Reklama

neděle 15. dubna 2018

Naše nebohá vládo


Lubomír Man
15. 4. 2018
Spojené státy ti ústy svého zahraničního ministra poděkovaly za podporu, kterou jsi jim vyjádřila za jejich zločinný raketový útok na Sýrii. Ani se tomu nedivím. Ať už je doba, v níž žijeme, jakkoli vymknuta z kloubů, přece jen zloduch stále ještě za svůj zločin očekává spíš odsouzení a výčitku. A když se tedy namísto nich dočká pravého opaku, to je, že je z mnoha stran za zlo, které spáchal, plácán pochvalně po zádech, jak jsi to ve svém otrockém hlubosklonu učinila i ty, naše vládo, ví jedno: že teď je mu svět pro jeho paličské jednání otevřen naplno.


Jak jsi naše vládo mohla svou pochvalu zločinu tak ohavnému, průhlednému a nezpochybnitelnému vyslovit? Vždyť přece víš, jak to všechno bylo. Někdo prý v syrském městě Duma provedl chemický útok, který zasáhl civilisty, mezi nimi i děti. To slovo prý není na začátku předcházející věty náhodou, protože neexistuje žádný důkaz, že k nějakému útoku v městě Duma vůbec došlo. (ruští experti, kteří na místo přispěchali žádné známky po plynovém útoku v městě nenalezli – a ty by se přece daly těžko schovávat).

Ale naše vládo, i kdyby se ten plynový útok skutečně stal, cožpak je myslitelné, aby jej provedla ta strana, která v syrské válce vládních sil proti americkým žoldnéřům na celé čáře vítězí, a zůstává jen otázkou času, kdy vyžene ze země i žoldnéře v americkém žoldu posledního? Cožpak ty vládo nečteš detektivky a nesleduješ je v kině či v televizi, a neviš, že první věcí, o kterou se detektiv při vyšetřování zločinu zajímá, je, kdo z daného zločimu mohl mít prospěch, či komu mohl posloužit?

Říká se té zásadě Cui bono nebo Cui prodest, a v městě Duma, i kdybychom připustli, že tam k plynovému útoku skutečně došlo, nenašel se dosud nikdo, kdo by dokázal ukázat na původce tohoto útoku prstem. Neexistuje jediný důkaz o vině, a to o vině ať už na straně vládních syrských sil či na straně žoldnéřů – a v takovém rovnovážném případě je snad nastolení úvahy Cui bono tím naléhavější a potřebnější, ne?

A nebylo a není ti má vládo proto prapodivné, že tuto otázku, v dané situaci tak naléhavou ani jediný politik ze široké americkoevropské a protisyrské a protiruské koalice na stůl dosud nepoložil? Že je Cui bono prostě nezajímá? A že všichni do jednoho sdílejí vyslovený názor amerického ministra obrany Mattise, že on sice nemá důkazy o vině syrské vlády v Duma, ale že ji věří.

Jistě, proč jakési úvahy Cui bono, proč hledání důkazů o tom, jestli ke zločinu vůbec došlo, a když k němu došlo, proč únavně pátrat po tom, kdo jej spáchal, když přece i ty, naše vládo, můžeš do svého srdce, hlavy i úst vložit víru o syrské vině a americké spravedlnosti – a věc máš vyřešenu. Krátce, pohodlně a ještě tě za to zpoza Atlantiku pochválí.

A co tvoje svědomí, naše nebohá vládo? To tě netíží?

Měla jsi možnost mlčet a tím si aspoň částečně zachovat tvář. Ale to jsi neudělala. Tvoje otrocké založení ti napovědělo, že zločin pána musíš pochválit, ať je jakkoli mrzký a ubohý.

A tím jsi prokázala, že mrzká a morálně ubohá jsi i ty.34 komentářů :

 1. nebudu je už znova komentovat, včerejší depresívní pocity mi dnes poněkud vylepšilo vyjádření prezidenta Zemana ( byl na Frekvenci 1, článek o tom je na novinky.cz) a jsem ráda, že jsem volila jeho a nikoliv pana Drahoše, kde bych se asi dočkala stejné ponižující potupy jako od pana Stropnického a paní Šlechtové..Babiš z toho bruslí, jak může, ale působí to spíš jako dnes už zbytečné obracení se ve včerejším lejně...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně to, co píšete, mne včera při čtení této zprávy napadlo. Premiér se ztrapnil a mohou prý za to jeho ministři. Je otázkou, jestli musí mít zrovna takové lidi ve své vládě. Stropnickému i Šlechtové by spíše pasovaly jiné strany, například ODS, které je tak chválí. Možná to ale trochu pootevře oči těm, kteří Babiše volili místo levicové KSČM.

   Smazat
  2. Ale co blázníte. Přece sám Andrej Koblížek Bartoš několikrát prohlásil, že by nejraději sestavoval vládu s ODS. Má k nim "myšlenkově a programově" nejblíž. (Zloděj raději krade ve smečce). To jednání s ČSSD a KSČM je jen z nouze ctnost. SPD se bojí jako čert kříže - odmítl lidové hlasování, to raději s ČSSD uvedou v život referendum nefunkční, nesmyslné, jen aby formálně nějaké bylo. On není v žádném případě levičák či milovník sociálního státu. Je to obyčejný řadový podržtaška EU (má rád dotace) a slouha zločinné alainace NATO.

   Leo

   Smazat
 2. Stropnický nás neinformoval o tom, jestli jo páníček podrbal za ouškem nebo i pohodil nějakou ohlodanou kostičku?

  OdpovědětSmazat
 3. Jo ještě že to president zachránil ty pravicové podržtašky to je hnus.

  OdpovědětSmazat
 4. Je ale na zváženou, zda by prezident Zeman neměl dotyčné ministry vetovat před jmenováním stabilní vlády podobně jako v případě Pelikána.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vetovat, nebo spíš žalovat?
   § 406Příprava útočné války
   Kdo připravuje útočnou válku, na které se má podílet Česká republika, a tím přivodí pro Českou republiku nebezpečí války, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.

   § 407Podněcování útočné války
   (1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinakpodporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.
   (2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán,

   a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti, nebo
   b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

   (3) Příprava je trestná.

   Smazat
 5. Stropnický šmírácky komediant nezaslouží ani zmínku, škoda slov. Kdežto o paní Šlechtové jsem předpokládal, že je slušná žena. Bohužel totalně zklamala svou podporou válečných štváčů z USA. Oba jsou již nevolitelní a skončí v propadlišti dějin. Vašek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý pane, váš předpoklad byl od počátku mylný. Šchlechtová není šlušná žena. Ona ani není normální žena. Je to úchylná lesba, mužatka odporného vzezření, kariéristka a psychopatka. A celá sekta ANO/NE je podobná banda psychopatů, sociopatů a parazitů, protože zločinný tlupo-elitářský systém , který nám v současné době vládne, ani nic jiného než deprivanty a parazity neprodukuje.

   Smazat
  2. Šlechtová není panenka Maria a ta přeci byla, podle samé Katolické církve JEDINOU SLUŠNOU ŽENOU... dokud nebyla deflorována.

   Smazat
 6. Stropnický je odpornej hajzl a vlastizrádce....Ten sráč souhlasí našimi ústy s agresí a porušováním mezinárodního práva...Hlavně už toho hajzla co jde proti zájmům státu - NEVOLTE!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Mně se na tom líbilo, že to obsahovalo i dík za to, že máme v Damašku jako jediní z Evropy ambasádu a naše ambasadorka tam dělá služby i pro Ameriku. A proč je to zajímavé, že to v tom poděkování zmínili? Protože je vidět, že jim to psal nějaký tady usedlý podpindosnik, protože Gabal a podobní sluníčkáři taky už roky ječí, že je třeba v Damašku ambasádu zrušit a srovnat se zemí, protože je to hnus,a to především proto, že správně by tam měla sedět Gabalova Hybášková a tudíž ona by měla být Američanům k dispozicia měla by být mediální hvězdou a přinést domů ty prachy. O nic jiného nejde. Takže tím, že pochválejí Evu Filipi, tak ukojí i levičáky, kteří budou pochvalně mručet. Ale na to jim nikdo neskočí. Všimněte si, kdo o tom jak informoval, všechny ty Echa, Fóra apod psali o tom, že nás pochválili za podporu útoku, o Filipi nic.

  OdpovědětSmazat
 8. Dávno jsem nabyl přesvědčení, že rádoby vládnoucí garnitura je složena z toho nejhoršího svinstva, co se mohlo zrodit. Slušný člověk se mezi takovou zaprodanou chamraď určitě necpe. Vyjímku tvoří komedianti.

  OdpovědětSmazat
 9. Nikdy v životě by mě nenapadlo, že jednou budu nenávidět USA a volit komunisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:05 Z toho si nic nedělejte mě též za socialismu nevadily a teď je nenávidím.

   Smazat
  2. Pane Radosto, Vaše politická satira je vskutku ojedinělá.

   Smazat
  3. 11:05..taky mám podobné pocity..a volbou ksčm to nejspíš skončí, zklame-li okamura...nikoho jiného tam nevidím..

   Smazat
 10. !!! POZOR !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu! Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!
  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, a časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Děkuju Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 15. dubna 22:42.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, dokud vám, soudruhům, jen mažou příspěvky, máte to ještě dobrý. Já bych vás vzal klackem.

   Smazat
  2. Bože ty jsi ale BLB.

   Smazat
  3. Žádný tzv. Bůh není, pánbíčkáři jakýsi ubohý.
   Vážně není; jestli nevěříš, tak navštiv jakoukoli schůzi Strany (je přitom jedno, jestli jde o NAŠI Stranu, čili KSČM, nebo SPD, či ANO apod.).
   Tam, mezi námi soudruhy a soukmenovci, brzy pochopíš, že my jsme stvořeni Velebnou Matkou Přírodou, že nemáme žádné tzv. duše – že jsme jednoduše BEZDUŠÍ, opravdu.

   Ano, my se tzv. Boha nebojíme, my zbožňujeme Velikého Putina, a trochu i naše národní Vůdce Miloše a Babiše – a žádný tzv. boží trest není na obzoru. Naopak, blíží se opět naše VÍTĚZSTVÍ, a s ním obnovení pevného spojení naší vlasti s Ruskou federací na VĚČNÉ časy. Ano, věčnost je vyhrazena nám smrtelníkům, ne neexistujícímu tzv. Bohu.
   Chápeš?

   „Náboženství je opium lidstva.“ (K. Marx)

   P. Radosta

   Smazat
  4. 16:56

   Další erekce, pane "Radosto"?
   A co ejakulace - bude taky?

   Smazat


  5. Anonymní16. dubna 2018 16:59

   16:56

   Další erekce, pane "Radosto"?
   A co ejakulace - bude taky?
   xxxxxxxxxxxxx
   Ta již byla. Do útrob mého intimního přítele a milence Jandy.
   P. Radosta.

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý pane, ač píšete na objednávku nesmysly, měl byste si uvědomit, že pokud příjde válka, postihne i Vás.
   Asi se nebudete mít kam schovat. Víte vůbec, kde je váš nejbližší kryt a co dělat?
   Kdyby byl ruský prezident na úrovni bezdětného gerontofila a té bezdětné nehezké ženy, kde by se asi Evropa nacházela?

   Smazat
 12. Babiš ať řekne cokoliv, tak to bude pro naše fašizoidní politruky špatně. Ať podpoří A nebo B, vždycky budou řvát titíž, že je chameleon nebo poseroutka. Ti, kteří se živí jen drby, pomluvami, štvaním a hlavně trpí bludy a nenávisti k pravdě, to kteří na lži a zločinu dělají své korupné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, problém pana Babiše je v tom, že večer řekne "A" a ráno řekne "B". To je s ním pak těžký se na čemkoliv domluvit, to chápu.

   Smazat
 13. Naše nebohá vládo
  nejsme tvoje stádo.
  Za tu svojí nevěru
  nebudeš mít důvěru.

  OdpovědětSmazat
 14. Prosím, jak lze zařídit, aby před předčasnými volbami zase nějaký trojlístek teroristických států podnikl za přikyvování našich politruků pademokratického bloku a spol. podnikl agresi kdekoliv ve světě. Pár takových a vyhraje u nás KSČM - jen musíme hledat i silnější vedení této strany!

  OdpovědětSmazat
 15. Pane Dvořáku, resp. redakce NR. Pokud už příspěvky mažete, je to vaše věc. Není mi ovšem fuk, že takový případ řádně neoznačíte. Není to pouze nekorektní, je to podvodné!
  Mluvím o příspěvku ze 16. dubna 2018 3:28 ve znění: „P. Radosta je natolik vynikající, že je skutečnou škodou jakkoli ho komentovat. Má natolik skvělý nápad a v té roli téměř jistě i vlastní, starší zkušenosti, že se znemožňuje sám.“
  Zřejmě byl smazán současně s tím, na který reaguje, ale opakuji po několikáté: Proč není smazání řádně označeno? Znovu se nedočkám reakce? Když mnohdy, pane Dvořáku, reagujete na mnohem méně podstatné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Pro 22:42 - editační systém Blogger, na kterém provozujeme Novou republiku umožňuje buď mazat s oznámením, že jde o redakční zásah a nebo umožňuje odstranit příspěvek a uložit ho do archivu spamů (včetně ID odesilatel) i s celým vláknem reakcí pod ním. Do archivu spamů ukládáme příspěvky, které jsou za hrnou zákona a mohou být k dispozici pro případné úřední jednání. Omlouvám se tedy, že některé příspěvky mizí "beze stopy" i s vašimi reakcemi. Bohužel, jinak to v rámci Bloggeru nejde. Blogger také neumožňuje zamezit přístup do diskuze "známým firmám".


   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 17. Soudruh Man má pravdu přímo LENINSKOU!

  Není divu – vždyť s. Man je ve věku, kdy se DOKONALE osvědčení sovětští soudruzi stávali generálními tajemníky ÚV KSSS, aspoň na chvíli, než byli uloženi do rodné hlíny ke Kremelské zdi.
  Ano, těch minimálně 60 let praxe v masově-politické práci se na soudruhovi Manovi projevilo TAK KRÁSNĚ, že … že mu závidím, vážně, typicky hezky česky. Ach, kéž bych do jeho duševní zralosti dospěl aspoň CHVILIČKU před smrtí, tak za 30 – 40 let!

  Každopádně současná vláda České republiky v demisi (nebudu psát „naše vláda“, po jejích posledních ZCELA CIZÁCKÝCH činech, že) se provinila na nás komunistech a putinistech víc, než jakákoli jiná vláda jmenovaná naším národním Vůdcem Milošem. Veliký Putin se proto zlobí ZCELA OPRÁVNĚNĚ, proto zpucoval našeho Vůdce Miloše jak malého soudruha.
  Náš Vůdce Miloš dnes předal pojeb našemu Babišovi, druhému národnímu Vůdci; hezky po vojensky: Čím níže ve velitelské hierarchii se pojeb Nejvyššího předává, tím je hlasitější a mastnější.
  Zdá se, že náš Vůdce Babiš si z toho pojebu něco vzal do svého srdce, širokého srdce komunisty a spolehlivého spolupracovníka naší Státní bezpečnosti: Dnes řekl, že útoky na Sýrii nic neřeší, a že jsme v NATO, fuj!

  Nuže, jaké z toho plyne poučení? Že musíme CO NEJDŘÍV odejít z NATO a EU, a ihned poté požádat Veliké Rusko o bratrskou pomoc.
  Ano, dokud budeme okupovaní silami NATO a EU, dokud nepřemožitelná Armáda Ruské federace bude od našich hranic stát CELÝ DEN rychlé jízdy neprůstřelných rusko-sovětských tanků, tak si nebudeme jisti ideově-politickou pevností našich nejvyšších představitelů.

  Ať věčně žije Veliký Putin, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.