Reklama

pondělí 2. dubna 2018

Jsme ve válcePavel Letko 
2. 4. 2018    E-republika
Je třeba rozšířit frontu, nejlépe na Balkán, do Pobaltí a na ukrajinsko-ruské hranice. Všichni vidíme, že v té Sýrii a Iráku válka už jen tak skomírá, je čas táhnout na východ.


Ke kauze Skripalových, otráveného dvojitého agenta a jeho dcery, se sluší napsat pár slov. Jen pár, za víc to nestojí:

Přidali jsme se k vlně hysterie, důkazy již nic neváží, protože nikoho nezajímají. Doba, kdy si panovník či vládnoucí klika hledali pro válku nějaké záminky na základě vyfabulovaných důkazů, je pryč. Na vyšetřování se už ani nehraje.

Poslankyně za ODS Němcová rovnou požaduje obvinění prezidenta Zemana z velezrady, šel by s ní do toho i klub TOP09. Nu, a teď nastává prostor pro těch pár slov, pro které má cenu něco o této pseudokauze psát. Němcová je totiž šílená jen zdánlivě. Ve skutečnosti má pravdu, protože svůj postoj zdůvodnila tím, že jsme s Ruskem ve válečném stavu.

Bojujeme s Ruskem ve válce, které někdo říká hybridní, někdo jiný, třeba papež František, ji nazval 3. světovou válkou (ZDE a ZDE). Nenechme se mýlit tím, že nám zatím nepadají na hlavu ruské jaderné bomby. Tato válka se vede po mnoha liniích a na několika frontách. Někde je zatraceně horko, jako například v Sýrii, Iráku a Afghánistánu. Jinde jedí v klidu husu, válka je totiž také byznys, a pro někoho byznys slibující zisky přímo pohádkové.

Naše politické a vojenské velení by nám rádo tuto válku přiblížilo v její teplejší formě, než je pouhý nudný obchod spojený s výrobou a nákupem zbraní od soukromých korporací za peníze daňových poplatníků. Proto je třeba rozšířit frontu, nejlépe na Balkán, do Pobaltí a na ukrajinsko-ruské hranice. Všichni vidíme, že v té Sýrii a Iráku válka už jen tak skomírá, je čas táhnout na východ. Naši američtí přátelé nás v tom nenechají, své vynikající zbraně nám budou poskytovat i na úvěr. Nu, a až začnou padat na Prahu atomovky, tak už psát nebude o čem, koneckonců budou chybět i čtenáři. Tak dobrou noc a hodně štěstí! 


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme! 

38 komentářů :

 1. Zcela správně.Ostatně je o tom i známá country..."budem o něco se rvát, až tu nezůstane stát na kameni kámen, a jestli není žádný Bůh.... tak potom ámen"... Ví vůbec někdo, oč se rveme? Rveme se "o něco" - o co? Rozjívené spratky, kteří si na písečku navzájem vztekle kopou do báboviček,posléze odtáhnou jejich rodiče, a je po bitvě. Kdo odtáhne z bojového pískoviště rozjívené spratky, kteří se chystají kopat do báboviček, pokud možno dřív, než s tím začnou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Britové z daní podporují teroristy v Palestíne…

   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=197982

   Smazat
  2. 21:46
   Nejsou v tom sami. Podporuje je i Evropská unie.

   Smazat
  3. Je to jen hystericka a horecna soutez chovancu psychiatrickych ustavu , kdo bude vice uchylnej..
   Nektery chteji dostat vyznamenani..
   Realitou zustava ,ze Putin at je treba tatar zustava nejschopnesi statnik za poslednich 100-200 let.
   Neni z nejchytrejsch, ale ma vyhodu ,ze co udela a co rekne je vzdy nejlepsi ...
   Srovnej vsechny ty co si kvicenim vysluhuji stale hlubsi pohrdni, co hystericky dokazuli ,ze Putnovi akorat muzou hryzavat kotniky..
   Ten ueste stihne zapasit kung fu a hrat hokej po vecerech..Tedy jeho schopnosti stale vice VYNIKAJI. Aniz by nejak usiloval , dokonce ani president bejt NECHTEL...

   Smazat
  4. Uz jen vlivem , jakej ma PUTIN na svet NATO se zhroutilo.Zkratka na co sahne to se dari a ostatni vsecko poserou..
   To ukazuje na jejich udesnou tupou a otrockou bidu. V takovym pripade , je treba uznat protivnikovy schopnosti prevzit je a zlepsit.
   /Jak to udelali treba rusove s Wehrmachtem a vyhrali. /Nejdriv byli zackove a pak je snadno a rychle vysekli/.
   Prestarli , ale Usaci , nejsou schopni vybocit z koleji , ktere je vedou bezpecne do pekla. Misto aby ukazali , ze neco umi jen hystericky jeci a jako na spatnym predstaveni delaji gesta , beze smyslu..
   Zreformovat volebni system....A prestat konecne volit vypatlany Klauny napr.
   /Pres. reagan jednou byl priveden do skoly a predstavoval se zackum a predstaVIL SE i VLASTNIMU synovi #$%^&*. /uZ TENKRAT MEL ALZHAIMERA/. Jednou hral ve filmu , kde bylo neco o utocnych hvezdach a to se mu nejak zachytilo v hlave /nebo co tom mel / a USA utratilo 1 trilion na Star Wars.

   Smazat
  5. Dopatlanej Erotoman Clinton pak nadiktoval mexiku a Kanade smlouvu NAFTA. Miliony americanu ztratily praci odstehovanim prumyslu do Cina a Mexika. A jinam.
   /Pak nechteli volit dalsi Clintony./
   Vubec USA se dostava do neresitelnych stuaci. Vsechny mensiny vcetne okolo 11 milionu ilegalnich dostavaji velka prava...
   Tedy pomoci Affirmative Action rodily american je daleko posledni ve fronte na praci /to pomaha stlacovat i mzdy/ , jeho deti jsou posledni ve fronte na studia atd.
   Vse kolem vybudoval a ted mu to vzali . Navic je denne poucovan o tom ze je rasista atd. A cele USA od sveho vzniku...
   Mensiny dostaly vsechny pozice a rozhoduji o vsem. Pomoci jeceni o tom,co se jim muze spatnyho prihodit/ovladli media tez/ od rodilych americanu.
   A kdyz je denne americanek vystavovan ideologickym prohlasenim ,ze je nejhorsi zlocinec na zemi a podrekne se a rekne treba , kdyz se jim Amerika nelibi at jdou odkud prisli , jde casto do vezeni..
   Hruzna ideologicka propaganda spojena s kazdodennim strilenim obeti / i deti/...ktere maji zapricinit a zpusobit totalni odzbrojeni je v plnem proudu..

   Smazat
  6. Misto aspon kopirovani Putinovych metod, zacit generacni vymenu, zkrotit oligarchy, s cimz ihned Putin zacal /Bud rusove budete rusove nejdriv a potom bohaci , nebo pudete/, Trump slibil snizeni dani a tim snizeni celeho hospodarskeho potencialu USA. A neni to poprve. Na misto mobiliziace naroda vedouci ke zmenam k lepsimu.
   V Beslanu ,kde teroristi drzeli pres 800 lidi , se nahle prihlasily stovky lidi pro boj s teroristy , kdyz si nejdrive prinesli vlastni zbrane z domaova...
   Mezitim zapadni armady unavene neustalymi invazemi a okupacemi, ktere se nedari /Vietnam a velmi nezdarene prepadeni nejchudsiho statu , nejbohatsim na svete ale neprineslo zadne zmeny a reformy zapadnich armad/.
   Srovnej se zmenami u rusu po Afganistanu.
   Syrie mel byt dalsi "Vetnam" pro rusy , ale jsou to Usaci , kteri se tam schovavaji /na masakry a bombardovani cvilnich obyvatel tam nemusi byt pritomni/ a budou muset odprejsknout....Situace je po Putinove ultimatu neudrztelne..
   Kdyby aspon tak zoufale nekriceli...

   Smazat
 2. Článek bez pointy - pokud ovšem za pointu nepovažujeme, že se autor připojuje k vlně hysterie.

  Pan Letko si tu hraje na sarkastického pozorovatele. A to je vše, co nabízí. - Nebo snad opravdu věří svým bombastickým slovům o "rozšíření fronty na Balkán, do Pobaltí a na ukrajinsko-ruské hranice..."?!
  Dříve se říkávalo: papír snese všechno.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to sám nevidíte,jděte si koupit nové brýle.Ti kteří to také v roce 1939 neviděli a nechtěli to vidět skončili v peci.

   Smazat
  2. Milacku 21:42, ty jsi si nevšiml, jak loni prosazovalo NATO tzv. "sanitární koridor" od Baltu po Černé moře? A zároveň navážení živých i mrtvých zbraní, viz. dragounské jízdy? Asi budeš pěknej ťuňta, ne li cosi hloupějšího.

   Smazat
  3. „Paměť davu je omezena současností a dvěma týdny nazpět“ a Kopecký se toho drží.
   Vůbec netuší, že každých 14 dní nás posouvá blíž ke katastrofě, a že jestliže bylo před pár lety téměř nepředstavitelné, co se bude dít dnes, dnes už by si soudní lidé s pamětí měli umět představit, co nás čeká za další rok, dva, tři.

   Ale ne Kopecký. Ten bude v každé době pořád trousit svoje smradlavé bobky s pyšným výrazem prodejce perel.

   Smazat
  4. Pane Kopecký 21:42, Váš sklon mistrovat kde co prolíná zdejšími diskuzemi dost zřetelně, bohužel mi ale není jasné, jaký postoj vlastně zastáváte. Krom té nevalně zdůvodňované kritiky. Pak tedy soudím, že je na čase, abyste na Vám co nejbližší námět sepsal vzorový článek, vyšperkovaný neméně vtipnou pointou. Nebo srozumitelně vysvětlete, že mezinárodní napětí neroste a v kritizovaném článku zmiňovaných oblastech nehrozí, nebo dokonce neexistují provokace či pod nebo i nad hladinou mocenský konflikt? Věru, těším se. V plné úctě JiH

   Smazat
  5. 1:52

   Při vší úctě, pane (paní) "JiH", pokud Vám něco není jasné, není to - bohudík - můj problém.
   A pokud vzájemné nadávky a provokace považujete za diskusi, nehodlám Vám to vyvracet.

   Smazat
  6. 23:05 Pan Kopecký to tady sleduje jako pozorovatel intelektuál, občas utrousí nějaké aristokratické moudro. Zřejmě má za sebou nějakou velmi vybranou výchovu.

   Smazat
  7. Pane Kopecký 7:55, moje kritika neobsahuje nadávky, snad může být považována za provokaci, ale obsahuje i otázku. Ta se týká i provokací, jevu, ke kterému jste ukázal značnou citlivost. Neuhýbejte! JiH

   Smazat
  8. 21:23

   Prosím, pokuste se číst pozorně. Je únavné a deprimující, protože nesmyslné, vést hovor s lidmi, kteří nevykazují ani nejmenší snahu (či schopnost?) pochopit jednoduché věty, ale zároveň se něčeho dožadují.

   Pokud jde o nadávky nemluvil jsem o Vás, ale o manýrách, které zde až na řídké výjimky vládnou, a proto tomu nehodlám říkat diskuse. (Možná neuškodí - nejen Vám - když se naučíte rozeznávat diskusi a debatu.) Kdybyste byl četl jen trochu pozorněji, jistě byste to byl pochopil. O to Vám ale, obávám se, nejde.

   A chcete-li číst dobré (jak říkáte "vzorové") články, pak tu nejste na úplně nejlepší adrese.

   Já "neuhýbám" - nejsem totiž povinen odpovídat na cokoli, co si kdokoli usmyslí. Téma totiž neurčujete Vy nebo jiný čtenář, určuje je autor článku (který si ze záhadných důvodů cení na 450 korun).

   Smazat
  9. A přesně to bude ten hlavní problém s vámi, pane Kopecký. Na několika místech si tady pěstujete svoje ego na něčí úkor, mj., autora článku. A to poměrně agresivně a potom se divíte, že jiní Vám oplácí stejnou mincí.

   Doba je vážná a vy to na jednu stranu bagatelizujete a jakoby se "snažíte" uklidňovat rozjitřené mysli. A na druhou stranu to děláte poměrně agresivně povýšenecky (jakkoliv vám to asi nedochází).
   Je to rozpor, který vždycky bude lidem vadit, pokud si to konečně neuvědomíte a něco s tím neuděláte.

   Ve skutečnosti to vypadá, že mistrování, stavění se nad ostatní, být někým lepším, je váš způsob, jak si zvedáte ego. Ale tenhle svůj problém tady opravdu nevyřešíte. Spíš by to chtělo zaplatit si pár kvalitních psychoterapeutických sezení.

   Smazat
  10. 22:28
   Na Váš mistrný psychologický rozbor se dá říct snad jen jediné:
   Každý Cikán soudí podle své kozy!

   Smazat
  11. Kopecký, vy si vždycky najdete důvod, proč se nepodívat pravdě do očí.
   A ten můj rozbor nebyl až tak mistrný, ani až tak psychologický. Protože jste ukázkový případ.

   Smazat
 3. Pokud v té válce s Ruskem jsme, pak proč a jak jsme v ní ocitli?
  Rusko nás copak napadlo?, nebo nám vyhlásilo válku?, nebo nám a našim lidem něco ukradlo?, co musí být po našem "vítězství" navráceno? V něčem nás copak omezuje? Bere nám naše hodnoty?, a pokud, tak které? a proč?
  Pokud ale vím, tak Rusko s námi válku nechce! a vyhýbá se jí, nestojí o ni z mnoha důvodů, ba naopak, Rusko má zájem o mírovou a vzájemně výhodnou spolupráci. Rusko nám za bezkonkurenční ceny nabízí své energetické aj. suroviny ...
  Kdo tedy a proč vlastně chce tu válku s Ruskem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč se nad tím čílíte? Stojí vám ty mediální bláboly za to? Má se na mysli "mediální válka" a v té jsme už dávno. Media to masírujou na všechny strany - nemá smysl vyjmenovávat všechny klady Ruska a zápory USA - všechno už bylo přežvýkáno, a to ne jednou, nýbrž stokrát - tisíckrát. Nic tak neudrží pozornost lidí, jako neustálé hrozby.Lid se musí udržovat ve strachu a v napětí, jinak by se s ním nic nepořídilo.

   Smazat
  2. 21:42
   21:48

   Strategie napětí se v minulosti osvědčila. Studená válka nikdy neskončila.

   Rozdíl v úspěšnosti této propagandy je spíše regionální: Čechy není tak snadné přesvědčit o tom, že Rusové jsou podřadné bytosti.
   U Holanďana nebo Angličana to jde snáze. Oproti tomu u Němců už to dneska taky jde docela ztuha.

   Ukvapenuje se každý, kdo by chtěl vidět ve sjednocování Evropy jakožto Čtvrté říše německou myšlenku. Nejsou to Němci, kdo je jí dnes nejvíce oddán. Nejsou to, světe div se, dokonce ani němečtí průmyslníci.

   Smazat
  3. Kopecký, všechno profesorsky bagatelizujete, protože přece o nic nejde. A ze svého povýšeneckého postoje mentorujete všechny ostatní, kteří se odvažují vidět dál než dohlédnete vy.
   Strategie spolupráce a strategie dodržování smluv a pravidel se taky v minulosti osvědčily, určitě úspěšněni než Strategie napětí.
   Ano, jsou to různé síly, zdaleka nejen německé korporace, které spěchají se sjednocováním Evropy.
   Ale tohle sjednocování je totalitaristické a na úkor zájmů zejména východních zemí.
   Podle vás když někdo upozorní na prokazatelné tendence, je hysterik?

   Na tomto místě už jsem měl napsáno, co jste zač, pěkně od plic, ale protože vy byste to chápal jen jako nadávku nebo nálepku, namísto jako výstižnou charakteristiku, tak jsem to zase smazal. Zatím máte smůlu, takže až příště, až mě vytočíte ještě víc a to vy opravdu umíte...

   Smazat
  4. 23:34
   Radit Vám, abyste místo plic zkusil užívat mozek - to asi bude zbytečné, viďte?
   Je-li osobní útok pro Vás přiměřený způsob rozhovoru, klidně si poslužte - ale nečekejte mou odpověď!

   Smazat
  5. Rusko nás napadlo ? Nebo nám něco ukradlo ? Zatím ne . Ale mohlo by . Co kdyby nám ukradlo Mirku Němcovou , nebo Kalouska anebo nedej Bože Štětinu s Langšádlovou . To bychom asi nepřežili .

   Smazat
  6. 23:40
   pane Kopecký Vás je tady škoda nevím proč zde přispíváte vždyť jen Vy a nikdo jiný nemá mozek a pokud ano dle Vašeho ctěného názoru ho neumí používat.
   s úctou Václav

   Smazat
 4. Ve válce jsme od okamžiku, kdy jsme byli vtlačeni do paktu NATO.

  OdpovědětSmazat
 5. No tyhle nýmandi tak můžou válčit hubou jen se čeká kdy zkrachují. A jejich poradce a teroristické figurky Rusko+Syřané skvěle smetly. Jestli bude bojovat Ruská armáda tak to bude pro ně nářez.

  OdpovědětSmazat
 6. Koho representuje ta silena Nemcova a TOP 09 , kdyz rika , ze jsme ve valce s Ruskem? At to prohlasi vlada ceske republiky , at je jasno! Koho zajmy tady pani nemcova obhajuje?Urcite ne ne Ceske ! Tak ji konecne kopnete do prdele at tahne do juesej !

  OdpovědětSmazat
 7. Němcová má pravdu, my havloidé jsme ve válce s Ruskem, protože Ruská země a její přírodní bohatství patří přeci USA a rusové tam nemají co pohledávat.

  OdpovědětSmazat
 8. Papež moc dobře ví o čem mluví.
  Západní političtí lídři a miláček Vatikánu Merklová
  se jezdí k papeži radit o politice.
  Prokletá katolická církev je hybatelem veškerého zla na zemi*

  OdpovědětSmazat
 9. A co tady ta přiblblá diskuzní smečka udělá, když do čtrnácti dnů válka nevypukne, to si vůbec nedovedu představit. Budete doma mlátit do sporáku? Nebo kopat do psa? Jděte už do hajzlu se svými blbými, válečnými žvásty. Svět venku za okny je úplně jinej než svět doma v brlohu u počítače, kde dřepíte, a vykrmujete se válečnými žvásty.Jděte taky občas ven, a válčení vás přejde, smečko praštěná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V první části článku jsou především fakta:
   • přidali jsme se k vlně hysterie, důkazy již nic neváží, protože nikoho nezajímají; doba, kdy si panovník či vládnoucí klika hledali pro válku nějaké záminky na základě vyfabulovaných důkazů, je pryč; na vyšetřování se už ani nehraje;
   • poslankyně za ODS Němcová rovnou požaduje obvinění prezidenta Zemana z velezrady, šel by s ní do toho i klub TOP09; Němcová ... svůj postoj zdůvodnila tím, že jsme s Ruskem ve válečném stavu;
   • bojujeme s Ruskem ve válce, které někdo říká hybridní a třeba papež František 3. světovou; někde už je zatraceně horko, jako například v Sýrii, Iráku a Afghánistánu.

   A pak jsou v závěru článku také stručně popsány očividné tendence, které vás asi tak rozčilily. A máte recht, mě to taky rozčiluje. A autora článku taky.
   A máte pravdu, venku je konečně krásně, začíná jaro, je třeba někam si vyrazit. Užít si klidu a míru.

   Smazat
  2. Války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Smazat
 10. Je zajímavé že někteří lidé nevnímají jak se situace zhoršuje a dochází již k přímým výhružkám, podvodům, nezdůvodněným obvinění a válkám proti státům bez vyhlášení a eventuelně snahy řešení přes OSN. Co si myslet o lidech kterým stačí říci ty se mi nelíbíš a je to důvod k tomu tě zabít.

  OdpovědětSmazat
 11. 3. dubna 2018 10:56
  ...také pokládám za zajímavé
  že někteří lidé pořád věří v nestrannost politiky OSN*

  OdpovědětSmazat
 12. pre nas najlepsie ak bude vojna len v usa najlepsie obcianska aby vedely co rozsievaly po tie roky po svete.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.