Reklama

sobota 28. dubna 2018

Každou příležitost k západní lži je třeba využít

Lubomír Man
27. 4. 2018
Soukromé televize jsou pro mě pro svou grobiánskou komerčnost tabu, takže mi, chudákovi, zbyla už jen ČT. Ale teď už ani to neplatí, protože lháře dokážete poslouchat měsíc, rok, možná i pět let, s největším vypětím vůle a trpělivosti to natáhnete možná i na let deset, ale pak přijde okamžik, když váš žaludek odmítne tuhle jedovatou stravu přijímat, a sedmá hodina, kdy na ČT začínají UDÁLOSTI, se pro vás stane hodinou jako je každá jiná. Čili nikoli už onou hodinou téměř slavnostní, kdy se rodina sesedala před televizorem, aby si vyslechla, co je doma a v cizině nového.


Tuhle idylu už dávno odnesl čas a dnes mi televizor zabírá prostor obýváku jen proto, abych si jej dvakrát či třikrát denně zapnul s nadějí, že když na se hvězdy na obloze seřadí do zvlášť výhodného postavení, narazím možná na pořad, z něhož, jak sláma z bot sedláka tentokrát lež a propaganda nevykoukne.

Na tuhle mimořádnou příležitost jsem narazil zrovna dnes v 9.30 na Dvojce ČT. Šlo o pořad Krásy evropského pobřeží: Vzpomínka na Normandii.

Pln naděje, že tohle by se snad bez obvyklých lži mohlo obejít, jsem se zabořil hlouběji do ušáku a koukal na pozůstatky obrovského umělého betonového přístavu, které ve vodách normandského pobřeží zůstaly ležet v písku a vodě až do dnešního dne, a k tomuto obrazu jsem slyšel tato slova: „Tento umělý přístav bylo tedy nutno vybudovat, aby se od něj mohla začít osvobozovat Evropa od nacizmu“.

Ani bych se moc nedivil tomu, že celý uvedený pořad se natáčel jen proto, aby v něm tato lživá , zákeřná a pravdu popravující věta mohla zaznít. Představme si člověka, zvláště mladého, který toho o průběhu Druhé světové války mnoho neví, mnoho mu neříkají názvy bitev u Stalingradu či Kurska – a teď tuhle větu slyší. V ten okamžik musí mít zcela jasný přehled o tom, kdo že to nacistický režim porazil a komu je tedy třeba poděkovat za frenetické veselení lidských davů v Londýně a v New Yorku v květnu 1945, když válka pro Spojence vítězně skončila.

Ano, ten začátek onoho vítězného pochodu Spojenců se odvinul od onoho umělého betonového přístavu v červnu 1944 – tak se to autoři snímku pokusili svým budoucím divákům nasadit do hlav - a u lidí mladých a nezkušených se jim to určitě podařilo. Taková je tedy „pravda“ nová, a koho, prosím vás, ještě dnes na světě zajímá ona pravda stará a skutečná, že osvobozování Evropy od nacizmu začalo už stalingradskou bitvou ke konci roku 1942 a začátkem roku 1943 - a v červnu 1944, kdy se jednotlivé segmenty umělého přístavu na normandském pobřěží začínaly dávat dohromady, osvobodila už Rudá armáda celé území někdejšího Sovětského svazu a chystala se k vyhánění nacistů ze všech dalších nacisty okupovaných území. Takže ta slova ze snímku Krásy evropského pobřeží: Vzpomínka na Normandii, kdyby měly být pravdivé, by zněla asi takto: "Tento umělý přístav bylo tedy nutno vybudovat, aby se od něj začal osvobozovat onen zbývající kus Evropy, který by jinak doosvobodila Rudá armáda.“

To by byla pravda a nikoli lež, ale uším současných pánů na Západě i u nás by dnes, kdy na Rusku musí být všechno špatné, jaksi zvlášť dobře nezněla. Takže proč by se měla říkat lidem říkat pravda, když je tak snadné, jednoduché a výhodné jim lhát? A to nejen ve zprávách či aktualitách, ale i v Krásách evropského pobřeží.

14 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. Pěkně napsané,...JE TŘEBA SI ZAPAMATONAT,ŽE ANGLOAMERIČANÉ NEOSVOBODILI EVROPU,ALE NĚMECKO TO JE JEDINNÁ PRAVDA PRAVDOUCÍ !!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a když Evropu,tak tu akorát rozbili,jak se dalo,....a vykradli,jako všechno na světě...odtud ten blahobyt USA a né žádný ekonomický zázrak...i naše légie v Rusku ukradli zlatý poklad pro Ameriku,za malou část nás vykoupili od Rakouska-Uherska,tak vlastně vzniklo Československo,díky také tomu,že RA-UH bylo hospodářsky úplně na dně,malinkatá část ještě zůstala na základ naší koruny,ale i to se nakonec rozkradlo a zašantročilo,což nakonec stejně skončilo v USA a Anglii.....řekněte už konečně lidem pravdu.....

   Smazat
  2. ...hlavně těm študentíkům,sluníčkářům to řekněte a pro ty jejich učitele zorganizujte nějaký VÚML,ať je neučí ty kraviny,dnes už to není ani světový trend,už by se tomu zasmáli i v Americe...po tři generace vymývání mozků,tomu se říká odborně geny-to znamená,totálně zblblý,nevyléčitelně,...bohužel to ti opičáci nikdy už nepochopí,co neudělali školitelé a ti profesóři s malým platem,to dokončí chemiktrans kontinentál,...čím blbější,tím demokratičtější !!!!!jeden týmodebil-šaškujeme na kvadrat..t.j.ve čtyřech dimenzích.....

   Smazat
  3. AUTORA si vážím.

   Zcela chápu, že mu několikrát za den bouchnou saze v komíně, pokud je konfrontován s informacemi,které jsou lživé, lokajské,pokrytecké a obsahují pouze fragmenty toho, co by informace měly obsahovat.

   Ale jeho věk a sociální status jej činí pro současné proamerické lokaje zcela bezvýznamným, neboť nikoho z nich neohrožuje ani osobně, ani profesně.

   Ti, jejichž stanoviska, komentáře a názory by mohli tento stav výrazně ovlivnit a snad i změnit, na to bohužel nemají koule.
   (Čest takovým, jako např. MUDr.David apod.)
   Nechtějí si totiž nechat zničit svou kariéru, ať už profesní, nebo politickou, i když mají stejné názory jako autor.
   Někdo to nazývá pudem sebezáchovy, já to hodnotím pokrytectvím a lidskou špínou.
   A tato špína tady bohužel převažuje nad tou mlčící, slušnou většinou.

   Smazat
  4. Slušná většina nemá čas na demonstrace (taky by mohli mnozí z nich přijít o práci) a nemá vůdce, stranu, kde by se mohla zorganizovat. Celý systém je postaven na cenzuře a nemožnosti se organizovat; každý takový pokus byl okamžitě likvidován nasazením rozvračečů do nové strany, likvidací zvlášť nebezpečných kritiků, vyhrabáváním starých afér, případně falešným obviněním.

   Smazat
 3. S autorem článku naprosto souhlasím. Je zřejmé a nad slunce jasnější, že po odchodu dnešních padesátníků a lidí starších, zaujmou postupně jejich místo generace lidí vychovaných již zcela v duch evropských hodnot. Co mohu a musím udělat sám, udělám, avšak za dnešní mladé lidi již zodpovědnost nenesu. Zdá se, že pro ozdravění společnosti a pro návrat pravdy je nezbytný ještě větší úpadek, než jakého jsme dnes svědky. Pokud se podaří zabránit konfliktu mezi Ruskem a zbytkem Evropy, vyvstane nové nebezpečí v podobě ekologické krize.
  Netvrdím, že mám z toho radost, ale tento scénář, zdá se, je nevyhnutelný k tomu, aby lidé padlí na dno byli schopni opět vstát a vzít zodpovědnost do svých rukou. Zkrátka nenalezneme Světlo, dokud nepoznáme tu nejhlubší Tmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ekologickou krizi si Matka příroda vyřeší sama a nekompromisně . Příroda se nemýlí kdežto lidé a věda často .

   Smazat
  2. Příroda-evoluce se vlastně mýlí; ale posléze "omyl" koriguje.
   Říká se tomu normální vývoj, dochází k interakci objektů vzniklých na různých místech, jak říkáme "ke střetu civilizací".
   Stejně tak by měli jednat všichni živí tvorové, kteří dokážou uchovávat informace i jinde, než jen ve vlastní omylné hlavě a jsou si své omylnosti vědomi. Ale je to utopie.

   Smazat
 4. Ať si mladí-staří věří, čemu chtějí. Je to přece jejich život. Proč jim brát iluze hned na začátku, když je jasné, že pochybnosti stejně přijdou, nic netrvá věčně.
  Není důvod myslet, že názory lidí dokážou něco zásadního změnit. Proč se užírat nenávistí k něčemu, co se možná změní zase až při další "revoluci"? Není lepší nadšeně řvát "ať žije záruka světového míru a svobody USA a NATO", nebo "Smrt světovému imperialismu a dobyvačnému Rusku"?
  Co se změní výroky, které se mohou za čas otočit?
  Je to stejné, jako s vírou: pokud někomu v životě pomáhá víra v "posmrtný život", proč ho nepodpořit např. nějakou vymyšlenou historkou o vlastní zkušenosti s Bohem, samozřejmě, poskytnuté formou prodané knihy, nejsme přece katoliční duchovní, abychom šířili víru úplně zdarma.
  Pánové, chcete-li dosáhnout změny, přidejte se k těm, kdo mají moc a zničte-trumfněte je jejich vlastní rétorikou, (stejně, jako to dělá např. pan Štětina).
  Jaká je vlastně realita, jsme opravdu "protiruští", nebo jak tvrdí P.Cibulka "totálně ovládaní Rusy"?
  Přiznám se, že nevím. Politici jsou fakt rafinovaní, většina z Vás tvrdí, že lžou, takže jak můžeme vědět, že vše není ÚPLNĚ jinak???

  OdpovědětSmazat
 5. Na televizi se nedívám už 15 let, český rozhlas neposlouchám. Výsledek: lépe spím, lépe trávím, cítím se mladší.Je to zaručený recept na dlouhověkost.

  OdpovědětSmazat
 6. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rodcenkov-se-distancoval-od-dopingovych-obvineni-proti-rusku/

  OdpovědětSmazat
 7. Ať zhyne západní Pravdoláska, falešný humanismus a ostatní evropské „hodnoty“!

  Ať věčně žijí naše západoasijské hodnoty: Leninská pravda, naše zdravá nenávist a definitivní smrt!
  Soudruh Man mně mluví z duše, z mé neexistující duše vědeckého ateisty: Naši dědiční třídní a národní nepřátelé šíří svoji směšnou pravdu (tzv. objektivní pravdu), k tomu propagují svoji tragikomickou lásku (prý tzv. Bůh = láska) …

  Takové trapné křesťansko-sionistické tmářské kecy! Takové evropské hodnoty!!
  My komunisti a putinisti se těm nábožensko-filosofickým kecíčkům smějeme, na evropské „hodnoty“ zvysoka kálíme.
  Ano, my roduvěrní Češi a Rusové jsme DOKONALE odhodili balast lásky a tzv. objektivní pravdy: My máme svoji LENINSKOU pravdu, 100% flexibilní dle momentální situace. My máme svoji osvědčenou třídní/národní nenávist, PEČLIVĚ si ji pěstujeme, předáváme ji svým dětem.
  My nevěříme v tmářské kecy sionisty J. Krista a papeženeckého intelektuála J. Husa: „Já jsem ta Cesta, Pravda i Život!“
  Pche!

  My věříme v Naši pravdu, v DEFINITIVNÍ smrt a odporný rozklad naší mrtvoly, ukončený očistným ohněm v peci krematoria.

  Díky tomu vyznáváme vlastní Desatero vědeckého ateisty:
  1. Já jsem Nesmrtelný Lenin, Já jsem tě vyvedl z kapitalismu a demokracie do socialismu, předstupně komunismu.
  2. Nebudeš mít jiného Lenina mimo mne, a Vládce vší Rusi je můj náměstek.
  3. Mně se budeš klanět v Mausoleu na Rudém náměstí, a kromě mne již jen mému náměstkovi.
  4. Pamatuj, že pro Vlast a socialismus musíš pracovat bez oddechu. V neděli máš subotnik; odpočineš si v rakvi.
  5. Cti svého soudruha tajemníka a velitele, jinak na tomto světě dlouho nepobudeš.
  6. Zabiješ kohokoli, na rozkaz svého soudruha tajemníka a velitele.
  7. Nezcizoložíš se soudružkou svého soudruha, pokud se to nedá řádně utajit.
  8. Znárodníš majetek třídních/národních nepřátel i zrádců dělnické třídy.
  9. Nebudeš křivě svědčit, pokud to nedostaneš Stranickým příkazem.
  10. Nebudeš dychtit po ženě nepřítele ani po jiném jeho majetku; všechno, co nepříteli znárodníš, odevzdáš Straně.

  A to jsou NAŠE hodnoty, OPRAVDOVÉ západoasijské hodnoty!
  Ano, my komunisti a putinisti se NIKDY nezpronevěříme odkazu Nesmrtelného Lenina, odkazu, jenž chrání jako oko v hlavě největší leninista současnosti, Veliký Putin.

  My víme, že naše Leninská pravda a zdravá nenávist rozdrtí Pravdolásku na prejt, včetně jejích obránců, jednoho krásného dne.

  Ano, náš bůh Lenin je NENÁVIST + SMRT. Proto tzv. Boha křesťanů, sionistů a muslimů nenávidíme (stejně žádný neexistuje), zatímco Nesmrtelného Lenina – REÁLNĚ EXISTUJÍCÍHO, spícího v Mausoleu - milujeme.
  A za Velikého Putina, Leninova náměstka na tomto světě, jsme ochotni položit libovolné množství životů, v nejhorším i svůj vlastní.

  Takže ještě jednou: Soudružský dík, drahý soudruhu Mane, za Tvoje perfektní Politické školení mužstva.

  Mupy mup!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 8. To je na rodičích jak vysvětlí potomkům historii lež nemůže zvítězit.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.