Reklama

.

.

čtvrtek 19. dubna 2018

Média: Sýrie předala Rusku dvě nevybuchlé rakety

19. 4. 2018     zdroj
Dvě nevybuchlé rakety během útoku USA 14. dubna byly předány syrskými vojáky ruským kolegům. Informace o této skutečnosti zveřejnila agentura TASS s odkazem na zdroj na Ministerstvu obrany Syrské arabské republiky. "Dvě řízené rakety [...] byly nalezeny syrskou armádou. "Obě řízené střely jsou v dost dobrém stavu [...] a byly předány ruské armádě. Tyto rakety byly včera odeslány letadlem do Ruska", oznámil zdroj agentury. Dodejme, že TASS nemá oficiální potvrzení ruské strany o informaci, kterou zdroj poskytl.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

32 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Moc bych tomu neveril. Trojane si taky odtahli svuj danajsky dar, az za hradby, misto aby pod nim rozdelali ohnicek hned na miste a zpoza hradeb koukali, co se bude dit. ;-)

   Vymazat
 2. Ruští hackeři jsou tak dobří, aby po analýze řídicího software dokázali křídlatou raketu za letu otočit a vrátit do místa vypuštění nebo tam, kde byla vyrobena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mozna jsem paranoidni, mozna mam jen dostatek zkusenosti v oboru SW-security, ale v danem pripade bych vychazel z predpokladu, ze klice budou nefukcni s cele krypto, v tom SW, bude mit zamerne zavedene chyby. V kratkosti, ze se jedna o "nastrcene fejky".

   Vymazat
  2. Ale jestli jsou ty rakety normalni, akorat nejak nevybuchly, pak je to pecka! Tomu ale neverim. Kazde vojenske zarizeni, ktere je soucasti utajeni, musi mit vestavenou autodestrukci. ...ani u raket se nemuze predpokladat ze nastane destrukce elektroniky "prirozenou" cestou. To by ti Americani museli byt uplny "B-cka".

   Vymazat
  3. jura20. dubna 2018 0:54
   Možná získali ten SW jinými cestami a toto je pouze krytí. Možná ho nemají vůbec. Je válka, nelze očekávat, že znepřátelené strany budou šířit pravdivé informace a nikoliv dezinformace. Jde o hodně. P.K.

   Vymazat
 3. Nenajdou nič pretože nemaji americkí softvére od Aby a sú sto let za opicami.V Praze máme doktori ingeniri a jaderni fiziki z Mali Afgánistánu a z Burkine Faso, to je elita Európskeho národa.Pepek Viskoč.

  OdpovědětVymazat
 4. To s těmi nevybuchlými je určitě v naprostém pořádku!
  Jak jinak by ten US trumpeta mohl twitterovat o tom, že jeho rakety jsou moc hezké, chytré (asi jako mazavky) a nepolapitelné.
  Tím pádem lze dovodit, že to byly ty humanitární! Nacpané místo tritolu či hexogenu havlovými bláboly. Třeba o tom, že ty nálety, bomby a rakety, nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární a to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu (... ba i právo lidí na život v míru!!).
  Až si to i v Rusku po rozbalení těch humanitárních navštívenek přečtou, pak teprve puknou. Smíchy ...

  OdpovědětVymazat
 5. Špatne se mi píše protoze mam noví smartfón a neumím vipnout predktívni klávesnici a skáču mi tam i nečeskí slova. Pešek Vyskočil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nic, netrapte se tím. Jsem přesvědčen, že to tady všichni přežijeme i pokud zůstaneme ochuzeni o vaše rozumy.

   Vymazat
 6. Omluva, Pepek Viskoč,to mám blbí krám.

  OdpovědětVymazat
 7. Je to finta!
  Jsou časované !!!
  Třetí světová začne po půlnoci dobrou*

  OdpovědětVymazat
 8. Software je to nejmenší co budou zjištovat,ale spiš budou zkoumat z jaké slitiny a jejího chemického složeni jsou vyrobeny rakety pro porovnání s vlastní technologii ,případně na jakém fyzikálním principu jsou motory a použité palivo pokud v nádrži něco zbylo.Protože palivo se v laborce jak pro letadla a určitě i pro rakety neustále pruběžně kontrolují.Prostě prozkoumají raketku do posledního šroubku tak jako kdysi MIG-25 ,který uletěl do Japonska a byl potom převezen do USA na prozkoumání.To je velký dar Ruské federaci a zadarmo.Stejně je zvláštní ,že při rychlosti jakou letí po dopadu se neroztříští napadrt i když výbušná hlavice se porouchala a tím pádem nevybuchla ,ale samotným nárazem by se měla roztříštit.Jediné vysvětlení je že byla už bez paliva a letěla velice nízko nad zemi a zbytkem energie prostě doklouzala po dopadu na zem při přijatelném uhlu dopadu aniž by se roztříštila. Stíhačce když vysadí motor a letí volně k zemi se normálně napadrt roztříští na malé kousky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak když se mohla v případě chlorových bomb jedna uložit do postýlky a nic ani neušpinit, tak je možné, že ty americké při dopadu používají nějaký airbag, aby nenadělaly škodu.

   Vymazat
 9. Vidim, ze komunisticti blbove veri Rusakovi uz uplne vsechno.
  Ozraly Ivan nic neziskal a sam se k tomu nedopracuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:33
   Vylitej jak váza po vzoru udavače a kolaboranta Havla.....To se mají uASSacký slabomyslný okupanti čím chlubit!!!!!☺

   Vymazat
  2. Lepší věřit rusům jak těm, kterým trčíš z řiti demente.

   Vymazat
  3. 5.33 A co vám brání "rusákovi" přestat věřit úplně všechno? Váš táta se jmenuje Ivan? Proč ho pomlouváte na veřejnosti...?

   Vymazat
  4. Mongole 5:33 nauč se používat diakritiku, když chceš s někým komunikovat. Ty si klidně věř svým buzerantům z pindosova, ti jsou pravdomluvní každým dnem.

   Vymazat
  5. 5:33
   Nejsem komomunista ani jsem nebyl, ale oproti tobě cucáku jsem byl v armádě a celkem si dovedu představit některé situace. Ty jsi jenom odkojený porno Jandou a podobnými exoty.
   Václav

   Vymazat
  6. Ten "ožralej Ivan" má desetkrát větší IQ než ty.

   Vymazat
 10. Prý u toho předání byli bývalí pracovnivi PVO z česka ...přesně jak kdysi v jugošce shodili ty dva us letecké neviditelné krámy. Pak je předali strýčkovi z pekingu a ti je odvezli do číny..a americké socky jako odplatu bombardovali omylem kanceláře čínského vojenského přidělence v Bělehradě...prý měli stare mapy z roku 1947...ha ha..a mezitim ty neviditelné krámy byly ne cestě do číny...jak říkají rusové eto debyli...

  OdpovědětVymazat
 11. Tak nějak mi z toho vyplývá že to bylo asi takhle s tou Sýrií:
  1. Trump slíbil trestnou výpravu na Sýrii i s napadením Ruských základem zejména protiletecké obrany.
  2. Putin slíbil odvetu nikoliv Americe ale místům odkud bude útok veden.
  3. Turecko a Itálie se od akce nezapojili což je nevýznamné, ale zároveň nepovolili útok provést ze základen v Itálii a Tureckého letiště Icirlink. Patrně si situaci vyhodnotily tak, že Putin by už nemohl s odplatou po předchozím zabití 100 Rusů Američany váhat a o odplatu a válku s Putinem evidentně nestojí.
  4. Z Francie letět s nákladem pum až do Sýrie a zpět se nedá. Tady je důvod proč nedoletěly Francouzské rakety na cíle v Sýrii. Takže je Syřani nemohli zlikvidovat a asi se jen vytahují. (mohlo to být jinak, ale nenapadá mne jak to narychlo provést).
  Když Američani nemohli použít Icirlink a nacvičený útok na leteckou obranu napadaného státu, tak je statečnost přešla a útok realizovali dálkovými bombardéry až z Kataru. To se jim povedlo a co chtěli to trefili.
  5. Útok Američanů Tomaha​w​

  ky z moře byl klasický a částečně úspěšný. Staré Ruské protirakety neumí najít cíle nízko nad vodou a moc jim nejdou ani nízko letící cíle.

  5. Anglie po Brexitu potřebovala ukázat sílu. Má základnu na Kypru a počítala s tamními starými dobrými Tornády(napřesrok se chystá je stejně sešrotovat) a raketami z vyslané ponorky. Tornáda byla úspěšná a vypálila 8 raket, ale atomovou raketonosnou ponorku Rusové našli a žádnou akci jí nedovolili. Asi ji ale umožnili jen poslech častušek v hydrofonu. Škoda že to nebylo v televizi.(''První zprávy'')
  6. Turci věrni slibů Putinovi a členství v NATO nedovolili USA válčit z jejich území, ale jejich angažmá schválili protože to nebylo z jejich kapsy a bylo to asi dost drahé. Na zbourání pár nepoužívaných baráků to bylo drahé divadlo.
  7. Tohle má Putin určině dobře uložené v paměti. Sice ho urazili, Ale NATO jako pevná aliance už neexistuje. Bitvu Američani vyhráli, ale válku tedy ne.
  8. Tohle je taky políček Zemanovi za Bombardování Jugoslávie s využitím našeho vzdušného prostoru. Turci a Taliáni mají svou hrdost. Zeman ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:57 Vaše úvahy vycházejí buď ze špatných informací, nebo ze špatné hlavy.

   Oběma stranám něco věřím, něco nevěřím.
   USA věřím, že útočily jen na těch 8 cílú na třech místech. Nevěřím, že všechny rakety doletěly, protože tomu neodpovídají jejich vlastní snímky ani záběry z míst dopadu.

   Rusům věřím, že bylo sestřeleno 71 raket. Nevěřím, že útok byl veden na syrská letiště. Nad letišti rakety prolétat musely, ale jenom prolétat. Jsou to křižující, ne balistické rakety, které by letěly přímo. Když se podíváte na mapu Sýrie, tak rakety neměly jinou cestu než nad těmi letišti aby se vyhnuly prostoru kolem ruských základen. Vyhnout se mu musely, protože Amíci vzali vážně ruské varování.
   Úvahy o tom, proč se k alianci nepřipojila Itálie a Turecko jsou úplně mimo mísu.

   Zeman se z Jugoslávie poučil a současné napadení Sýrie ostře odsoudil. Tak ostře, že Babiš i Šlechtová už korigovali svá původní patolízalská prohlášení. Stropnický se potrestal sám, když se klaněl páníčkům tak horlivě, až to jeho páteř nevydržela.

   Vymazat
  2. 5. Útok Američanů Tomaha​w​

   ky z moře byl klasický a částečně úspěšný. Staré Ruské protirakety neumí najít cíle nízko nad vodou a moc jim nejdou ani nízko letící cíle.
   proto měli rusové ve vzduchu 2 A50 a ty vidí i tomahawky nízko letící
   nicméně je pravda že třeba s200 nesestřelila nic protože jak někdo řekl střílet po tomahawku S200 je jako jít s kanonem na zajíce. ale starší systémy OSA i novější pantsir byly úspěšné. pantsir dokonce ze 13 střel 12 sundaných raket

   Vymazat
  3. Pancir.

   Nevěřím, že Rusové dali dolů 71 tomahawků, neodpovídá tomu míra devastace, takže více věřím americké straně, že všechny rakety zasáhly cíl. Tím nemusí být nutně zásah báze v Tartúsu, ale ověření schopností raket, že kdyby byl tento cíl, raketa ho zasáhne.

   Rusko prohrálo válku, nemá na americké zbraně.

   Vymazat
  4. 11:11
   Naprosto souhlasím. Ale hádat se s blci kteří si pletou balistické rakety s křižujícími je zbyčetné. Tito exoti snad ani nehrají bojové hry na internetu a o tom že by někdy sloužili v armádě to už je s ohledem na na jejích lenost naprosto nemožné.

   Vymazat
 12. 7:57 Ty "informace" jsou jen z vaší hlavy nebo jste je získal z nějakého zdroje?
  Větší hlouposti jsem už dlouho nečetl...

  OdpovědětVymazat
 13. Informace jsou z tržište 25...

  OdpovědětVymazat
 14. Jo Rusové je rozeberou a podívají se co je na nich chytrého.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A zjistí, že rakety mají větší IQ než Trump. A to není mnoho.

   Vymazat
 15. 17:29 ty jsi trumbelín, že?
  Míra "devastace" neodpovídá ani těm 32 raketám, které podle Rusů doletěly. Ty tři fotky, co se s nim USA chvástali, vydají tak za 20 raket:-D
  A zbytek jim popadal, trotle.

  OdpovědětVymazat