Reklama

sobota 28. dubna 2018

Národ? Národ!

Stanislav Novotný
28. 4. 2018
Rodina - náruč matčina. A s ní pak otcův štít i meč. A dohromady nezištná láska. To byla vždy poslední skutečná a hmatatelná lidská jistota zde na zemi. Dokonalost prověřená tisíci generací. Rozbíjení rodiny předznamenává zmar a rozklad. Bez rodiny ztrácejí osamocení poslední úběžiště a často pak nejsou schopni konat skutky dobra. Zmírají často v beznaději a šíří tuto beznaděj do svého okolí.


A rodina se přitom tak snadno ničí. Je křehká. Je příliš obnažená před hrůznými nástroji moci, před genderovými trockistickými úchylnostmi, a před brutálními uzurpátory, kteří potřebují společnost třesoucích se psanců, společnost závislých kariéristů, udavačů a zanícených svazáků. Společnost otroků.

A kdo ochrání rodinu? Stát? Ten je ve službách nadnárodního zla, jež rozděluje, atomizuje, štve proti sobě etnika, národy, odlišné kultury, vyvolává násilí a velké sociální konflikty. Platí si z našich peněz politruky bez mandátu a označuje nás za vyvrhele už jenom za to, že přeložíme do rodného jazyka jeho fašizující novořeč. A hlavně dnes a denně prodává vlast, nás všechny.

Rodiny však spojuje národ. Všichni ti zkorumpovaní a vydíraní političtí zbabělci rozumějí pouze síle. Dnes poslouchají Brusel a Washington jako dříve Moskvu. Ale sjednocený národ představuje sílu mocnější. Sílu, která je schopná drtit divize i bankovní domy.

Náš národ mluví česky a žije v nezpochybnitelných hranicích. Musel se po staletí bránit zejména německému živlu a nakonec i útlaku bolševickému, ale stále žije. Několikrát klekl na kolena, ale vždy se zvedl a po svém si řekl o své v mezích možností. Životaschopnost nevídaná. Mluví stále ještě česky a přitom zčásti stále ještě vnímá alespoň tradici kulturního křesťanství, čerpá z římsko-helénského dědictví i z kořenů slovanského a evropského dávnověku. Je geneticky i etnicky sestaven dosti složitě, ale z velké části se k češství hlásí. Učenci řadí češtinu do západoslovanské jazykové skupiny a činí ji tak součástí největší jazykové pospolitosti v Evropě. A to je také důvod k sebevědomí.

Zanechme proto sebemrskačství. Mnoho věcí se nám nepovedlo, ale jsme. A za to, že jsme, vděčíme předkům. A samozřejmě jsme dlužni také potomkům, které jsme přivedli na svět. A to i těm, kteří si neuvědomují vážnost situace. Sedíme sice na křižovatce evropských dějin, tak trochu na sudu s prachem, ale o to důležitější je, že jsme přestáli všechny historické snahy o národní likvidaci a uhájili, jako svůj domov, zahradu v jednom z nejkrásnějších míst Evropy.

Lidem toužícím po světovládě nejsou národy po chuti. Vedle rodiny je proto národ vystaven nejsilnějšímu dlouhodobému tlaku. Nadnárodním chamtivcům i velmocem bude vždy trnem v oku, protože už samotná svébytná národní komunikace v tak složitém jazyku, jakým je čeština, znesnadňuje pronikání do myslí poddaných. Soubor gest, zvyků, postojů, pohybů a třeba i vtipů a místního humoru vytváří nuance, které by rád každý despota a kolonizátor vymýtil. Není si totiž při loupení a zotročování jistý. Nemůže si být jistý dokonce i v případě, když mu najatý zrádce vypráví špatnou angličtinou o české realitě.

Posílení výuky české historie, jež bude prosta německé, sovětské či anglosaské účelové deformace, zdůraznění všeho česky úctyhodného a návrat k dobrým tradicím, znovuobjevování zemského ráje to napohled, ověnčení vynikajících českých sportovců, ocenění s k u t e č n ý c h vědců a umělců, nebo jakýchkoli každodenních hrdinů, na které nadutý a prázdný establishment „zapomněl“, to všechno upevňuje národní sebevědomí.

A národního sebevědomí je převelice třeba! Lidé musejí zakusit hrdost. Hrdost na vlast i sami na sebe. Ta hrdost však musí být přející. My přece nebudeme urážet jiné národy, ale budeme jim přát jejich svébytnost. Budeme s nimi rádi spolupracovat a budeme rádi objevovat kouzlo jejich světa.

Národ stojí na vlastenectví. Vztah k vlasti = silný národ. Vlastenectví je ku pomoci všem, jež mají dobrou vůli a chtějí, aby se vláda nad našimi věcmi opět vrátila do našich rukou. Všem, kteří si uvědomují, že musíme dělat svou historicky tradiční středoevropskou politiku, všem, kteří se chtějí postavit bruselské zvůli, všem, kteří odmítají válečná zvěrstva vůči jiným národům a chápou důsledky tohoto jednání. A také všem, kdo chtějí chránit krajinu, rodinu, lidi práce, lidi podnikavé, tvůrčí, ale i lidi bezmocné a slabé.

Probudí-li se národ, řeknou si čeští občané opět o svůj stát. A to je noční můra kavárníků všeho druhu. Přestanou být glorifikovány zkompromitované figurky a Jidášové odejdou do neznáma. Začnou být brány vážně státní symboly, vypaří se klauni odcházející z inauguračních prezidentských projevů.

I mezi politiky, v armádě, policii, státní správě je mnoho lidí, jež ještě nepropadli zombifikaci. Rádi by byli na straně svých. Nepomůžeme-li si však sami, nikdo to za nás neudělá. Národního vzkříšení se kdysi chopili odhodlaní mužové. Na konci 18. století zahájili dlouhodobý proces a jeho završení se nedožili ani jejich pokračovatelé. Ale díky jejich úsilí existujeme jako národ. Nemysleme jenom na dnešek, nechtějme si všechno užít okamžitě. Víra, naděje a láska – to je ta věčná trojice. Spojme ji s národem českým. Pracujme na Druhém národním obrození. V klidu a bez zbytečné hektičnosti. Jako když sázíme lípu. Její dospělosti se nedožijeme, ale ona provoní budoucnost svými květy, nakrmí včely, bude hostit pestré společenství tvorů a zastíní lavičku našich budoucích.

38 komentářů :

 1. Co to je "bolševický útlak"? Že se na ulici neváleli bezdomovci, feťáci, země nebyla rozkradená, v 60 se chodilo do důchodu a rodiny dostávaly byty?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes máme nejvyšší stupeň civilizace-gavólismus.....při zápisu do školy v Liberci bylo 7 dětí z 10 z rozvedených manželství,to je ta vizitka hlavně těch cirkevních restitučních KDU-ČSL a TOP 09..SLÁVA JIM !!!!ÁÁÁMEN.....

   Smazat
  2. Není jednoduché psát pro NR, protože tady dostává příležitost mnoho anonymních šťouralů. Napíšete třeba "bolševický útlak" a hned někdo vzpomene bezdomovce. Pravda najdou se i mezi nimi ti, kteří chtějí využít lidské právo se bezdomovcem stát. Zásadnější je však lidské právo bezdomovce tvořit z ostatních lidí. V tomto ohledu si myslím, že je to cenné lidské právo voličů pravicových nebo tzv. demokratických stran. Jsou u vlády od převratu a nic s bezdomovectvím neudělali a navíc bezdomovců přibývá, zatímco zisky vládnoucí sebranky rostou. Kritizovat lze komunisty i za to, že drogy za totality byly těžko přístupné. Za totality jsem měl lidských práv docela dost. Obhájci lidských práv dostali nová práva v tom, že mohou na rozdíl od doby bolševického útlaku svobodně lhát krást a podvádět.

   Doufám, že pan Novotný to s námi myslí dobře. Jen mu doporučuji pregnantně myšlenky specifikovat a vyhnout se neplatným nebo lživým frázím. Skoro třicetileté pozorování budování vyspělého kapitalismu převrátilo naruby vše, kvůli čemu se kontrarevolucionáři nestříleli a většina národa uvěřila nádherným vizím o budoucím rozkvětu naší vlasti pod vedením těch, co se prodrali k moci.

   Smazat
  3. Národ jsme ztratili už kdy panovníci lisali k cizákům !!!!
   Dnes : - my patříme k západu .
   - my patříme k východu.

   Už nám tu nic nepatři tak co tu tlučete hubou o NÁRODŮ !!!

   Smazat
  4. Bolševický útlak a tyranie začaly nejprve v Rusku po oné VŘSR a u nás po tzv. vítězném Únoru ´48. Že komouši uměli dobře hospodařit přesvědčila občany měnová reforma 1.6.1953, kdy byly finančně okradeny všechny rodiny. I komunistické!

   Smazat
  5. 12:54 - devalvace koruny na počátku 90let, vekslácký kurz, výprodej národního majetku za hubičku, podpora parazitů jako Vitkor Kožený či krejčík Bakala a dalších čistě z ideologických důvodů - to je podle vás "umění hospodařit"? Člověče, probuďte se. Měnovou reformou bolševik je srovnal startovací čáru pro všechny. To nebyl počin jen hospodáře, ale i praktikujícího filozofa.

   Leo

   Smazat
  6. 12:54 Skoro 30 let žijeme z toho, co zbylo po komunistech, státní dluh je skoro 200 tisíc na hlavu. Tak bych držel klapačku, havloide

   Smazat
  7. 12:54 Havlistický útlak a tyranie trvá už 28 let je vás třeba kopnout do zadku.

   Smazat
 2. Proč pan Novotný nenapíše:
  Je příliš obnažená před hrůznými nástroji moci, před genderovými trockistickými úchylnostmi a falešnými demokraty, ...
  Demokrat se stalo sprostým slovem. Demokrat za našeho rozvinutého kapitalismu myslí jen na sebe a s nikým nesdílí svou moc nad jinými. Komunisté se aspoň zaštiťovali kolektivním vedením, zatímco demokraté prosazují jen své osobní zájmy co nejvíce nakrást.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,tady mají prostor ti Kraďouskovi pambíčkáři,proč nic nepíší,pravě oni se mají vyjádřit ,jak si tady krásně žijem v gavólismu.....

   Smazat
 3. Kladivo vr = Brouk Pytlik stoupenec Berniho Sanderse !

  OdpovědětSmazat
 4. 20:56 - byl uznan jeho obci za - cituji : FEEBLE - MINED Schmuck with advanced Imbecility.
  On je IN-BREED ! Premyslim jak to hodit do cestiny , abych se nikoho nedotknul.
  T.j. jako kdyz jeho mama, se zapomene s jejim fotrem.
  A hned se narodi utopisticky socialista, ktery krade identitu druhych a penezenky v ramci prerozdelovani.

  OdpovědětSmazat
 5. Pěkně napsáno a nechápu ty zlostné komentáře.
  Čeština je krásný jazyk a slovo národ v sobě obsahuje rod- rodina.
  Je to pravda, že rodina je základem státu, na tom se po staletí nic nezmění. Nebo chcete říci a považujete za základ státu různé typy homoušů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,móc pěkně,..akorát jsi zapomněl,že strany patří do prdele a né mezi slušné lidi....já to nevymyslel,to je dané.....

   Smazat
 6. Učím externě na VOŠ odborné předměty, nesouvisející s dějepisem. Přesto mi to nikdy nedá, abych se 15.března nezeptala těch mladých lidí, cože je dnes za výročí. Ještě ani jednou se mi nedostalo správné odpovědi. No jasně, z Čt se to nedozví, ale proč jim o tom neřeknou jejich rodiče a prarodiče? To je úkol nás, starších.
  Článek je moc hezký, cítím to přesně stejně. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem technik, mám padesát let. Letos jsem tutéž otázku položil svým mladším kolegům. Většinou jsou to čtyřicátníci (povětšinou VŠ), ale jsou tam i ročníky mladší. Z deseti znali odpověď pouze dva. Oba středoškoláci. Je to smutné, ale jak by to mohli mladým lidem říct jejich rodiče, když to ani sami neví. Osvobození by bylo na samostatné téma. Raději ani nemluvit.

   Smazat
 7. Tato slova by se dala vytesat do kamene. Naprosto s Vámi p. Novotný souhlasím. Ale u současné mladé generace nevidím tu národní hrdost,vlastenectví,pokoru před hrdiny minulosti, kteří položili pro svobodu našeho národa to nejcennější a to je život. Jen se podívejte jaký je věkový průměr těch kdo v současné době jde složit poklonu těmto lidem. Pro ně je hrdinství pomalovat tyto symboly nebo je odstranit.Můj táta říkal pokud si to nevyzkoušíš a nenabiješ si hubu tak tomu neuvěří. A to platí pro současnou mladou generaci. Pokud nepoznají co je to mít hlad,přežívat v mrazu,dešti,bahně a nad hlavami jím budou lítat kulky tak se jim nerozsvítí. Sami se vedou do záhuby svým myšlením o současném světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ty děti jsou od mala vedeny k tomu, že národ je fuj a ten český zvlášť. Kolikrát jen čteme úvahy o zaprděných čecháčcích, o národní zbabělosti, o udavačství, kolaborantství, aniž by bylo uvedeno jakékoliv srovnání, jak to bylo jinde. Každý exces se hned vydává za základní národní vlastnost ... (zločiny při odsunu Němců se hned hodnotí jako kolektivní česká vina, zatímco Němci byli samozřejmě nevinní kromě Hitlera a několika SSmanů). Kolikrát slýcháme spojení "vyspělé země" "Západ" a srovnání, jako bychom byli nějací opičáci, co včera skočili ze stromu ... Kolikrát slýcháme úvahy kdejakých zamindrákovaných rádobyintelektuálů, co se stydí za své češství, co nám přisuzují vlastnosti slouhů, protože sami jinak vyniknout neumí ... a jak se říká, podle sebe soudím tebe. Náprava tohoto stavu bude složitá. Je totiž problém i v tom, že děti už dnes nejsou zvědavé na moudra svých předků, raději lozí po internetu. Chce to obrovskou porci trpělivosti a lásky. A neztrácet naději.

   Smazat
 8. Stav rodiny a národa a nejen u nás, popsán velmi dobře. Kolik ale čtenářů si to přečte a dá dál? Zatím co je masově obyvatelstvo masírováno prostřednictvím medializátorů a pedagogů na školách promyšlenou soustavou lží, propagací perverzit a poruch sexuální orientace a exhibicionismu, rodina a národ jsou předhazovány jako barbarské přežitky staromilců a sexuální promiskuita je naopak vydávána za normu a hrdinství. Vytvoření tzv. střední třídy korupcí úzké vrstvy sluhů kapitálem jen dokresluje úpadek mravů, tolik pro kapitál ovšem životodárný a žádoucí. Ruku v ruce s útlakem národa a rodin jde i potlačení funkce mateřství, ale na druhé straně pak naopak podpora výrobě invalidních novorozenců. Matkám byly kapitálem ukradeny jesle a školky, které jim umožňovaly osobní realizaci a dětem bylo ukradeno jejich izolací a vatovou výchovou dobré zdraví, též duševní. Kapitál nepotřebuje rodinu, a již vůbec národ, to jsou nepřátelské elementy při tvorbě stáda otroků, plnících měšce pánů. Kapitál je neudolatelný, nepřipustí pravdu, která je pro něj zhoubou, proto to volání po cenzuře, o které se ani za socíku soudruhům nesnilo!!! Proto to mlčení o pro kapitál "nevhodných" událostech, proto to nejen mlčení o pravdě, ale přímo potírání pravdy. Pravda je pro kapitál zločin, stejně jako právo a spravedlnost a pro pravdu se kapitál i krutě mstí, vražděním, válkami, agresí, genocidou, holokaustem.... Voláme na poušti??? Asi ano! Ani Hitlerovi a spol. se nesnilo o tom, jak se dají lidé snadno zblbnout propagandou!!!

  OdpovědětSmazat
 9. velice rád bych se od pana Novotného dověděl v čem byl tak zvaný útlak bolševiků protinárodní.nehledě na to že u nás bolševici neexistovali.

  OdpovědětSmazat
 10. 14:41 HLUPAKU ! Bolsevici zavrazdili 40 millionu lidi - Slovanu v Rusku. Bolsevici vyvozem jejich revoluce zatlacili Nemecko do sparu Hitlera.
  Koncentraky se naucil Hitler stavet od Bolseviku.
  Cenzore t.j. tvoje destruktivni prace, ze
  Cesi nic nevi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JAk jsi na ot přišel. Kdes to vyčetl. Vždyť např. Solženicin, a to opravdu nebyl žádný bolševík, uvádí jen 5 a půl. Oficiální ruské prameny uvádějí ještě podstatně méně. Vždy by v demografické křivce SSSR by po těchto lidech zbyl "zub" jak mamut.

   Ale ty si jistě vymýšlíš. Nebo ti to sdělili z kazatelny?

   Marek

   Smazat
  2. 15:08 - Koncentráky se Hitler naučil stavět od Britů - viz Burská válka!!!
   Bože, ty jsi ale jelito ubohé, nenávistné a nevzdělané!

   Smazat
  3. první koncentráky zřizovali britové v bůrské válce pokud se jako koncentráky nedají nazvat tak zvané rezervace pro indiány v usa.kde berete čísla o zavražděných v sssr?jak jte dospěl k názoru že to byli slované?

   Smazat
  4. Nejvíce odsouzeníhodné je, když někdo odsuzuje předešlý režim a přitom s touto zkušeností činí stejně či hůře. Použijí třeba větu:"Je třeba odčinit minulé křivdy", a přitom vás poškodí ještě víc.
   EON ČR., soukromá německá firma, danící v Německu, využívá ke svému soukromému podnikání soukromé pozemky českých občanů, aniž by jim za to platila.
   Za socialismu vše šlo ve prospěch občanů Československa, nikoliv Němců, kteří vyvraždili 350 000 českých vlastenců a doposud nám nezaplatili válečné reparace. A dále nás chtějí poškozovat tím, že nám sem chtějí nahrnout své pozvané ekonomické připrchlíky.
   Žádejme uzákonění zákazu šarije na území České republiky. Chraňme se preventivně. Je důležité, aby to figurovalo v zákoníku. Žádejme ochranu státní hranice s ohledem na tisíce neúspěšných žadatelů o azyl a vyhoštěných živlů v Německu, o kterých se neví, kde se pohybují.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. Lež jak věž! Bylo zlikvidováno něco okolo 300 tisíc židů, cikánů a komunistů (škoda že to nestačilo)! Samotní Češi byli za Hitlera uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Největší ztrátou pro tzv. ČSR byli ti, které při nepřiměřené obraně zavraždili bolševici na frontě když bojovali v uniformách Wehrmachtu za naši rasu a novou Evropu!
   Kdybysme je nevyhnali, mohli jsem na tom bejt jako Švajc, páč voni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli jsem nikomu nic závidět a žádat nějaký usmolený reparace.

   Smazat
 11. Národ tak neutlačoval bolševik jako dnes kapitalizmus. Ten vám kecá do všeho a chtěl by mít z člověka cvičenou opici bez mozku a vůle. Vlastenectví je dnes zakopáno do země. Není cool. Doufejme, že diktatura padne a my zase budeme svobodně rozhodovat o sobě.

  OdpovědětSmazat
 12. Tak to dopadlo, moudří mlčí, protože není co dodat a hloupí vykříkují a vnucují své "pravdy". Jsou přesvědčeni, že svoboda znamená bourat všechny mravní normy.Dnes je přežitkem slušnost, věrnost, ohleduplnost, altruismus i oblíbená "pravda a láska". Nedivte se, že rodina a národ jsou již jen prázdná slova.

  OdpovědětSmazat
 13. Skvělý článek

  OdpovědětSmazat
 14. Krásný článek a velmi potřebné připomenutí pro nás, kteří víme, ohrožení národa nás trápí, ale kromě voleb mlčíme. Mám radost, když vidím často maminky s dětmi v kočárku, případně s druhým na odrážedle, školní třídy ve dvojstupech. To je druhá generační vlna vyvolaná Husákovými příspěvky mladým rodinám. Ty daly mladým párům odvahu, že dvě děti vychovají a finančně je to "nepoloží". Bolševický útlak v tom úplně nebyl vidět -:). Co bude ale dál? Jistou nadějí byla po sametu KDU, která nastupovala pod vlajkou podpory rodin s dětmi. Místo toho uhráli, borci, restituce. Kdo už,,SAKRA, vystoupí v PS s oprášeným Husákovým foršriftem? Copak je to tak složité? Zajímalo by mě, kdo z pos.anců by si troufl být proti.

  OdpovědětSmazat
 15. Výborný článek. Osobně jsem přesvědčen, že dozrála doba na překonání všech zbytečných řevnivostí, organizační roztříštěnosti, nezdravých a nepodložených ambicí a v zásadě se na výše uvedených ideových zádsadách organizačně sjednotit. Třeba kolem časopisu MY. Já jsem připraven pomáhat, žádné ambice nemám, ty jsem si bohatě uskutečnil v předchozích letech... :-)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.