Reklama

úterý 3. dubna 2018

Kauza Nikulin: Babiš pevně v rukou amerických tajných služeb. Mafie jedná v noci. Nebyl by i Sobotka lepší? Dvě Páté kolony bojující. Na tahu je Zeman. Tanec na okraji propasti. Stáhne nás AB s sebou?

Petr Hájek
3. 4. 2018  ProtiProud
Petr Hájek vidí v Babišově vypovězení ruských diplomatů a „vydání“ J. Nikulina do washingtonských bažin překročení bodu, z něhož není návratu – nejen pro premiéra v demisi .

 


Vydání Jevgenije Nikulina do Spojených států je katastrofa a skandál ze všech myslitelných důvodů. Je to jako by našeho občana zatkli ve Spojených státech, protože má na něj zálusk Saudská Arábie kvůli „rouhání“ se Alláhovi. A navzdory žádosti Česka by jim ho Američané vydali, protože se Saudy si to nechtějí rozházet. Čecha by tam sice čekalo mučení a patrně i smrt – pokud by nepřestoupil na islám – ale co je to proti ropným polím a válkou proti Sýrii! Přesně totéž nyní naše vláda v demisi udělala s Nikulinem.

Ministr „spravedlnosti“ Robert Pelikán (fakticky samozřejmě jeho „kmotr“ Andrej Babiš) tím porušil nejen normy mezinárodního práva, ale také naše zákony. Především tím ale rozbil naše vztahy s Ruskem. Je omyl, že již horší být nemohou. Po Babišově euro-hujerském „rektálním alpinismu“ v Bruselu, kdy jako první prohlásil, že „solidárně“ vypoví ruské diplomaty v zájmu britských zpravodajských válečných her kolem agenta-zrádce Skripala, nás posunul do role skutečných nepřátel Ruska. Brzy to pocítíme velmi konkrétně.

S tím ale už nic nenaděláme. S něčím však můžeme. Babiš totiž názorně předvedl domácímu publiku, že za jeho vlády budeme ještě více než za Sobotky bezprávná gubernie, která v hlubokém předklonu ani neví, čí protektorské ruce líbat dříve: zda ty bruselské či americké. Babiš sleduje výhradně své osobní zájmy. Nyní kolem nich rozehrál více rulet najednou. Ale protože jeho hráčská inteligence je na rozdíl od Zemanovy toliko jednosměrná (říká se tomu správněji vyčúranost), možná již vstoupil do pasti, kterou si sám připravil. Pokusme se to rozklíčovat.Kolaboranti ve při

Babiš si svým bezskrupulózním ANO vůči britsko-americkým organizátorům války s Ruskem již podruhé v krátké době vysloužil uznalý potlesk svých domněle nejzavilejších domácích nepřátel. Kalouskové, Bělobrádkové a Gazdíkové (o „fialových“ Němcových či „pirátských“ Bartoších – zdejší odbočce euro-strany vedené muslimem – ani nemluvě) mu vysekli poklonu. Mohlo by se tak zdát, že v „širokém rozkročení“ od socialistů a komunistů až k „pravici na kapačkách“ (s výjimkou Okamury) úspěšně buduje novou podobu někdejší Národní fronty.

Pro nezasvěceného pozorovatele by to mohlo vypadat jako opravdový majstrštyk: zničit Kavárnu jejími vlastními zbraněmi – a současně převzít její hlavní mocenské bašty (ČT, univerzity a spol.) pod svou kontrolu. A vystavět si tak neprůstřelnou kruhovou obranu proti Hradu, který – tak jako tak – coby spojence hodil do kanálu. Jenže tak jednoduché to zase není.

Za tím vším haraburdím se totiž vynořuje něco, čeho by si bez případu Nikulin a Skripal mnozí nemuseli vůbec všimnout – a co je teprve tím, oč se u nás aktuálně protiruskou kartou hraje: Babiš se svým gestem vůči USA pokusil převzít „mlčící“ výsadek amerických tajných služeb působících po leta předtím na našem území v podstatě stejně jako někdejší všemocní sovětští „poradci“. Kdo doufal, že zvolením Donalda Trumpa se v tomto směru něco změní, šeredně se zmýlil. Je s podivem, že mezi „oklamané“ patří také Hrad.


US Embassy: Vše při starém

Nikoli náhodou zprávu o vydání Nikulina uvítal i bývalý americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro, který po Trumpově zvolení musel ponižujícím způsobem opustit okamžitě ambasádu. Měl neodolatelné nutkání napsat na Twitteru: „Skvělé zprávy. Zatčení Nikulina v říjnu 2016 v Praze bylo skvělým příkladem spolupráce mezi FBI a českými složkami…

Pokud si už někdo nevzpomíná, byl to právě Schapiro, kdo z americké ambasády učinil centrum Páté kolony pod vedením prokurátorky Lenky Bradáčové a jejího plukovníka Šlachty. A byli to právě oni, kdo za Schapirova dohledu zorganizovali puč proti Nečasově vládě poté, co se rozhodla udělat „férovou soutěž“ o Temelín – což znamenalo stop americkému Westinghousu. Krok číslo 2, odstranění Miloše Zemana („období rudých karet“) malým pražským Majdanem, se již nezdařil a zatčení Nikulina mělo být pro Schapira satisfakcí – a šancí na to zůstat v Praze.

Jenže pak nečekaně zvítězil ve volbách Trump a Schapiro se na jeho pokyn ihned pakoval – a teď proto potřeboval své zásluhy připomenout. Také US Pátá Kolona se na čas ulekaně stáhla. Přenechala na chvíli pole své konkurenční bruselské Páté koloně (Kalouskově Kavárně), než se ukázalo, že Trump-neTrump, washingtonský Deep State vládne dál. A že vazby z Obamovy éry nadále fungují, protože FBI, CIA a další mocenská centra nového šéfa nejen neakceptují, ale naopak s ním vedou válku. A opět tak naplno oživila dávné „strategické partnerství“ s výrobcem nechutných párků a žluté pohromy na polích.


Mafiánská operace

Potvrzením tohoto faktu se stala „inspekční mise “ Paula Ryana, šéfa dolní komory US parlamentu, vůdce Trumpovy republikánské opozice. Přijel si pro Nikulina, který se v americkém vězení pomocí cukru a biče může stát jedním ze svědků „Trumpova ruského spiknutí“ proti Hillary. Cesta byla plánována již pár týdnů – a do té doby muselo být vše připraveno. A bylo:

Ještě 13. března Ústavní soud odložil vykonatelnost usnesení soudu, který vyslovil přípustnost Nikulinova vydání. Odklad prý potrvá, dokud ÚS nerozhodne o Nikulinově stížnosti. 16. března Pražský městský soud potvrdil, že Nikulin nemá nárok na humanitární azyl v ČR a zamítl Nikulinovu žalobu na nezákonnost rozhodnutí českého ministerstva vnitra. Jindy tak pomalý a „rozvážný“ ústavní soud poté již 27. března bleskově zamítl stížnost Nikulina jako „zjevně neopodstatněnou“.

To už u nás byl Ryan a v Ruzyni stálo letadlo pro převoz vězňů. Babiš s paží Velkého bratra párkrát pojedl a ještě v noci – bez ohledu na Nikulinovu neprojednanou kasační stížnost – jej ministr Pelikán posadil do letadla. Po návratu do Ameriky Bryan pyšně tvrdil, co u nás popíral: Nikulin byl hlavním důvodem jeho cesty do Prahy.

Povšimněme si však, že Pelikán ještě před tím opakovaně „udal“ Hrad, že prý loboval za Nikulinovo vydání do Ruska. Udělat z toho politickou kauzu proti prezidentovi byla příprava obrany: V případě dvou žádostí o vydání má totiž podle konvencí vždy přednost země, jejímž je vydávaný občanem. Spiklenci jednali rychle. Noční převoz – bez vědomí Nikulinova obhájce – měl všechny znaky mafiánské operace. A z USA už Nikulina nikdo nedostane i kdyby všechny soudy světa... Vzpomínáte si na kauzu „katarského prince“? A to byla proti tomuhle spiknutí osobní legrácka jednoho zbohatlíka.


Pátá kolona zavrčela

O tom, že celá operace byla dlouhodobě připravena, svědčí i případ Murín. Babiš je obchodník, který neprodal Nikulina za hloupých třicet stříbrných (jak by o tom symbolicky svědčila páteční Jidášova Velká noc, kdy „jim ho vydal“), ale za závazek, že americké zpravodajské služby jej vezmou pod svou ochranu. Babiš má stále na krku obvinění v kauze Čapí hnízdo – obvinění sice směšné a patrně trestně nicotné, ale komplikující. Nyní měl možnost se závaží zbavit (jak brzy uvidíme). V tom okamžiku šly zájmy České republiky (jako u něj vždy) stranou. Navíc věděl, že rusofobní Kavárna a její média proti němu nebudou moci vystartovat: prostě mistrovská partie.

Se znalostí tohoto scénáře si mohl dovolit zahájit operaci proti Murínovu GIPSu. Ve chvíli, kdy si s Washingtonem na Nikulinovi plácli, Pátá kolona státních zástupců a Šlachtovy části policie vylezla z nory a výhrůžně zavrčela: Michal Murín a policejní prezident Tomáš Tuhý totiž představují opozici této mafie, která se pokusila převzít politickou moc v zemi již za Sobotky. Nepovedlo se, Šlachta byl zaparkován u Babiše jako celník a „kádrová rezerva“ (jeho chvíle ještě přijde). Zákon o státním zastupitelství, jež měl převzetí politické moci nevolenou mafií dokonat, skončil u ledu. A Babiš byl dál vyšetřován – a obviněn.

Bezprecedentní vystoupení státních zástupců (včetně nejvyššího, Pavla Zemana a samozřejmě klíčové „americké spojky“ Lenky Bradáčové) ve sněmovně na rychlou likvidaci Murína však také nedopadlo, jak mělo: střet s Kalouskovou Pátou kolonou skončil remízou. A do toho přijel Paul Ryan, jemuž se museli obě soupeřící mafie společně obřadně klanět. Takže se zdá, jako by Babiš zvítězil, Hrad prohrál – a současně se k radosti Kavárny podařilo těžce poškodit naše vztahy s Ruskem.


Babiš před propastí?

Zdání však obvykle klame: Babiš už možná ví, že vstoupil do své vlastní pasti. Všechno prostě nespíš překombinoval. Dvojí zrada českých zájmů v krátkém intervalu totiž nejspíš nezůstane bez odpovědi v dosud trvale vysokých voličských preferencích ANO. Bez ohledu na cinknuté koupené průzkumy, jež mu trvalou oblibu dále „dokazují“, bez ohledu na rozhazované miliardy na všechny strany, je v problému. Rozhazovat miliardy uměl i Sobotka – a nebylo mu to k ničemu, protože zrada národních zájmů je něco, co lidé stále ještě cítí jako prioritní. Alespoň většina. Těch, kteří uvěřili, že Babiš bude jiný. Je. Horší.

Hraje cinknutý poker, který se nevyvíjí dobře: Ví, že nemůže příliš ustoupit ČSSD – protože dát jí ministerstvo vnitra či financí by znamenalo zničit kořist, kterou volbami získal. Pokud však socialisté cuknou, není jisté, zda bude mít ještě sílu sáhnout po Okamurovi, respektive musel by souhlasit s referendem o vystoupení z EU – což by mu zase neodpustili protektoři bruselští. Ostatně ani komunisté nejsou zcela jistí – také tam teprve rozhodne sjezd a „kámoše“ Filipa může nahradit tvrdá Skála (Josef), nebo dokonce vycházející hvězda, europoslankyně Kateřina Konečná. S těmi by to byl trochu jiný tanec...

Babiš prostě začal tančit na kraji propasti. Možná to už ví. A ví to i Bradáčové Pátá kolona. Ta klidně, neprosadí-li jí „Zákon o převzetí moci“, velkého Andreje zašlápne se stejným cynismem, jako to činí s kýmkoli nepotřebným on.


Sedm jednou ranou

A především je tady Miloš Zeman, který má Babišovo jmenování v rukou. A vliv na podstatnou část ČSSD i komunistů, respektive na Tomia Okamuru. Ještě před pár týdny to vypadalo, že Babiš má pro tento případ v rukou trumf v podobě předčasných voleb. Jenže to po jeho pokusu o operaci „sedm jednou ranou“ už zdaleka nemusí platit. Vypovězením ruských diplomatů a vydáním Nikulina překročil Rubikon. Bez návratu. Již nemá neomezené operační pole – svou největší dosavadní výhodu.

Stal se z něj klasický „evropský“ politik, jenž musel přikývnout domácímu, evropskému i washingtonskému nevolenému „podzemnímu státu“ (Deep State) – jako všichni ostatní. Až dojde na lámání chleba při otevření českých hranic pro muslimskou migrantskou invazi (tzv. Dublin IV) – a na ten dojde zcela nepochybně – už nebude mít vůbec žádné spojence. Minimálně stejná (možná i rozsáhlejší) většina, která stvrdila Miloše Zemana podruhé do funkce prezidenta, již nebude jeho spolehlivým monolitem. A menšina podporující Kalouskovu Pátou kolonu jej volit nepůjde, ani kdyby vyhlásil Rusku válku. Na to mají onačí válečné řvouny.

Sedm jednou ranou byla vždy Zemanova specialita – a pokud ubalancuje své zdraví, nejspíš to tak i zůstane. Nyní je na tahu on. Právě pro takové chvíle jej většina potvrdila v prezidentském křesle. Být na jeho místě „kontejner“ Drahoš, už by nebylo o čem mluvit.

Ale teprve až padne Babiš, bude možné spočítat ztráty. Jenom ty, které naší zemi majitel Agrofertu v posledních týdnech způsobil, budeme (na rozdíl od něj) nahrazovat po mnoho let.

Pokud se nestane něco mnohem horšího, kdy už ani nebude, kdo by ztráty sečetl.

I na to nám soudruh AB (spolu)zadělal.- - -Související články z Protiproudu:

 


 

30 komentářů :

 1. Začínám se také již bát, že Andrej to své máslo na hlavě už neunese a hledá ty, kteří se máslo mohou a pokusí se shodit.A to může nalézt jen v Bruselu nebo za mořem. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 2. Bohužel ...je to tak:-(

  OdpovědětSmazat
 3. Je to hnusnej zrádce českého národa a zplozenec pekla. Jestliže tady před nedávnem měli někteří plnou hubu vlastizrady, tak teď ji tady máte, proč už ti zmetci už dávno neřvou o vlastizradě? To že průzkumy jak by v případných volbách dopadla ANO jsou cinknuté o tom už si cvrdlikají vrabci na střeše a na jeho volební výsledek bych nevsadil ani děravej pětník. Je zcela jasné že se odkopal to je jeho konec a na to bych si klidně vsadil.

  OdpovědětSmazat
 4. Havel byl alespoň charismatický řečník a státník ale Babiš není ani jedno, obávám se u něj že bude jednat proti zájmu národa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promniňte, ale Havel byl akorát ožralej zmetek, kterej si za dolary od svejch panu kupoval v tuzexu drahej chlast a mercedesy. Jinak ni pozitvniho na nem nebylo.

   Smazat
  2. Ehm , ehm , ehm , ehm , ehm , ehm.
   V. H.

   Smazat
  3. Havel a Gottwald dva nejhorší prezidenti v dějinách I.- V.republiky, Havel též nejhorší prezident Česka. Gottwald, ale na rozdíl od Havla, neinicioval válečné konflikty.
   Morave

   Smazat
 5. Babiše vytáhli jeho voliči s politické žumpy věříce, že vytáhli alespoň něco trochu lepšího. Ale vytáhli zase jen... Co jiného! V Angli jsou otráveni dva lidé. Babiš již za tu dobu stačil otrávit celou republiku. Vyhostit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak. Z žumpy vytáhnout perlu lze asi těžko...i když se to zprvu tak jeví. Obvykle se ukáže, že je to jen další lejno.

   Smazat
 6. Řešením by byly pouze předčasné volby. Ale ty už teď (po klesajících preferencích od lidí, kteří už ho prohlédli) nebude chtít ani ANO. Zachránit to může zase jen prezident.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kterej? Snad ne tenhle F73 - http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n-850x480.jpg

   Smazat
 7. Na to, že někdo vůbec sleduje tyto události, bych moc nesázel.. Kdo chápe co je Andyš zač, ten to chápal už u voleb.
  Hájek má dobré analýzy, ale nikdy nevykročí ze svého klerikálně-antikomunistickýho kruhu.

  karpi


  OdpovědětSmazat
 8. Ale úplně nejhorší na tom je, že žádný - vůbec žádný premiér ČR nebude moci, a nebude!! jednat jinak. ČR je kolonie, má svoji koloniální správu v zámoří, a zdejší vláda, jsou jen loutky, aby to vypadalo. Premiér je cosi jako guvernér kolonie, ten nesmí rozhodovat samostatně o ničem. Je úplně jedno, jaký jed a síra se bude mediálně a diskuzně dštít na Babiše. Nečas jakožto premiér musel řešit určitý druh politických sraček, a vysloužil si značnou nevůli národa, stejně jako předtím Topolánek, a následovník Sobotka zase řešil jiné sračky, a musel tím vším diplomaticky proplouvat. Teď obdržel sto tisíc na odchod z toho vládního pekla, kde jsou všechna rozhodování již předvařena, a vládě ČR dodávána jako polotovar - premiér jen podepíše, ani není možno zdržet se podpisu, a prezidenta nám proamerická koloniální smečka Čechů obviňuje z velezrady. Asi už teď Sobotka přišel na to, že je šťastný to muž, když se toho politického pekla zbavil. Sice jako určitý narcis přišel o světla reflektorů, ale zase má konečně svobodu - je z něj svobodný člověk, může se poškrabat v zadku kdy ho napadne, a jestli se poškrabe zprava anebo zleva, bude jen a jen jeho věc. Politikařením si nahospodařil majetek do konce života, takže pro něco to dobré bylo. Po odchodu Babiše už nebude dobrovolně chtít dělat premiéra ČR vůbec nikdo -dosadí ho správa české kolonie ze zámoří a bude vymalováno. Jeho rozhodnutí už se vůle Čechů vůbec týkat nebudou,Češi budou ve všem a všude hrát druhé housle, jako tomu bylo za protektorátu. Přičemž těm českým americkým imitacím ( nové generaci) všem těm proamerickým šášulům, kteří už teď dávají svým dětem americká jména, to bude nejen fuk, ale naopak budou strašně rádi. ČR - bude jeden ze států USA - se sídlem v centru Evropy. Budeme další hvězdičkou na americké vlajce, budeme mít jinou hymnu, a úplně jiné národnostní atributy. Nebude válka - ale Češi - jako národ - zanikají bez války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V podstatě máte pravdu.Jsme již jen kolonií.
   A nebudeme další hvězdičkou na USA vlajce.Oni námi pohrdají.Budeme jen okupovaný protektorát.A o funkci premiéra-protektora se budou prát Kalouskové,Pospíšilové,Gazdíci.....a všichni ti "demokraté" a "vlastenci".V těch budou mít jejich páníčkové záruku,že budou přidělenou funkci plnit "zodpovědně" a ku prospěchu okupanta.

   Smazat
 9. ANO, nebude líp !!!

  OdpovědětSmazat
 10. Když nebude Babiš, kdo bude? To že odešli tři diplomaté, je nic! Tohle není sranda, pravdoláskaři mají pod palcem soudy a celou Evropu a dostali je tam tupí voliči!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je bohužel uvažování většiny lidí. "Když nebude Babiš co bude?" No jo, proč jste vlastně Babiše volili? nechtěli jste vidět že nejdřív lákal živnostníky a pak je podrazil. Všem se to moc líbilo, "Ať platí když jim Babiš zavede EET!" Vy hlupáčkové, vy si neuvědomujete, že největšími škůdci na světě jsou právě ty velké korporace. Ony vyvolávají války ne živnostníci, ale ty vám ze svých zisků nic nedají. Směšné nápady jako progresivní daň bankovnímu sektoru, tak na to si nechte zajít chuť. A váš šéfík Babiš? Ten potřebuje z brusele dotace, možná nám něco ještě od stolu hodí, co ho nebude nic stát. Ale jinak je to prostě šéfík a na chudý lid musí být přísnost. Takže dobře nám tak holoto...

   Smazat
 11. Už před vítězstvím Ano jsem tvrdil, že na reorganizaci státní služby je Babiš dobrý, ale jak dojde na ekonomický tlak Bruselu tak odkývá všechno.

  OdpovědětSmazat
 12. No jo vážení je třeba volit SPD já to věděl před volbami to je jediná strana pro Český stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S nabídkou volit SPD jste mě rozchechtal. Na podzim v komunálních a senátních volbách uvidíme tu přitažlivost SPD v obcích a městech.

   Smazat
  2. 22:21 - ZAPOMEŇTE:

   Smazat
  3. To je vaše volba tak rychle do euchalífátu a na Rusa.

   Smazat
 13. Tak jo, na SPD zapomeneme. Ale koho jiného? Komunisty se bojíte volit, socani jsou zlodějská a podrazácká pakáž (chce se mi zvracet když je vidím jak škemraj u Babiše o výplatu) tak budete muset volit starosty, šmejda Faského a vraha Kalouska. Fuj, národ hlupáků...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kozina je jaké národnosti ? Potom fuj i jemu.
   Mlčících 40 % promluví kdy ? Až Dublin 4 k nám
   přižene větší počet připrchlíků ? Nevím, snad.

   Smazat
 14. Z toho, kolik času včera věnovala ČT (jinak také propagandistický orgán TOP09 a pražské kavárny)vysílacího času hned na počátku večerního zpravodajství kauze Nikulin, z toho lze usuzovat, že vše není v pořádku a někdo má hodně stažený svěrač (mj. i Pelikán a ANO). Jinak také: https://aeronet.cz/news/skandal-moskva-je-presvedcena-ze-nikulin-byl-z-prahy-vydan-do-usa-na-zaklade-dohody-mezi-pelikanem-a-ustavnim-soudem-rozsudek-byl-pry-dohodnuty-nekolik-dni-dopredu-cekajici-black-op-letadlo/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: ano, došlo to tak daleko, že tzv. demokratická pravice se zastává ANO, tak ať si Babičokovu vládu v Parlamentu schválí také oni

   Smazat
  2. jak by se líbilo Česku, kdyby tu luxusní šlapku a pašeračku heroinu Terezu vydal Pákistán místo Česka třeba do Saudské Arábie, kde by jí amputovali nějakou tu končetinu (třeba hlavu)

   Smazat
  3. Kdyby si soudruh Pelikán alespoň občas poslechnul analýzy Pjakina, tak by mu okamžitě došlo, že právě udělal svou největší životní chybu - zapojil se do souboje odcházející minulosti klanu Clintonových s nastupujícím Trumpem, který představuje americkou budoucnost. Zavedl Česko na Titanic. Co čekat od prosťáčka, doplatí na to celá země.

   Smazat
  4. Pražská kavárna kope za Babičoka nejenom v TV. To nevěstí vůbec nic dobrého!

   Smazat
 15. Jistě pan Peligán se odsoudil sám, ostatně bylo mnoho lidí u nás, kteří uvěřili Babišovi, ale ne Peligánovi, kterého měli dávno v minulosti za kmotra na špinavou práci - a on se osvědčikl, výslužka bude z peněz občanů CZ vynikající. Zákonné - nezákonné, kdo by měl umět lépe ohýbat zákony než ministr spravedlnosti?
  Ale co s Babičcvokem? Je skutečně takový mistr v převleku? A že by Česko bylo na Titaniku - snad tak na nějaké bárce na Vltavě!
  Jinak: nevím proč má Česko zájem dnes o pana Krejčíře, snad by stačilo za 35 roků - to ho máme živit a šatit do tepláků my? A pokud jde o solení výkupného za české pašeráky drog a jiné druhy zločinců, chycených v jiných státech - jako zločinci udělali ostudu našemu státu a stát by se jich spíše měl vzdát, ne je vykupovat za peníze občanů! A nebo snad nákupy heroinu a jeho pašování jsou v zájmu min. spravedlnosti CZ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.