Reklama

středa 18. dubna 2018

Kam až bude Rusko dotlačeno ??

Jaroslav Loudil
18. 4. 2018
Rusko je největším státem světa co do rozlohy a největším státem Evropy co do počtu obyvatel. Nyní je terčem stále silnějších sankcí, stále silnějšího nepřátelství a bezuzdné rusofobie ze strany Západu. Přáním Západu je zřejmě tato první varianta : Díky sankcím poklesne silně životní úroveň Rusů, ti se vzbouří, v ulicích proběhne protiputinovský Majdan a bude nastolena tzv. " Západní Demokracie". Rozuměj - do Ruska vtrhnou západní monopoly , okamžitě - "zprivatizují" - ruskou ropu, plyn, zlato, ...atd. Rusové nastoupí do různých plechových montoven u dálnic, jako se to stalo nám Čechům po roce 1990. V nich budou na tři směny montovat součástky německých či francouských aut a budou řízeni a kontrolováni západními managery. Ruský prezident se stane servilním západním poskokem, který bude skákat, jak bude Washington pískat. Jakýsi - "Novodobý maršál Pétain". To je varianta číslo jedna. Doufám, že k ní nikdy nedojde !!

2. Varianta č.2 Pod rostoucím tlakem Západu se Rusko bude více a více ekonomicky, vojensky a politicky vázat k Číně. Ruská - ropa, plyn, uhlí, dřevo, zlato, elektřina, zbraně,...atd. do Číny . Čínské spotřební zboží všeho druhu do Ruska. Stále těsnější vojenské vazby. atd. atd. Více ruských turistů do čínských letovisek. Z Ruska se tak vlastně stane nikoli už evropský, ale asijský stát. Evropa o něj přijde.

3. Varianta č.3 Nejhorší varianta. Pod tlakem Západu se Rusko ekonomicky zhroutí a moci se tam chopí následně šílenec horší jak Kim Čong-un nebo Pol - Pot. Tento člověk získá moc nad ruským jaderným potenciálem, kterým bude vydírat svět. Dost možná, Třetí světová.

P.S. Západ sám sobě dělá medvědí službu. Rusové jsou hrdý národ, který snese opravdu hodně. Osobně tak věřím ve variantu číslo dva. Rusko bude dotlačeno k úzké spolupráci s Čínou. Pro Západ to není dobré řešení.

36 komentářů :

 1. USA - Ubohé Státy Americké

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co vám vůdce korejského lidu udělal, že mu dáváte vulgární přezdívku buržoazní politruků ?? Navíc nic horšího než dnešní vládnoucí "elity" USA a jejich evropských kolonií sdružených v teroristickém paktu NATO svět nikdy nepoznal, dokonce i Adolf Hitler by se u nich mohl učit ! Doufejme v obrození SSSR, který dokáže ty vojenské zločínce udržet na uzdě !!

   Vymazat
  2. 9:51 Přesně tak. Odsuzovat někoho jen podle lhářemi prefabrikovaných žvástů není správný přístup. Vylhat se dá cokoli o komkoli.

   Vymazat
  3. Nechat KLDR na pokoji, máme v ČR dost válečných štváčů, jen si projděte jen vládu. Maskáče jim a samopal a mohou jít bránit "americkou demokracii" do Sýrie.

   Vymazat
 2. Co si naplánovali USA,toho využije Čína.
  Rusko bude dodávat suroviny a Čína vyrábět,ke spokojenosti obou států.
  Proto si chtějí USA podmanit Rusko a ovládnout jejich přírodní zdroje,aby USA dodávali Číně Ruské zdroje a to se nemůže podařit.

  OdpovědětVymazat
 3. 4. Varianta č.4 Rusko svojí trpělivostí a ignorancí přečká všechny hloupé provokace a počká si až se Západ sám ekonomicky a politicky zhroutí. Rusko s ostatním světem si půjde dál svojí vlastní cestou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle varianta tam opravdu hodně chyběla. :-)

   Tipuji, že nakonec to dopadne nějak mezi bodem 2. a tímhle Vaším bodem 4.
   Tip, který mě nic nestojí. Ale teď, zatím, tomu všechno nasvědčuje.

   Vymazat
  2. 9:33: To řikáte tedy, že Rusko má nyní vycouvat ze Syrie? Před námi je problém Syrie. Hrajete šachy? - je třeba vycházet z posledního tahu protivníka a uhodnout další jeho tah, popřípadě ještě další tahy. Přitom počítat s tím, že protivník je hloupý a bude hrát špatně se nevyplácí.
   Pokud Rusové by vycouvali nyní ze Syrie, co bude následovat pak? A pokud rázně odpoví na akce USSA, co bude následova? Jeví se mi, že USSA jsou šílené, sedí na bedně s trhavinou a řvou, že když nedostanou, co chtějí tak to vyhodí do povětří i s rukomími. Rukojmí je celý svět. Co byste dělal? Pokud chceme zůstat při životě, tak nám /tedy těm normálním, tedy nám všem - i Rusům/ nezbývá než dát šilencům to co chtějí. Já tu nynější situaci vidím dosti černě.

   Vymazat
  3. Trpělivost a ignorance hloupých provokací není ústup, je to obrana vlastních pozic a strategie na vyčerpání protivníka. V takovém smyslu je to v mém příspěvku myšleno.

   Vymazat
  4. 12:55

   A co když si většina světa uvědomí, že to uřvané dítě s bednou trhavin se nikdy neodpálí, protože miluje hlavně svůj pocit důležitosti a pohodlí, a že je opravdu tak hloupé a uřvané, že nemá smysl s ním mluvit? Pak ho ti silní postupně začnou ignorovat a řešit věci mezi sebou. To dítě je sice bude občas otravovat, udělá jim nějaký naschvál a bude z toho mít strašnou srandu, ale nic tím nezmění a vznikne paralelní struktura. Většina těch samostatných nebo silných pojede v jakési Euro-Asii-Jižní Americe?, která se bude rozvíjet většinou podle svého, zatímco ti největší egoisti a slaboši budou s uřvaným dítětem zaujímat postoje a vše komentovat a sami sobě dávat metály a tituly jako prezidenti planety a vládci galaxie. :)

   Tidehunter

   Vymazat
  5. Západ se nezhroutí, je silný, a je to dáno lidmi tam žijícími. Kdo něco takového tvrdí, nemá naprosto přehled o světě. Nemáte ani tušení, jak daleko je Západ v technologiích. Ani Asie nestíhá tomu tempu. Center "vědění" bude jen nakolik na planetě a určitě nebudou na východ od německých východních hranic. Možná někdy v Číně.

   Vymazat
  6. Strategie Ruska vůči Západním partňoram je nejlépe poznatelná na případu Ukrajiny.
   Západ by se mohl z toho poučit, ale parafrázováním slov prezidenta ... debilové to nedokážou.

   Vymazat
 4. Nevím proč je napadán Kim Čong-un ten pracuje pro svojí zem a není šílenec to je trump.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po zkušenosti v Syrii si Kim ověřil, jak je dobře že jadernou zbraň dotáhl do konce bez ohledu na vyhrůžky ze všech stran. Teď už si na něj nikdo netroufne jako na Asada. Moudrý muž a vlastenec

   Vymazat
 5. V dnes už prakticky nedostupné literatuře klasiků marxizmu-leninizmu je jasně napsáno, že imperializmus je poslední stádií kapitalizmu. Světové (j)elity to asi nestudovaly, takže nevědí, co dělat, a snaží se udržet při životě neudržitelné. Svět ale už došel k hranici, za kterou jsou už jenom dvě možnosti dalšího vývoje: a) samolikdvidace životního druhu s názvem člověk, b) změna sociálně-politické struktury. K bodu b) lze počítat pokus o vybudování socialistické Evropy (Martin Schulz z německé SPD by vám to vysvětlil). Osobně se domnívám, že realizován bude spíše bod a). Je totiž snadněji uskutečnitelný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:56
   Co znamená "prakticky nedostupné" - že to vyřadili z veřejných knihoven? V antikvariátě to najdete a na internetu je prakticky všecko, jak v originálech, tak v českém překladu.

   Vymazat
  2. 12:05 reagujete na nepodstatnou část informace, jinak v naší školní knihovně není ani jeden Marx a ani jeden Lenin :-)

   Vymazat
  3. 12:13
   Reaguji jen na to, co se mi jeví jako nepřesnost. Řekněte školnímu knihovníkovi či knihovnici, ať potřebné knihy obstará - jistě to nebude stát majlant.

   V tom ostatním povídání o "světě", "světových elitách" atd. nevidím žádnou "informaci", jen domněnky a vyjádření názoru ("neudržitelnost kapitalismu").

   A právě s ohledem na názory, které vyslovujete, považuji za dost podstatné poukázat na dostupnost literatury.

   Vymazat
 6. Varianta 2.
  Rusko už se spojilo s Čínou a USA prostě už jsou na druhé koleji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To vůbec není tak jednoduché, podle mého se právě v Číně rozhodují mezi dvěma možnostmi - spojit se s Ruskem proti Americe nebo nahradit Ameriku a jít proti Rusku. Počítám s tou druhou variantou, proto to Rusku Čína prakticky nikde neusnadňuje (levněji ho budou drancovat, až obsadí místo západu).

   Vymazat
  2. Čína si v klidu čeká za bukem, až klekne dolar. Číně velmi vyhovuje dokonce i vzájemná nevraživost mezi USA a Ruskem. Jenom pro připomenutí: "když se dva perou, třetí se směje" :-)

   Vymazat
  3. Rusko není moc spojeno s Čínou, to jsou dva různé světy. Číně vyhovuje ten spor, ale zas ne tolik, protože ani ona nemá zájem na eskalaci napětí. Čína by nejraději udržela status quo s USA a využila ruské suroviny a případně někdy v budoucnu jeho území pro tranzitní koridory. Například Hyperloop je už ve výstavbě, jenže Rusko je úplně mimo. Spíš to vypadá, že "hedvábná kontinentální stezka" povede jihem do Turecka a odtud do EU, ne přez Rusko.

   Vymazat
  4. Presne tak. BRIX, hodvábna cesta,platby za ropu bez dolára, prechod svetového finančníctva do Číny,riadenie sveta Ruskom , všetko ide ako má, zatiaľ čo západ a EU hrajú games pre verejnosť.

   Vymazat
 7. Rusko má nevýhodu v tom, že potřebuje asi tak 10let ( právě těch, které projebal Jelzin) k tomu aby bylo světovým lídrem srovnatelným s čínou. Putin dělá co může, ale je to generační problém

  OdpovědětVymazat
 8. Když na konci 80 let a na začátku 90 let minulého století slavili jestřábi dopad svého dlouholetého úsilí - změnit geopolitickou mapu světa rozvrácením socialistického tábora, nepřišlo jim ani na um, že slaví Pyrrhovo vítězství. Stejně jako jim nedošlo, kolik problémů napáchají jiným i sami sobě, když rozvracejí arabský svět.
  Rusko tím po všech stranách jen získalo, a trapné sankce je jen dále posílí.
  Myslím, že kdyby se do ničeho nes... a jeli by svoje blues, dnes jsou skutečným hegemonem. Takto jsou jen zuboženým zoufalým štěkajícím psem, který přišel o velké sousto a který kouše do nohavic a dobře ví, že za to ho nikdo nenakopne.
  J.C.

  OdpovědětVymazat
 9. ale,ale - hovorca prezidenta Putina prehlásil - citujem - 400 rokov sa Rusko snažilo etablovať v Európe, táto doba skončila, už sa prestaneme snažiť o zbližovanie s EU a nastupujeme cestu spolupráce s Áziou,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní18. dubna 2018 13:49
   Hezké české pořekadlo říká: „Řeč se mluví, pivo pije“. Rusko potřebuje přátelskou Evropu na své straně.
   Čína je gigant, který je na cestě si podmanit celý euroasijský kontinent, plus Afriku. Rusko tomu nemůže čelit samo. Proto je Putin tak smířlivý, doufá, že to i Amerikou podmaněným Evropanům docvakne, že se vzájemně potřebujeme. P.K.

   Vymazat
  2. 16:52, nevím, jestli něco docvakne. Vypadá to na souboj dvou finančních gigantů, mezi nimiž se mele zbytek planety. Jedna z těchto skupin si podle všeho vybrala Čínu, druhá se snaží znovu ovládnout USA a její pěšáci mezitím zpracovávají Evropu, která je mezi tím spolu s Ruskem. Mohlo by zde vzniknout relativně samostatné třetí centrum spolu s Blízkým Východem, ale sektáři nám on-line implantují něco jiného. A zkorumpovaní, nemravní, tupí přizdisráči evropské politiky u toho nadšeně hýkají. Například takový Stropnický, to je přímo dar z nebes.

   Vymazat
 10. Vaše varianty, předpoklákají možné a odhadnutelné procesy budoucnosti, ale stačí aby ve vyhraněné situaci,jeden zfetovaný či opilý důstojniķ, zmáčknul tlačítko. Bez ohledu na velmoc,které slouží,se situace vymkne realitě.

  OdpovědětVymazat
 11. A kdo-ze takto osocuje Rusko nejvice?
  https://russia-insider.com/en/its-time-drop-jew-taboo/ri22186

  Vase varianty opomijeji tu, co uz nastava - tedy ze Rusko se cim dal lepe osamostatnuje ekonomicky, potravinova sobestacnost a export, atd...

  OdpovědětVymazat
 12. Čína jestvuje mnoho storočí, a je tu ešte dlhšie ako USA, alebo samotné Rusko. Ktoré sa dostalo až k Číne, kolonizáciou Sibíri a Sachalinu, Kamčatky.
  Dnes Rusko leží na dvoch kontinentoch, v súčastnosti, okrem Turecka sa to nikomu nepodarilo.
  Ak si západ bude myslieť, že Rusko dajú dole, ktoré si môže zmeniť orientáciu na hocijakú svetovú stranu, rovno na Mongolsko, Čínu, alebo Indiu, Irán, a iné.
  Dnes sa Západ snaží vytlačiť Rusko z Európy. Prostredníctvom vyvolania občianskej vojny v Sýrii a pokusom zničiť spojenectvo Sýrie z Ruskom, ako sa to podarilo z Egyptom, Lýbiou. kde zvrhli provýchodné režimy, a nahradili ich (starí žargón) Prisluhovačov západu, a rozkrádania národného bohatstva krajny vramci celosvetového imperializmu, a neokolonializmu v krajnách, ktoré sa snažia vydať inou cestou, ako je USA pohľad Demokracie a Kapitalizmu.

  Rozumej Imperializmu a neokolonializmu vo svetovom meradle.
  Dnes sa západ pokúša Rusko pripraviť o spojencov na Blízkom východe, ale aj v samotnej Európe, kde aké koľvek prejavy sympatii Ruského štátu v krajnách Európi dehonestujú, ako to bolo v Gruzínsku, kde Gruzíncov, nahúckali proti Abcházsku, a Osetínsku, kde dobre vedeli že vláda v Tiblisi nekontroluje separatné územia. A na Ukrajine doteraz neakceptovalá Krym, ako súčasť Ruska. A doteraz považujú Krym ako zlodejinu, tak ako Srbi Kosovo.
  Národno oslobodzovací boj Kataláncov v španielsku narazil na pokritectvo Bruselu, ktorí bol sám kolóniou Španielska pred 500 rokmy.

  Ak Čína z Ruskom, a ktomu aj Irán, Vietnam, Laos môžu vytvoriť protiváhu EU vrámci Euro-Azíjskeho spoločenstva nielen v ekonomickej, ale rovno vo vojenskej spolupráce a následne vojenského spoločenstva. Ktoré bude protiváhov Agresívneho paktu NATO a obraného paktu "" Varšavskej Zmluvi"" v budúcnu.

  OdpovědětVymazat
 13. Hlavně že jsme vlezly díki Havlovy do amerického chomoutu . Přitom to vypadalo na neutralitu .
  Zase s náma vy......

  OdpovědětVymazat
 14. Ať jsme vlezli kam jsme vlezli, když se včas
  vzpamatujeme, času moc není, možná, že by se dalo ledacos napravit, i tak bychom učitě čas marnit neměli.

  OdpovědětVymazat
 15. My jsme nikam nenalezli,nás tam nacpali vládní idioti vřele s udavačem a vochlastou Havlem!!!!:-/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Na západe hrdina, a doma pre ľudí vlastizradca".

   Vymazat
  2. Havel osvoboditel od komunizmu a budete do EU a NATO.S USA na vecne casi a nikdy jinak.ZA ZÁŘIVÚ A SLUNEČÍ ETIROPIU POD VEDENIM MATKI ETIROPIE ANGElI MOHAMED MERKEL.P.S.To sme mněli na nástence ve škole ve vestibulu,možná Istanbulu.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.