Reklama

pátek 27. dubna 2018

Každou příležitost k západní lži je třeba využít


Lubomír Man
27.4.2018
Soukromé televize jsou pro mě pro svou grobiánskou komerčnost tabu, takže mi, chudákovi, zbyla už jen ČT. Ale teď už ani to neplatí, protože lháře dokážete poslouchat měsíc, rok, možná i pět let, s největším vypětím vůle a trpělivosti to natáhnete možná i na let deset, ale pak přijde okamžik, když váš žaludek odmítne tuhle jedovatou stravu přijímat, a sedmá hodina, kdy na ČT začínají UDÁLOSTI, se pro vás stane hodinou jako je každá jiná. Čili nikoli už onou hodinou téměř slavnostní, kdy se rodina sesedala před televizorem, aby si vyslechla, co je doma a v cizině nového.


Tuhle idylu už dávno odnesl čas a dnes mi televizor zabírá prostor obýváku jen proto, abych si jej dvakrát či třikrát denně zapnul s nadějí, že když se hvězdy na obloze seřadí do zvlášť výhodného postavení, narazím možná na pořad, z něhož, jak sláma z bot sedláka tentokrát lež a propaganda nevykoukne.

Na tuhle mimořádnou příležitost jsem narazil zrovna dnes v 9.30 na Dvojce ČT. Šlo o pořad Krásy evropského pobřeží: Vzpomínka na Normandii.

Pln naděje, že tohle by se snad bez obvyklých lži mohlo obejít, jsem se zabořil hlouběji do ušáku a koukal na pozůstatky obrovského umělého betonového přístavu, které ve vodách normandského pobřeží zůstaly ležet v písku a vodě až do dnešního dne, a k tomuto obrazu jsem slyšel tato slova: „Tento umělý přístav bylo tedy nutno vybudovat, aby se od něj mohla začít osvobozovat Evropa od nacizmu“.

Ani bych se moc nedivil tomu, že celý uvedený pořad se natáčel jen proto, aby v něm tato lživá, zákeřná a pravdu popravující věta mohla zaznít. Představme si člověka, zvláště mladého, který toho o průběhu Druhé světové války mnoho neví, mnoho mu neříkají názvy bitev u Stalingradu či Kurska – a teď tuhle větu slyší. V ten okamžik musí mít zcela jasný přehled o tom, kdo že to nacistický režim porazil a komu je tedy třeba poděkovat za frenetické veselení lidských davů v Londýně a v New Yorku v květnu 1945, když válka pro Spojence vítězně skončila.

Ano, ten začátek onoho vítězného pochodu Spojenců se odvinul od onoho umělého betonového přístavu v červnu 1944 – tak se to autoři snímku pokusili svým budoucím divákům nasadit do hlav - a u lidí mladých a nezkušených se jim to určitě podařilo. Taková je tedy „pravda“ nová, a koho, prosím vás, ještě dnes na světě zajímá ona pravda stará a skutečná, že osvobozování Evropy od nacizmu začalo už stalingradskou bitvou ke konci roku 1942 a začátkem roku 1943 - a v červnu 1944, kdy se jednotlivé segmenty umělého přístavu na normandském pobřeží začínaly dávat dohromady, osvobodila už Rudá armáda celé území někdejšího Sovětského svazu a chystala se k vyhánění nacistů ze všech dalších nacisty okupovaných území. Takže ta slova ze snímku Krásy evropského pobřeží: Vzpomínka na Normandii, kdyby měla být pravdivá, by zněla asi takto: Tento umělý přístav bylo tedy nutno vybudovat, aby se od něj začal osvobozovat onen zbývající kus Evropy, který by jinak doosvobodila Rudá armáda.“

To by byla pravda a nikoli lež, ale uším současných pánů na Západě i u nás by dnes, kdy na Rusku musí být všechno špatné, jaksi zvlášť dobře nezněla. Takže proč by se měla říkat lidem říkat pravda, když je tak snadné, jednoduché a výhodné jim lhát? A to nejen ve zprávách či aktualitách, ale i v Krásách evropského pobřeží.

- - -

14 komentářů :

 1. https://www.youtube.com/watch?v=xjTfebxqybc

  OdpovědětSmazat
 2. Není fráze když řeknu, že se mně z TV "zpráv" zdvihá žaludek. Když slyším a vidím, jak na nás valí to svinstvo z obrazovky, nemohu se na to dívat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to na celem svete stejne vazeny, vsude jen same lzidolzi, propaganda a idiotismy pro uzitecne idioty mam na mysli zeme kde vladne americka lez a despotismus

   Smazat
 3. Do toho tu stavu bezmoci, jsem se dostal již před 1/2 rokem a řekl jsem si proč se rozčilovat a opravdu mě nic nechybí,když zapomenu na ČT.Dnes projížděly Prahou veterány USA armády ,snad aby připomněly nesmyslné bombardování Prahy v dubnu 1945,kdy přišlo o život přibližně 300 lidí.

  OdpovědětSmazat
 4. Clovek pookreje, kdyz ma zatim moznost si takovy clanek precist. Upzornuji, ze to jiz nebude trvat dlouho.

  OdpovědětSmazat
 5. Jo měly říci že nacisté byly poraženi Rudou armádou a už neměly šanci komunismus zničit. Tak bylo honem třeba zachránit kapitalismus v západní Evropě.

  OdpovědětSmazat
 6. Ano, postup spojenců v Itálii a pak v Normandii započal osvobozování Evropy od fašismu a nacismu. Vojáci Rudé armády neosvobozovali, protože přinášeli komunistickou totalitu z Moskvy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I kdyby Rudá armáda přinášela marťany, nic to nemění na tom, že pořad lže, protože tam se mluví výslovně o osvobozování od nacizmu! Fascinuje mě, když posluhující troubové jako ty ani lhát neumí. :)

   Tidehunter

   Smazat
  2. 22:58 Špatně tě v neziskovce vyškolily.

   Smazat
  3. Správně jste napsal na konci "y", protože jde o děvky.

   Smazat
 7. Tady to skvěle Maďar natřel eufašistům:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-Evropsky-parlament-jeste-nezazil-Madarsky-ministr-zacal-prednaset-o-Sorosovi-levicaci-se-mohli-pominout-533724

  OdpovědětSmazat
 8. V dobe ,kdy hrdinne NATO bombardovalo za potlesku Havla a Krvave Madly krasnou zem Srbsko ,jsme se dozvedeli z ČT ,ze Jugoslavii zalozil komunista Tito (tim chteli rici,ze proto je treba tu lihen zmiji vybit)po 2. sv.valce.politicka podlezavost je primo umerna k nedostatku vzdelani.

  OdpovědětSmazat
 9. Díky Rudé armádě jsme německý nacismus přežili. Na to nesmíme nikdy zapomenout i když se dnes chytráci snaží historii překroutit.

  OdpovědětSmazat
 10. Díky Rudé armádě za naše osvobození od nacistů. Jsem zvědav jak se k 8. a 9. květnu postaví veŕejněprávní média. Nikdy nezapomenu, jak 12. ledna roku 1990 přiletěl Havel do Bratislavy.
  Jedna z jeho otázek byla: "Kdy bude zbourán jistý památník nad Bratislavou"? (Myslel tím Slavín) Kde je, podotýkám, pochovaných přes osm tisíc vojáků, kteří padli při osvobozování Bratislavy a jejího okolí. Hanba mne tehdy fackovala, neboť jsem tehdy pochopil, co je to mít za prezidenta nekompetentního člověka.
  Morave

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.