Reklama

čtvrtek 5. dubna 2018

Lež je v titulku, tak dělá mainstream propagandu

Ivan David
5. 4. 2018
Novinky.cz jsou skutečným konspiračním webem. Každý, kdo provozuje web ví, že třetina čtenářů čte jen titulky, zřídka perex, třetina některé perexy a někdy i článek, pokud je krátký. Jen zlomek čtenářů dočte článek do konce. Proto je v titulku lživé tvrzení, v perexu jakoby bližší podrobnosti, v článku se pak jasné tvrzení poněkud relativizuje ("zřejmě", "s nejvyšší pravděpodobností", "jak tvrdí přestavitel", "píše deník...") a na konci článku, když je hloupý čtenář (cílová skupina) indoktrinován, se může vyskytnout i zpochybnění lži uvedené v titulku.

Pěkným příkladěm titulek z Novinek: Britská rozvědka odhalila místo výroby jedu novičok, píšou The Times , v perexu se dočítáme: "Bezpečnostní služby Velké Británie se domnívají, že odhalily místo, kde by měla být ruská tajná laboratoř.", v samotném článku pak: "Bezpečnostní experti si nejsou stoprocentně jisti, ale o místě výroby jsou přesvědčeni s vysokou mírou pravděpodobnosti, píšou The Times." Na konci dlouhého článku najdeme větu: "Vědci v chemických laboratořích v Porton Downu ale ruský původ bojové látky neprokázali."

Takže co briské bezpečnostní služby opravdu vědí? "Zatím" nic. Ale v povrchním čtenáři byl manipulativním řazením tvrzení vytvořen pocit, že už je to "na beton". Jejich konspirativní teorie byla jejich lživým článkem "potvrzena".

A aby byl účinek větší, rádi by měli cenzuru proti jiným zdrojům informací a informační monopol pod vedením "ministerstva pravdy".

38 komentářů :

 1. K čemu jsou nám politici, kteří nepoužívají vlastní rozum a nechají se lehce v rámci hloupé solidarity mamnipulovat.
  Měli by se za svoji pitomost Rusku omluvit a příště používat selský rozum. Takovým politikům se již nedá věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dovolil bych si s Vámi, kolego, nesouhlasit.politik používá vlastní rozum jen k osobnímu prospěchu, hlavně za peníze, takže tvrdit něco o hloupé solidaritě, bych vynechal.použití selského rozumu politikem je zcela vyloučeno, protože mu jej nikdo nezapůjčí. A v poslední větě bych vynechal slůvko takovým. Jinak s Vámi zcela souhlasím. Ano i mě se zdá, podle toho co politik a jeho souručenci provádějí, že rozum skutečně není tím, co mají ve své moci.

   Smazat
  2. "Lehce manipulovat" - asi stejně, jako když Benešovi řekli, jak to bude se Sudety!

   Smazat
  3. Dne 24.11.2017
   byl na těchto stránkách uveřejněn, z mého pohledu, zatím nejlepší článek na téma
   PROPAGANDA.
   Pod nadpisem :
   Jak funguje propagandistická mašinérie západu,
   dominovalo v článku jedno zásadní slovo:

   FRAGMENTACE.
   Fragmentace informací je v současné době nejoblíbenější metoda novinářských kurviček
   nejen u nás, ale i v okolním světě.
   Účel je jediný,
   se svou propagandou získat rozhodující podíl na utváření veřejného mínění.
   J.Goebbels by se nestačil divit, kam to jeho současní pohrobci dotáhli.

   Takže nic nového pod sluncem, pane Novák.

   Smazat
  4. Britove vcetne Jamese Bonda netusi nic o lstive prohnanosti Rusu. Potiz je v tom ze...
   Tajna Laborator v Port Down , skryva jeste daleko vice tajne utajenou laborator Ruskou.
   Ktera si tam vyrabi tajne co chce...
   Potom si muzou britove si upatrat prdele, vod rana do vecera a nic nezjisti...
   Novicoku je vsude na tuny a ovsem puvod neni znam , skrzeva tu tajnou laborator , kterou tam propasoval kdysi Saddam za pomoci Kremlu z Iraku...Tim spolecne zmatli Usaky , kteri hledali ale nic nenasli...Samozrejme..A ta ostuda. Zkratka rusove a KGB , nikdo na ne nema..

   Smazat
  5. Ještě jsi zapomněl napsat, PROČ

   ti prohnaní Rusové otrávili zrovna před volbami
   naprosto bezvýznamného bývalého agenta - zrádce.
   Jsi evidentně zmasírován propagandou státu,
   z kterého píšeš svá moudra, emigrantský blbe.

   Smazat
 2. No ale přesně tak fungují i "naše" veřejnoprávní média. Pravdivé zrníčko je v jejich pořadech dobře ukryto pod velikou vrstvou lží. Pokud byste je chtěl obvinit ze zatajování pravdy tak to zrníčko vytáhnou ze tmy. Příklad v článku to přesně ilustruje. Takový je rozdíl mezi pravdou a demagogickou manipulací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvedu příklad VYLOŽENĚ LŽIVÉHO TITULKU, který se rozchází s níže uvedenou zprávou!!
   "Rusko obvinilo ČR, že novičok může pocházet z ČR".

   Premiér v demisi prohlásil, že to je LEŽ!.

   Tak nejprve k Rusku: Rusko uvedlo, že podmínky pro výrobu takového jedu mají i jiné státy, mezi nimi padlo i Česko. Tedy ŽÁDNÉ OBVINĚNÍ!!

   A nyní k premiérovi: Premiér prohlásí, že to je lež!
   Tak buď tu zprávu nečetl a nebo lže on.

   Hledáním v historii zpráv se každý může přesvědči!

   Jak vidno, lež už je běžná ve VŠECH OBLASTECH NAŠEHO ŽIVOTA! V politice, v obchodě, při uzavírání smluv, dokonce i v soudnictví (znalci), v soukromém životě, no prostě VŠUDE!

   Závidím té trošce, která o sobě může tvrdit, že lež je jin (skoro) neznámá.
   Na druhou stranu je mi líto těch, kteří lžou a nepovažují to ani za "prohřešek".

   Smazat
  2. Lez jako vez vsude kam se podivas . Ted napriklad Trump a ostatni pochlebovaci Mr Duceho zvani jak Cina krade a okrada Ameriku jiz desitky let .Komu ze to chteji povidat ,snad jen tem inteligentum co maji v roce jen 180 dni skoly a to jeste se uci jak lizat zmrzlinu rychle aby se ji vylizalo vic .Ja totiz to lezeni do prdele Cinanu zazil na vlastni kuzi .Lzid si opet urizl vetev pod vlastni prdeli.To oni tam davali vse co slo kazdou praci,absolutne vse .I Boeing tam vyrabi 30% parts do svych ocelovych ptaku .Ja zavrel svuj podnik predcasne a sel do penze neb nemuzete konkurovat cenam za ktere Cinani delaji .Shrnuli to, ja mel velmi dobre ceny ,prace to byla stainless steel pro olej vrty a podobne . Konkurovat nemuzete kdyz ja platil za odlitek 6$ + prace +kaleni a podobne.Celkova cena klikove hridellky byla tusim 20.50$ pro zakaznika ode mne . Cina mne prebila s cenou 6.20 komplet i s dopravou do USA,cili levneji vice nezli o 70% . Jak chcete konkurovat? Ale problem neni v tom ze oni to delaji levneji problem je v te masinerii lobistu a aparatu ktera tuto hru organisuje ve velkem ,jedna se se o triliony $ miliony lidi ztratilo praci a tim domy a vse a dnes mnozi bydli jak se rika pod mostem Ale zvani se zvani jak nas ta Cina nici ,ne Ameriku nici opet ta luza ktera jen chamtive se pakuje na ostatnich ,jak jest vzdy zvykem .Good night.

   Smazat
 3. Není důležité, že s otravou Skripala to není pravda a vše se odehrálo úplně jinak. Důležitá je jednota států NATO, které bez jakýchkoliv důkazů udělali to, co po nich chtěly státy jako USA a Velká Británie a vyhostili velký počet Ruských diplomatů. Je to takový test, kdy až USA zavelí k vojenskému útoku na Rusko s vymyšlenou a nepodloženou příčinou, všechny státy bez rozmyslu, odmlouvání a protestů, zaútočí na Rusko. O to jde. Celá věc s otravou je vymyšlená, ale důležité je pro USA, že následky pro Rusko jsou takové, jako kdyby to byla věc pravdivá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:25 Ta projevená "solidarita" je důležitá i v okamžiku, když se jedná o podmínkách Brexitu. Těžko můžete být na VB tvrdí, když jí činem prokážete, jak s ní soucítíte. A za to stojí obětovat nějakého nikomu nepotřebného Skripala. Výzvy k solidaritě a podpoře se objevily podezřele brzo, málem když Skripal ještě ležel na lavičce.

   Smazat
  2. Pravdou je, že v mainstreamových médiách sa objavuje množstvo tzv. podprahových titulkov, ktoré zasahujú mienku ľudí - konkrétne tých, ktorí si už veľa z článku neprečítajú... V prípade zbrklého vyhosťovania ruských diplomatov asi išlo naozaj o skúšku zo strany Anglosasov, či im vazalské európske štáty skočia na akúkoľvek návnadu. Fašisti spoza oceána či kanála La Manche môžu byť spokojní, test vyšiel a vazali reagovali podľa želania...

   Smazat
 4. Člověk si v skrytu duše uchovává iluzi, že politici nemůžou být takové tvárné "želé". Skutečnost v poslední době je bohužel dost tristní. Jakoby ani nebyli představitelé suveréni země, ale jenom pouhý správci vykonávající cizí příkazy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dokud budou lidi volit tyto probruselské strany, jakou je i ANO, nelze čekat žádnou změnu. Takováto vláda, která už předem dávala najevo, že bude probruselská, se nikdy jinak, než servilně vůči EU, NATO nebo USA chovat nebude. U takovýchto politiků nic jiného, než poklonkování svým páníčkům čekat nemůžete.

   Smazat
  2. 17:00 Ani si netroufám představit, jak moc úslužní bychom byli, kdyby na Hradě sedělo "želé". Kam by se na něj hrabal Hujer.

   Smazat
 5. ANO tvrdilo, že se bude snažit EU změnit aby byla lidštější víc pro občany. Jak to vypadá EU změnila ANO.
  Sliby se slibují a voliči se radují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:10 Problém slibu tkví ovšem v tom, že slibující nejen může klamat („falešný slib“), ale přísně vzato nemůže nikdy s jistotou vědět, zda svůj slib bude moci splnit. Špatnou zkušenost se sliby vyjadřuje české přísloví „Sliby se slibují, blázni se radují.“
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Slib

   Smazat
 6. Nevěřícně zírám, co se všechno kolem Skripalova děje.Před chvílí museli v ČT přiznat, že Skripalova dcera je na tom tak zdravotně dobře, že se chce vrátit do Ruska (!!!) v doprovodu své sestřenice. (Redaktorka ovšem zásadně stále používá, že byla otrávena novičokem). Samotný Skripal, dle vyjádření dcery, je prý také mimo nebezpečí. No, jsem zvědavý, jak se vykroutí z průseru ti různí Babičoci a podobní idioti a jejich náruřiví podporovatelé...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skripalova nechce do Ruska! Naopak. Ona se bojí a v Anglii se cítí být chráněna. To její sestřenice chce do Británie.

   Smazat
  2. Já jsem ten telefonní hovor slyšela. Julie tam nikde neříká, že chce v VB zůstat.Viktorie je sestřenice a stará se o matku Skripalja, takže opravdu blízká příbuzná a chtěla za nemocnými odjet. Angličani ji slíbili urychlené vystavení pasu, ale Julie v telefonním hovoru řekla, že Viktorii určitě pas Angličani nedají. Takže si nevymýšlejte hlouposti pane 21.02!!!

   Smazat
  3. 23:19, tak to jste slyšela asi lehce pozměněný hovor, který vyšel v ruské TV. Ten druhý, pokud je pravý obsahuje i část, kde se Julija bojí o Viktorii a ostatní příbuzné. Odmítá se setkat s kýmkoliv z konzulátu a žádá o soukromí. Co je na tom nepochopitelného?

   Chcete snad naznačit, že jsou oba po smrti a někdo s námi hraje hru?

   Smazat
 7. Novinky??? Ty píšou své bláboly specielně jen pro počet diskuzí! Vyloženej bulvár. Jeden článek dokážou napsat několikrát, vždy znovu a znovu, jen přidají nebo uberou odstavce, a jak je správně napsáno v článku - domorodci u počítačů čtou jen nadpis - jak u bulváru - tak nepoznají nic, a blebtají a blebtají. Kdyby byl každý blebt za pouhou stovku, mají redaktoři tohoto bulváru denně v kapse desetitisíce! A o tom to je. Mají to spočítáno, pod každým článkem musí vytěžit tak tři sta diskuzí, tak ty úspěšnější články musí vydělat na ty o ničem, proto je obracejí na ruby a převracejí, a píšou znova a znova. A diskuzní příspěvky typu
  - no to snad ne -
  - je to vůbec možný-
  - za co nás mají-
  a tak dále, tyhle přitroublý, úplně zbytečný bláboly, vydělávají denně desetitisíce. Bulvár je na tom založenej, lidi jsou nepoučitelní, a ještě to splňuje svůj účel pokud jde o otupování mysli, a vymývání mozků. Číst pořád to samé v řádu týdne, a psát pořád to samé, to otupuje mysl nejvíce. Přesto bez toho spousta lidí nedokáže žít.Jako když si navyknou na nějaké prášky, o kterých si myslí, že je jim po nich dobře. Pak už jim ty prášky chybí - na tom je postaveno všechno to mediální bulvární bláto.

  OdpovědětSmazat
 8. Stupidní "seriál Skripal" jen tak neskončí. Určitě ne s happy endem. Pachuť podlostí Británie z pamětí lidí nevymizí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A už jsme u toho! Teď je o tom článek. Proč by taky seriál o skřípalovi měl končit, když nadržená chátra u počítačů potřebuje hltat další a další žvásty o tom, i kdyby to byly úplný pitomosti, přesně jako píše bulvár o rozkrocích a vypadlých ňadrech? Domovníci, zvědavci a psychopati bez toho nedokážou usnout. Pachuť podlosti Británie je známá všem už z jiných kauz, ale máte pravdu, z paměti diskutujících nevymizí skřípal hned tak. Ještě na něm Novinky naloví asi tak tisíc diskuzí. Vy budete první psát znovu a znovu stejné bláboly.

   Smazat
  2. Absolutně nechápu, proč se blbečci jako je 20:30, považují za vyvolené a elitu, když právě podobní týpci píší největší chujoviny.

   Smazat
  3. 23.53- asi sis šlehnul zbytečně moc? Co to žvaníš? Kdo se považuje za vyvolené a elitu? Absolutně nechápu, proč jakýsi střelený dědek píše k věci, která se ho netýká, a uráží. Ano -opakuju - vy potřebujete několikrát denně "seriál" Skřípal, abyste mohli žvanit, žvatlat, a blábolit pořád ty samé hovadiny. Co byste psali bez seriálu "Skřípal?" Věčný bláboly ... podlost Británie....ne happy end.....pachuť... k čemu byste psali tyhle bláboly? A proč tady nadáváš a píšeš chujoviny? Protože právě ty jsi potrefený CHUJ!

   Smazat
 9. Vědci v PD sice původ neprokázali, ale Británie požaduje okamžitý vstup do tajných laboratoří na okraji Moskvy. Podobné jsou také v Saratově, kde je velmi pravděpodobně umístněna i poloprovozní výroba. Britové mají jednoznačné důkazy, že Rusko plánovalo útoky chemickými zbraněmi v Evropě, mají důkazy, že je používali i v Sýrii a že jsou za všemi podezřelými otravami jako třeba Jusčenko (dioxin). S největší pravděpodobností tajný informátor pochází z prostředí FSB a byl naverbován pomocí Skripala, který chcr chránit Západní demokratické hodnoty a svobodu národů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toho bráchu Kima ne letišti zabili dvě Asiatky nervově paralytickým jedem taky na příkaz Putina?
   A co sarin v tokijském metru šířený sektou Óm šinrikjó. Slepý guru sekty Šókó Asahara také přiznal, že ho za to platil Putin?
   Včera jsem se praštil o dveře do ledničky - zase ten Putin!

   Smazat
  2. A Rusko by melo reciprocne prohledavat laboratore ve Velke Britanii?Zapadni demokraticke hodnoty a svobodu narodu jsme poznali na sve kuzi nejen my ,ale i Iracani,Syřane,Lybijci ,Jugoslavci ,Korejci ,Vietnamci ,obyvatele Panamy a rady jihoamerickych zemi.

   Smazat
  3. Ano, za sarinem v Tokiu je nejpravděpodobněji taky ruská stopa, bude se to vyšetřovat. OPCW téměř jednohlasně odmítla všechny ruské návrhy ohledně Skripalja a postavila se za Británii.

   Rusko navrhovalo, aby se postupovalo ve vyšetřování společně s tím, že se jedná o kriminální čin s mezinárodním dosahem a každá země může přispět nějakými poznatky. Británie to odmítla s tím, že pachatelem je Rusko, a bylo by nanejvýš zvrhlé, aby bylo účastno na vyšetřování.

   Tím je o OPCW řečeno vše.

   Do laboratoří v PD nikdo vstoupit nemůže, její provoz je v nejvyšším utajení. Pomocí podobných zařízení Británie chrání demokracii a evropské hodnoty nejen na svém území, ale po celém světě.

   Co jste se učili ve škole, že tohle nevíte?

   Smazat
  4. :D Ty máš dost :D

   Smazat
  5. A znova - a ještě jednou závislácká novinková chátro! Skřípal -Skřípal - Skřípal - Rusko - Rusko... do prdele - článek je úplně o něčem jiném, to jste si nevšimli? NE - dementi budou žvejkat o sto péro pořád to samý.

   Smazat
 10. To mame za to ,ze jsme si mysleli ,ze nic horsiho než ČT nemuze byt.

  OdpovědětSmazat
 11. Jo a ten havloidní studentík sem hned dal odkaz na ten článek. Všechny havloidní média jsou odpad hlasatelé jedné pravdy.

  OdpovědětSmazat
 12. Pravdy, že "pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí"? Zaujímavé, že to povedal človek, sympatizujúci s krajinami, pre ktoré je lož doslova pracovnou metódou i prostriedkom...

  OdpovědětSmazat
 13. "Lež je v titulku, tak dělá mainstream propagandu".... tak to se hodí i na Parlamentní listy, které už dlouho podezírám z dvojí hry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:53

   Proč jenom "dvojí"? Ti nemají vůbec žádnou páteř. Těží z toho, že jim texty a rozhovory dává i pár slušných lidí.

   Kiska, Horáček, Valenta - všechno figurky, které zbohatly na gamblingu. Jeden president, druhý presidentský kandidát, třetí senátor.
   Všichni tři hochštapleři, kteří žijí z lidské hlouposti, zahořklosti a neštěstí.

   Nicméně Parlamentní listy by byly znamenitým předmětem pro disertaci o dnešním úpadku novinářství (pokud jsme ochotni to vůbec ještě k novinářství počítat). Je s podivem, že si na tom ještě nikdo nezaložil kariéru.

   Smazat
 14. Nový název pro salmonelu - "NOVIČOK".
  K.S.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.