Reklama

pátek 27. dubna 2018

Kazachstán otevřel dokořán dveře do Kaspiku pro USA, ale narazí na nás

27. 4. 2018      zdroj
Kazašský senát schválil dokument, který otevře dokořán dveře do Kaspického moře pro USA. Je pochopitelné, že Rusko nemůže na tuto výzvu nereagovat. Experti se domnívají, že přístavy se nakonec stanou americkými vojenskými základnami v Kaspickém moři. Takže je mohou používat Amerika a spojenci, včetně útoku na své potenciální nepřátele - Rusko a Čínu, hraničící s Kazachstánem.


Senátem schválená dohoda postoupí k podpisu Nursultana Nazarbajeva v nejbližších dnech. Dokument dovolí USA používat přístavy Aktau a Kuryk k přepravě určitých "speciálních nákladů".

Celá trasa speciálních nákladů projde Gruzií a Ázerbájdžánem, pak přes Kaspické moře do Kazachstánu, poté zamíří železnicí do Uzbekistánu a do koncového místa - Afghánistánu. Takže nebudou využívány pouze kazašské přístavy, ale také železniční stanice Saryagaš, Keles, Beineu-Karakalpakia.

Experti se domnívají, že přístavy se nakonec stanou americkými vojenskými základnami v Kaspickém moři. Takže je mohou používat Amerika a spojenci, včetně útoku na své potenciální nepřátele - Rusko a Čínu, hraničící s Kazachstánem.

USA útočí na Rusko z Kazachstánu


Připomeňme si, že v loňském roce USA zadržely měnové úspory Kazachstánu, uložené v amerických bankách, ve výši 22 miliard dolarů, což se rovná objemu ročního rozpočtu země. Nyní Washington rozehrává tento trumf.

Moskva takový vývoj událostí předpokládala. Začátkem dubna byla do dagestánského města Kaspijsk převedena z Astrachaně Kaspická flotila, která bude několikanásobně posílena vojáky, což dříve oznámil Sergej Šojgu.

Také tam již byla zahájena rozsáhlá výstavba. Budují se kotviště, mola, bydlení pro armádu a různé obslužné budovy. Rusko hodlá posílit i tyto hranice v rámci ostatních činností k zajištění bezpečnosti země.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

33 komentářů :

 1. V článku kupodivu chybí zmínka, že na jižním břehu Kaspického jezera leží Írán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nejhorší p. Kopecký je, že autor vůbec vynechal i Turkmenistán a Azerbájdžán... Šlendrián.

   Vláďa z Brna

   Smazat
  2. 9:57

   A tím chcete něco konkrétního říct, např. o cílech USA - nebo jen tak žvaníte, aby řeč nestála?

   Smazat
  3. Výborně p. Kopecký. Už jste se téměř pootočil správným směrem. Teď ještě ten jeden poslední krůček, položte tuhle svoji otázku sám sobě. A konečně to snad k něčemu povede.

   To co Vám "opravdu ale opravdu" (- slovy klasika zakladatele modrých ptáků) naprosto schází, je sebereflexe.

   Vláďa z Brna

   Smazat
  4. 11:10

   Aha - takže jen žvaníte.

   Smazat
  5. Žádné vaše "aha" se bohužel nekoná, jak vidno. Vy nejste schopný sebereflexe ani podle návodu. Ještě jednou to zkusím:
   napsal jste: "v článku kupodivu chybí zmínka, že na jižním břehu Kaspického jezera leží Írán."
   A vaše pozdější replika, že "a tím chcete něco konkrétního říct, např. o cílech USA - nebo jen tak žvaníte, aby řeč nestála(?)", právě na tu vaši první vlastní zcela prázdnou větu, sedí úplně přesně, ba přímo dokonale.
   A mým malým ale konkrétním cílem nebylo nic jiného, než právě jenom vás samotného (marně, vzhledem k vaší neschopnosti) pokusit se na Vaše prázdné žvanění upozornit.
   Nedošlo vám to naporvé, nedošlo vám to napodruhé, a je již téměř jisté, že vám to nedojde ani teď, napotřetí, vy nesoudný prázdný žvanile.

   Vláďa z Brna

   Smazat
  6. To zapoměl jak asi tam ty lodě asi připlují , oni mají křídla ???? Letadlové lodě , křižníky ,ponorky si bude hloubit tunel !!!!

   Smazat
  7. 14.14 A co je dovézt v dílech a ty na základnách sestavit a spustit na vodu? Stejně potřebujete na pobřeží servisní zařízení. Na Kaspiku žádné velké lodě nemají ani Rusové. Mají tam čluny s řízenými střelami a USAci jim chtějí dát do kožichu vši, které by je eliminovaly.

   Smazat
  8. Vláďo z Brna,vy jste tak chytrej jako kdysi jeden beran v Trmicích,ten si myslel že nad něj není,stádečko běhalo u šachty volně,ten beran ohrožoval kde koho,každý před ním utíkal,tak nybyl pžesvědčení že nad něj neni sklopil hlavu a rozběhl se u Koštova proti vlaku,jak skončil si asi domyslíte chytrolíne

   Smazat
  9. oprava - nabyl přesvědčení

   Smazat
  10. nejmíň 2 berani jsou tady...

   Smazat
 2. To je špatné další základny usa za hnusné vydírání.

  OdpovědětSmazat
 3. To je neskutečné, co je možné. Ukrást někomu 22 miliard a vydírat ho! Takové prasárny dělala jen Hitlerova banda za II.světové války.
  Je zřejmé, že III.světová válka je v plném proudu. Předevčírem barevný převrat v Arménii, teď Kazachstán.
  Zatímco Putin zastavil USA v Sýrii, stejně jako Stalin Hitlera u Moskvy, tak podobně jako se Hitler stočil na jih, USA tvrdě útočí na podbřišek Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí si shlédnout Corbetovu zprávu (např. na Film Popular) o Heartlandu (Střední východ) a bude vám jasno o co Ušákům jde.

   Smazat
 4. Bída je, že v Kazachstanu už vymírají poslední účastníci "velké vlastenecké války" a navrch získávají, aspoň v kazachstanské věrchušce s Nazarbajevem v čele, dolarumilové, kteří za dolar prodají i vlastní duši.
  Uvidíme, co bude dále po odchodu "šáha" Nazarbajeva.
  Také Čína, až si řádně vyhodnotí situaci, dá kazachům na vědomí, kdo je v Asii pánem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Kazachstánu je asi 20% světových zásob uranu, většina občanů jsou SUNITÉ (islám)... do Samary je to odhadem 250 km vzušnou čarou, do Stalingradu NECELÝCH 200 KM... Útok z Kazachstánu směr Ukrajina jako kovadlina by odřízl celý ruský jih. => DÝKA DO ZAD RUSKU.

   Smazat
 5. Rusko se musí trochu učit jak to dělá USA . V Kazachstánu vytvořit majdan chaoz . Podívejte se kde je americký kontinent . Všude se serou jak král kazisvět . Žente je co nejdál .

  OdpovědětSmazat
 6. Kazachstan = zmije na hrudi Ruska

  OdpovědětSmazat
 7. A tak stále váhám. Je pro nás větším ohrožením islamizace východní Evropy, nebo třetí světová?
  Ale není to moc podstatné - obě jsou nadmíru velká.
  Nejhorší je, že jsme téměř, hlavně ti mladší z nás, už ztratili pud sebezáchovy. Děda.

  OdpovědětSmazat
 8. Kazachstán chce dopadnout jako Ukrajina. Zaprodají svoji zem a budou vazaly nenažraných USA.

  OdpovědětSmazat
 9. 17:51 A až odejde V. Putin a přijde nějaký Gorbi II, dopadne i veliké Rusko, jako ti zmiňovaní a řada dalších předtím. Dědovi odpovědět neumím, snad jen tolik, že ani jeho, ani mně z toho už hlava bolet nebude. Q.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Gorbi II. sotva a pravda, Třetí Řím asi nebude! Pak ovšem bude nová Zlatá Horda! Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v současném parchanátu - zárodku to příští hordy bude jejím prvním chánem! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EomYbXO4WkY1.jpg

   Smazat
 10. Vydirani za ucelem dalsi USA zakladny .Tech 22 miliard $ co dluzi USA Kazachstanu ted terorizuji a manipuluji Kazachstanskou vladu a vydiraji aby pristoupila na USA pozadavky.Doufam ze to Rusko nepripusti.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.