Reklama

pátek 13. dubna 2018

Nechoď Andreji s pány na led... aneb protisankce RF zabolí i lokaje USA

13. 4. 2018, P. Ďoubalík

Dnešní polední vydání ruského diskusního pořadu "60 minut" bylo poměrně monotématické: řešily se protisankce RF, jako odpověď na nepřátelské chování USA a jejich "spojenců" (těch, co se neodváží Spojeným státům říci "ne!"). Potvrdila se tak slova jednoho z diskutujících na NR:
Anonymní 13. dubna 2018 10:55
Rusko právě schválilo protisankce vůči USA. Tak to je nářez.
Sankce se týkají nejen USA, ale všech spojenců, kteří se k sankcím přidali nebo přidají.
Zákaz dovozu zemědělských produktů, ropa, plyn, alkohol tabák, léky.
Všechny státy mají zákaz účasti v privatizaci ruského majetku a společností (ouvej, to bude bolet), předpokládá se i zákaz mezinárodní spolupráce Ruska s USA a v organizacích, které se nachází v jurisdikci USA.
Pak atomová oblast, letectví a nakonec třešnička na dortu - raketové motory, bez kterých se USA neobejdou, takže odteď - trampolína.

Screen z pořadu "60 minut" (překlad níže):
překlad: Ďouba NR
Návrh zákona (projednávat se bude v pondělí)
O opatřeních proti nepřátelským činnostem USA a cizích států

-Zákaz občanům USA v privatizaci v RF
-Zákaz nebo ohraničení na import zemědělské produkce, surovin a potravin z USA a zemí, podporujících sankce (proti RF)
-Zákaz vývozu vzácných kovů z RF
-Zákaz na import do RF amerického software, alkoholu, tabáku, léků (netýká se těch, které nemají tuzemskou náhradu - pozn. překl.)
-Zákaz cizím společnostem plnit konzultativně-auditorské a právní služby
-Zákaz zaměstnání občanům USA v RF, v tom i vysoce kvalifikovaných specialistů
-Zvýšení poplatků za transport nákladu cizím leteckým společnostem
---
Zvažuje se i zákaz McDonalds, PepsiCo a dalších v RF, info zde, zákaz dodávat do USA raketové motory RD-180, info zde

Rozšiřující učivo:
Zde celý pořad "60 minut" z dnešního dne, polední vydání (bez titulků):

Škodověnky na Krymu
Ještě přidám zajímavost, která s tématem lehce souvisí, byť se protisankce netýkají dovozu aut do RF. V Krymu se buduje, staví se Tavrida - silniční páteřní tah od Krymského mostu přes celý poloostrov, nové obrovské Medicínské centrum, tepelná elektrárna, mešita pro Krymské Tatary, v květnu bude možná zprovozněna automobilová část Krymského mostu, stavby století, je stavěn v rekordním čase, ale také supermoderní letiště "Krymská vlna" v Simferopolu. Otevírá se 16. dubna! A před letištěm už teď stojí nové taxíky, převážně značky Škoda, zbytek Renault. Již se zkouší, jak bude fungovat chytrý systém rezervace taxíků a jsou stanoveny i ceny do nejvyhledávanějších destinací Krymu. Škodověnky můžete vidět ve videu od času 0:48.
 

24 komentářů :

 1. VIVAT RUSKO!!!! Americke ZLOCINCE a jejich PRISLUHOVACE, je POTREBA "drtit"!!!! STYDIM se za to, ze CESKY narod, leze americkym zlocincum do recta!!! Babis je uz pro mne "mrtvy"!! Ja ho NEVOLIL!!! Jen jsem NEVEDEL, co si o nem mam myslet. Uz VIM!!! Kdybych to zde napsal, bylo by to zalovatelne!!! Pan Babis mi za to NESTOJI?!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celý český národ do recta usákům neleze, pouze zaprodanci, vlastizrádci a pomatenci a to není celý národ.O Babišovi škoda komentáře,jeho stoupenců Jourová, Stropnický raději nemluvit,to jsou ti pomatenci.

   Vymazat
  2. Vypadá to, že mnozí z našich vládních činitelů jsou ze 4% skupiny, protože k svému životu potřebují to správné rektum, které za oddané služby zabezpečí lezcům vyšší životní standard.
   Co takhle popátrat po tom, co je to národní hrdost a zájem? Proč si neužít to kouzlo mít svůj vlastní názor, vycházející pouze z potřeb vlastního národa?
   I velmoci potřebují nějakou zpětnou vazbu a i případného nestranného moderátora problému i když je moderátorem třeba geografický trpaslík. Tímto hrdým vystupováním se z trpaslíka stává morální obr. Dočkám se alespoň na čas takových postojů našich vládních činitelů? Dobře placených papoušků různými pány je celá poslanecká klec. Najde se nějaký bílý s vlastní hlavou? Na někoho si myslím, jméno nenapíšu.

   Vymazat
  3. Plně s Vaším názorem souhlasím!!!

   Vymazat
  4. Hanbit sa za cesky narod nemusis, ten je v poriadku.
   Hanbit sa treba za politikov.
   To plati jak v CZ, tak v SK.
   Vsimni si ale, ktory politici najviac kricia proti Rusku, a tlacia sa USA do zadku ?
   No predsa politici židovskeho vierovyznania. Zober si len taku Ukrajinu. Uz len pri pomysleni na Rusko chytaju tamojsi politici infarktove stavy.
   Kdesi som cital, ze 80 percent banderovcov v Ukrajinskom parlamente je zidovskeho vierovyznania.
   Dalej si domysli, preco sa okolo Ruska deje to, co sa deje.

   Vymazat
  5. 16:57...SOUHLAS..

   Vymazat
  6. Vážení, uvědomujete si, že ti zaprodanci, pomatenci a grázlové jsou demokraticky zvolení zástupci českého lidu? Že je volili čeští občané ve svobodných volbách? Že strany, které nás mají za otroky a lůzu tvoří drtivou většinu v parlamentu? Jen zhovadilý národ, si volí zhovadilé politické představitele. To je neotřesitelná logika celé té hnusné situace.

   Vymazat
  7. A kdo dal povel všem sereblitám, umělcům, různým pošukům, novinářům, desetitisícům parazitů, zlodějů, podvodníků a šmejdů, aby lezli do zadku "západu"?? Vždyť lezou - lezou všichni! I vaše děti a vnuci, co máte doma, žvatlají anglicky, a určitě půjdou studovat nějakou "západní" školu - tak co tady žvaníte a nadáváte Babišovi vy pokrytecká luzo?

   Vymazat
  8. KDYBY narod volil jak kdysi KSC, nic takoveho by se nemohlo stat, takze vsichni ti, co nevoli aspon KSCM, za to mohou. Takrka cely narod, hlavne nevolici.

   Vymazat
  9. Správně soudruhu Radosto! Samou radostí jsi se ale zapomněl podepsat ...

   Vymazat
 2. Petře, rád bych doplnil. Z IZ.Ru.
  Částečný, selektivní sankce se budou týkat i států (ano, poprvé, selektivně uvnitř EU), které ve vykonstruované kauze Skripal rozhodovaly, jak rozhodovaly. Viz. Novosti - RenTV, IZ.ru.

  Mimo zákaz vývozu se zvažuje ukončení těžby vzácných kovů na území RF pro všechny společnosti, aktuálně učastěny v těžbě a zákáz účasti cizích společností, nepovolení těžby, (mimo RF) do budoucnosti.

  OdpovědětVymazat
 3. Takže , Trumpe, rozlučte se s ruským Titanem... , raketovými motory... s podíly na ruských společnostech v Rusku... ale s tím přeci každá škodná musí počítat.

  OdpovědětVymazat
 4. Konečně pořádná odpověď posvátné krávě - volnému trhu. Co nebudeme mít dovezem a peníze si natisknem - NOU PROBLEM.

  OdpovědětVymazat
 5. 17:21, 17:22

  Obvinění z tak těžkého porušení mezinárodního práva jako je užití neurotoxické (nejpřesněji) látky, není běžná záležitost. Vlastně je to poprvé, přímé, na adresu RF. Proto je je odpověď adekvátní a zcela jistě bude mít "lavinový efekt". Jen pííp a jedem dál. A to se týče i Izraelsjého bombardování, chemického útoku v Dume.

  Západ spoléhá na jedno. Na to, že lidem v debilizatoru sdělí svojí verzi a pravdu vynechá.
  Jedou na doraz a díky ČT ani zde nikdo nebude vědet která bije.

  OdpovědětVymazat
 6. Jenom aby to byla pravda, dokud to nezveřejní čété a nevysvětlí Langšádlová, neuvěřím. Jdu kouknout, co na to Mitrofanof, ten určitě ví všechno.

  OdpovědětVymazat
 7. Mitrofanof už 21 hodin stávkuje, takže asi na tom něco bude. Možná mu Putin odpojil twt.

  OdpovědětVymazat
 8. Jsem rád, že je nás víc kdo objevili zdroj kvalitních informací ;) Jen doplním - zákon se chystá, bude kozultován i na úrovní republik a regionů. Např. Matvijenková zdůraznila, že sankce budou voleny tak aby v žádném případě neuškodili Rusku.

  OdpovědětVymazat
 9. Konečně svině , včetně všech LŽIžump FAŠISTICKÉ Evropy , prokletý Británie a krvežíznivých vrahů USA-říše ZLA jste nasrali Putina tak , že budete litovat , zrůdy pekelný ! Rusko , nandej všem prokletým vrahům a prašivým psům tolik , kolik oni vám rozdávali , včetně těch našich vlastizrádných sviní ! Už se na to nadalo dívat ! Konečně ta prokletá americká diktatura nebude diktovat své podmínky celému světu !

  OdpovědětVymazat
 10. Kdo ví jak byl Andrej vydírán, jak mu bylo v Bruselu vyhrožováno, jak mu mazali Eupolitruci britský novyčok na kliku, aby ho přesvědčili ke kroku za pány na led - ovšem s nastavenou nohou k faulu. Já se tedy nedivím, jistě mu i ukázali, jak už mají vyrobené dokumenty k obvinění aspoň z hrdelních zločinů - tak se to přeci v diktaturách dělá - a není to Babiš, kdo má ruce na volantu a ani na brzdě neonacistické EU. I vazalové SSA mohou být vzornými nácky, naopak je to asi žádoucí. Když podepisoval Andrej, že Novyčok nebyl vyroben v Česku, prý se nad nim houpala šibenice a u spánku mu držel šéfko EUnacistů pistoli. Nevěříte? A kdy a čemu věřit a kdy a čemu nevěřit? Jedni vyčítají, že Babiš podlehl vyděračům, druzí politruci v Česku mu vyčítají, že vůbec by mohl zvažovat snad krok k demokracii a tomu hnusu, jakým je sociální spravedlnost! Tož v tak radostném světě kapitalismu žijeme a zastrašení občané běhají se svými čtyřnohými antistresory po parcích s klapkami na očích a špunty v uších. "Nechci nic slyšet, nechci nic vědět!"

  OdpovědětVymazat
 11. To je jako v tom vtipu, ty nemáš křídla? Tak co machruješ? Neboli, ty nemáš svůj mozek abys ho používal? Tak se potom nediv, když sis uřízl větev pod prdelí. A o tom to je.

  OdpovědětVymazat
 12. Ještě se zeptát bílých přileb, budou donuceny odpovídat.

  OdpovědětVymazat
 13. Pane Ďoubalíku. Na Krymu jsou těsně před dokončením ne jedna, ale dvě nové tepelné elektrárny. Sevastopolská a Simferopolská. Kromě toho je už v provozu pět velkých fotovoltaických elektráren. Nejnovější z nich ve Vladislavovce a je největší v Evropě. Můžete si jí prohlédnout tady:

  https://www.youtube.com/watch?v=2mWtO5MWygc

  a další je v Perovo. Ta držela evropský rekord dříve:
  https://www.youtube.com/watch?v=4Szl9XOQc6A

  Na rozdíl od nás staví na Krymu tyto elektrárny jen na neúrodné, zasolené půdě. Ekology by také potěšilo, že více než třetina elektrické energie Krymu pochází z větrných a fotovoltaických elektráren.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky 20:30, alespoň jeden normáni.

   Vymazat
 14. Jo to je správné chcete dávat sankce my vám dáme větší.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.