Reklama

čtvrtek 19. dubna 2018

"Krok za krokem": Ukrajina a USA projednaly plán návratu Krymu a Donbasu

19. 4. 2018       zdroj
Ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov jednal s náměstkem ministra zahraničí USA Wessem Mitchellem. Strany diskutovaly o plánu návratu Krymu a Donbasu pod kontrolu Ukrajiny. Informoval o tom list Izvestia s odkazem na oznámení Avakova na Twitteru. Předtím Avakov prohlásil, že není možné plně reintegrovat uvedená území, v souvislostí s čímž je nutná "taktika drobných kroků, které všichni tleskají".


Podle vyjádření Avakova byl projednán návrat "podle strategie step by step".

"S náměstkem ministra zahraničí USA pro evropské a euroasijské záležitosti Wessem Mitchellem byl podrobně projednán plán návratu Donbasu a Krymu strategií step by step a vytvoření na Ukrajině jednotné mezinárodní platformy pro boj s organizovaným zločinem, zejména s ruskou kriminalitou", uvádí Arsen Avakov.

Předtím Avakov prohlásil, že není možné plně reintegrovat uvedená území, v souvislosti s čímž je nutná "taktika drobných kroků, které všichni tleskají".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

42 komentářů :

 1. Může se tady napsat,že je spíše třeba navrhovat pana PUTINA na Nobelovu cenu míru?

  ODŮVODNIT SE TO DÁ nebot se snaži zabránit pokusům o začátek TŘETI světové války a v rámci své obrany dokonce zajisťovat návrat celých poloostrovů ZPĚT RUSKU beze ztráty jediného samopalnika,což je fenomenálni výkon možná největšiho vojevůdce všech dob?

  NEDEJTE SE MÝLIT POKUSY ZNIČIT CELOU ZEMĚKOULI SE BHUDOU DÁLE OPAKOVAT AŽ K TOMU
  OPRAVDU DOJDE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nobelovu cenu míru už dostali různí týpci, co by ji nedostal někdo takový, jako je Putin.

   Smazat
  2. Přijdou falešné vlajky jedna za druhou. Vymyšlené útoky na počítače. Vraždy novinářů. Nové sankce za cokoli. Další chemický útok. Bomba na toaletě Mayové. A doufejme že pod falešnou vlajkou nezničí další civilní letadlo, nebo nedojde ke katasterofálnímu výbuchu chemičky.

   Smazat
  3. dnes jí raději dají Trumpetě, jako to bylo s obananovníkem za mír ve světě v r. 2009

   Smazat
  4. Tak nevím, tu Nobelovku míru by snad měl Putin, případně, odmítnout. tu už dostalo zločinců, i Venca Flaška po ní toužil. Proč by se měl mezi ně cpát?

   Smazat
  5. Na Putinovom mieste by som Nobelovu cenu odmietol. Tým by sa zošikoval do jedného radu s takými "zrúdami" a pokryteckými organizáciami ako Obama, Európska únia, OSN, Lekári bez hraníc, Šimon Peres, Mierové sily OSN...
   By som ich s ich Nobelovou cenou opľul.

   Smazat
 2. Putin by tu cenu možná i dostal ale to by musel vrátit Krym a Dombas

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vracet to co mu patři a dát pobit své obyvatelstvo to asi stát nebude!

   Smazat
  2. Re (21:04):
   Nelze dost dobře vrátit, co nemáte! Donbas není ruským, natožpak Putinovým! Ten náleží lidu toho regionu. Který je převážně ruskojazyčným. A proto jediné, co mohou kyjevští náckové udělat, je to, že by lidem toho regionu měli přiznat jejich nezadatelná politická práva. Práva na používání jejich jazyka a práva na zachování územně-správního uspořádání. Což je vlastně i původní (a nepřekonatelná) příčina vzdoru těch východních, proti kterým ti náckové zorganizovali a dodnes uskutečňují svou antiteroristickou(!!) či kárnou operaci. Inu nácek nikdy rozumu nepobral, a proto to ani u těch kyjevských nepřekvapí.
   A ten Krym? Krym je již po dobu tří století ruským, a ruským i bude. Chruščovovská epizoda, kdy byl Krym jako autonomní republika spravován z Kyjeva, je pryč. Ve svém referendu o tom rozhodl (drtivou většinou) krymský lid. Proč a jak(!) by Putin jeho rozhodnutí rušil či přehodnocoval?
   Putin přece není ani babičokem ani ohebným stropničokem (co tak hbitě scvaknou své kufry před kdejakým cyrilem z Washingtonu), ale ani jinou loutkou, která visí na provázcích tažených odtud ...
   Putin si sice tu placku (NP) právem zasluhuje, ale nelpí na ní. Lpí totiž na jiných hodnotách, díky nimž snad i lidstvo přežije plány těch západních globalistických zmetků-ýbrmenčů.

   Smazat
  3. Opluštile,
   Donbas je dodnes Ukrajina,která neshodila svého legálně zvoleného presidenta a bude muset zbytek Ukrajiny přemluvit,aby se sjednotila s nim,

   NEBO JAK TO VLASTNĚ JEPANE OPLUŠTILE?

   Smazat
  4. Jasne ze Putin hezky <krim vrati, staci udelat referendum a urcite vsichni, ne jako predtim jen 97 procent, budou hlasovat pro navrat k Ukrajine!

   Smazat
  5. Re (21:43):
   Anonyme!, netlačím na vás!
   Klidně si to zkuste přečíst ještě jednou či vícekrát. Snad se i vám podaří to pochopit, oč na Donbase kráčí ...
   A pokud i ne, vyjde to nastejno. Vy těm z Donbasu jejich problém nevyřešíte. A oni s tím ani nepočítají! Fakt.

   Smazat
  6. Vrátit Ukrajině by neznamenalo vrátit Ukrajině, ale darovat Americe !!! A to se nesmí stát.

   Smazat
  7. 21:04 Zeměpisáři, a kde se nachází Dombas, který má být vrácen? :-D

   Smazat
  8. Pisatel 21:04 si zřejmě neuvědomuje, že Donbas není Ruský. Krym Ruský je, což je naprosto v pořádku. Jednak proto, že se jedná o historicky ruské území, žijí zde především etničtí Rusové, a kromě toho i ostatní národnosti v referendu a v nedávných volbách jednoznačně volili život v bezpečné zemi, před jistotou, být vyvražděn ukrajinskými jednotkami a jejich spojenci - neonacistickými dobrovolnickými sbory. Nelze však vyloučit, že pokud Ukrajinci společně s neonacisty, které podporují USA i EU, přitvrdí ve vyhlazování civilního obyvatelstva na Donbase, Rusko se do konfliktu zapojí a pošle na obranu zbývajícího obyvatelstva Donbasu armádu, podobně jako to udělalo na obranu Jižní Osetie v roce 2008, když tam západem vyzbrojená Gruzie vtrhla a začala bombardovat civilní obyvatelstvo hlavního města Cchinvali a mnoha dalších obcí. Bohužel se dají předpokládat další a další provokace ze strany USA a NATO, dokud se jim nepodaří vyprovokovat opravdu něco velkého.

   Smazat
  9. Obyvatelé Donbasu jsou etničtí Rusové. Ukrajina v dnešní (sovětské) podobě je umělý útvar složený asi ze 4 více méně nesourodých oblastí, každá s jinou historií. Etničtí Rusové převažují i v Charkově a např. i v Oděse.

   Smazat
  10. 21.04 máte zastaralé informace. Krym byl již v roce 2014, z vůle vlastních občanů po nacistickém puči a převratu na Ukrajině, V SOULADU S MEZINÁRODNÍM PRÁVEM RESTITUOVÁN RUSKU.

   Smazat
 3. USA mohou plánovat návrat Krymu Ukrajině jak chtějí. Jsou to blbečci, když nechápou, že se Rusové Krymu nikdy dobrovolně nemohou vzdát. Rusové jsou všechno možné, jen ne sebevrazi!!!!!

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štefane, to je jasný, co peklo schvátí, už nikdy nenavrátí.

   Smazat
  2. Stefan ví,že neni třeba TŘETI světové války,aby byla i pro vás posledni,vite to ale i vy drahý Belzebube?

   Smazat
  3. 21:09 to je jasné, indiáni by mohli vyprávět...

   Smazat
  4. 22:17
   A nejen Indiáni.....

   Smazat
  5. 22:32
   Také Mexičani.

   Smazat
  6. USA může tak akorát přemýšlet, jak vrátit Srbsku KOSOVO A CELÉ; Jak nahradit Vietnamu škody za chemické útoky (Agent Orange), za otrávení půdy, Za přepadení Iráku, vrátit Mexiko a Kalifornii Mexiku, Až území které, kromě za trety zakoupeného ostrova MANHATAN, ukradli Indiánům vrátí Indiánům... a až Židům vrátí a nahradí co vydělaly US firmy na spolupráci jejich filiálek v Německu na válce proti spojencům a na pronajímaných od SS na vězňů z KL na práci...

   Smazat
  7. Ať vrátí Ukrajina Moldavsku !!!

   Smazat
  8. Krym se vrátí Uk-ranině stejně jako se vrátí Vietnam Frantíkům a nebo AMI volům.
   Václav

   Smazat
 4. Pjakin v posledním dílu Otázky-odpovědi popsal jeden kreslený vtip. Krásný americký chlapec a krásná izraelská dívka venčí smečku psů, jeden ze psů udělá psí exkrement a do toho hovínka je zapíchnutá ukrajinská vlaječka. Ti psi jsou samozřejmě vazalové ameriky a ta Ukrajina je jenom to psí hovno. Výstižné.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak Mitchell je ministr pro evropské a euroasijské záležitosti? Co se sem sere?Ať je ministrem na svém území, což je za Atlantikem.Rejpou, provokují a nedají pokoj, dokud nedostanou přes držku. Rusko jim nic nevydá,je to jejich.Provokují ze všech stran,sestřelení letadel,otravy,cvičení apod.Kim je poslal do hajzlu a tak to budou zkoušet v Evropě.Ať táhnou domů,jinak to odneseme všichni včetně jejich obdivovatelů,že pane Stropnický a zelený Pavle?

  OdpovědětSmazat
 6. Proces step-by-step rozebírali Rusové v diskuzním pořadu 60 minut. Demokraté z Ukrajiny hodlají postupovat stejně jako němečtí fašisté u nás za války. Zločinec Avakov chce zavést filtraci obyvatelstva a ztrátu jejich občanských práv. Detaily konzultoval v SSA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:58 Ale prdlajz. Demokraté z Ukrajiny mají jasný plán návratu, rozfázovaný do dvou kroků. Donbnas se vrátí na svatého Dyndy a Krym se vrátí ihned, až vykvetou hrábě.

   Smazat
 7. step by step = bomb by bomb, spojenečtí agresoři?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po krocích bude následovat"""dobrovolné kroucení rukou ""a na konec """dobrovolné bombardování"""....To jsou jasně daný pravidla uASSackej okupantů od konce II.světový války!!!!

   Smazat
 8. Krym je Rasija a Kosovo Srbija .
  Putin je politik a hlavně stratég . Být tam Jelcin , tak jsou amíci v Ruské kuchyňi .
  Marcel

  OdpovědětSmazat
 9. "Krok za krokem": Ukrajina a USA projednaly plán
  šachové hry.
  Ukrajinská mentalita společně stou Americkou
  předpokládají pár tahů dopředu.
  Netuší ovšem že je soupeř mnohem moudřejší
  a jeho tahy se nadají na úrovni primitivů tušit*

  OdpovědětSmazat
 10. V těch USA už se úplně pomátli. Oni chtějí rozhodovat, kdo má komu co dát či vrátit, kdo má jak žít a co dělat, aby to bylo podle US zájmů. A podle potřeby se zaštiťují "demokracií","hodnotami" či "bohem". Chtějí rozkazovat celému světu, vyhrožují, vydírají, napadají, zabíjejí - žádné svinstvo jim není cizí ve jménu jejich zájmů. A jejich slouhové s koloniální minulostí nejsou o nic lepší. Je to na zblití. Pryč ze zločinného NATO i zvrácené EU, pryč s politickou korektností, multikulturalismem, genderismem a diktátem úchylů.

  OdpovědětSmazat
 11. No nevím, jestli jsou právě Američané těmi nejlepšími odborníky na urovnávání vztahů a národnostních třenic. Spíš opak je pravdou.
  Celý problém má několik rovin. Krym Rusové už bez boje nikdy nepustí. Tak to alespoň vnímám já. Z vojenského hlediska má důležitou polohu a Rusové navíc napumpovali do rozvoje krymské infrastruktury neskutečné peníze.
  A Donbas? Pokud se nezmění ukrajinská protiruská politika, budou bojovat Rusové o každý metr, který je bude oddělovat od potenciálních nepřátel. Tak že pokud bude chtít Kyjev někdy Donbas a Luhansk zpět, budou muset úplně jiní lidé dělat úplně jinou politiku. Jinak bych si spíš tipoval, že k těmto dvěma oblastem budou v budoucnu přibývat další.

  OdpovědětSmazat
 12. UA je těsně před státním bankrotem, takže ikdyby na Krymu místo Rusů žili jen samí ukrajinci, tak by do této země už nevlezli. Ato přes ukrajinské lákání vybranými lahůdkami, kaťušemi a jinými raketami nebo americkým "humánním" bombardováním! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 13. No, je na čase ukončit to trápení ukrajinců a zabrat tu ukrajinu celou. Většina ukrajinců by to přivítala a ti přátelé USA by mohli osídlit Mohavskou poušť.

  OdpovědětSmazat
 14. To jsou tak jen banderovské vlhké sny nedostanou nic.

  OdpovědětSmazat
 15. Američané jsou na vracení odborníci. Jistě předají Ukrajině své plány jak "step by step" budou vracet Aljašku Rusku, New York Holandsku, Texas Mexiku a zbytek Británii a Francii. Nebo dokonce jak budou celé Státy vracet Indiánům.

  OdpovědětSmazat
 16. Porošenko Gůgluje: "Jak vrátit Krym"

  Odpověď Google: "Krym jste už vrátili. Možná jste měli na mysli - jak vrátit dluh"

  OdpovědětSmazat
 17. Tak jaképak provokace zase Američané vymyslí?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.