Reklama

pondělí 9. dubna 2018

Komu zvoní hrana? Nám!

Jiří Babača
9. 4. 2018
Moskva 13. 3. 2018: Moskva varuje Washington před útokem proti Sýrii ZDE - sputniknews
Washington 8. 4. 2018: Asad je zvíře a za chemický útok tvrdě zaplatí, prohlásil Trump ZDE - novinky
Moskva 8. 4. 2018: Ministerstvo obrany Ruské federace vyvrátilo zprávy o chemických útocích v syrské Dúmě  ZDE - sputniknews


Moskva 13. 3. 2018: Moskva varuje Washington před útokem proti Sýrii ZDE - sputniknews   Rusko vyzvalo Spojené státy, aby se vzdaly plánů zasadit útok proti syrským vládním silám v Damašku, prohlásil Sergej Rjabkov, když odpovídal na otázky novinářů.

„Varovali jsme Spojené státy, že tyto plány musí bezpodmínečně odmítnout. Jakékoliv nelegální použití síly, jak tomu došlo téměř rok zpátky proti letecké základně Šajrát, bude znamenat akt agrese proti suverénnímu státu, jak to definuje příslušný článek Charty OSN," uvedl Rjabkov.

Podle něj když se situace v Sýrii a konkrétně ve východní Ghútě zlepšuje, odpůrci mírového řešení konfliktu se mohou pokusit podnítit mezinárodní společenství sabotáží tohoto procesu, a to možná i za využití chemických zbraní.

„Situace ve východní Ghútě se radikálně zlepšila," sdělil Rjabkov novinářům v úterý. Dále upozornil, že desítky tisíc lidí již opustily nebezpečnou oblast.

„Za těchto okolností jsou provokace samozřejmě možné a musíme být připraveni. Provokace mohou zahrnovat i zinscenované chemické útoky vládními silami," upozornil ruský diplomat. Zinscenované „chemické útoky" v Sýrii budou pokračovat tak, jak postupují syrské jednotky, dodal Rjabkov.

Dříve americká zástupkyně v OSN Nikki Haleyová prohlásila, že Spojené státy jsou připraveny jednat, pokud budou v Sýrii použity chemické zbraně.

Washington 8. 4. 2018: Asad je zvíře a za chemický útok tvrdě zaplatí, prohlásil Trump  ZDE - novinky   Americký prezident Donald Trump se v neděli obul do režimu syrského prezidenta Bašára Asada. V souvislosti s údajným sobotním chemickým útokem vládních vojsk na povstalci ovládané město Dúmá varoval, že za něj viníci tvrdě zaplatí. Syrského prezidenta nazval šéf Bílého domu na Twitteru zvířetem.

„Mnoho mrtvých, včetně žen a dětí po šíleném chemickém útoku v Sýrii. Oblast, kde dochází ke zvěrstvům je obklíčena syrskou armádou. Ta ji zcela odřízla od okolního světa. (Ruský) prezident Putin, Rusko a Írán jsou odpovědny za podporu zvířete Asada. Draze za to zaplatí,“ napsal Donald Trump na Twitteru.

Moskva 8. 4. 2018: Ministerstvo obrany Ruské federace vyvrátilo zprávy o chemických útocích v syrské Dúmě ZDE - sputniknews

Zprávy o nasazení chemických zbraní ve východní Ghútě nejsou pravdivé a mají za cíl zmaření operace syrské vládní armády na vytlačení teroristů fronty Džeiš al-Islam z města Dúmá, prohlásil náčelník ruského Střediska pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii, generálmajor Jurij Jevtušenko.

„Rozhodně tuto zprávu popíráme a prohlašujeme, že po osvobození Dúmy jsme připraveni tam okamžitě vyslat ruské odborníky na radiační, chemickou a biologickou obranu za účelem shromáždění údajů," řekl na brífinku.

New York zasedání RB OSN 9. 4. 2018: ? … USA patrně navrhne rezoluci ve které obviní Syrský režim z užití zakázaných chemických zbraní v syrské Dúmě, Rusko a Čína patrně využijí svého práva veta a americký návrh zablokují.

10. 4. 2018 (a nebo o několik dní později): Otázka z ní zda prezident USA oznámí v přímém přenosu světu, že vydal příkaz k bombardování sídla Bašára Asada? Protože pokud ano a Rusové naplní své hrozby, incident vyhodnotí jako ohrožení svého vojenského personálu, pak dojde k přímé vojenské konfrontaci mezi USA a RF, následné aktivaci článku 5. Washingtonské smlouvy a jsme i my ve válce s Ruskem! Pokud ovšem sled událostí nebude poněkud překotnější…

„Smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem součástí lidstva. A proto se nikdy neodvažuj ptát komu zvoní ta hrana. Zvoní tobě.“ Autorem těchto slov je anglický básník John Donne (1572–1631).

Velice výstižně aktuální situaci pak komentoval Petr Hájek na protiproudu článkém:
Válka opět na dotek: Výroba záminek na běžícím pásu. Válečný kabinet v Bílém domě. Skripalovi už nikdy neuvidíme? Šéf NATO bez servítků. Plyn v Sýrii. Padne dolar? Co udělá Německo? Jen my řešíme Babiše  ZDE-protiproud

21 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi do prdele, kreténe! Kolik ti platí za ty hovadiny?

   Smazat
  2. Pro 23:46 - Sám si kretén. Mě se ten názor velice líbí. Bude líp a škarohlídi to budo mít těžší a těžší. To bude paráda!

   Smazat
  3. Díky za soudružskou podporu, drahý – i když Leninu žel anonymní – soudruhu.
   Je opravdu ZCELA příznačné pro placené i neplacené agenty nepřítele, že přímo BYTOSTNĚ nenávidí naši leninskou pravdu. Třeba právě tu, kterou uveřejnily České národní listy, viz můj odkaz ve výše uvedeném příspěvku.
   Ano, příspěvek kavárníka z 23:46 přímo PŘETÉKÁ bezmocnou třídní nenávistí: Jeho podlý autor vidí, že prohrává nejen jeho vykořisťovatelská třída, ale i celý prohnilý Západ, že kapitalismus a demokracie je v posledním (a trapném) tažení.
   Proto se na mne snaží doplivnout, proto sprosťačí a hysterčí. Ano, tak trapný je konec nepoučitelných zastánců polistopadového režimu a směšných evropských hodnot.

   Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!

   P. Radosta

   Smazat
  4. Jen pište bláboly a radujte se blbci z neziskovek chcípnete taky.

   Smazat
  5. Besneni zapadu horsi , daleko horsi Hitlera..

   Smazat
  6. 23:38 ... 0:18

   Anonymové si spílají a jeden druhému vyčítají anonymitu. Věru znamenitá "diskuse" se selektivním přispěním administrátora!

   Smazat
  7. "Poslední z rodu Radostů"?

   Jeden (evidentně ten zdejší) "P. Radosta" obšťastňuje svým neodolatelným vtipem i jinde:
   http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180128_213232_p_spolecnost_wag&vlakno=88757645

   Druhý (?) "P.Radosta" káže na Kladně či ve Varnsdorfu, a vysvětluje, že "milujeme slovo" či že "kdo zůstává ve mně a já v něm, ponese hojné ovoce", což je to, co chce Náš Pán. Své kázání doprovází výrazně buzerantským baletem s mikrofonem:
   https://www.youtube.com/watch?v=mIQVQ2BYBwc
   https://www.youtube.com/watch?v=xofeGZGduMg

   Třetí "P.Radosta" je odborníkem na "proti-komunistický odboj" - „Jestliže má smrt národ sjednotí, umírám rád!“ (údajně Heliodor Pika).

   Všichni tito "P.Radostové", každý podle svých schopností statečně bojují ve válce dobra se zlem, rozumí se, že na té správné straně (čtenář už pochopil, že to nebude Asie...).

   Snad se jim všem za to dostane vděku - nebo přinejmenším nehynoucí slávy.

   Pro pořádek musím dodat, že redakce NR si podobné pisálky zaslouží (a nechápu proto, proč úvodní příspěvek rupou administrátorovou smazala) jelikož jim sama otevírá dveře dokořán.

   Kokotko

   Smazat
  8. Proboha lidičky, nevšímejte si toho radostného pitomce. Na takové blby platí nezájem. Na to pak uhynou.

   Smazat
  9. Anonymní 11. dubna 2018 7:06 = Radosta jak přes kopírák - jen s opačným znaménkem.

   Kokotko

   Smazat
 2. Blbečka Trumpa utáhnou na vařený nudli:

  “If it’s Russia, if it’s Syria, if it’s Iran, if it’s all of them together, we’ll figure it out and we’ll know the answers quite soon,” he said. “So we’re looking at that very strongly and very seriously.”

  Asked if President Vladimir V. Putin of Russia, with whom Mr. Trump has sought to forge a friendship, bears responsibility, the president said: “He may and if he does it’s going to be very tough, very tough. Everybody’s going to pay a price. He will, everybody will.”

  Zdá se, že Mike Pompeo a John Bolton to vezmou do ruky.....

  OdpovědětSmazat
 3. Clanek 5 se snad tyka pripadu, kdy by nektery stat Nato byl napaden a nikoho nezavazuje ke vstupu do valky pokud by vznikla jako dusledek americke agrese proti Syrii.

  OdpovědětSmazat
 4. Trump je čůrák a Mayová nešukatelná zrůda.Co byste od těhle sviní chtěli...Jen ať to na Rusa zkusí.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Májová ohava se nelíbí ani našemu psovi,jak ji vidí na TV,začne panicky štěkat,jakoby šlo o život,jenže to o život opravdu jde,to ale už ten pes nerozliší.....

   Smazat
 5. a ten gerontofilní chlapeček Macronů - ten by púotřeboval sebrat bábovičky a nařezat na holou,kokot jeden slizkej.Francie má 117 000 Vojáků a ten blbeček si chce hrát na válku...Ať si radši prcne s babičkou,bezdětnej ksindl a nesere se do politiky!!!!HOVADO!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Přátele, vykašlete se na dohadování na internetu a začněte konat, máte všichni nejvyšší čas - pokud už jste neudělali přípravy na možnou jadernou válku. Ti, kteří se rozhodli, že to chtějí mít za sebou, si už mohou pořídit pohodlné křeslo na balkón a sluneční brýle - uvidí divadlo, které se vidí jen jednou za život. Ti, co se rozhodli dát si alespoň šanci, by měli okamžitě dělat všechny možné přípravy, dokud je čas!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:37 Jaké chceš dělat přípravy jen proto abys mohl umírat déle než ti kteří už to budou mít" za sebou " ?

   Smazat
  2. Konej, konej, štěstí přeje připraveným! - https://hobby.idnes.cz/bunkr-pod-zahradou-prepper-valka-kryt-podzemni-frt-/hobby-zahrada.aspx?c=A170327_113725_hobby-zahrada_bma

   Smazat
 7. Ten Trump je čím dále nebezpečnější, čím více do něj rýpe CIA. Aby dokázal jaký je pašák, je schopen vehnat svět do jaderného konfliktu. Mně osobně byly americké volby tak říkajíc, ukadeny. Jestli trumpeta nebo ta herka clintonka, vyjde nastejno. Myslím si, že i rusům to bylo fuk, protože dobře znají ty kovbojíčky za velkou louží.
  Proto neberu vážně ty americké výmysly o "ovlivňování" voleb. Ale to nahánění trumpety CIA může být velmi nebezpečné, tím že je to účelové. Clintonce by dala CIA pokoj a byla by proto i čitelnější.

  OdpovědětSmazat
 8. POZOR!
  Podlí agenti nepřítele se vloudili na vlastenecko-levicový web Nová Republika, a mažou nejlepší příspěvky!
  Proto, drazí soudruzi, si své příspěvky archivujte, ať je můžete vkládat znovu a znovu, než soudruzi z redakce NR udělají pořádek.
  Prostě opakuji svůj příspěvek z 9. dubna 23:38:

  „Lidé, bděte“, řekl nám soudruh Fučík; a my bdíme!
  Ano, my OPRAVDOVÍ lidé, tj. my roduvěrní Češi a Rusové, my komunisti a putinisti, NEUSTÁLE bdíme nad mírem a pokrokem.
  Samozřejmě – po Prohraném listopadu, po okupaci naší vlasti silami EU a NATO, jsme museli být VELMI opatrní. Ano, tehdy nám všem hrozila smrt, nebo aspoň vyhazov z práce a hlad, jen za členství v KSČ(M), za studium v Ruské federaci, za soudružské vztahy s ruskými soudruhy.
  Naštěstí čas již oponu strhnul, a změněn svět. Dnes už našinci mohou být nejen prezidenty či premiéry naší vlasti – dnes už my komunisti a putinisti otevřeně působíme v silových rezortech, včetně ministerstva obrany: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Na-obrane-fandi-Kremlu-vic-lidi-180409.htm
  Co to znamená pro celý náš národ? Že naše armáda nebude, prostě NEBUDE zatažena do útočné války Západu proti Velikému Rusku, protože naši soudruzi na „obraně“, vnitru, na předsednictvu vlády a na Hradě dají Velikému Putinu včas všechny potřebné informace.
  Ano, v tom je útěcha, ba i radost: Sice jsme pořád ještě okupovaní silami EU a NATO, ale rozkládáme ty vražedné pakty zevnitř, NESMÍRNĚ účinně.

  Ať věčně žije Veliký Putin, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "P.Radosta" je jenom další produkt politiky anonymity diskuse provozované administrací NR. Mezi zdejší anonymní sebranku dobře zapadne.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.