Reklama

čtvrtek 5. dubna 2018

Krev na pokračování

Karel Sýs
5. 4. 2018
Vražda na sobotu nestačí kanalizovat první signální soustavu diváctva. Epidemie vraždění ho musí infikovat celý týden. Od pondělka do pátku se klonují nové seriály a dokonce vznikne krimikanál. Ano, kanál! A pak že se krve nedořežeš!

V.I.P. vraždy 1 a 2, Kriminálka Anděl, Případy 1. oddělení, Specialisté, Vraždy 1890, Vraždy na přelomu století, Četnické humoresky, Četníci z Luhačovic, Dámy a Králové, Policajti z centra, Prima krimi, Poldové, Show Jana Krause, Inspektor Max, Vševěd Josef Klíma, Vraždy v neolitu… V záloze čekají i prahory, kdy se horniny vraždily mezi sebou.

Na hanbě stojí noblesní pan rada Vacátko a distingovaný Hercule Poirot!
Už notoricky známé místo činu šetří finanční náklady i fantazii čumilů: smíchovská náplavka, Karlín, Žižkov – tam není radno chodit ani ve dne. Mrtvoly bývají vyloveny z Vltavy nebo ze sklepů v Sokolovské ulici. Gesta i hovory detektivů jsou úsporné, ministr obrany nasadil laťku přískoků s pistolí sice vysoko, zato jednou provždy a nikdy jinak.

Se zápletkou si scénáristé hlavu rovněž lámat nemusí. Stádu stačí standard: vrah je vždy zahradník Standa. Potíž: docházejí herci. A tak XY v jednom seriálu vraždí a v druhém vyšetřuje.

Krkavčí hory neúnavně pořádají hony zvané castingy: nejsou lidi, mrtvol je málo, kdo si ještě nezavraždil nebo nebyl zavražděn, nechť se přihlásí.
Vraždí i ředitelé nadnárodních festivalů i čeští lvové, zatím však nenatočili smrt na poblitých schodech Rudolfina.

V podezření upadne obvykle 10 000 horních zlodějů, 1000 kariérních vrahů, i z lepších rodin, ba z nejvyšších kruhů, aby se neřeklo a plebs se vybouřil, ale nakonec rameno spravedlnosti odvede do chládku psychopatického bezdomovce.

V zájmu unifikace Nové Evropy je nutno z českých tvrdohlavých palic vytlouct Anděly na horách a Princezny se zlatými či nedej bože rudými hvězdami na čele. Básníci musí přijít o iluze! Vyšisované seriály Made in USA, GB, FR a BRD už nestačí: Kriminálky Miami, Pobřežní hlídky, Námořní vyšetřovací služby, Hrůzné minulosti, Zlomená města, Zákony a pořádky, Zločinné úmysly, Vraždy podle Jidáše, Případy detektiva Murdocha, BigBeni, Komisaři Rexové, Policie v akci i reakci, Historky z podsvětí, Sběratelé kostí, Smrti v lepší společnosti, Odložené případy, Vraždy v Midsomeru, Smrtící i smrdící zbraně, Asijské spojky, Přísně tajné mise, Mizerové, Tatíci Brownové, Colombové, Postradatelní i Nepostradatelní… Je třeba vynést i českou kartu!

Kečupová krev crčící z obrazovky musí zakrýt lidskou krev, jež co nevidět poteče z ran světa, který se ne a ne vymanit ze spárů planetárních šílenců!
15 komentářů :

 1. To nic, pane Sýsi. TV je ve svých vlastních kanálech zahlcena zpravodajskými splašky a různými pohádkami, nejenom V. Moravce pro dospělé a jiné naivní, Jílkové "hádací hospodu pro střízlivé"... Tak ten amerikanismus slušných gaunerů živících policii, advokacii, GIBS, soudnictví i televizní "pracovníky" (kulisákům, kameramanům a osvětlovačům, i kuchařům a kantýnským, uklízečnám a údržbě, ... se tímto omlouvám za úvozovky které se nevztahují na jejich poctivou práci).

  Tak holt ty další splašky s pravou kejdou a s umělou krví potřebují vlastní kanál, aby nezavalily i "zpravodajská studia". NIKDO NÁS NENUTÍ SE NA TY EXKREMENTACE DÍVAT, EHM, ŽE? BY MEZI PANÁKY PROHODIL I SÁM HUMANITÁRNÍ BOMBARĎÁK... český maršál Harris, klaun a kulisák, Hradní Vašek I. z božího dopuštění i prezident.

  OdpovědětSmazat
 2. Nikdo nás nenutí se na ty extrementy dívat, nutí nás jen je platit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Je jistě pozoruhodné, kolik s gustem pomordovaných humantárně povražděných, perverzně znásilněných atd. každý den proteče kanály v Česku dostupných kanálech. Kolik hrubosti, vulgarit, prasáren a sadismu je vysíláno v době před 22. hod., aby se děti náležitě poučily - a pak je směšně obviňován z vulgarity Zeman, který jen přeloží do češtiny název skupiny sexuálních deviantek, obdivovaných pražskou kavárnou, jako umělkyň!!! Není to mordování a ty proudy krve stříkající z našich obrazovek jen psychologickou přípravou psychiatricky postižených ovladatelů TV a jejich tzv. Rad proti humanitě na toužebně kapitálem vyvolávanou a očekávanou válku. Občánci CZ - jak se těšíte na frontu do 1. linie s prakem v ruce jako kanonefutr dnešní EU diktatury? Budiž Vám země lehká, říká se, když je Zem prohnojena lidskou krví a masem!

  OdpovědětSmazat
 4. Až odejde generace současných šedesátníků vychovaná nesobecky, proti agresivitě a vedená ke spolupráci-nikoliv ke konfrontaci, začnou si užívat dnešní dvacetiletí vše v reálu. Nebude potřeba televizních návodů a adrenalin bude dnes a denně všude dostupný. V angličtině a in.

  OdpovědětSmazat
 5. Dobře spočítáno, jelikož se na tyto taháky nedívám, tak se silně oslabuje moje chuť platit poplatek. Ale i já jsem po několika dílech (než jsem si stav věcí uvědomil) tak navykl na kopání do rozkroků a jiné lahůdky na obrazovce, že jsem se u TV probudil, když v pořadu nebyly ty skřeky vražděných.

  OdpovědětSmazat
 6. Asi před rokem jsem "dozorčímu orgánu" radě ČT adresoval stížnost, kde jeden z bodů byl právě o přemíře krimi žánru na Čt. Ti dobří mužové kromě relativizace mojí kritiky stran vyváženosti zpravodajství odpověděli, že nemohou ovlivňovat programovou náplň vysílání. Miluju tuhle demokracii, kde nikdo za nic neodpovídá...

  OdpovědětSmazat
 7. Již dlouho jsem nečetl tak perfektně napsaný článek, absolutně výstižný a emocionálně silný. Dík za něj. Ale pro omluvu všem tvůrcům té krve bych uvedl, že z nějakých důvodů si oni myslí, že právě tenhle laciný škvár,všechnu tu krev, huhlání zakuklených policistů, a skřek obětí - lidi nejvíc divácky žádají.No - jestli nějaký čas studovali diskuzní fóra k různým internetovým článkům, tak mohli dojít k názoru, že nejvíc toho lidé u počítačů nažvaní k vraždám, sebevraždám, mučení, válkám, perverzi, různým šokům a podobně. Když vyjde radostný článek, třeba jak dětičky pečují o školní zahradu - kdo z lidí k tomu něco napíše? Nebo krásné ukázky umění z Ruska, které přináší p.Ďoubalík, a další a další pozitivní záběry a články - všechno zůstává bez jakékoliv čtenářské odezvy. Nůďo. Nezáživné - emocionálně prázdné. Ale objeví se perverzní mord, a domorodci u internetu okamžitě ožijí, a píší a píší, jak smyslů zbavení. A protože autoři článků jistě sledují, jak jejich dílo zaujalo, tak ti, kteří píší zábavně a optimisticky, jsou smutní - nic. Tak už se všichni přeorientovali na psaní toho, čemu se dřív říkalo "škvár". Konec konců -proč byly svého času tak obrovsky čtenářsky úspěšné rodokapsy u mužů, a večery pod lampou u žen? Vždyť to byl škvár - a řada autorů přešla na psaní škváru, protože je to nenáročné, a úspěšné.A diskuze? Převážná většina chlapů -co si budeme vykládat. Namísto aby to dřepělo v hospodě, a kvákalo to o fotbalu, ženských, politice, mordech a krvi tam, klepe to do kláves přesně stejný ptákoviny. Takže - ano, zatímco idiotský seriál "Ordinace v růžové zahradě" což je zhovadilost první třídy bez děje, už má tisíc dílů, tvoří jiní autoři pro opačnou část tupých hlav díla o krvi, mučení, vřeštění obětí, vrazích, policistech apod. jak o tom píše pan Sýs. A velmi vtipně, s bravurou jemu vlastní. A konečně - musíme se podobat "západu" ve všem. Imitace americké společenské kultury - americké omezené socky dřepící celé dny u obřích obrazovek a žvejkající brambůrky, šňupající kokain, a podobně, přesně tuhle zábavu upřednostňují. Skvěle otupuje smysly.

  OdpovědětSmazat
 8. Ano ano,ubohe Rudolfinum .Odvazne petice bojovneho Sveraka podpisovana (jako Anticharta z duvodu :podpisem si zajistime kšefty )bezcharakternimi herci ,kteri se z desperace ozerou tak,ze na nasem slavnem Rudolfinu blijou a valeji se po schodech.Opravdu obraz nasi česke podlezave kultury .

  OdpovědětSmazat
 9. Jé já nic takového neznám nekoukám na tv blbosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 5. dubna 2018 21:55

   Tvoje informace má pro mne cenu zlata! Dík!!

   Smazat
  2. 21:57 Nemáš zač a ať ti neuteče ordinace nebo ulice.

   Smazat
  3. Co to je?

   Smazat
 10. Já mám detektivky ráda, ale ty nové seriály jsou fakt ubohé, nestojí za to koukat se. Pro mě to byl vždycky oddechový žánr, ke kterému jsem se uchylovala vždy, když jsem si chtěla odpočinout, mám doma třeba hodně z Dicka Francise, kupodivu nejlepší je trilogie 3x vydaná ve slovenštině, daleko lepší a vtipnější překlad než nemastné neslané překlady Jaroslavy Moserové. To jsou, stejně jako Hercule Poirot, takové noblesní detektivky. Přečetla jsem pár těch severských, ale ty se mi nelíbí, jsou děsivé, temné, jako by tam na severu nebyl nikdo normální, všude samej gay a pedofil. Tím jsem chtěla říci, že i detektivka jako žánr se hodí, má svá specifika a napsat dobrou je setsakra fuška. Ten krvavý odpad, kterým nás tady masírují celej a každej boží tejden, to jsou díla tvůrců značně chudých duchem, to má autor článku naprostou pravdu. Vliv na mladou duši, která nepoznala nic lepšího, musí být devastující. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
 11. Dávají tam 100x obehraně vykopávky, konec konců se na to nemusí nikdo dívat, ony ty televizní stanice pořád opakují obehrané staré seriály. Proč se nad tím rozčilovat, prostě se na to nedívám a hotovo. Mě se líbily Vraždy v Midsomeru, ale jak začala ta nová série s bratrancem inspektora Barnebyho, tak to byl pozvolný úpadek.

  OdpovědětSmazat
 12. Poznámka na okraj: kdosi píše výše ..až dojdou generace důchodců vychovaných....Ano - vychovaných to je ono. Lidi se budou muset vrátit k vychově - jestli chtěji žít.Zivot je úsilí, to nepříchází samo, aby člověk přežil a nějak žil. Bez výchovy to nepůjde. Člověk se musí podivovat nad tím s jakou ledabylosti se přistupuje nyní k výchově mladé generace. Musí to být záměr. Kdo přišel na tu geniální myšlenku o nadměrné toleranci, o špatné výchově mladých? To se musí nutně společnosti jako celku vymstit. Kdesi jsem napsal, že to musely být novodobé elity. Pouze dobře vychování lidé se dokážou totiž elitám vzepřít, není jim jedno, co se bude dít, tak jak se to děje nyní. K volbám se např. nechodí. Zdůvodnění: stejně nic nezměnímů. Bohužel tam nechodí ani můj syn, který vždy odmíta za sebou udělat pořádek a mít pořádek třeba v nářadí, které používá.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.