Reklama

.

.

středa 18. dubna 2018

Komu věříte?


Paul Craig Roberts
18. 4. 2018        PaulCraigRoberts

Po návštěvě syrského města Dumy si západní média začínají klást otázku, kdo si onu pohádku o tamním plynovém útoku vlastně vymyslel. Po rozhovorech jejich novinářů s očitými svědky z Dumy dokonce i zpravodajský mainstream poté, co od místních lidí slyší, že zde k žádnému plynovému útoku nikdy nedošlo, začíná o plynu pochybovat. Francouzská tisková agentura AFP, která je třetí největší agenturou světa, spolu anglickým internetovým deníkem Independent, publikovali články, vyjadřující pochybnost o tom, že 7. dubna byl ve východní syrské provincii Ghouta proveden útok s použím chloru či jakékoli jiné chemikálie.

Novinář agentury AFP hovořil se syrským studentem medicíny Narvanem Jaberem, který byl svědkem toho, co západní média označila za plynový útok: „Někteří pacienti toho dne trpěli astmatem nebo plícním zánětem. Dostalo se jim obvyklé léčby a někteří z nich byli posláni domů,“ řekl Jaber novináři AFP.“ Neprokazovali žádné symptomy po plynovém útoku. „Ale zrovna ve chvíli, kdy jsme byli s ošetřováním pacientů v jednom kole, přišlo sem několik lidí a postříkali pár lidí vodou – a několik dalších to filmovalo“.

Jaberovo svědectví se kryje s prohlášením dalšího lékaře z Duma, který hovořil s anglickým novinářem Robertem Fiskem z deníku Independent. Ačkoli tento lékař Dr. Assim Rabaibani nebyl očitým svědkem toho, co se 7. dubna na klinice událo, řekl Fiskovi: „Všichni lékaři, se kterými spolupracuji, vědí, co se stalo“. Podle jeho svědectví vytvořila toho dne intenzivní palba z děl mračna prachu, která pronikla i do podzemí a sklepů domů, ve kterých se lidé ukrývali.“ Postižení lidé sem přicházeli nebo byli přiváženi s problémem hypoxie, čili nedostatku kyslíku. Pak muž s bílou přilbou u dveří vykřikl PLYN a nastala panika. Lidé se začali polévat vodou, někdo to natáčel na video, takže ty záběry jsou pravé. Ale ti lidé na videu zachycení trpěli hypoxií – nikoli otravou plynem“.

Robert Fisk dále řekl, že místní lidé, se kterými mluvil, „nikdy nevěřili“ oněm pověstem o plynovém útoku. A Fiskovi řekli, že pohádky o chemických zločinech prezidenta Asada rozšířily skupiny ozbrojených islamistů, které uvěznily a zotročily tisíce lidí v provincii Ghouta, než ji osbobodila syrská armáda.

Agentura AFP zveřejnila i slova dalšího lékaře z nemocnice v Duma, který potvrdil, že onoho 7. dubna nepřijala jeho nemocnice ani jednoho pacienta se symptomem po chemickém útoku.

ALE francouský prezident Macron řekl, že má důkaz o tom, že syrský prezident Asad použil chlor proti civilistůn ve východní Ghoutě.

A britská premiérka Mayová řekla, že má balík informací, včetně zpravodajských, že za poslední plynový útok v Dumě je zodpovědný syrský režim.

Takže komu teď věříte?

Vybral a přeložil Lubomír Man

18 komentářů :

 1. Briti založili biele prilby. Nech sa zodpovedajú za tento zločinny podvod, ktorý mohol vyvolať 3.svetovu vojnu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:47
   A jejdá spasitel na pytel P. C. ROBERTS, spaste duši, opět dorazil z U$A.

   Ten pravý Reaganovský DEMOKRAT? A jsme v pytli.

   Ramón

   Vymazat
  2. Pavol,
   a kdo ty Brity, resp. Francouze a především Američany bude soudit?
   Západ, kterého jsme se stali součástí, ve mě ztratil poslední zbytky důvěry. Právo a spravedlnost jsou zde prázdnými pojmy. Pravdu má ten, kdo je silnější, bohatší a ulhanější. O jeho "důkazech" se nediskutuje, ať už jsou sebevíc pochybné. Jednoduše, musí to být pravda, protože jsem to řekl. Tak to poslední roky na západě chodí.
   Poslední akce v Sýrii ale překročila další pomyslnou hranici. Doposud západ plánoval a prováděl fiktivní akce pod falešnou vlajkou, po kterých následovaly odvetné protiakce. Poslední případ jasně dokládá, že ve své drzé sebejistotě, už ani tím se západ nemíní zdržovat. Vyhlédnutou oběť pouze obviní a následně "potrestají". Bez vyšetřování a bez soudu.
   Mohlo by nám to být jedno, protože Sýrie je od nás daleko. Kdyby poslední případ neukázal na bezbřehou a drzou sebejistotu mocných. Včera to byla Sýrie, kdo to může být zítra?
   Co když se většina obyvatel rozhodne opustit NATO? Nebude následovat obvinění a následné bombardování? Je naprosto jedno, z čeho by nás obvinili, protože ono obvinění by stejně nikdo nevyšetřoval, tím méně trestal agresory.
   Poslední akcí jsme se vrátili do doby kamenné, kde platí zákony džungle. A vůbec se nedivím severokorejskému Kimovi, že tak horečně vyvíjí jaderné nálože a jejich nosiče. Protože to je, alespoň zatím, jediná pojistka proti nechtěnému importu západních hodnot.

   Vymazat
 2. Ale oni to moc dobře vědí, že to je lež, to jenom pod tíhou důkazů něco připustí, a tak to jde stále dokola, lžou zcela vědomě a když je jejich lež dostihne, začnou tvrdit, že měli špatné informace, a že za nic nemohou. Bohužel to začíná být pravidlem a už jim to nikdo normální nevěří a tak se snaží lhát ještě více, ale to už je jenom zoufalá křeč. Aottj.

  OdpovědětVymazat
 3. Paní premiérka Mayová musí mít velmi hloupé poradce,neboť to co jí vymyslely je jednoduché a hloupé.To taková Agáta Christeová by to vymyslela naprosto dokonale a nebyla premiérkou GB. Vše s novičokem a bombardováním Syrie je opravdu pod úrovní i velmi jednoduchých spisovatelů detektivek.

  OdpovědětVymazat
 4. Otázky pro redakci NR: Kde je příspěvek z 22:47? Jestli byl smazán, proč to není vyznačeno? Nebo, v čem je prosím problém?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:15

   Nebuď zvědavej - budeš brzo starej!

   Vymazat
  2. Omlouvám se redakci NR. Vysvětlení k příspěvkům mizejícím bez vyznačení ze 17. dubna 2018 12:33 jsem před reakcí z 0:15, jak by slušelo, nevyhledal.
   Chápu, že pořídit specializovaný program, který by umožňoval efektivnější práci redakce a splňoval požadavky nad možnostmi Blogger/u by mělo svoje náklady.
   Možná by stálo za samostatnou diskuzi, jak by stránky NR, zejména diskuze, mohly fungovat s tím, že by se podporovatelé shodli na potřebném finančním příspěvku. Není ani vyloučeno, že se najde tým programátorů nebo programátor s přátelskou cenou. Rád bych přispěl.

   Vymazat
  3. Já se jako "přítelský vývojář odvedle" hlásím - zahodit Bloggera, předělat do Wordpressu a hned to bude něco jiného!

   Vymazat
  4. Děkuji pánové za nabídku. Prosím, napište: dvorava@seznam.cz. Problém bych s vámi rád probral.

   Václav Dvořák - Nová republika

   Vymazat
 5. Osobne som za to, aby Macron i Mayová boli postavení pred súd ako vojnoví štváči a exemplárne potrestaní. Všetkých, ktorí šírili falošné správy alebo ich vyrábali, by mali popraviť za vojnové štvanie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby si Napoleón vzal příklad od Jana Žižky a začal u domácí šlechty,tak to nemuselo tak blbě dopadnout a nemuselo vládnout dnes Francii americké chazarské přiblblé děcko.....

   Vymazat
 6. Bratia Slováci veď máte také nádherné príslovje "Silnější pes jebe" a to vystihuje všetko.

  OdpovědětVymazat
 7. At zije Trmp JEHO CELA RODINA HERCEGOVINA
  Kladivak

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaký kladivák,snad bosňák....Bosňákova Trumpeta.....

   Vymazat
 8. Určitě nevěřím trumpovi mayové macronovi makrele.

  OdpovědětVymazat
 9. Komu věříme my komunisti a putinisti?

  Nu Straně věříme, a Velikému Putinu, to dá rozum, přece.
  Komu věříme více? Velikému Putinu, ačkoli se to zdá být absurdní.

  Ano, soudruzi, je to tak: Strana dělá chyby, občas. Pro mne osobně je STRAŠNĚ bolestné něco takového napsat, a dokonce to myslet vážně. Vždyť jsem komunista doslova ROZENÝ; jsem představitel již TŘETÍ generace komunistů v naší rodině! Ano, již moji soudruzi prarodiče byli komunisti (a jejich soudruzi rodiče byli socdemáky, v době před založením KSČ, kdy být socdemákem ještě nebyla úplná hanba).
  Přirozeně: Moje děti jsou rovněž soudruzi (a soudružka, abych byl přesný).

  Takže jistě chápete, soudruzi, že toto poznání – že Strana NENÍ absolutně neomylná – je pro mě ZDRCUJÍCÍ. A přesto je to pravda přímo LENINSKÁ: Vzpomeňme na Gorbačova, tu zmiji, placeného agenta CIA a Mossadu! Vzpomeňme na náš neleninský ústup reakci, v listopadu 1989.
  A dnešní rozkol v naší Straně (viz OTŘESNÝ článek na soudružských Českých národních listech, zde: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Cteni-pro-delegaty-sjezdu-KSCM-180418.htm ) je TOTÁLNÍM pošlapáním svatého Leninova odkazu („Opustiv nás, přikázal nám soudruh Lenin střežit jednotu naší strany jako oko v hlavě.“ J. V. Stalin)

  Nyní dejme do juxtapozice Stranu a Velikého Putina: Co vidíme?
  Na jedné straně omylnou, rozkolísanou rodnou Stranu, pouhé lidské dílo.
  Na druhé straně kolosální, ba až PYRAMIDÁLNÍ postavu neomylného Vůdce pracujícího lidu, Leninova náměstka na tomto světě.
  Ano, Veliký Putin je největším žijícím leninistou. A není vyloučeno, že – pokud půjde ještě nějaké vremja stejnou cestou stejnou skorostí – tak se oficiálně stane největším leninistou VŠECH DOB!
  Ano, Veliký Putin může překonat samotného Velikého Stalina!! Vážně může, pokud rozmnoží naše milované Impérium více než Veliký Stalin.

  Ať tak či tak, nám obyčejným komunistům a putinistům nezbývá než denně děkovat Velebné Matce Přírodě za to štěstí a radost, že žijeme v éře Velikého Putina, v éře, jež brzy přinese DĚJINNÉ vítězství Naší pravdy a zdravé nenávisti nad křesťansko-sionistickou Pravdou a Láskou, vítězství našich západoasijských hodnot nad tragikomickými evropskými „hodnotami“.

  „To nejdražší, co člověk má, je život. Je mu dán jen jednou, a proto jej musí prožít tak, aby se nemusel stydět za marná léta, aby se nemusel hanbit za hloupou a malichernou minulost, aby ve smrti mohl říci: Celý svůj život a všechnu svou sílu jsem dal tomu nejkrásnějšímu na světě: boji za osvobození lidstva.“ (N. A. Ostrovskij, Jak se kalila ocel)

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radosto, radosto, myslíš si jak jsi vtipnej, ale přitom ty tvoje výplody je ubohost na kvadrát. Musíš se polepšit, když chceš mít dobře zaplacenej trolling, tak kvalitu nedosáhneš jen počtem slov v příspěvku :-)

   Vymazat