Reklama

středa 11. dubna 2018

Máme již dost přepisování dějin!

Sudetští Němci k nám přivedli nacizmus
J. Kovář
11.4.2018  ČeskéNárodníListy
Každý rok se v tzv. sudetoněmeckém tisku objeví celá řada článků o „právu sudetských Němců“ na sebeurčení nejen v době po první válce a následně pak také o desítkách obětí českého teroru počátkem roku 1919.

Tak jak to bylo ve skutečnosti? 

Ano, prezident Wilson skutečně usiloval, aby národy, které neměly dosud svůj stát, žily v rámci Rakouska-Uherska, mohly rozhodnout o své budoucnosti v rámci svého práva na sebeurčení. To učinily. Tak vzniklo např. Československo a Jugoslávie.

Tzv. sudetští Němci byli nikoliv národem, ale národnostní menšinou. Proto neměli právo na sebeurčení. Po vzniku ČSR mohli jej opustit a přestěhovat se do Rakouska či Německa. I s penězi utrženými za prodej nemovitostí. Neučili tak. Pozdější zákon upravoval tuto problematiku pozbývání státního občanství a poskytoval možnost volby (opce) občanství Tzv. sudetští Němci byli nikoliv národem, ale národnostní menšinou. Proto neměli právo na sebeurčení.- v případu oblasti bývalého Rakouska-Uherska to bylo možné do lhůty jednoho roku, v případě Německé říše do dvou let od nabytí účinnosti zákona. Údaje o tom, kolik Němců v ČR optovalo pro Rakousko či Německo, neznáme. Šlo však zřejmě jen o nepatrný zlomek z celkového počtu.

Landsmanům*/ asi chybí obyčejný selský rozum. Šlo snad v první světové válce o to, aby nakonec poražené Německo bylo územně zvětšeno o části vzniklého Československa, které patřilo k vítězným spojeneckým státům, a Rakouska, aby tzv. sudetští Němci, kteří litě bojovali za Rakousko-Uhersko, se stali z národnostní menšiny samostatným národem, jenž by měl sám rozhodnout o svém osudu na úkor ČSR, jehož část historického sídelního území si chtěli přivlastnit a odtrhnout od republiky? Pokud takovéto představy se honí v hlavách landsmanů a dokonce jsou někteří z nich přesvědčeni o jejich správnosti, pak sami sobě škodí.

Ano, v březnu 1919 zahynulo několik desítek lidí. Řekněme jen krátce, že demonstrace sudetů se někde zvrhly. Z jejich řad zazněly první výstřely. Československé ozbrojené složky odpovídaly. A tak zcela zbytečně došlo k lidským obětem. Mezi mrtvými byli i Češi. Připomínat si to však se dost dobře nehodí do „historického krámu“. Škoda každého života, který při těchto srážkách vyhasl.
Freikorps - jednotky sudetoněmeckých teroristů terorizovali a vraždili své české i německé spoluobčany.

Mezi obvyklá tvrzení landsmanů patří bájení o tom, jak jsme je vyhnali v r. 1945 a kolik set tisíc z nich připravili o život. „Samotní sudetští Němci byli v roce 1945 vyhoštěni ze své staleté vlasti a dokonce se to neobešlo bez stovek tisíc mrtvých - konečného řešení počesku!“ (Z článku „Kultura připomínání“). Takové a podobné výroky jsou nepravdivé, protičeské. Česko-německá komise historiků mluví v těchto souvislostech asi o 15 až 30 tisíci mrtvých, z nichž více než 5000 bylo sebevrahů. A. Hitler, Goebbels a jeho manželka, která sama zavraždila před svou smrtí vlastní děti, dali svým soukmenovcům „pěkný příklad“.

Ale zabývat se touto a podobnými otázkami považujeme za kontraproduktivní. Stačí si uvědomit, že Němci, mezi kterými byli i tzv. sudetští, vyhnali ze života 360 tisíc našich spoluobčanů. V případě vítězství ve válce měli v plánu likvidovat český národ a naše území osídlit Němci. Byl to plán, který schválil sám A. Hitler. Mezi těmi, kteří takovýto postup schvalovali a jej plánovali, vynikal i K.H. Frank, jeden z představitelů znacizovaných henleinovců. Nacistický státní terorismus měl však ještě mnohem širší rozměry. Na východě mělo dojít v průběhu času, jak předpokládal Generalplan Ost, k vyvraždění více než 30 milionů Slovanů, další miliony z nich měly být vyhnány někam až za Ural, aby východní území mohla být poněmčena.

A ještě jedna věcná poznámka. Kolikrát od představitelů „sudetoněmeckého landsmanšaftu“ slyšíme o tom, jak sudeti hrdinně bojovali snad na všech frontách druhé světové války za novou Evropu, v níž by panským národem byli Němci a ostatní jejich otroky? Kolikrát slyšíme od nich že za „Vůdce a vlast“ padlo téměř 200 tisíc „sudetských Němců“?

To všechno, a ještě i další, by si měli být vědomi Němci, ti či oni, kteří o vyvražďování téměř pravidelně mluví. Dějiny je usvědčují z činů, které můžeme charakterizovat jako genocidu, a to nejen Židů, ale i Slovanů. Připomeňme si, že Rusů, Ukrajinců a Bělorusů zahynulo v boji s Němci pravděpodobně kolem 20 milionů (celkové ztráty Sovětského svazu v druhé světové válce dosahují téměř 27 milionů padlých, zavražděných), Poláků zahynulo přes 6 milionů, Jihoslovanů kolem 1,5 milionů, Čechoslováků na 360 tisíc. Nebýt nacistické agrese, tito lidé mohli žít!

*/ landsman - příslušník sudetoněmeckého krajanského sdružení - landsmanschaftu (pozn.red.NR)

- - -


42 komentářů :

 1. Jo článek popisuje fakta ale bohužel mladé lidi to nezajímá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mladí nelze hnát k zodpovědnosti je nezkušené, ale jejich rodiče, učitelé a vzory. Tohle je výsledek. Výsledky země se dají hodnotit pouze podle kvality nové generace, jak je vzdělaná, jak je disciplinovaná, jakou má morálku, jak je schopná myslet jak dokáže rozlišit pravdu od lži, jak dokáže rozlišit co je skutečně cenné co je pomíjivé a tudíž zbytečné a jak dokáží řídit své životy. Všechny ostatní parametry,třeba ekonomické ukazatele jsou nepodstatné. Syn pokud je debil a floutek zničí bohatství a o všechno přijde i kdyby byl jeho otec sebebohatší.

   Smazat
  2. Jaký zas fakta? Co se týče toho zednářskýho patvaru vzniklého právě také v ložích USA (ale hlavně Francie, kde jeho páteř - tzv. československý národ vymyslel žabožrout Aristied Briand, vysokostupňák Velkého Orinetu, spoluložník Žida Kirbüse, známého též jako Kerenský - hrobníka to Ruska)! Československo bylo uměle vytvořeným státem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali se SSSR. Komunistická strana Československa (v čele s Klementem Gottwaldem, Rudolfem Slánským, Josefem Guttmannem a jinými, většinou Židy) byla členem komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  3. Kromě toho rasa a její zájem stojí nad jednotlivými jejími větvemi, národy. A WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se potentočkval! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
  4. Pro takové jako 15:34 je třeba neustále opakovat- Němci byli na našem území jako pozvaní hosté- kolonisté. Chovali se později jako lupiči a tak bylo se Sudeťáky velmocemi po právu jednáno.Byli vráceni "domů" !

   Smazat
  5. 17:59 Tak jistě, do našeho dnes již společného domu! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka/

   Smazat
 2. dneska si pod pojmem Německo představíte Volkswagen nebo Audi, popř Miele, Neckerman a je to spojeno s nepřekonatelnou kvalitou- vykládejte pak něco mladým o historii. I kdyby chtěli uvěřit neumí si to představit. Zkušenost je nepřenositelná, tu si musí každý prožít

  OdpovědětSmazat
 3. Kecy.Dnes jsou Češi ve spolku NATO, s ním napadli Jugoslávii, Afghanistán,Irák,Mali a Bůh ví,kdy vrchní velení pískne nový Drang na Osten a Češi, jako kdysi Slováci a české zbraně, budou zajati u Stalingradu.´Vděk vůči těm, kteří za cenu ohromných obětí zvrátili téměř vyhranou válku, nemají ani ti, kteří to pamatují, natož mladí. Mluví se stále o Němcích v Čechcáh, ale nemluví se o finančnících za oceánem kteří na obou válkách, v nichž financovali, jako vždy, obě válčící strany, vydělali. Dnešní harašení zbraní a provokace vůči Rusku za němého nezájmu většiny obyvatel naší země jsou jen opakováním toho, co už v Evropě dávno bylo.

  OdpovědětSmazat
 4. Až dostanou povolávací rozkaz a potáhnou na Rusa, tak se jim v palicích rozsvítí, bohužel to již ale bude pozdě.

  OdpovědětSmazat
 5. Potáhnou ale asi do prdele. Současní naši žoldnéři jsou nad možnostmi použitelnosti občanů našeho státu. Což je patrné z vyjádření bývalých účastníků našich mírových expedičních misi.

  OdpovědětSmazat
 6. Proč havlisti, v činné spolupráci s agenty CIA a Mossadu, smazali můj příspěvek z 13:37?
  Protože PŘESNĚ vyjadřuje ducha Nové Republiky i Sputniku, Haló novin a všech ostatních pokrokových masmédií: Pryč s okupací naší vlasti! Ať se k nám vrátí nepřemožitelná Armáda Ruské federace! Ať žije náš Miloš, náš Babiš! Ať věčně žije Vůdce všeho Slovanstva, Veliký Putin!

  Ano, taková krásná česká slova způsobují elitě břichabol, tak proto je mažou, kde mohou.
  Ale nás neporazí – důkazem je sama existence Nové Republiky, KSČM, ANO a Ruské federace.

  Krleš!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opakované uveřejnění příspěvku z 13:37, smazaného podlými agenty imperialismu, vloudivšími se sajty NR v přestrojení za našince:

   Nacismus a národní socialismus – podobnosti a ZÁSADNÍ rozdíly

   Drazí soudruzi, slýchám často od členů naší ZO Strany, že bychom neměli používat termín „nacismus“ nejen v souvislosti s hitlerovským fašismem, ale vůbec nikdy.
   Nesouhlasím: Můžeme ten pojem, ten výraz použít např. ve větě „Hitlerovští fašisti označovali svůj fašistický režim jako „národně socialistický“, aby zmátli méně uvědomělé pracující.“
   Ano, my komunisti a putinisti prostě NESMÍME přepisovat historii, jinak by se na nás zlobil nejen Veliký Putin, ale i Nesmrtelný Lenin.
   Takže k těm podobnostem a rozdílům: Podobnost mezi hitlerovským fašismem („německým národním socialismem“) a SKUTEČNÝM, tj. naším českým národním socialismem, je jediná – ono označení.
   Ve všem ostatním jsou tyto ideje i jejich praktické uskutečnění v NESMIŘITELNĚ antagonistickém rozporu, stejně nesmiřitelném, jako je rozdíl mezi Evropou (Euroamerikou) a naší Západní Asií, jako mezi vykořisťovatelským režimem a naším socialismem, jako mezi Němci a námi Čechy a Rusy.
   Příklady z historie:
   1) Když hitlerovský fašista připraví o život Čecha či Rusa, jde o brutální vraždu, s řadou přitěžujících okolností.
   Když Čech či Rus humánně zlikviduje Němce (Němkyni, německého haranta), jde o akt revoluční resp. národní spravedlnosti.
   2) Když Čech či Rus mluví svým rodným jazykem na území s většinovým německým obyvatelstvem, jde o osvětu a MASIVNÍ kulturní přínos.
   Když Němec nesrozumitelně šprechtí svou odpornou mateřštinou na českém či ruském území, jde o zločin němectví, za nějž je pouze jediný adekvátní trest: smrt. Což se přirozeně vztahuje i na sionisty, kteří se u nás drze opovážili němčit.
   Proto odsun odsouzenců k smrti do Německa, po osvobození naší vlasti Rudou armádou, byl akt NEKONEČNÉHO milosrdenství, vlastního pouze nám Slovanům.
   Viz jasné vyjádření našeho národního Vůdce Miloše: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-zeman-sudetsti-nemci-deq-/zahranicni.aspx?c=A130423_154317_zahranicni_pul

   Každopádně, drahý soudruhu Kováři, pro velezrádnou činnost Němců na našem území používej označení „fašismus“ resp. „hitlerovský fašismus“, ať zbytečně nemateš naše pracující, správně si spojující pojem „národní socialismus“ s presidentem Benešem a prezidentem Milošem.
   Děkuji Ti předem.

   Volte pevné obhájce věčné platnosti dekretů pres. Beneše, Rukopisů a pevného spojenectví s Ruskou federací! Volte ANO, KSČM a našeho Miloše!

   P. Radosta

   Smazat
  2. 14:18 Ty jedna rudohnědá svině. Táhni si do toho svého mongolidního Rusácka, když po něm tak toužíš. My, praví demokraté, jsme spokojeni v naší krásné a bohaté zemi, kde se máme tak, jak jsme se ještě nikdy neměli. Dnes si můžeme bez front koupit banány a ajfouny, které nám komouši nedopřáli. Jsme vděční našim západním přátelům, že nás obětavě zbavili starostí o majetek a vstávaje lehaje jim blahořečíme za to, že na ně můžeme pracovat a kupovat jejich zboží, rafinovaně vyráběné v Číně. A takovými živly jako seš ty, si naší demokracii rozvracet nedáme. V nerozborném svazku s našimi přáteli z NATO s vámi humanitárně zatočíme. Budeme ze všech sil bránit svobodu slova, proto šlápneme na krk těm dezinformačním webům, které tak miluješ.
   Ať žije pravda a láska, svoboda, demokracie a pluralita politických názorů. Samozřejmě to platí jenom pro nás ušlechtilé a ne pro takové rudé svině, jako seš ty.

   Smazat
  3. 14:20 Nejste vy absolventem nějakého humanitního oboru? Tam se na rozdíl odt technických oborů ignoruje kauzalita. To jest posloupnost dějů, mebo také příčina a následek. Kdepak v těch vašich úvahách máte případ, kdy na začátku byl zločin Čechů nebo Rusů, po kterém následovala zasloužená odplata Němců? To vám tam jaksi uniká. Kauzalita a logika hochu, to se račte doučit. Jinak je vaše "analýza" jen čirou demagogií s ignorováním kontextu. Zkuste nám prozradit, jaký vztah budete mít k někomu, kdo vám vyvraždí rodinu a spálí domov. Pak uvidíme, nakolik jsou vaše rozhorlení upřímná.

   Smazat
  4. 16:19 Je to čerstvý absolvent vysokého učení mordochai-zederblumismu!

   Smazat
  5. 15.01
   že tě něco spadlo na hlavu?

   Smazat
  6. 16:57 Jo, spadlo. Byli jsme tam dva, já a Radosta. Oběma se nám to po té ráně v hlavě nějak pozpřeházelo. On začal mluvit jako "uvědomělý soudruh" z 50.let, já zase jako dnešní "uvědomělý demokrad".

   Smazat
  7. 17:14
   pokud má být příspěvek 15:01 ironií,tak to piš do uvozovek a nepoužívej sprosté nadávky.

   Smazat
  8. Demokrat v 15:01 ? Demokrat uzná, že člověk může mít i jiný názor než on a dokonce usiluje o to aby to mohl říkat bez obav. To tedy Vy nejste . Ani náhodou. Vy jste pravé hnědé prase !

   Smazat
  9. P.Radosto, zase jsi nezklamal a potvrzuješ stoupající tendenci své blbosti. V.J.Horák

   Smazat
  10. Radosta je profesionální eurohujer Evropskych hodnot

   Smazat
  11. 17:34 Obhájci dnešní "demokracie" se bez sprostých nadávek neobejdou. Úvozovkami bych podceňoval inteligenci zdejších čtenářů.

   18:04 Jestlipak se podle vaší rady chovají právě ti, kteří sami sebe označují za nejdemokratičtější ze všech demokratů? Ti, kteří svojí partu nazývají Demokratický Blok? Ale nazval jste je trefně.

   Smazat
 7. Blbosto,
  hloupost se projevuje dvojím způsobem,buď mlčí,nebo je výmluvná.
  Mlčenlivá je snesitelnější....tak se podle toho KONEČNĚ ZARIĎ!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 8. Cesi ! RADOSTA si z vas dela super-prdel !
  On zde popisuje vase dvojite neritko , ktere mate na vsechno - (14:20) ! A vy nedokazete ani jeden z vas, si udelat srandu z neho !
  On vas prevyssuje ! Jeho pero je jedovate jako zbrane Krovaku na Kalahari a vy na neho nestacite.

  OdpovědětSmazat
 9. 14:58
  PÍŠE SE PŘEVYŠUJE,TY IMBECILNÍ HOTENTOTE!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. 14:58 oprava - MERITKO !

  OdpovědětSmazat
 11. 14:59 Ja jsem cizinec ty pitomce ! Na to, ze ty zijes v Cesku mas slovni zasobu koktaveho retarda.
  Krome toho budes bezdomovec, hned jak te najde Horni Dolni.

  OdpovědětSmazat
 12. 15:05
  Ty JSI DEMENTNÍ GERONT BLEKOTAJÍCÍ BLBOSTI, TO S CIZINOU NEMÁ CO DĚLAT!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 13. Británie a Francie muže za katastrofu 2 světové války ! Obsazení Porýní , Rakousko ,Mnichov 1938 ,Polsko ,Dánsko ,Belgie, Holandsko a Norsko . Kdo má pak platit reparace , jen tyto dva státy !

  OdpovědětSmazat
 14. Tak to není zrovna povedený článek, polovina z něj jsou bláboly či slohové cvičení. A následné reakce tomu odpovídají. to, co se tu sešlo, je děs!

  OdpovědětSmazat
 15. 15:29 HNUPE, nejsi myslenkovym prinosem i kdyz znas gramatiku lepe. Nikdy nejsi schopen rict nazor , ktery nemas. Jsi osudem osizeny NESTASTNIk bez perspektivy a rozhledu a budes bezdomovec, hned jak te najde nick Horni Dolni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:52
   Právě ses ty zbytečnej geronte pojmenoval.....JSI NEŠŤASTNÍK BEZ PERSPEKTIVY!!!!!!
   Tentokrát ti musím zatleskat za upřímnost a přiznání se sám ke svými zbytku života!!!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
  2. 16:10 Tak to ty určitě nebudeš, viď? Putler ti za tvý službičky jistě poskytne nějakou tu azylovou kvótu někde na Sibíři a možná i každodenní příděl stakanu jedovatý pěny do koupele!☺☺☺☺☺

   Smazat
  3. 16:47
   Nerozumím tvojí starý LŽIDODEBILOVŠTINĚ,TAKŽE SI VYSER VOKO A POŘIĎ SI PŘEKLADAČ!!!!!!

   Smazat
  4. 16.47
   už jsi tu zase kreténe

   Smazat
  5. 16:50 Zajímavý, a v jakým jazyce ti tvůj pán dává pokyny? - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Nebo tě vypuští z lejnolíhně pokaždý už naprogramovanýho? ☺☺☺☺☺

   Smazat
  6. Není rozumět tvý LŽIDODEBILOVŠTINĚ VOHONE,POŘIĎ SI PŘEKLADAČ!!!!!!
   A to urychleně,mamrde!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  7. 8:28 Nejsem tvůj soudruh - to si nech pro tohodle A52 co tě vypouští pravidelně ze svý lejnolíhně!- https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   On ti vše potřebný přeloží, nemám povinnost se vaší azbucký lžidebilovštině učit, rudoprde! ☺☺☺☺☺☺

   Smazat
 16. 15:01 - HUUUU- ha, ha, ha ! Ja se dusim smichem !

  OdpovědětSmazat
 17. 15.34 a 15.35 Ha,ha,ha.Ty musíš být hrozná guma. Děláš z té historie dobrý guláš, nebo spíš eintopf.

  OdpovědětSmazat
 18. Němci měli vždy zájem o naše území. Z poslední historie je známo, že Anglie, ani Francie nás proti Němcům nezajistí. Pomoc je třeba hledat na konci svého ramene, v nejbližším okolí a na východě. Určitě bychom si neměli zhoršovat svou pozici, zhoršováním vztahů s Ruskem. P.K.

  OdpovědětSmazat
 19. Ano, Němci měli svůj stát s nikdo jim nebránmil, aby se vrátli do¨své vlasti. A proto když sami tak mohutně volali, HEIM INS REICH, TAK JSME SE ZACHOVALI ZDVOŘILE A NEBRÁNILI JSME HLASU JEJICH SRDCE. TAK NEVÍM, NA CO SI STĚŽUJÍ. JSOU DOMA VE SVÉ ŘÍŠI? JSOU!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.