Reklama

neděle 15. dubna 2018

Korotčenko o útoku na Sýrii: USA znovu použily mezinárodní právo jako toaletní papír

15. 4. 2018     zdroj
Postoj Ruska k dnešním akcím USA, Velké Británie a Francie v Sýrii by měl být symetrický. Federální zpravodajské agentuře to sdělil vojenský expert Igor Korotčenko. "USA opět spolu s Velkou Británií a Francií ukázaly, že používají mezinárodní právo jako toaletní papír", řekl. "Není to nic nového. Bylo to v devadesátých letech. I v Iráku, i v Libyi ... Je to nová realita současného světa, na základě níž musíme vlastně pochopit, kam směřovat dál a jak na to reagovat". Podle Korotčenka je nyní realita následující: Rusko je samo. A kromě armády, flotily, ekonomiky a obranného komplexu se na nikoho nemůže spolehnout.


Igor Korotčenko vyzval, abychom si "nedělali iluze" ohledně možného rozkolu v NATO kvůli absenci Německa v seznamu zemí, které se zúčastnily dnešní agrese proti Sýrii.

"Nestane se to", poznamenal šéfredaktor časopisu Národní obrana. "V každém případě bude podstatná část Evropy podporovat USA, přesněji politicky, přestože vyjadřují znepokojení a přestože nemají zájem vstoupit do koalice ohledně války v Sýrii. A druhá část, jako Francie a Velká Británie, se zúčastní".

Podle Korotčenka je nyní realita následující: Rusko je samo. A kromě armády, flotily, ekonomiky a obranného komplexu se na nikoho nemůže spolehnout.

Pokud jde o detaily agrese západní koalice proti Sýrii, šéfredaktor časopisu Národní obrana uvedl, že "staré systémy protivzdušné obrany byly s to zničit americké Tomahawky".

"Nehledě na to, že ruští odborníci dosud neprostudovali fragmenty raket koalice, sestřelených na příletu k cílům na území Sýrie, zastaralé systémy protivzdušné obrany je teoreticky mohly zničit", říká Igor Korotčenko. "Byl bych samozřejmě rád, kdyby byly fragmenty amerických raket předloženy. Sama o sobě raketa Tomahawk, která se pohybuje podzvukovou rychlostí, může být, v případě přítomnosti systému pro zadání cíle, zničena dokonce střelou zastaralých komplexů protiraketové obrany. Samozřejmě, jestliže bylo takové zadání cíle na tyto komplexy provedeno".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Tady president to skvěle sluhům nandal:

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Debilita-Zapad-rozvrtal-Irak-Libyi-a-Syrii-Zeman-uderil-proti-Zapadu-a-rekl-Stropnicky-a-Slechtova-nejste-ministri-USA-532148

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chce se mi zvracet, z české vlády v demisi. Chce se mi zvracet z Babiše, ačkoliv jsem si podle všeho dokázal představit, že ten zmetek bude takhle jednat. Přeji mu "spravedlivý" proces, pěkně po americku bez důkazů. "Vinej nebo nevinej, tady máš přes držku." jak správně poznamenává Švejk. Doufám, že ho opět budou lidé naivně volit, aby mohl dokonale pošlapat všechno co nasliboval.

   Smazat
 2. Rusko dokázalo svoji slabost.Další útok bude pro Rusko ještě bolestivější...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dovolím si doporučit 22:44, aby si zkusil občas změřit inteligenci. Vidím to kolem hranice hranice debility...

   Smazat
  2. dokázalo svoji moudrost,rozvážnost a odpovědnost, jen povrchní obdivovatelé silových řešení to nepochopili..

   Smazat
  3. Pochopte, že troll 22:44 jen provokuje.

   Smazat
  4. Načo si míňať dráhu muníciu na vystrel ktorý nič neohrozuje, nič dôležite neničí a keď viem, že ešte za pár týždňov sša privedú posily a môže sa mi ta munícia zísť keď už o niečo pôjde, teraz amici so spojencami ničili nepoužívané sklady a objekty, keď budú strieľať po rusoch a ich spojencoch ešte sa môže tá munícia zísť...

   Smazat
  5. Záměr byl jasný ale nevyšel. Proč asi říkal Donald přiletí nové krásné a chytré rakety? Mělo to Rusko vyprovokovat aby použili své nové antirakety proti podzvukovým aliance. Americké satelity měli sledovat parametry těchto raket. Putin jim to nesežral a útok byl tedy pro západ bezcenný a nyní se snaží to využít alespoň politicky.

   Smazat
  6. neukázalo slabosť, zdá sa, že s koalíciou dohodlo ciele útoku a s útokom súhlasilo ... tým preukázalo súhlas s vytieraním si zadku s medzinárodným právom ... postavilo sa na stranu medzinárodnej morálnej žumpy, ktorú predstavujú usa, gb, f

   Smazat
  7. 6:02 dobrý postřeh, to by odpovídalo. Proč odkrývat karty.

   Smazat
 3. asi to Rusku nijak nepomůže, ale u mě si tedy kredit naopak získalo a myslím, že obecně jeho kredit stoupá napříč planetou, takže samo určitě není...

  OdpovědětSmazat
 4. Rozbor situace se koná u Solovjeva
  https://www.youtube.com/watch?v=rrxbUL7Ghe0

  Trump se jako čert kříže bojí přímého konfliktu s Rusy. Dobře vědí, že obratem potopí ruské Kinžály celou americkou flotilu v okolních mořích. Rusů je v Sýrii několik tisíc. Každá syrská jednotka má ruské poradce a lehce se Američanům může podařit někoho z Ruska zabít. V tom okamžiku začnou Rusové americké lodě potápět. Nemají ustoupit kam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom videu vystupuje jeden český blbec, novinář Jiří Just.

   Smazat
  2. Just dokonce nevhodně komentuje video, které ukazuje řezání hlavy syrského vojáka syrskou umírněnou opozicí. V takovém případě měl držet hubu a ne vyřvávat, ke které skupině ti zločinci patří.

   Smazat
  3. Pánové, kdyby to JJ drželo hubu, nebylo by sice možná považováno za to, kým a čím je (si tacuisses, philosophus mansisses)... ALE NEDOSTALO BY ZAPLACENO!

   Smazat
  4. Just je z Aktuálně a dělá jim tam blbého českého novináře už tradičně, několik let. Dokonce se tím chlubí, jak ho zvou ruské televize do debat. Kdo kdy viděl u nás nějakého ruského opozičního novináře, míním opozičního k našemu mainstreamu. U nás je vidět tak maximálně nějaká ukrajinská osoba, toužící tady zapustit kořeny, takže její názory jsou poplatné tomu, co má Takáč na čtecím zařízení.

   Smazat
 5. Putin je zkušený taktik a hraje o čas. Jednak se Západ ukvapeným raketovým útokem bez mandátu RB OSN a před vyšetřením chemického útoku " znovu odkopal " . Za druhé RF vyvinula nové zbraně, Kinžál, Avantgard, Status -6, laserové dělo, Zircon, S-500, atd, tyto zbraně nejsou ale ještě v sérové výrobě. Za 2-3 roky bude RF ( I Čína ) daleko silnější a pak " Západ něco zažije " - pokud zkusí něco podobného jako v sobotu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jasné i západním khakimozkům. Proto se zoufale snaží už teď a právě teď... Rusům a Rusku škodit nejenom ekonomicky a nedat mu čas.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.