Reklama

středa 4. dubna 2018

Jen tak mimochodem: britští experti prý nedokázali zjistit původ Novičoku, ale ani je o to prý nikdo nežádal.

Jiří Baťa
4. 4. 2018

Že by byli Angláni až takové trubky, aby když už zjistí, o jaký plyn jde, že by už nezjistili odkud pochází? Psal jsem na jiném místě, že v Ústavu laboratoří tzv. DSTL v Porton Down, jsou studovány různé vlivy chemických, biologických a jiných radiologických materiálů ve vztahu na bezpečnost a stav britské armády. Tam se mj. v posledních letech také testoval britský předchůdce „Novičoku“, což je de facto látka pod označením VX. Testování a pokusy byly prováděny na morčatech.


Psal jsem rovněž o tom, že Vývoj a výzkum "Novičoku" byl pozitivní reakcí SSSR na vytvoření britského jedovatého „agent“ (plynu) VX, který sloužil jako model sovětským vědcům. "Rookie" je skupina „agentů“ modelovaných na základě VX nahrazením různých chemických skupin za účelem zvýšení jejich letality. Látky jako VR, Substance 33, A-232, A-234, stejně jako všechny typy „Novičoků“ jsou vysvětleny a popsány v článku na web stránkách University of Melbourne.

Ředitel Laboratoře obranné vědy a techniky (DSTL) v Porton Downu G. Aitkenhead k výsledkům jejich šetření lakonicky prohlásil, že „Byli jsme schopni látku identifikovat jako „Novičok“ a potvrdit, že jde o armádní nervový jed. Nezjistili jsme však přesný zdroj a původ, neboť nebylo naším úkolem říci, kde byla vyrobena, ale poskytli jsme vládě vědecké informace.“ Pozoruhodné je však konstatování pana ředitele DSTL, že prý „látka vyžaduje extrémně složité metody výroby a jen některé metody má k dispozici jedině stát“. Toto tvrzení je tak neskutečně naivní, že pan ředitel by za toto vyjádření měl jít zpátky do školy. Je to naprostý nesmysl, když zvážíme, že Novičok je schopen vyrobit každý zkušený chemik, pokud k němu zná příslušný chemický vzorec. Ten je ostatně dispozici takřka v každé odborné knihovně, viz také web stránky University of Melbourne.

Provedeme-li souhrn úkolů, které měly Laboratoře DSTL v Porton Downu zjistit, pak jediným pozitivním výsledkem je, že identifikovali použitý plyn jako „Novičok“, a že jde o armádní nervový jed, což je za cca měsíc od samotné události jediné pozitivní zjištění v rámci vyšetřování útoku na S. Skripala a jeho dceru. Pro úplnost nutno dodat, že se tímto zjištěním potvrdilo lživé tvrzení o tom, že na území Velké Británie se dnes nenachází a nikdy nenacházela nervová bojová látka Novičok, alias A 234. To ovšem odporuje sebevědomému vyjádření ředitele Laboratoří když říká, že „Neexistuje žádný způsob, jak by se mohl (plyn Novičok) dostat od nás nebo opustit zdi našeho ústavu“. Dělá blbce z nás, nebo ze sebe pan ředitel? Jak by se mohlo něco dostat někam nebo opustit zdi ústavu, když to neexistuje?

Úplně na hlavu pak je vyjádření zmíněného ředitele, který odmítl obvinění Ruska, že by jed mohl pocházet právě z britské laboratoře Porton Down. Současně ale odmítl sdělit, zda laboratoř vyvinula Novičok nebo ho uchovávala. Paradoxní ovšem je, že Laboratoře obranné vědy a techniky (DSTL) v Porton Downu v roce 2015 zkoumaly vliv toxických látek VX a VM na morčatech. Ironií je, že na základě výzkumu agentů VX a VM byly navrženy jako „začátečníci“ dvě morčata, která žila v domácnosti bývalého plukovníka GRU.

Protože laboratoře, díky svým „schopným“ laborantům byly schopny identifikovat pouze použitý plyn jako Novičok, ale už nikoli jeho původ, poskytly však vládě cenné vědecké informace, které mohou být vládě užitečné v dalším (ne)šetření případu Skripal. Podstatné však je, že když v laboratořích Porton Down byli schopni plyn Novičok identifikovat, asi by nebyl problém jej také vyrobit. Ale proč by to přiznávali, když by tím praskla bublina obvinění vůči Rusku, že? Jsou si toho vůbec Angličani, zvláště pak madam Mayová, vědomi?

22 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V rámci politické korektnosti nás tu budou krmit a krmit až pukneme všichni jako řepy!

   Slyšeli jste,že se hleda první tým asi 30

   PODNIKATELŮ PRO OBLAST PŘIPRAVY VELKÝCH SPOLEČENSKÝCH UDÁLOSTI?

   Prý se u sousedniho alternativního webu dokonce konstruuje po krachu MARXISMU a krachujiciho současného NEOMARXISMU uplně nová doktrina,která je tak čerstvá,že se pro ni hledá ted i název!   Smazat
  2. ANO NOVÁ POLITICKÁ DOKTRINA BY BODLA,

   neschopná politická třida Šmejdů nám neumí dát žádnou jinou diktaturu.
   Po krachu MARXISTŮ,kteři padli na nedostatek dělniků a rolniků cinkánim našich klíčů raději se vymyslel ten NEOMARXISMUS diktatury nejhorši spodiny společnosti prý humanistů potažmo islamistů,kteři maji držet u moci terorem vládu menšiny nad většinou!

   FUJ,KRACHNI VLÁDO KORPORÁTNÍHO OLIGARCHICKÉHO SYSTÉMU

   shrbených hřbetů a nizkých platů,zvaná banda lapků, odborně fašisté jak o tom píše i sesterský web E-REPUBLIKA!

   Smazat
  3. Máš věčný politický přicmrndávač Benda z ODS prohlásil,zpe lidé nemusí vepdept všechno!Ještě že ten lid obecný má mozek.Benda už ho dávno nemá!Má vymyto,vymydleno!

   Smazat
 2. Normální člověk pochopí, že plyn určný k hromadnému zabíjení není vhodný pro likvidaci jednotlivce. To snad už věděla i Maryša .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A navíc otrávení vůbec nevykazují známky otravy tímto druhem,spíše to ukazuje na otravu úplně něčím jiným.....v každém případku Májová s Johanesem jsou trapně směšní se svým tvrzením,které už je vyvrácené hned na počátku.....

   Smazat
  2. A vykazují vůbec nějaké známky otravy? Nedá se ani věřit, že byl vůbec někdo otráven. Nikdo je po otravě dosud neviděl.

   Smazat
  3. Konec, END - u žo to neplatí! Putler - známý pederast, terorista, vrah ruských, čečenských a syrských žen a dětí byl před chvílí usvědčen! - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/468183-britska-rozvedka-odhalila-misto-vyroby-jedu-novicok-pisou-the-times.html

   Smazat
  4. 8:45„Ještě před prvním zasedáním výboru Cobra (pozn. skládá se z členů vlády, mimořádných a tajných služeb) jsme věděli, že jde o látku ruského původu," praví se v článku. Jen další západní lež.

   Smazat
 3. Dofám, že emeričani budou chtít dokázat smrt otrávením svvítiplynem v elektrické troubě. Nebo snad jejich psokokové britové?

  OdpovědětSmazat
 4. Velmi zajímavé mj. pokud jde o použitou chemickou substanci je vyjádření Dr.Malceva (chemik) dnes v ruské televizi (v čase 13:28):
  https://www.youtube.com/watch?v=-sqOFqHtD0Q

  OdpovědětSmazat
 5. Tu přeci nejde o žádný "důkazy"! Thereska May je geniální politička která vstoupí do světové historie vedle takových velkých mužů a žen jako Vilém Dobyvatel, Alžběta Veliká, admirál Nelson, Winston Churchill či Margaret Thatcherová! Ona dokázala to o čem Cibulka blouzní! Totiž odhalila kdo je a kdo není ruský agent pouhou nadhozenou udičkou! Zcela bez použití psychotroniky dokázala tím dát Putleroj a jeho pátý koloně v EU přes hubu!

  OdpovědětSmazat
 6. https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2018/14-2018/obzivlosti-spionazni-gulas
  " Po propuštění z ruského vězení a výměně za skutečné rozvědčíky byl otráven už coby spolupracovník MI6, který se snažil vrátit do Ruska. Tam by o něj živého byl nepochybně zájem, "

  OdpovědětSmazat
 7. Celá tato britská provokace je určena jen jako mediální nástroj pro další ohlupování západní veřejnosti a vedení propagandistické války proti Rusku.
  Ze kterého v očích jejich veřejnosti (propagandou vypatlané) fabrikují darebácký stát.
  Pokud by briti ale skutečně vážně zapátrali po původu té látky, nemuseli ukazovat až tak daleko! Oni vědí a my také ...
  ----
  Původ té látky by briti mohli určit jedině tehdy, pokud by měli referenční látku pocházející z totožné výrobní šarže nebo specifického výr. postupu. Anebo referenční data k takové látce. Ty však evidentně nemají a nemohou mít. Oni to také vědí a i my ... A tak jediné, co jim zbývá, je lhaní, zatloukání, ostouzení apod., zkrátka to, co cíleně dělají od samého počátku své operace.
  ----
  Dnes ti briti zas přišli s nápadem obvinit Rusko z toho, že staročok vyrobilo ve své tajné laboratoři. Pokud však mají takové podezření, nechápu, proč místo mediálních blábolů nevyužijí kontrolního mechanismu a možnosti okamžité inspekce na místě domnělé syntézy, což je možnost, kterou jim dávají kontrolní procedury zakotvené v Úmluvě. A které bude i to Rusko (jako členská země Úmluvy) jistě akceptovat. Jsem si jist, že by to i tak vyšlo do prázdna, a proto ti UK mopsli raději jen povykují a dělají své trapné mediální vlny.
  ----
  A k panu Baťovi, zřejmému (ne)chemikovi, jen drobnou poznámku: látka VX není (de facto ani de iure) novičokem, je to jiná sloučenina. V býv. SSSR sice vyvinuli derivát VX (Západem značený jako Russian VX), ale ani ten neměl s látkami zvanými jako novičoky mnoho společného. VX je totiž fosfonothiolátem, novičoky jsou (alespoň podle dvojice autorů Halámka a Koblihy) fosforofluoridáty. Je v tom (dost značný strukturní) rozdíl. Co však mají společného s desítkami podobných látek (jako jsou známý sarin, cyklosarin, soman ...) je to, že všechny jsou inhibitory chlinesterázy.
  ---
  Na novičocích je pro britskou propagandu zajímavé snad jen to, že jejich skupinový název je "libozvučně" a nezaměnitelně ruským. A na této podlosti ti darebáci staví své konstrukce o původu jedu, a co je nejhrůznější, západní veřejnost jim to bez otázek a reptání i baští!!! ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vi čok = now we choke = dusíme se, dobrá finta, že ?

   Smazat
  2. Re (12:51):
   Těch překladů může být klidně i víc a i bez toho zvratného "se":
   např. (teď) škrtíme, dusíme, rdousíme, svíráme ...
   (a my zas nemusíme ani dlouho přemýšlet nad tím koho! (they would like to choke to death), viďte?)
   Ale to je jen asi ta vzácná shoda okolností ...

   Smazat
 8. No a k čemu to vlastně už je dobré - všechno to psaní a spekulace? Ruští diplomaté jsou vypovězeni, to je nevratný akt, a tím by to mohlo skončit- ne? O tom Kuciakovi už nic dalšího například nebude. Slovenská vláda padla, demonstranti si zaječeli, ani nabídnuté peníze za dopadení vraha nezabodovaly, protože šmejdi, kteří za tím stojí, mají víc, z domu zavražděných bude nějaká trapárna, protože o jeho získání už se rvou nějací šašci viz Kocáb, a kdo ty dva lidi zabil a proč, se nevyšetřuje a nevyšetří. To je totiž jaksi už jedno. Západní společnost je zdegenerovaná, víc to nejde, a sere je, že není zrovna tak zdegenerovaná ta východní. Snaží se svoloč, snaží, ale zatím jim to nevychází. To o tom novičoku už je jenom v úrovni zbytečných blábolů. Ale ještě na to tema budou desítky článků - jakási vdova po Litviněnkovi žijící v GB, kontaktuje jakousi švagrovou od toho Skřípala, žijící v Rusku, ještě je tam jakýsi neznámý přítel - to bude ještě žvástů hodných Sherlocka Holmese.

  OdpovědětSmazat
 9. Tady „chudák"kiska neslaví osvobození na Slovensku usa žádné město tam neosvobodila tak bude muset za havloidama do Plzně:

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/201804047092856-slavin-bratislava-slovensko-sssr/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je fakt, takže se tam snaží dostat ty amíky alespoň dnes.

   Smazat
  2. No slovenský lud preci oslobodil! Od tohto chuja - http://imgbox.com/D2xehPtN

   Smazat
 10. Prý britské tajné služby věděly již před útokem na Skripala, že Rusové mají tajnou laboratoř pro výrobu Novičoku. Zajímavé... Asi v Porton Down.

  OdpovědětSmazat
 11. Už by se s tou kravinou mělo přestat. Platí pouze známé cui bono. Pokud mám u sebe zrádce Ruska, tak je mi dobrý pouze k provokaci. K ničemu jinému. Tak si ho doma u čerčilů oddělám a hodím to na Rusa. Ušetřím za jeho důchod a u oligarchů co je už oddělali, jejich prachy v Citi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.