve své knize Mirzayanov, Vil S.State Secrets: An Insider's Chronicle of the Russian Chemical Weapons.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příznaky otravy rybím nervovým jedem
   https://www.emedicinehealth.com/wilderness_ciguatera_toxin/article_em.htm#ciguatera_fish_poisoning_toxin_definition

   Vymazat
  2. A ještě
   https://www.webmd.com/a-to-z-guides/tc/marine-toxins-topic-overview

   Vymazat
 3. O Anglánech se říká, |Oni si nemyslí, že jsou nejlepší národ na světě, ale doufají, že si to nich myslí ostatní. Tak trochu cynické, trochu pokrytecké a veskrze anglické namyšlené myšlení.

  OdpovědětVymazat
 4. Angličané? Čím dali najevo, že "oni chtějí" abychom "my" tomu věřili? Cokoliv "západ" vypustí po mediích do světa, naše media, a politika, a celá domácí občanská scéna si to nebude ověřovat, naopak, bude to přežvejkávat ze všech stran! Tisíce článků u nás o vykonstruované kauze! Ten dědek s holkou se zázračně uzdravili, hned poté, co desítky ruských diplomatů muselo opustit své pozice, aniž by bylo jasné proč ( ta hnusná urážka a potupa!) a my nejen že jsme to neodmítli, ale naopak jsme se k tomu připojili! A co odporných zmrdů na diskuzích ( i s přihlédnutím k tomu, že většinu jich tvoří duševní mrzáci) vypustilo spousty sprostých sraček na adresu Ruska - ačkoliv to vůbec není pravda! Tak jsou tihle lidi vůbec normální? Čemu že vlastně "věříme?!" Řekl bych, že ničemu, naopak, čím dál víc lidí dává najevo své upřímné zhnusení nad mediální břečkou plnou kurev (kurva - toť tvor, který za peníze udělá cokoliv, nechá si i mlátit a ponižovat -toť media) - ale řada zmrdů se účelově chová stejně jako naše vláda, složená z panských slouhů a leštičů klik. Kdo je tam tak statečný, že slouhovství a leštění klik odmítl? A naši domorodí obyčejní zmrdi doma u beden - ač kauze samozřejmě nevěří - přesto sprostě nadávají a verbálně útočí na Rusko z vlastní posedlé nenávisti, z vlastní protiruské hysterie, a tyto články jim zprostředkovávají možnost urážek a nadávek. To samé mají za úkol články k prezidentovi ( viz novinky - nejhorší stoka a bulvár) které vždy spustí lavinu sprostých nadávek od zmrdů u počítačů, a dokonce diskuze ani není zablokována, jako je tomu o článků o cikánech. Ani poslednímu Gejzovi se v ČR nesmí nadávat, zato prezidentovi ano, i veřejně, a podněcují to samotná media - tak co jsme za zemi? Co jsme za společnost? Jen smradlavá stoka, která už nutně musí smrdět každému, kdo má rypák v pořádku. Čemu "věříme" nebo "nevěříme" už nehraje roli. Když desperáti někoho lynčovali a věšeli, nikdy se nezajímali, zda je jeho vina prokázána. Byla to jen touha perverzní smečky - věšet a zabíjet. Proč měli katovi pacholci na palicích kukly při zhovadilém mučení a trápení lidí? Protože to byli známí a vážení měšťané - často sousedi mučených. Tak o čem se máme bavit - že česká povaha je sama o sobě hnus?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celá kauza je velice užitečná protože se odkopou ti, kdož lezou západu za každou cenu, i zadarmo, do prdele. Vůbec není neužitečné to vědět. Viděl jsem video kde se jednalo o Ukrajině a aby ukázal jaký je chlapák, tak se zúčastnil i Zadolárek. Okecával, oblboval, lakoval tak jak je známý ze sněmovny, ale to že tam jezdil a podporoval majdan nijak neobhájil a byl tam za vola. A takhle dopadnou všichni ti pitomci co hnojej na Rusko a Putina an pak zalezou zpátky dom kanálu, pardon do análu.

   Vymazat
 5. Ale prosím Tě, drahý soudruhu Baťo! Píšeš, jako kdyby hrozilo nebezpečí, že někdo z nás Anglánům uvěří: Proč podléháš panice?!
  My nevěříme Anglánům ANI SLOVO, my roduvěrní Slovani, my Češi a Rusové, čili my komunisti a putinisti!
  Ano, ANI SLOVO nevěříme těm kapitalistům a demokratům, kteří se NIKDY nezmohli ani na znárodnění, ani na humánní odsun nepřizpůsobivých, kteří NIKDY pořádně nevolili Komunistickou stranu!
  Nikdy neuvěříme mužům, jimž žena vládne!!! Dokonce DVĚ ženské: Ta jejich „slavná“ královna jim zjevně nestačí, tak si volí – JAKO VOLI – ještě další ženštinu za premiérku!!!!!!
  No mohlo by se takové ZVĚRSTVO stát u nás v Západní Asii, u nás v Česku a Rusku?!
  No nemohlo – jen si představ, drahý soudruhu Baťo, že by proti našemu Milošovi, našemu Babišovi, či dokonce proti Vůdci všeho Slovanstva, Velikému Putinu, kandidovala ženská. ŽENSKÁ.
  To by bylo smíchu, že.
  Prostě: Anglie je TAK ZAOSTALÁ země, že v ní pořádek udělme teprve my Slovani, po osvobození Evropy naší Slovanskou osvoboditelskou armádou. Snad se toho krásného dne dožijeme; co myslíš?
  Ať věčně žije Veliký Putin, chlapák všech slovanských chlapáků, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!
  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hazeti perly Radostovi je jako je hazet svinim.

   Vymazat
  2. no když vyjdeme t prostého faktu že oba otrávené Skřípaly, byť zázračně vyléčené ještě nikdo veřejně nespatřil (face to face) a jenom se interpretují jejich prohlášení, vzhledem k tajemnému telefonátu sestřenice Viktorie která byly ujištěna "julií" že vizum nedostane (jak si mohla být tak jistá?) , vzhledem k tomu že se důkazní situace anglánům díky i Boriskovi naprosto vymkla z rukou a nedá se už vymyslet nic jiného než je !skrýt" pod falešnou identitou do Spokojených Států aby nedej bože náhodou nezpívali jhak to doopravdy bylo. Jenže Rus je Slovan a tomu se podle západní ideologie věřit nedá. A navíc dvojitý agent se může změnit v trojitého. Co s tím?
   Celé od začátku to byl fejk. protože kdyby byli Ruskem opravdu otráveni a mrtví, museli by ukázat těla a poslat je rodině nebo udělat řádný pohřeb. Takže tohle se nestalo. Nabízí se spekulace že byli s velikou špatně sehranou šarádou kolem uklizeni někam kde k nim nikdo neměl přístup a po tom tragikomickém vyvrcholení případu už zbyla jediná šance... zbavit se jich navěky pod krytím falešné identity a pobytu na neznámém místě. Myslím si že už jsou oba na ledu.

   Jak prosté Watsone...

   Vymazat
  3. A ještě jeden odkaz na jedy z ryb
   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3153220/
   Byla by sranda kdyby to byl tento typ otravy použit pro politický boj.

   Vymazat
  4. Další zajímavá verze,jen telegraficky.Rusové vyvyinuli tzv Novičok v gelové formě bez barvy a zápachu,který by měl zabíjet asi 4 hodiny po expozici a namatlali ho na dveře,res kliku
   xxxxxxxxxxxxxxxxx
   Ano, je to pravda !!!!
   Osobně jsem viděl Putina, jak štětkou matlá kliku Skripalova baráku !!!

   Vymazat
  5. Tady ale vubec nejdo o to abychom verili cemukoliv. Jde o to aby velka a horecna snaha britu a jejich posluhu byla nalezite Povsimnuta , tam kde se to pocita . Tedy ve Fashingtonu. Potom prijdou odmeny za zasluhy . Dle snahy a miry povyku a lzi vyrobenych vladou britu....Proti Rusku...

   Vymazat
  6. Stoji jiste za Povsim , jak se taky hodne snazi Macrofooooon...Odmena ho nemine...
   Akorat ,ze nejel osobne patrat...

   Vymazat
 6. A co Dúma v Sýrii? Že by novejčech?

  OdpovědětVymazat
 7. Pradosto ,autor nic takoveho nerika.Kdyz nerozumite psanemu textu ,tak se tady neztrapnujte.To z VAŠEHO prispevku vysvita ,ze se nenavisti k Rusum za chvili zblijete.Jste jen xenofob ,ktery si ani nevsiml ,ze napr. v Rusku davno komuniste nevladnou a ze nejvetsim vrahem posledni doby je USA a NATO.  OdpovědětVymazat
 8. Bože Radosto, tys musel být zplozen ve dvojitém těžkém deliriu. Jiné bysvětlení pro tvoje duchaplné zvratky není...
  Slávek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P.Radosto, i obyčejný muž-soudruh, může
   hloupý, pardon-blbý.Čest i Nazdar! V.J.Horák

   Vymazat
  2. 14:46 Pardon vypadlo mi z textu slovo být.
   V.J.Horák

   Vymazat
 9. Radosto, zapoměl jsem za Bože čárku. promiň, ale na svém vyjádření soudruhu trvám.
  S.

  OdpovědětVymazat
 10. Já nevím, kdy už všem dojde, že NIKDO NIKOHO neotrávil.
  Od začátku to byla lež, průhledná a špatně připravená.
  Těžko říct, jestli byla připravená narychlo, na odvedení pozornosti, než se oddálila ta původně plánovaná, tentokrát "chemický útok v Sýrii".
  Protože na něj v té době Rusové upozorňovali, musel být oddálen. Musela být zároveň odvedena pozornost a bylo třeba z něčeho Rusko obvinit. Tak se vymyslela narychlo vata, plán B. Ale bylo to tak šité horkou jehlou, že kdo není tupec, musel vidět od počátku, že je to lež.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano - celé to bylo vyprodukované v Hollywoodu - už se "jako" stírá skutečnost s fikcí -oni to mají ve svých nových filmech notoricky pořád. Tak ten scénář nainstalovali do Anglie včetně kostýmů a výpravy - výsledek - za malou investici obrovský! Vypovězení diplomatů z řady zemí, to je skutečně pecka - za vymyšlenou spatlaninu. Docela by mně zajímala reakce vlád všech zemí, které diplomaty skutečně vypověděly. Tak například ti naši mudrci se ani nezmínili - ani v mediích o tom žvást. Na toto tema se bojí zabrousit i Jarda Soukup, a to je co říci. A teď ještě jestli se potvrdí, že ten novičok nebo kýho šlaka se opravdu vyráběl i u nás, nebo že jeho výroba je jednoduchá a ingredience k tomu má řada států, i my - viz pověření prezidenta k prověření tohodle obvinění, tak jak to budou media přežvejkávat? Ale že se tak hloupě ptám - nikdo se nedozví nic. Na to všechno je teď informační embargo. Teda - bejt já státníkem, kterej vypověděl diplomaty na základě šaškárny, těžce bych se nasral a žádal bych zadostiučinění. Tak nevím. Copak bude ticho po pěšině? Dvojnásob trapné.

   Vymazat
  2. Presne tak a proto nesmi Skripal nic rikat a musi byt okamzite odvezen a utajen v USA.
   Mohl by lecos prozradit !!!
   Celej silenej virval a unos Skripala do USA ukazuje na porvavane zakryvani tech pravych puvodcu toho vseho....
   CIA se takovymi vecmi zabyva jiz 60 let..A ted musi na smrt nemocny S. se stehovat do USA..
   Treba 643 utoku na zavrazdeni Fidela Castra..Mnoho utoku bylo velmi podobnych tem udajne provedenym na S.

   Vymazat
 11. Ted by mel byt vyhosten velvyslanec Britanie +2 pacholci !!!! Za lzi, ktere nam Britanie davala!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětVymazat
 12. Kdyby nešlo o možnou válku (snad zatím studeou),tak by se dal sestřihat veselý komiks.Úvodní záběr-Poirot než usedne na lavičku, rozprostře na ni kapesník. Klapka 2- Putin přestrojen za pošťáka maže na kliku amaroun,ruka špiona kliku uchopí.Klapka 3-v křečích umírají až na lavičce v parku špion i jeho dcera, vše zachrání Poirot,zavolá emerg. Klapka 4- Nemocnice na kraji města, primář Sova je profesionál, přemůže ďábla v jedu.Kapka 5-stará Italka volá"svatý Antoníčku zázrak" vskutku špion s dcerou jsou uzdraveni Klapka 6-Happy end oba odchází se změněnou identitou i pohlavím. Omluvte adolescentovi drzost,ale hlava mi to nebere.

  OdpovědětVymazat
 13. Uz je to tady , aby se Skripalovi s nikym nestretli rozhodla se je Britanie je nadale chranit [[pred Ruskom a nabizi jim novou identitu a zivot v USA.A to je konec pribehu sfalsovane otravy Skripalovcov.Tim vse konci a osrani RUsi , zustanou osrani.Skutecne gentlemanske reseni !Pro Skripaly je to dozivotni zaopatreni.Uvidime Rusky patriotismus ?

  OdpovědětVymazat
 14. proč tu otevřeně nenapíšete, že sionistická banda u nás v SRN nebo v USA a GB systematicky lže, podvádí a páchá zločiny!!!
  Musíte se skovávat za nic neříkající plky???
  Buď máte bláto na hřišti a strachy serete v síni nebo patříte k té zločinecké bandě!

  OdpovědětVymazat