Reklama

neděle 22. dubna 2018

Moskva citelně zasáhla NATO: Západní média odhalila důsledky odmítnutí společnosti Volha-Dněpr

Jelena Bystrová
22. 4. 2018     zdroj
Ruská odvetná opatření na sankce Spojených států a států Evropy se stala pro NATO a Francii bolestnou ránou, píší západní média. List Agence France-Presse komentoval oznámení ruské společnosti Volha-Dněpr o odmítnutí poskytovat od příštího roku své letouny An-124 pro potřeby Severoatlantické aliance. Zdroje tvrdí, že toto rozhodnutí se stalo součástí odpovědi na pokračující tlak sankcí Západu na Rusko. Ve Volze-Dněpru bylo rozhodnuto neobnovovat smlouvu na poskytování dopravních služeb deseti armádám NATO. Smlouva vyprší na konci roku 2018, prodlužována byla od roku 2006.


Opatření Moskvy vyvolala znepokojení západních expertů. Analytici Agence France-Presse tvrdí, že pro státy aliance to bude vážná rána. Belgie, Francie, Maďarsko, Česká republika, Německo, Lucembursko, Norsko, Slovensko, Polsko a Slovinsko jsou v seznamu deseti států, které budou ukončením smlouvy postiženy. Největší škody však v důsledku odmítnutí spolupráce ruské společnosti budou způsobeny Francii, zdůrazňuje Agence France-Presse.

Nejcitelnějším pro Francii bude odmítnutí z důvodu opoždění uvádění do provozu a technických poruch jejího nového vojenského dopravního letadla A400M. Země používá An-124 k provádění zahraničních operací, zejména v Sahelu.

Ve světě pouze tři letecké společnosti provozují celkem dvacet těžkých dopravních letadel An-124: státní společnost RF Flight Unit FU-224, ukrajinská Antonov Airlines a Volgha-Dněpr, která vlastní většinu letadel. An-124, vytvořený v dobách SSSR, má mnohem větší nosnost než francouzský A400M. An-124 je schopen přepravovat obrněné automobily a vrtulníky.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

29 komentářů :

 1. Ona ani tato zpráva USA nepotěší „KLDR zastavuje jaderné a raketové testy“,! oznámil Kim…………….. To muselo USA nasr..at rozzuřit asi jako čerta kříž….Potřebují jiné správy a-la -Trump-mé rakety připrav se , protože přiletí, budou krásné, nové a sofistikované.Jean

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump je komediant, co netusi, ake haraburdy maju na sklade. Jedine vie to, ze maju 21 TRILIONOVY dlh. Ale rakety maju stare haraburdy a na nove niesu peniaze, no a krasne a mudre o tom moze iba snivat. Tie mu Rusko nepreda. No a dopravne lietadla?? NATO teraz moze lietat na SARKANOVEJ CICINE> Aspon nebudu robit lupezne vojny. Uz to Rusko malo zatrhnut davno

   Smazat
 2. Vidím, že demokratická noční hlídka se snažila. Normální lidé v noci spí, takže tady řádili opět jandovci.

  OdpovědětSmazat
 3. Noční hlídka byla z důvodu trollení odstraněna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za mazání debilních příspěvků, blokování ip adres by nebylo tak pracné.

   Smazat
 4. Díky, dobrá zpráva, že natržené řiťťě vypadly. Rozhodnutí fa Volha Dněpr, je naprosto v pořádku. Kšeft je sice kšeft, ale pomáhat fašounům se nevyplácí a je to nehumánní. Frantíci můžou do Sahelu jezdit po vlastní ose. Raketa do Syrie si taky dopravili sami.

  OdpovědětSmazat
 5. Skvělá zpráva jen do nich nelze ze sebe dělat neustále fackovacího panáka.

  OdpovědětSmazat
 6. MŮŽEME I MY ZAJISTIT I NÁŠ KONKRÉTNI OBČANSKÝ PROTEST?

  Přemýšlet nad tim by se dalo. Vidite tady přiklad Rusů,kteři od diplomacie přecházeji taky do konkrétnosti.
  Co tak dávat do diskuse na NR návrhy bodů zajištujicich naše občanské zájmy a zeptat se občanů voličů zda s nimi souhlasi a pokud ne at napíši proč.

  TO BY BYL POKROK VE SMĚRU DEKLAROVANÉHO ÚČELU WEBU NE?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě jste si všimli,že hbitá politická třida sprostých Šmejdů reagovala prostřednictvim tapetáře Radosty ihned jakmile jsme tu dali právě tento přispěvek.

   Je vidět,že začinaji mít strach a maji zájem výlučně na rozvalu diskuze za každou cenu,, Začiná jim být horko,zvláště když se najde někdo,kdo se jim dokáže stavět do cesty.
   Tato sprostá třida nanucováků si myslí,že na ni neexistuje metr a terorizuje své domnělé otroky i tady.
   Všim vinni jsou podle ni očividně prý komunisté jejichž ideologické odděleni nechce anebo neumi pracovat a jeho šéf jim asi zablokoval na věky jejich diskuzni rubriky pod plakativnimi mrtvými články na jejich webu,protože by se mu tam prý narvali trotli typu Radosta se kterými se jako skutečně špatný šef neumi poradit.

   TAK TO JE PRVNI OKRUH PROBLÉMŮ NA,KTERÝ TU JAKO OBČANÉ VOLIČI MUSIME NAVRHNOUT ŘEŠENI. NEMUSELO BY TO BÝT JENOM PROSTÉ ODOPEROVÁNI.

   V prvni fázi tedy je třeba ty okruhy problémů jmenovat ,což už začlo a to bez ohledu na to,že takovi jako RADOSTA zhavaruji a budou nebožtici.

   Smazat
  2. Tento web má sice v záhlavi hezký deklarovaný cil,ale je ztiženo něco začit řešit.

   Web na to přizpůsoben neni.
   Proto možná bude správné dávat tento stejný přispěvek pod dalši vhodné články a navrhovat možná dalši body do pranice metodou per partes, tedy krok za krokem ,ještě předtim než přislušný článek přispěvku zajde za obzor.

   To je organizačni připominka do doby než se občané voliči nauči sami za sebe křižit své kusadla brouků a budou se k tomu i správně a účinně i houfovat ,no ni?

   Smazat
 7. To je radosti, otravuje zde zase grafoman P.Radosta
  V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 8. Je čas urychlit vývoj mocensko-politického uspořádání světa, Více viz článek: OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.cz/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DĚDKU,

   vime tu,že chcete VE SVÉM PŘISPĚVKU postavit majitele velkých peněz před soud podobný Norimberskému,který má najit způsob jak zabavit komplet jejich jměni a penize,které stejně na nic nemaji,kromě vyvoláváni válek a humanitárni bombováni a toještě než válka začne a nikoli po ni!

   A V TOM S VÁMI BUDOU ASI VŠICHNI,KTEŘI V NOCI NECHTĚJI SVÍTIT JAKO ŽÁROVKY SOUHLASIT!

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Ty vado, on se tu vážně někdo najde, kdo toho Lojzu Radostu čte!?

  OdpovědětSmazat
 11. Tak to je vážně TVRDÁ rána válečným štváčům!

  No ano, drazí soudruzi: Co si agresivní NATO počne bez Velikého Ruska? Vždyť Veliké Rusko zajišťuje nejen logistiku žoldáckých armád NATO, ale i samotný chod ekonomiky celého toho „slavného“ Západu!

  Ano, bez ruské ropy se zastaví celá euroamerická automobilová doprava!
  Bez ruského zemního plynu obyvatelstvo euroamerických zemí v zimě pomrzne, normálně!!
  Bez ruské pšenice si Euroameričani neupečou ani veku, natožpak svůj trpký chléb!!!
  Bez ruské pohanky si USáci neudělají ani biftek!!!!
  Bez ruské vodky si nikdo na Západě nedovede představit žádnou oslavu, tzv. party!
  Bez ruských vesmírných raket zanikne západní vesmírný program, včetně tzv. satelitní navigace, televizních, telefonních a datových přenosů!!
  Bez ruské machorky, bez ruské voňavky „Duchy Moskvy“, bez ruské elektroniky, ruských osobních i nákladních vozů, ruských hodinek … a snad jen sám Lenin ví čeho ještě, prostě Západ nemůže, opakuji NEMŮŽE existovat.

  Mysleli na tuto prostou leninskou pravdu pachatelé sankcí proti Rusku, všichni ti neomarxističtí vrazi z Wall Streetu a Bilderbergu?
  Mysleli na to krvežízniví jestřábové z nejreakčnějších kruhů amerického vojensko-průmyslového komplexu?

  Asi nemysleli, protože jsou hloupí. Kdyby byli chytří, už dávno by spáchali hromadnou sebevraždu. Ano, logika dějin, tak jak ji popsali naši velikáni – Marx, Nesmrtelný Lenin, Veliký Stalin, Veliký Putin – je NEÚPROSNÁ: Socialismus prostě a jednoduše kapitalismus a demokracii PŘEVÁLCUJE.
  Což se dělo a děje, právě dnes.
  A o tom to všechno je, VŠECHNO, nejen článek soudružky Елены Быстровы.

  „Jsou mnozí, kteří nechápou stále dosti jasně smysl pracovní svobody a rušení soukromokapitalistické, nucené pracovní otročiny. Nechápou, že svobodná, dobrovolná práce musí dát vyšší a lepší pracovní výkony než práce nucená.“
  (A. Zápotocký, 31. 7. 1946)

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 12. Opakovaná soudružská rada s. Davidovi

  Drahý a vážený soudruhu Ivane Davide, žádám Tě již podruhé, jménem všeho našeho lidu a jeho Strany: Přejmenuj se!

  Přejmenuj se oficiálně a rychle, neboť Tvoje jméno je pro náš lid NEPŘIJATELNÉ, nejen v dnešní etapě vývoje.
  Ano, zatímco Tvé první jméno – Ivan – je KRÁSNÉ jako jiná slovanské jména (Vladimír, Vasilij, Miloš, Andrej …), tak Tvé příjmení je prostě HNUS.

  My všichni roduvěrní Češi a Rusové víme, velmi dobře, z jaké ODPORNÉ knihy to jméno pochází, a jak DĚSIVÝ byl jeho biblický nositel: Zákeřný sionista, podlý vrah Goliáše, velkého palestinského bojovníka za mír a přátelství mezi národy.
  Prostě: Přejmenuj se na Ivana Slavoje, či na Ivana Muromce; to by bylo ještě stylovější.

  Navíc: Taková internacionálně-vlastenecká změna - ohavného jména na krásné - by Tě zbavila černého podezření, že právě Ty jsi ten havlista-placený agent Mossadu a CIA, jenž se zákeřně vloudil do redakce Nové Republiky, agitačně-propagačního orgánu ÚV KSČM a velvyslanectví Ruské federace, a nyní zrádně MAŽE LEVICOVĚ-INTERNACIONÁLNĚ VLASTENECKÉ PŘÍSPĚVKY!
  A to se Ti vyplatí, vážně, takto ze sebe smýt podezření!

  Děkuji Ti předem, a jsem se soudružsko-národoveckým pozdravem
  Čest a Nazdar!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To musí být težké, ty starý přemřelo, muset si přivydělávat jako placený troll takovými hovadinami, které jsi slyšel kdysi denně doma, co? Ty se přejmenuj na arci3,14se.

   Smazat
  2. Chodím sem nepravidelně, ale nikdy předtím takové slinty zbytečného člověka, který není žádným přínosem pro republiku, tu pod asi smýšleným jménem nebylo. Podle mne jde o nějakého hloupého jedince, který nějakým zázrakem se naučil psát a zveřejňuje to, co mu slina na jazyk přinese. Prostě nic NULA !!!!

   Smazat
 13. JDI DO PRDELE TY LEJNO Z PROUASSACKÝ PRDELE!!!!!!!
  JE S PODIVEM,ŽE TĚ PO TOM MEJDANU NEHODILI TVOJI VÝROBCI DO KANÁLU,BLBOSTO!!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Na Radostu bude platit sofistikovanějši verse odpovědi než mu nadat!
  Třeba napsat tomu šéfovi komunistických ideologů,že tumá svého křena,když už ten neschopný šéf nedokáže svym voličům otevrit prý jim zablokované a námi občany placené diskuzni rubriky.A to nemusi být vše!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta rudá skála je přiliš zpupná a prý i líná,aby se tu mezinámi objevila a potvrdila,že tu má sirotka.

   Smazat
  2. Jestli, a to podle mně je Blbosta takovej genetickej odpad jako Čulík nebo Večerníček,tak by potřeboval POŘÁDNOU ČESKOU FACKU,TŘEBA BY SE MU TEN PIDIZÁVIT V PALICI BEZ MOZKU KONEČNĚ PROBUDIL!

   Smazat
 15. Souhlasím s vámi soudruhu Radosto. I vy byste měl přejmenovat. Na Prudenka Radostoviče Bašmačkina. Jinak moc vtipné mi to vaše psaní nepřipadá. Poprvé prosím, ale po druhé už ne. Zkuste třeba Iděs nebo trapné Lidovky.

  OdpovědětSmazat
 16. Dobré rozhodnutí!

  OdpovědětSmazat
 17. Bylo by moc fajn trollům zablokovat trvale IP adresy.

  OdpovědětSmazat
 18. Jinde se to dělá běžně a je klid.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.