Reklama

.

.

pondělí 16. dubna 2018

Krymská vlna se dnes otevřela

16. 4. 2018, P. Ďoubalík, RF - Krym - Simferopol - letiště

Ruští okupanti dnes na Krymu uvedli do provozu křivý letištní terminál, který má navíc silně zprohýbanou střechu. Jedna stěna uvnitř již teď zarůstá travou... (nápověda pro západní novináře)

"sci-fi" podle projektu
Dnes zahájilo provoz nové letiště v krymském Simferopolu. Postaveno bylo v rekordním čase 2 let, za 32 miliard rublů, dokáže odbavit 3 650 pasažérů za hodinu, 6,5 milionu za rok, později až 10 milionů. Budova letištního terminálu má tvar mořské vlny a nese název "Krymská vlna". Interiér haly dotváří největší zelená stěna v Evropě (šířka 100 m, výška 5 patrového domu.
a dnešní realita

naše škodověnky před novým terminálem

poslední večer před otevřením
Videa z dnešního otevření "Krymské vlny":

Naše zpravodajka Alenka Bardovskaja ze Sevastopolu pomáhala (symbolicky) stavět terminál. Ještě před pár měsíci se tu procházela v přilbě s lopatou, teď se přišla podívat na otevření. Její reportáže mi vždy navodí dobrou náladu, doporučuji proto i vám.
Když vstupuje do haly, říká, že to všechno ještě voní novotou a vládne úžasné ticho, pak za chvíli žasne, jak rychle se rozeběhl normální provoz.
Zbývá si přát, aby na tomto letišti přistávala letadla i z ČR.
Chtělo by to titulky, ale nestíhám.

Rozšiřující učivo:
starší videa ze stavby terminálu, projekt

Ještě se vraťme k minulému tématu - Krymskému mostu. Měl by být otevřen 9. 5. 2018. Pak bude možné například přiletět do Simferopolu, užít si pláže "JBK" (jižního břehu Krymu), projít hory nad mořem a města na jejich úpatí a po mostu přejet na Kubáň, navštívit Krasnodar, město hodnocené jako jedno z nejlepších k životu v RF, zdolat nejvyšší horu Evropy a třeba ze Soči odletět domů...45 komentářů :

 1. A taky se nebude jmenovat "Lítaliště Venci Flašky"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Už jsem pil vodku-jmenovala se Ruzyňovka....akorát byla zelená,jak Gavól ve Vinárně v nerudovce pod stolem....

   Vymazat
  3. Tak to neni pravda že byl pod stolem, stůl byl totiž nad ním...

   Vymazat
  4. A na stole byla cedulička, prosíme neplivejte pod stůj, leží tam náš kamarád disident Venda.

   Vymazat
  5. to havlovo hovado zde v česku udělal jen bordel a ve světě z nás udělal vlezdoprdele ušákům !!!!
   je nutné očistit pražské letíště od tohoto hnoje

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bože ty jsi ale BLB.

   Vymazat
  2. Neberte to tak vážně, vašnosto "Radosto". Venku vše rozkvétá, běžte přivonět. Třeba vám pak začne být hloupé, vysedávat u Nové republiky a škodit. Zasekl jste se ve vývoji někde v dobách budování "rozvinutého socialismu", ale píše se rok 2018, dnes už jste s tím jen k smíchu. Nalaďte se pozitivně. Život je nádherný!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Zname te “radosto” od te doby co si spokojene prdis ve vyzkumnem ustavy vaclava havla a nejmenujes se radosta (zradila te tva IP adresa) tak se nejak nafukujes..... bacha na Karla ,ma stebou jeste nevyrizene ucty......

   Vymazat
  5. Doporučuji nekomunikovat s panem Rad Ost, je zřejmé, že spěje k infarktu buď srdce či mozku. A přece zde nediskutujeme o problémech proto, aby si někdo svým vztekem měl vykoledovat smrt! I slabí duchem mají právo na život!

   Vymazat
  6. 18:23

   Toho se uričitě netřeba obávat.
   Zmíněný tajtrlík je přece ideologicky vyzbrojen a tudíž vůči všemu imunní. Třídní nenávist jeho metabolické funkce posiluje i v těch bizarních metamorfózách, kterým se tak neohrabaně oddává. A kdoví, třeba na to i nějakou ženskou užene?

   Vymazat
  7. Pane Radosto,

   vetšina z nás vi,že když se opět ujmeme moci,pak je jasné,že vaše návrhy na znárodněni dojdou uplatněni.
   Nyni už vime jak náš nepřitel kapitalista funguje ,souhlasime s vámi plně,že je třeba podporovat ne ruské ale holenku ČINSKÉ KOMUNISTY a nikoli toho strrejdu Putina.

   JSME TU PRO ČISTÝ KOMUNISMUS a nedoporučujeme vám být revizionista.
   Za podpory našich přátel z U.S.A,které prý prohrávaji v boji s komunistickým neomarxismem budou brzy pochytáni komunisti jako jste vy a naši přátelé z usa vás dopravi do koncentračnich táborů s krycim názvem FEMA ,které už jsou pro vás takové sprosté revizionisty připraveny.

   Vymazat
  8. Pane Radosto, vy jste zjevně zabřednul v hluboké minulosti, aniž jste si povšimnul, že ten váš komunismus, o kterém stále blábolíte, vymizel v Evropě před téměř 30 lety, a pokud jej někdo chce v modifikované podobě oživit, tak to rozhodně nejsou Rusové, kteří na něj doplatili nejvíc, ale ti vámi obdivovaní "demokraté" v Bruselu a Washingtonu. Odtamtud se šíří všechny ty ultralevicové ideologie, které válcují Evropu a Ameriku, jako je neomarxismus, postmodernismus, progresivismus, kosmopolitismus, multikulturalismus, sociální konstruktivismus, genderismus atd. Všechny tyto zvrácené ideologie šíří a prosazují, prostřednictvím svých médií, neziskovek, vysokých škol a politických stran (u nás snad kromě SPD), s pomocí zástupů užitečných idiotů (studentů, herců a takových pomatených fanatiků, jako jste vy), poskoci globálních "elit" (např. Soros, Juncker, Macron, Merkelová nebo Kalousek). Tohle však vám, s ohledem na vaši naivitu a inteligenční deficit, nemá smysl vysvětlovat.

   Vymazat
  9. Je až ŠOKUJÍCÍ, kolik se zde vyskytuje ubožáckých pánbíčkářů; zde, na sajtách Nové Republiky, webu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace.
   Ano, jak každý může vidět, „zdejší“ pánbíčkáři se dovolávají toho svého tzv. Boha, titulují ho „BLBE“ atd. Viz např. ubožáka, autora hovadně náboženského příspěvku z 16. dubna 17:28.
   Takže teď zopakuji svou odpověď onomu popletovi, jenž v tzv. Boha věří a zároveň mu laje:

   Žádný tzv. Bůh není, pánbíčkáři jakýsi ubohý.
   Vážně není; jestli nevěříš, tak navštiv jakoukoli schůzi Strany (je přitom jedno, jestli jde o NAŠI Stranu, čili KSČM, nebo SPD, či ANO apod.).
   Tam, mezi námi soudruhy a soukmenovci, brzy pochopíš, že my jsme stvořeni Velebnou Matkou Přírodou, že nemáme žádné tzv. duše – že jsme jednoduše BEZDUŠÍ, opravdu.
   Ano, my se tzv. Boha nebojíme, my zbožňujeme Velikého Putina, a trochu i naše národní Vůdce Miloše a Babiše – a žádný tzv. boží trest není na obzoru.
   Naopak, blíží se opět naše VÍTĚZSTVÍ, a s ním obnovení pevného spojení naší vlasti s Ruskou federací na VĚČNÉ časy.

   Ano, věčnost je vyhrazena nám smrtelníkům, nám vědeckým ateistům, ne neexistujícímu tzv. Bohu.
   Chápeš?

   „Náboženství je opium lidstva.“ (K. Marx)

   P. Radosta

   Vymazat
 3. Zajímavé je, jestli pan Radosta je placený troll, nebo jenom obyčejný trouba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je na tom zajímavého, když někdo veřejně onanuje?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Omlouvám se, pokud ti má ignorantská poznámka narušila erekci. Přilož pěkně ruku k dílu, třeba se to zase postaví. Budeš-li pilně trénovat, dotáhneš to možná na paralympiádu.

   Vymazat
  4. 18:14
   Prababička v pohraničí říkávala:Halt die klape ty ksindle!
   Nebydlel tam někdo z toho tvýho výjimečných trotlgenofondu HERR Blbosta???!!!☺☺☺☺☺☺

   Vymazat
  5. Radosta je Gavólova hlásná trouba,akorát je ho málo slyšet,protože leží pod stolem zcela jako Gavól do.raný a kamarádi na něj,jako obvykle č.rají,..šak Šulina se postará....

   Vymazat
  6. Radosta je důkazem toho, že nadávat Rusku do bolševiků je stejné, jako označit Sorose za filantropa.

   Vymazat
 4. Bože,bože, 17:19, co ty jsi za ubohého blba.
  Je až nenormální, že se takové podsvinče, jako jsi ty, má vůbec odvahu se ozvat v prostoru. Za takové parazity, nejde nic jiného, něž se za ně stydět.

  OdpovědětVymazat
 5. Radosta je idiot.
  Trep.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idiot? spíš...Radosta---Pakosta.„Škodověnky“ nejsou naše?Rusáci odešli,a co potom kotrmelcu v 89 zůstalo-co je naše?Pakosto napiš si to na nečisto a pořádně ten blábol pročti a vyhodnoť co vypouštíš do éteru než zamejlíš.

   Vymazat
 6. Pane Radosto a znáte Izerovo scénku "Sadni si ty kokot drevený! V ní bača vzpomíná na svoji manželku, ktorá ho opustila. Hovotila mu vaj, že je strašný kokot a že keby boloi majstrovstvá světa kokotov, skončil by jako druhý. A prečo nie ako prvý? opýtal sa bača ?Lebo si taký kokot, že by si ani nevyhrál...

  OdpovědětVymazat
 7. Blbosta stejně jako tapetář Honolulan trpí PROGRESIVNÍ PARALÝZOU TĚŽKOU VROZENOU DEMENCÍ....rodiče obou museli mít vskutku excelentní genofond!!!!!!!☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 8. ad Radosta: Som alergický na takéto príspevky, pretože stredná Európa s Pobaltím je momentálne tak vybrakovaná, že čoskoro bude vhodná už len ako teritórium na umiestnenie odpadu. Priemyselného, aj ľudského. Radosta, hoď vajcia do trenírok a utekaj na šichtu do Helmutovej fabriky. Za to ti dá nažrať potravinových náhrad do sýtosti.

  OdpovědětVymazat
 9. Dozvedel som sa veľa o osobe Radosta, ale nič k článku. To je zaujímavá "diskusia"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je cíl těch blbů, co se tady střídají jak svatí na orloji. A bohužel je tady dost těch, co na ty provokace naskočí a celé to rozesmaží. Skoro to vypadá, že mají stejný cíl jako Radosta, prostě to tady přivést k výbuchu. NR je snad jediný web, kde čtu články a nečtu debaty, jinde to je vždycky obráceně. Naštěstí to kupodivu webu neublíží, protože ti pitomci na obou stranách stoky klikají jak šílení a tudíž zde udržují sledovanost. A to je nakonec pro nás, co čteme články, dobře.

   Vymazat
  2. A čo k článku uviesť? Postavili za 2 roky peknú letištnú halu. V Bratislave nedokážu financovať ani len letiskovú prevádzku, nieto dačo pristavať. Všetky prachy zo Slovenska odchádzajú na prilepšenie našim novým kamarátom z EÚ a NATO.

   Vymazat
 10. náboženstvo je opium ľudstva . V.I.Lenin -

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoje blbost se nebes dotýká....prof.Chocholoušek

   Vymazat
 11. Pánové a dámy, kdybyste se na trolla Radostu zvysoka v vytento, tak by byla diskuze o podstatě textu a ne pouhé pošťuchování. Radosta je úspěšný a výkonný troll, který se snaží z těchto stránek učinit něco velmi odpudivě bolševického. Ale nedaří se mu to. Možná by ho redakce neměla mazat, aby bylo vidět, co je to za dementa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlasím, raději mazat, potom se i ti, co s ním ruku v ruce dělají pitomce, nebudou obtěžovat s tím, aby si povídali s hlupákem.

   Vymazat
 12. Podstata textu je, že by se Češi na takové stavby jako most a letiště v této podobě a intervalech dnes už nezmohli. Proto se tlachá o nesmyslech.

  OdpovědětVymazat
 13. Už si nepamatuju, jak dlouho se staví letiště v Berlíně, ale je to už skoro 20 let a pořád nedostavili. Určitě se to nedá srovnat co se týče velikosti, ale tady je vidět, že když se chce, tak to jde. Gratulace.

  OdpovědětVymazat
 14. Je to překrásné, jenom lituju, že už jsem moc stará a asi už mi nebude dopřáno tahle nádherná místa navštívit. Ale budu se o to snažit.

  OdpovědětVymazat
 15. Pokud chcete vidět skutečně hezké letiště, zkuste tohle:

  http://ewawojciechowska.pl/wp-content/uploads/2014/11/Terminal-3-Green-Wall-and-Baggage-Belt-Interior-2.jpg

  OdpovědětVymazat
 16. Moc pěkné to udělali občané Krymu dobře referendem o připojení k RF.

  OdpovědětVymazat
 17. Frapantní omyl soudruha Ďoubalíka

  Soudruzi! Všichni známe s. Ďoubalíka jako pracovitého a relativně dobře orientovaného soudruha, iniciativně plnícího jak Stranické úkoly, tak rozkazy soudruhů řídících důstojníků.
  Takže omluvíme jeho trapnou chybu: „Škodověnky“ nejsou naše, Leninu žel. Mladoboleslavské Automobilové závody V. I. Lenina, n. p., nám byly ukradeny německými fašisty-okupanty, brzy po dočasném ústupu socialismu a dočasném vyhnání příslušníků nepřemožitelné Sovětské armády.

  Ano, kdyby AZNP (tzv. Škodovka) pořád patřily nám, pracujícímu lidu vedenému KSČ, tak by dnešní Škodovky byly MNOHEM lepší a MNOHEM levnější než jsou.
  Ano, všichni si pamatujeme, oč byly NAŠE Škodovky – z doby před Prohraným listopadem – lepší a levnější než auta ze Západu, že.
  Ano, i proto my všichni komunisti a putinisti milujeme Novou Republiku: Že přidává blankytu do křídel míru, že SKVĚLE pracuje na urychlení příchodu nepřemožitelné Armády Ruské federace a následném znárodnění.

  Navíc: Po obnovení Varšavské smlouvy a RVHP budou na našem trhu tradičně k dostání i Žigulíky a Zaporožce, pro potřeby Stranických sekretariátů i Volhy, a pro nejvyšší Stranické a státní představitele PŘENÁDHERNÉ Zily.

  Prostě: Tehdy bude v Čechách dobře, až kozák ve Vltavě svůj tank omyje!

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tobě bude dobře, až si své ohanbí ve studené vodě omyješ.

   Vymazat
  2. Radosta, co to je za kreténa? Nový druh trolla se činí jen co je pravda. Soudruhu, zkus nějaký web, co se věnuje Severní Koreji, tady jsou kremrole.

   Vymazat
 18. Zajímavé informace jsou ve videu od Kapitán Krym. Simferopolské letiště má dvě runwaye. Jedna je přes 3 km dlouhá a byla kdysi budována pro přistávání raketoplánů Buran. Druhá, používaná v současné době, má 2,7km. Ta bude prodloužena na 3,2km. Letištní budova leží mezi těmito dráhami. Jsou to vlastně dvě paralelní letiště, vybavená pro odbavování i těch největších letadel za každého počasí.

  V článku je zmíněn Krasnodar. Nabízím video z projížďky po Krasnodaru na kole:
  https://www.youtube.com/watch?v=JywhqnIgxns

  OdpovědětVymazat