Reklama

čtvrtek 12. dubna 2018

Napichuje Bašár Asad hlavy na kůl?

Radim Valnečník
12. 4. 2018 blog autora
Včera (středa 11. 4.) zazněla v pořadu Události, komentáře na ČT 24úplná hloupost od jinak moudrého člověka. Zrcadlo šílené doby. Na konci diskuse k zostřené situaci kolem Sýrie položil moderátor Daniel Takáč otázku, proč by měl Bašár Asad použit chemické zbraně, když vítězí a Dúma je vlastně už dobyta. Do té doby logicky vystupující zástupce Pirátů Mikuláš Peksa řekl, že to je z důvodů zastrašení protivníků, něco jako napichování hlav na kůly, viz ZDE.
 
Tak si připomeňme, jak šly událostí:

Na konci února se politika T. Mayové dostala do kritické situace. EU (ve snaze důsledně ztrestat Británii za brexit) navrhla Severnímu Irsku zvláštní status, kterým by nad ním Británie ztratila kontrolu. A nejen to, přes Severní Irsko by se otevřely asymetrické obchodní vztahy, což by vážně pochroumalo ekonomiku Británie. Hrozil severoirský majdan, viz ZDE.

A najednou se jako na zavolanou rozhoří kauza SKRIPAL, která se postupně mění ve frašku. Navíc zazněl první rozumný hlas "shora" a tím došlo i k zásadnímu zlomu v kauze SKRIPAL:

"Británie musí předložit důkaz, že Rusko stálo za otrávením bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Juliji." Ve čtvrtek k tomu vyzval tajemník německého ministerstva zahraničí pro vztahy s Ruskem Gernot Erler. Reagoval tak na to, že britská vojenská laboratoř v Porton Downu v úterý připustila, že nemůže prokázat ruský původ nervově paralytické látky, která byla před měsícem při útoku v jihoanglickém Salisbury použita.

"To protiřečí tomu, co jsme předtím slyšeli od britských politiků, a určitě to zvýší tlak na Británii, aby předložila další důkaz o tom, že stopy přesvědčivě vedou do Moskvy," řekl Erler...

"Zjevně z britské strany existovaly takové zprávy, založené na informacích tajných služeb, takže nejen Porton Down sehrál svou roli, ale také dodatečné informace," řekl Erler. "Ale ty nejsou veřejně známy a nyní je tu tlak na to, aby bylo těchto informací odhaleno více, jinak celá věc není transparentní," dodal Erler...

Šéf Laboratoře obranné vědy a techniky v Porton Downu Gary Aitkenhead v úterý uvedl, že vědci z této laboratoře nebyli schopni zjistit, kde byl nervový jed vyroben.

Erler ve středu zdůraznil, že stupňování napětí mezi Západem a Ruskem musí skončit. Vyzval rovněž Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW), aby provedla nezávislé vyšetřování kolem jedovaté látky použité při útoku na Skripala. (ZDE)

Podrobněji viz: Zlom v kauze SKRIPAL. První stateční vzdorují moci

A tak přichází staré osvědčené téma použití zakázaných chemických látek v Sýrii. Pokolikáté už? Nikdy se nepotvrdilo, že by za tím stál Bašár Asad, zato se několikrát potvrdilo, že se jednalo o provokaci.

Připomeňme si: Německé video lepší než kdysi Česká soda.
(18. květen 2016)

O rok později a vlastně přesně před rokem: Mlčení a mlžení k jednání G7 k Sýrii.
(12. duben 2017 )


Nejlépe se k tomu vyjádřil Jaroslav Štefec:

Potáhneme na Assada?

Tohle jsem prostě nemohl minout. Okomentoval jsem to zatím aspoň na facebooku.

Neokonzervativní síly na Západě se definitivně zbláznily a tlačí nás do války. A jako obvykle, p.t. obecenstvu perou do hlav malé děti. Abychom, jati lítostí nad nebohými drobečky, radostně souhlasili ve stylu vize šílené Langšádlové se spořádaným odpařením v jaderné apokalypse ve jménu pravdy, lásky, svobody, demokracie a, jak jinak, evropských hodnot.

Co je fascinující na přiloženém videu (které "bílé přilby", organizace založená, vycvičená a financovaná CIA, předkládají jako (jediný) důkaz "chemického útoku provedeného "krvavým Assadem"), je neskutečně idiotská "odmořovací akce", při níž jsou viditelně naprosto zdravé děti, bez jakýchkoliv známek začervenání očí, dávení po poleptání sliznic atd., atd. demonstrativně oplachovány vodou z hadic, a jsou jim prováděny jakési sprejové inhalace a přikládáno na obličeje něco, co zřejmě mají být kyslíkové inhalátory

Proč některé děti brečí, je zcela zřejmé, když si všimnete chování těch hňupů, což mají být zřejmě ti "vyškolení záchranáři v bílých helmách", kteří cpou špinavé paznehty děckám do naprosto normálních, nezačervenalých a neoteklých očí a imitují jakousi jejich "prohlídku", asi aby zdůraznili svou profesionalitu. Přitom jediné, čeho byste podobným "odmořováním" naprosto spolehlivě dosáhli zejména u dětí s jemnou pokožkou, je navázání chlóru na vodu, její vsáknutí do oblečení, a následné rozsáhlé lehčí či těžší poleptání celého povrchu těla pod oděvem.

Kdo má aspoň minimální ponětí o účincích byť jen malých koncentrací chlóru ve vzduchu (byl prezentován útok chlórem, což už je samo o sobě totální kravina) a způsobu, jakým se chlór odstraňuje ze zasažených povrchů, musí vidět, že to je jen jedno velké divadlo, vylhaná šaškárna, která má ale "pro blbečky", za které jsme jako občané považováni, zdůvodnit cosi, co je hazardem se samotnou existencí naší civilizace.

Tohle definitivně nedopadne dobře z jednoho zásadního důvodu: Rusko už nemá kam ustoupit. A my jsme bohužel hned v první řadě. A ještě detail - nenechte se odradit titulkem, že video obsahuje drastické záběry. Žádné tam nejsou. Tedy kromě záběrů na kretény z hereckého komparsu, snažící se vypadat jako "záchranáři". Tak to je fakt drsné. (ZDE)

K tomu ode mně: Podívejte se v klidu a na klíčové pasáže i zpomaleně, abyste viděli, čím vás krmí.

P. S.: Tentokrát byla v pořadu UK ČT 24 o něco opatrnější i H. Langšádlová (TOP), za to trochu z formy A. Černý (KSČM), který má už asi plnou hlavu kompenzací za spolupráci s Babišem pod Zemanovým poručnictvím. Nedokázal ani reagovat na to, když H. Langšádlová sdělovala, že se jedná o pokračování dřívějších případů použití chemických zbraní Bašárem Asadem.

- - -


 

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5618-napichuje-basar-asad-hlavy-na-kul.html

28 komentářů :

 1. Psal jsem již před 14 dny, že tšn kdo byl na vojně, tak má nějaké znalosti (byť obecné) o protichemické očistě. To co bylo na záběrech ČT z míst zasažení, se jaksi neslučuje s vojenskou výukou.
  Ještě jednou: Kdo byl na vojně, ví o čem je řeč. Kdo nebyl a věří tomu, tak ten zasluhuje politovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten, kdo byl na vojně, byl na vojně za "komunistů", kteří o protichemické očistě vůbec nic nevěděli...
   Teprve v současnosti poznáváme americké způsoby protichemické očisty, kdy její obsluha může zcela bezpečně pracovat bez jakýchkoliv protichemických pomůcek!

   Skvělé, neuvěřitelné, úžasné !!!
   Jak v Hollywoodu...

   Smazat
  2. 15.18 I v Hollywoodu by měli alespoň kosmické skafandry a světelné meče demokratizmu... (/;<D)

   Smazat
  3. pro 15.18
   tak nevím jak ty. Já sloužil 1967-69 jako radista u dělostřelců. V prvním roce vojny jsme měli "nácvik" chemického útoku včetně DEKONTAMINACE!
   Mám dojem, že jsi na vojně vůbec nebyl, jina bys nemohl napsat takovou hloupost.

   Jedině tě omlouvá, je služba v armádě USA. Pak je možné, že na politickém školení mužstva takové bludy vyučovali. Samozřejmě v rámci propagandy.

   Smazat
  4. 17:11 Jednou z nejhorších vlastností člověka prý je neporozumět legraci..
   To, že jste sloužil u dělostřelců vás ale omlouvá....
   Já taky, v Jičíně 1966-1967, i dekontaminaci jsem zažil...

   Smazat
 2. Laboratoř ten plyn a jeho složení,nemohla zjistit,protože to nebyla otrava plynem Novičok,ale ani žádná otrava Skripalových se nekonala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:53 To se mýlíte...
   Rozkaz, třeba nesmyslný, se musí splnit vždy a v plném rozsahu. Potom si "můžete" stěžovat...

   Smazat
  2. 14:53, Dnes dopoledne OPCW potvrdila, že se jedná o mimořádně čistou látku A234.

   Smazat
  3. 16:45
   Aha OPCW potvrdila?????
   Tím je řečeno vše,lžou až se jim od huby práší jak na Sahaře!

   Smazat
  4. Zjistili, že je to tak mimořádně čistá látka, že nemůžou zjistit, odkud pochází, to dá rozum. Jsou to babráci.

   Smazat
 3. Našim demokratickým politikům se motají jejich kebule. Oni již neví, jak by nám měli lhát, abychom jim věřili. Páni demokratičtí politici, musíte si vybrat jinou "cílovou skupinu" občanů. Zkuste to u studentů a pacientů psychiatrických léčeben. Tam je předpoklad toho, že budou těm vašim lžím věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:11 Zřejmě jste ještě nepochopil, že "našim demokratickým politikům" vůbec nezáleží na tom, zda jim občané věří nebo nevěří. Nejdůležitější pro ně je, aby je občané zvolili a potom "děj se vůle boží"....

   Smazat
  2. 15.26 Přesné. Je to jako Český rozhlas a televize. Nejde o to, že je skoro nikdo neposlouchá a dívá se většina "nevěřících".

   Hlavně když nuceně platí každý měsíc "výpalné", a pak ať si poslouchají třeba Peking a dívají se na Barandov...

   Smazat
 4. Ááááááááá vo tom to je! Proč by Asad na sebe upozorňoval nějakým chemickým útokem na protivníka, když je tento v drtivé defenzívě? Bude si takto inteligentní člověk( Asad je velmi inteligentní a vzdělaný)proti sobě zcela zbytečně popuzovat světové veřejné mínění nějakou chemickou šaškárnou? Je to jak se Skřípalem. Rusové budou používat prostředky na jeho likvidaci tak, aby na sebe ihned upozornili? Toto už ukazuje na zoufalství Západu, hlavně Američanů, kteří se už plácají ode zdi ke zdi a my s nimi. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná to nebyl Asad, ale Rusko, které z vrtulníku shazovalo na malé děti Novičok. Jsou svědci. To se teď musí dokázat. A věřte, že se to dokáže. Není nic jednoduššího, než prokázat přítomnost této látky ve městě Dúmá. Velice dobře si umím představit, jak bych to udělal. Ani mrtvolky dětí se nepodaří Satanovi ukrýt. Je jich mnoho a některá trápící se tělíčka dobíjela ruská soldateska ještě i střelou do hlavičky. Vše se pak snažili ukrýt do masových hrobů. Vy o tom nevíte?

   Smazat
  2. On to ve skutečnosti nebyl Skřípal, ale Lájos Bács, který nereagoval, dokud jednoho z vyšetřovatelů konečně nenapadlo na něj prostřednictvím tlumočníka promluvit maďarsky a tak se zjistilo, že je otráven zdlouhavým průběhem vyšetřování přestupku opilosti v parku. Hlásilo Radio Jerevan.(nyní jeden z nejspolehlivějších zdrojů)

   Smazat
 5. Každý, kdo si kdy i jen trochu "lokl" chlóru, se především snažil opustit prostor jeho výskytu, protože se v něm nezadržitelně rozkuckal. A pokračoval v tom ještě hodně dlouho, pokud to neodskákal poleptáním dýchacích cest a edémem plic.
  Ani jedno z těch dětí na kašírovaných záběrech pořízených Bílými helmami (co jsou - jak jinak? - v US žoldu) nezakašlalo!!
  Leda tak snad až po čase a na nachlazení, poté, co ta děcka ti herci/idioti vydatně zalévali vodou.
  Člověk by se tomu spektáklu mohl i pousmát, pokud tam nešlo o hrozbu dalších stovek či tisíců zabitých Syřanů v pokrytecké odvetě za neexistující chem. útok.
  Zvláštní je i to, že světová veřejnost je poslední dobou tak citlivá na chem. útoky (nebo jen média?), a jakoby si nevšímá denního utrpení lidí v té válce, které jim způsobují běžné metody válčení s použitím výbušnin, trhavin, třaskavin, které způsobují těžká a devastující poranění (lidí bez rozdílu věku), zmrzačené oběti a hromady zabitých.
  Z chem. útoků se tak stává jakýsi monstr-fantom, který má přebít(?) nelidskou povahu zločinné války vedené USA a jejich vazaly proti mírumilovné Sýrii a jejímu lidu.
  A to jen pro mocenské zájmy těch US hunů.
  Pan Štefec se ve svém odsudku vůbec nemýlí, celé to je ze strany USA hnusný a zároveň i trapný pokus, jak světové veřejnosti vecpat do hlav denní dávku protiasadovských a protiruských emocí, a jak ospravedlnit další eskalaci toho střetu ve snaze o zvrat US války o Sýrii, v němž US koalice krok za krokem ztrácí.

  OdpovědětSmazat
 6. Co je sleduji, tak mohu říci, že co pirát, to blbec!
  A už to říkal i Masaryk na internetu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo to je přesný a taky blbec ten co je volil. Taková legie navedených blbů, neuvažujících svým vlastním mozkem.

   Smazat
 7. Vařil pejsek s kočičkou Novičok a Zeman jim pod tím topil a Putin jim u toho svítil!!! Stejná blbost a pohádka, kterou jsem si z části "půjčil" u Terezy Spencerové!! Jenom jaksi stále postrádám nějaký věrohodný důkaz o tom, že za celým útokem stojí to darebné Rusko a hlavně vůbec se přestalo nějak hovořit, kde, na kterém místě byli Skripalovi otráveni a kdo tam tu látku dodal!!! Zda byla na dveřích, nebo na lavičce, či nakonec v tom baru "Zizzy" , prostě úplná záhada a detektivka!! Také je veliká záhada, jak se mohli po zásahu takového "jedu" uzdravit!! A nejlepší hit nakonec! Je potřeba je schovat, aby nemohli vypovídat na veřejnosti, co se vlastně přihodilo, když třeba dcera Skripala je už skoro úplně zdravá!! A byla vůbec něčím otrávena? A co to bylo, když nešla po Novičoku ihned pod kytičky!! Já nejsem nějaký hlupák a nenechám se hned tak opít rohlíkem, ale tady si připadám jako úplný debil, který si může číst co chce, stejně je to jedno, protože si politici budou dělat, co chtějí a na nějaký názor voličů se nebere žádný zřetel!! Třeba bylo potřeba vyhostit hned tři ruské diplomaty,abychom byli solidární,když Rakousko, Slovensko a další státy nikoho nevyhostili!!! Ti Rusové si jenom budou myslet, co máme za debílky a poslušné probritské kašpárky ve vládě!!

  OdpovědětSmazat
 8. Piráty snad nikdo nebere vážně, to je přece partaj recesistů a ta role jim celkem jde i svým zjevením. Ta mi připomíná slabý odvar partaje Franty Sauera "mírného pokroku v mezích zákona" z dob, kdy Hašek tvořil svého Švejka. Nehledejte u každého rozum, kdo má hlavu a pravdu, kdo mele pantem.
  Prošli jsme mnoha historickými epochami, nyní máme epochu Sedmilhářů, pokud ji přečkáme, může být lépe, ale také ještě hůř. Lidská blbost je nekonečná stejně jako vesmír a lidé jsou na to i patřičně hrdí - podívejte se s jakou hrdostí žvaní u pultíku v parlamentní kecárně. Neberte puberťákům jejich hračky, nebourejte jim pískoviště, sbírejte jejich stříkačky a jehly!
  A pokud jde o chemický útok v Dumě? Byl, nebyl, to je přeci fuk, důležité je to doprovodné divadlo, kterým se ovšem odhalil sám pachatel inscenace. On ji potřeboval, aby pokořil osvobozené město ze vzteku, že byli poražení jeho milovaní a se vší péčí vypěstovaní teroristé, tzv. "umírněné opozice!"

  OdpovědětSmazat
 9. Co je platné, že si tady píšeme o tom,jaká je pravda, když v telce lijí do hlav ovcí už prokazatelné lži.

  OdpovědětSmazat
 10. Mně se na tom videu líbilo, jak toho jednoho chudáka předkloněného polévali silně vodou, patrně aby mu to z vlasů spláchli do obličeje a do očí, pak když se vztyčil, tak ho ten dobrák ještě tak jako symbolicky pokropil po nohavicích a po těle, velmi srandovní.

  OdpovědětSmazat
 11. Piráty volily mladí hlupáci jak vidím tu vyléčenou antifáckou smažku mám dost.

  OdpovědětSmazat
 12. No tak, inteligence Pirátů je srovnatelná jen s vybranými osobami z Topky nebo Stan a jejich drzost zase s vybranými socany a lidovci, popřípadě ODS. Prostě a jasně hrůza a děs, ověřte si to kdykoliv v různých médiích, prostoru tam mají moře. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 13. Piší to pozdě, již to nikdo nebude číst. Obraz Brughela Loď bláznů. To je nynější česká televize, v každém případě určitě ČT 24.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš to popletené. Ten obraz nenamaloval Breughel, ale Hieronymus Bosch.

   Smazat
  2. a Český rozhlas Plus a ČRo Z - "úžasní" komentátoři a redaktoři hodní lépe placené práce v jakékoli štvavé vysílačce.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.