Reklama

úterý 10. dubna 2018

Londýn: hlavní město lží, které ohrožují mír

Willy Wimmer
10. 4. 2018     Nachdenkseiten
Západ utahuje eskalační šroub. Na Rusko je prováděn nátlak takovým způsobem, že jsme to v takové míře nezažili dokonce ani během první studené války. Lidem v Evropě vlastně záleží na spolupráci. Po desetiletích západních válečných tažení chtějí lidé konečně žít v míru a rozhodně ne v dalším velkém konfliktu. Proto je oprávněná otázka, jak mají vnímat onen „Blesk“ z Londýna, alespoň ti, kdo žijí ve státech Evropské unie?


Na tu otázku je třeba odpovědět, zejména z pohledu na západní politiku vůči Rusku od změny ve vládě Genscher/Kinkel na jaře roku 1992. Až do onoho okamžiku byla ohlášena v Evropě politika spolupráce s Ruskem na základě společně dohodnutých pravidel koncem první studené války pod pojmem „společného domu Evropa“. Základem toho byla především „Pařížská charta“ z listopadu 1990. Tato Charta měla být začátkem konstruktivní spolupráce v Evropě a měla tím být definitivně vymetena válka z Evropy. To však nebylo v anglosaském zájmu, jak to od té doby naznačovaly snahy NATO ovládané Spojenými státy o stálé přibližování se západní hranici Ruské federace.

Je zde třeba zmínit pana Johna Boltona, nového poradce pro Národní bezpečnost prezidenta USA, Donalda Trumpa. John Bolton, je architektem nového vytváření frontové linie vůči Rusku.

Na pověstné konferenci v Bratislavě v květnu 2000 to byl právě John Bolton, který tehdy přítomné vysoké zástupce ze střední a východní Evropy informoval o novém americkém konceptu rozdělení Evropy. Poté už nešlo o spolupráci, nýbrž o dělení a vytvoření nové „východní limes“, která měla být vytvořena mezi Rigou a Oděsou napříč kontinentem, aby vytlačila Rusko z Evropy.

Tento koncept nebyl a není nový, jak prohlásil George Friedman z amerického think tanku “Stratfor”, a nejen on, téměř na den přesně před rokem. Jedná se o to vytvořit na našem kontinentě předpoklady ve smyslu amerického zájmu, podle něhož se spolupráce mezi Německem a Ruskem v pravém slova smyslu stane nemožnou. Anglosasové potřebují evropské předmostí, na němž bude možné latentně rozdmychávat konflikty. Od okamžiku, kdy se objevily západní intervenční oddíly v ruské občanské válce po roce 1918 lze tento koncept sledovat a v panu Johnu Boltonovi vyvolává toto oživení slavnostní pocity.

Velká Británie, země Theresy “Bond”, bývá ráda označována za “vlast demokracie”, k jejímž hlavním znakům i v případě nepsané ústavy patří “právní stát”. Momentálně hodlá Theresa “Bond” zasadit tomuto principu ránu sekerou. Bez jasného důkazu, na nějž má mezinárodní veřejnost tak jako tak neoddiskutovatelný nárok již s ohledem na rozsah výtek, výtek směřujících k přípravě na válku a které jsou vznášeny vůči sousední evropské zemi, totiž Rusku. Jak odpovídá anglosaskému základnímu pravidlu, je dovoleno vše, když USA a Velká Británie sledují své zájmy. Každý, kdo vzhledem k této okolnosti trvá na svém právu a svém postoji, sám sebe prohlašuje ve smyslu “dodržení vlastního závazku” za nepřítele. Zde není místa pro právo a mezinárodní právo zvláště a britská premiérka se svým neuvěřitelným ministrem zahraničních věcí B. J. se chová tomu odpovídajícím způsobem.

Je šokující a mír ohrožující, jak se chová německá spolková vláda. Velká Británie má nárok na „solidaritu společenství“ - ale pouze, když dodržuje celosvětově uznávaná pravidla a ta zase holt vyžadují “důkazy”. Švýcarsko, které si stále ve větší míře uvědomuje svou někdejší úlohu“velmoci při urovnávání sporů”, Berlínu přímo ukazuje, na čem nyní záleží: objasnění kriminálního případu ve Velké Británii a předložení důkazů. Jinak to nepůjde.

Místo toho, aby Londýnu vzdorovala vzhledem k jeho soustavnému válečnickému štvaní, poskakuje paní Dr. Merkelová jako kancléřka za britskou ministerskou předsedkyní. Jako kdybychom od dob zločinné války proti Republice Jugoslávie nebyli válečnickými silami prolhaně vehnáni do dostatečného množství válek. Miliony lidí se staly oběťmi západních válečných tažení, včetně nicotných zdůvodnění, která pocházejí z příručky britského imperialismu, militarismu a kolonialismu nikoli pouze z 19. století. Londýn jako “City of lies”

Willy Wimmer německý politik (CDU). 33 let člen německého Spolkového sněmu V letech 1994 - 2000 místopředseda Parlamentního shromáždění OBSE.

Vybrala a přeložila Jitka Kňourková

58 komentářů :

 1. A co je k divení makrela musí poslouchat usa a anglány. Co se nepovedlo fuhrerovi to chtějí udělat západní fašisti a cíl mají stejný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle je síla....

   http://svobodnenoviny.eu/prvni-mistopredseda-evropske-komise-islam-je-nase-budoucnost/#comment-20690

   Smazat
  2. 23:10 Je jasně vidět co chtějí euzmetci doufám že to u nás odmítnou.

   Smazat
 2. no snad se ještě v Evropě najde ta skulinka, kterou se pravda prodere ven.

  OdpovědětSmazat
 3. Nevím co se divíte, her. Mektel mnění pohlaví a to je vždy náročné na psychiku. O tom by vám asi mohl podat zprávu každý buzerant a lesba te ty ti kteří si uvědomili své probuzení v pozdním věku.
  Václav Plzeň

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Venco,
   taky se někdy mrkni do Pravidel českého pravopisu,tvé názory pak získají na důvěryhodnosti,protože když píšeš, že mnění pohlaví, tak se mění názory ta tvůj komentář a jsi za burana z pomocné školy.

   Smazat
  2. Anonymní ičo 9:09....to je památka na ty tvoje kumpány s tím z.urvišprogramem,že máme rozdrbané počítače,...nejdříve jsme museli do klávesnic opakovaně mlátit a teď ti písmenka skáčí okolo,takže ti tam skočí i dvakrát,či nějaké z okolí,je to hodně citlivé,do.urvili nám to dokonale,...navíc starší člověk už nemá ten cit a prsty má už trochu jiné,jako tvé pastelky ty americký pionýre....

   Smazat
 4. Brilantní - a houby platné. Marnost...
  Spas nás...kdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidí, kteří už vidí, je mnoho. Ještě více je těch, kteří by viděli, kdyby se nebáli.
   Těch, kteří nevidí protože jsou hloupí, nebo protože mají z nevidění hmotný prospěch, je zlomek. Ale mají dominantní vliv.
   Je to důsledek hniloby společenského systému, jehož jádrem je od počátku kaz.

   Smazat
 5. Merkel už se vyjádřila, že nemá pochyb o tom, že byl proveden chemický útok Asadovými útvary. To je hrůza, že se nebojí pekel horoucích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přitom všichni dobře víme, kde má Asad ukryté všechny ty chemické zbraně. Jsou ve stejné kůlně, jako ty Saddámovy.

   Smazat
  2. Pro takové,jako je Merkel,Májová,máme největší léčebnu s lázněma na světě v Opavě,...myslel na to už jejich genose Hitler,když to budoval.....

   Smazat
 6. Lžidodebilokrati zase lžou jako před Mnichovem,ksindl mizernej!!!!!!
  I chemik ze zvláštní školy ví,že takhle ŽÁDNEJ CHEMICKEJ ÚTOK NEFUNGUJE!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme za brilantní rozbor situace ve městě Dúmá. Zajisté píšete odsud a máte spoustu spolupracovníků.

   Samozřejmě, že útok chlorem byl. Nevelký a zřejmě se nejednalo o klasickou bombu. Informovala o něm Asadova agentura SANA ještě ten den. Následně vyšla informace, že se jednalo o ruský vrtulník. Tahle informace byla potvrzena pracovníky SOMS a WH.

   Ruští zpravodajové tvrdí, že útok nebyl. Tím jsou v rozporu se SANA. Bezpochyb se najdou lidi i děti zasažené chlorem, ale bude jich málo a bude to zřejmě tak, jak se objevilo v mnoha svědectvích, že za tím stojí Džajš al-Islam. Jenže o tohle Západu nejde. Oni potřebují potvrdit, že BYL POUŽIT CHLOR. A ten použit byl. Capisci?

   Smazat
  2. A vy 23:02 "Zajisté píšete odsud a máte spoustu spolupracovníků.", proto dodejte zdroje vašich informací. Těšíme se.

   Smazat
  3. To to zase po.rali,jak sousedův alík jahody....vol.vé...

   Smazat
 7. Paní kancléřka je představitelkou sice nejsilnější evropské ekonomiky,ALE je stále kancléřkou okupované země a to ať se to líbí nebo nelíbí.Rusové z NDR odešli po 50 letech a Američané se tam zabydleli,né "dočasně",ale natrvalo a paní kancléřka bude dělat co určí okupační správa.

  OdpovědětSmazat
 8. EU nema zajem na spolupraci a necha se stvat do valky , copak ti lidi ziji nekde na Marsu? Patrne si skutecne nerozumime a nase mysleni je uplne jine . Proto nemame co pohledavat v tomhle exklusivnim vrazednem spolku s jmenem NATO !! Jsme svim pricinenim cilem a nechceme s tim nic delat !

  OdpovědětSmazat
 9. Vážení to je strašný článek ale je tam naštěstí řešení:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozklad-a-zkaza-Evropy-Cerna-invaze-EU-bude-do-CR-imigranty-umistovat-prednostne-Keller-Robejsek-Hampl-a-Kuras-hovorili-o-stretu-s-islamskou-civilizaci-v-Evrope-531450

  OdpovědětSmazat
 10. Británie, Francie a USA chystají ofenzívu v Sýrii za účelem svržení Asada. BR OSN kromě Ruska (právo veta) jednomyslně tuto akci odsouhlasila s tom, že Asad po chemickém útoku a smrti několika stovek nevinných civilistů nemá prabo na život. RB neuzná výsledky OPCW a nebude na ně čekat. Čili krome kladiky, Itálie, Švédsko, Holandsko, Bolívie, Ethiopie, ČÍNA a KAZACHSTÁN volili pro zásah! Proti Rusku.

  OdpovědětSmazat
 11. Bělorusko včera vstoupilo do tzv. "mléčné války" s Ruskem. Bělorusko chce mít výsostné právo zásobovat RF svými výrobky. Rusko kromě toho, že míní preferovat vlastní produkci, nesouhlasí hlavně s tím, že Bělorusové se věnují hlavně reexportu a podle Tkačeva vydírají svého souseda, který je pod sankcemi. Lukašenko prohlásil, že tímto končí jakákoliv spolupráce v rámci Eurasie a trend bude směrem k EU a euroatkantickému prostoru. Nevyloučil ani spolupráci vojenskou.

  OdpovědětSmazat
 12. https://www.youtube.com/watch?v=Gy0DZYMuCMM

  OdpovědětSmazat
 13. Rusko je absolutně izolováno a zatímco v rámci euroatlantických vztahů panuje jednota, okolo Ruska jsou jen účelová seskupení. To samé platí pro Čínu, která zabírá v rámci Dálného Východu a Sibiře jednu oblast za druhou. Čína je víceméně respektována, Rusko není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:51 - Proč píšeš blbiny?

   Smazat
  2. 0:19, Čína vyzvala Rusko, aby se zdrželo dalších akcí a na eskalaci napětí a zvážilo setrvání v Sýrii. Pokud USA budou garantovat Číně investiční možnosti na Blízkém Východě, Čína přejde na stranu Ameriky proti Rusku tak, jako už mnohokrát v historii. O Turecku pochybovat nemusíme.

   Smazat
  3. Anonymní 7:23

   Mohl byste prosím uvést zdroj svých informací?

   Smazat
  4. 22:51 tím "okolo Ruska jsou jen účelová seskupení" máte zajisté na mysli základny NATO.

   Smazat
  5. Anonymní 22:51

   Panečku, úplně z té euroatlantické "jednoty" padám na zadek. Jednota snad jen v tom, že až už nebude sil maskovat reálný krach, tak se na dně ocitneme všichni společně(snad vyjma Rakouska a Turecka).

   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cina-vyzvala-rusko-aby-se-spolecne-postavily-tlaku-washingtonu/

   Smazat
 14. Rusové diskutují zda se bránit nebo ustoupit
  https://www.youtube.com/watch?v=BxnwTh2gqYQ

  Nemusíte souhlasit, stačí, jestliže budete vědět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA vědí, že za nimi stojí celá planeta, zaútočí. Rusko je úplně osamocené. Turci mají své jisté, Írán tentokrát zase sklapne naprázdno a bude další na řadě (tím se Západ dostane k tomu obřímu nalezišti, kvůli němuž je Írán pod sankcemi) a Čína se zase pokorně vrátí k páníčkovi. Možná pomůže Americe s Ruskem. Mimochodem, Čína už Rusy varovala, že si zahrávají s ohněm. Četl jsem i tamní tisk, jednoznačně se staví proti jakékoliv konfrontaci a už se tam začínají objevovat hlasy, že Rusko je válečný štváč, který používá chemické zbraně.

   Smazat
  2. Dávám bolševikovi rok maximálně dva.

   Smazat
  3. Vole 23:08, v Rusku už budují jako u nás kapitalismus. Bolševici tam nevládnou. Také ty hnoji nenávidíš Slovany?

   Smazat
  4. Hlavní zločin Rusů spočívá v tom, že pošlapali lidské právo obyvatel enkláv v blízkosti Damašku střílet na toto město ze 120 mm minometu. Taková drzost od Ruska musí rozčílit každého spravedlivého obránce lidských práv a demokracie v členských zemích NATO. Jsem zvědav, jak to svým věrným vysvětlí náš milovaný prezident.

   Smazat
  5. 23:08 23:07 To jsou jen vaše vlhké pravicové sny o usa světovládě zadlužení blbečci půjdou do kelu.

   Smazat
  6. 23:02,23:07
   Co to tady plácáš za nesmysly, Jando? To jsi se fakt zbláznil?

   "Informovala o něm Asadova agentura SANA ještě ten den. Následně vyšla informace, že se jednalo o ruský vrtulník. Tahle informace byla potvrzena pracovníky SOMS a WH."

   Smazat
  7. 23:40, sám jsem to tam četl, nedělejte ze sebe cvoka.

   Smazat
  8. 23:49
   Ty umíš číst Icik uASSackej z Blobostovo trenek???!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
  9. 7:45 Nejezdím žádný UAZem, tomu prolítáváš potahama leda ty rudoprde, když se s ním tvůj liliputí fýrer jede projet škarpama Chujlostanu:)

   Smazat
 15. ako oznámili rusi, 400 rokov snahy zblíženia sa so Západom nedopadli dobre, takže s tým končia a budú robiť politiku a ekonomiku ako za Stalina, budú sa v obchodovaní obracať na štáty ktoré im poskytnú potrebné, Západ nie je už tak technolgicky vpredu aby sa nedostali k špičkovým tovarom odinakiaľ -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko by se konečně za těch 400 mělo v technologiích pohnout kupředu vlastními silami. Je pravda, že 148 milionů nemůže nahradit zbytek planety úplně ve všem a také jsou částečně ekonomicky záměrně bržděni, ale při možnostech, které mají, by už dávno měli být zemí na špici. A nejsou.

   Smazat
  2. To je ubohé 7:32, kdyby nebylo posledních předchůdců Putina, a válečných kovbojů, tak by už na té špici dávno byli.

   Smazat
  3. Anonymní 7:32

   Který jiný stát se dokázal během pár desítek let proměnit ze zaostalého feudálního samoděržaví na supervelmoc a průkopníka vědeckotechnického pokroku? Navzdory všem snahám dávných západních koloniálních velmocí. Zkuste napřed myslet a až pak psát.

   Pak se pokuste zamyslet nad tím, jak jsme svůj potenciál využili my, Češi. To je pro nás totiž daleko důležitější, než schopnosti Ruska čelit nepřátelství Západu, jehož jsme dnes kolonií.

   Smazat
 16. p.s. - preto sa zbavujú ako nepotrebného pre Rusko dolára

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, Rusové před dvěma dny, kdy opět padl rubl, vzali útokem směnárny a banky a mění vše na dolary. Pokud už nejsou, berou i eura a jiné měny.

   Smazat
  2. To jako fakt pornojando 7:26? Dodej důkazy, nebo se sám nahlaš na tvé mateřské CTHH jako dezinformátor.

   Smazat
  3. Anonymní 7:26

   Aha, ti řadoví Rusové ale musí být bohatí, když se všichni zaobírají spekulacemi na finančním trhu. A také všichni neustále jezdí na Západ a masivně tam nakupují, proto se jich tak silně dotýká, za kolik rublů si koupí chleba v zemích svázaných v paktu NATO. Jen ruští obchodníci a průmyslníci si mnou ruce, protože se jim zvýší zisky z prodeje za cizí měny.

   Smazat
  4. Tak Rusové masivně mění ruble na dolary. A člověk by řekl, že tam je 99% chudiny, jak se všude dočítáme. Nějak si odporujete.

   Smazat
 17. 7:26
  To psaly Blicí listy nebo Fuckingtown post,exote???!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máme tu, zdá se, nějakého nového šílence. Tentokrát tu sedí trvale, začíná to vypadat, že NR je v kurzu a musí se nasadit celodenní služba.

   Smazat
  2. 8:19 To je fakt, poznáš ho podle těch čtyř smajlíků a toho že jeho pán používá UAZ! Ale on nemaje na tom svým ruSÁckým dreku kterýmu říká zpupně klávesnice funkční "Z" to píše "UaSS":)

   Smazat
 18. 8:19
  On ten věčně sjetej uASS Blbstein nechápe,že F73,A52,Q54,Q56 a Q90 jsou zkratky LÉKAŘSKÝCH DIAGNÓZ!!!!!!☺☺☺☺Nechápu ale,proč ty jeho zvratky redakce nemaže,jako by tady nestačili Blbosta,Hovnonulan a Hovnodolní...???!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemaže, protože by nic jiného nedělala. Je užitečné vidět, na jaké úrovni jsou oponenti našich sdělení. Ignorujme je. Poznáme je na první řádce.

   Smazat
  2. Než já budu sjetej, tak to se dřív ufetuje tenhle tvůj fýrer, lejnere putleryči skurvenčiku!- http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/212409_6402.jpg
   Ha, celá famílie tvých zdegenerovaných vypouštěčů, rudoprde! A52, Q90, Q56, Q54 - Společné foto:) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EomYbXO4WkY1.jpg

   Smazat
 19. Británie nikdy nebyla demokratická. Co to je za žvást? To je stejný žvást jako demokratické USA. Kdy jako byli demokratičtí? Když provozovali otrokářství, když vyvražďovali původní obyvatelstvo? Když vedli ryze dobyvačné imperiální války? Kdy? Británie byla vždy jen prach sprostou imperiální velmocí, která se neštítila vraždit (provádět genocidu), lhát a krást po celém světě. Na blaho Britského panství si jistě se slzou v oku vzpomenou domorodí Australané, Číňané po opiových válkách, Indové a mnoho národů Afriky a Ameriky pokud z nich alespoň někdo přežil. Jaké blaho bývalá koloniální mocnost přinesla! Jestli mi Češi jsme byli uzurpováni Němci, Rakušany a Rusy pak uzurpace Brity byla vždy násobně vražednější. Stačí vzpomenout "džentlmenské burské války". To byla věru ukázka demokracie a hlavně to vyvraždění Bůrů (holandských osadníků) a doporučuji si zjistit, jak tyto války začali a o co tam hodným Britům šlo. Oni se tak pěkně chovali i ke svým obyvatelům. Stačila krádež chleba a šup už provinilec cestoval v řetězech do Austrálie budovat říši. To byla vpravdě demokracie. Co to plácáte za demagogii!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Západ by válčil, ale Rus musí dát "písemně", že prohraje. Když vede MO ČR Šlechtová a přetím Stropnický, Peake, Vondra tak je to plivnutí do tváře armádě.
  emeritní kapitán

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Upřímně, tohle přeci už dávno nelze nazývat armádou. Tomuto expedičnímu sboru už může předávat příkazy Pentagonu jakýkoli úředník či komediant.
   Dokud budeme kolonií, tak samozřejmě žádnou skutečnou armádu mít nebudeme.

   Smazat
 21. Toto všechno, je důsledek dlouhé absence války, hlavně na americkém kontinentě, ale i v Evropě. Lidé, hlavně mladí co nepoznali tu poslední světovou, jsou už úplně mimo pocitu sebezáchovy. Státy se baví nekonečnými volbami, které nic neřeší, jen ohlupují lidi.
  Nikde se ani náznakem nerodí "mírové hnutí", jaké bylo hlavně v západní Evropě v šedesátých a následných létech, po instalaci amerických perchshingů v západním Německu či Britanii. Tehdy se hlavně angažovaly ženy matky, které si ještě pamatovaly jako děti válečnou řež. Dnes řídí Evropu také "ženy", většinou bezdětné, teplice či nakažené morem válečnictví. Jen u nás jsme měli a máme zrovna tři.

  OdpovědětSmazat
 22. Nějak se mi nechce věřit, že by chtěli občané EU, natož SSA, žít v míru. Naopak mám pocit, že se současná generace těch nejcivilizovanějších cítí ošizena, že nebyla už 3. světová válka! Jinak by nemohla držet svoje ústa tak na úzdě k otázce života a smrti? Nezdá se vám hloupé, že v době reálné hrozby světovou válkou s miliardami mrtvých chodí propagandou zblblá omladina demostrovat proti sníženému jízdnému v dálkové dopravě pro důchodce! Kde jsou ty doby, kdy mládež stejného věku dovedla demonstrovat za světový mír! Je to úpadek mysli, morálky, nebo jde jen o touhu po masové sebevraždě? Je to exhibicionismus nebo nihilismus?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.