Reklama

pátek 13. dubna 2018

Nejčistší řešení? Nové volby. Kdo se bojí?

Radim Valenčík
13.4.2018 blog autora


Stručně – důvody pro nové volby:


1. Tzv. "demokratické strany selhaly" – daly do podmínek vyjednávání požadavek, který porušoval výsledek demokratických voleb. Vše o Babišovi bylo známo.

2. Následně selhal Babiš. Pod tlakem se vyjádřil v kauze SKRIPAL tak, že podle jeho "praecox" by on sám byl už politickou mrtvolou.

3. Dokonce selhává i skutečná přímá demokracie (myslím studenty a spol. ve veřejném prostranství) – ta by měla požadovat předčasné volby, tam končí její mandát, nikoli selektivní kádrování (pak totiž vzniká otázka, kdo to financuje a kdo je kádrovák).

Kdo se těch voleb bojí:
1. Tradiční strany, které to může pohřbít:

- STAN, který se dvojnásobně vybarvil (přebarveným Gazdíkem).

- KDU-ČSL, která ví, že neumí s ničím přijít a střečkuje.

- Kalouskova TOP, které slouží Langšádlová na cestě do politického hrobu, Pospíšila není ani vidět.

- KSČM, která se má stát zdrojem doživotní renty Filipa a jeho věrných, i když se nedostane do parlamentu.

- ČSSD, která si stále myslí, že za jejím krachem není ideová prázdnota, ale lithium.

2. ODS, ve které ti chytřejší tuší, že předčasné volby ještě více posílí hledání alternativy vůči současné globální moci (které by chtěla monopolně sloužit) – jako k tomu došlo v Maďarsku a Rakousku.

3. Piráti, kteří by sice ještě více vyrostli, ale museli by si mnohem intenzivněji vnitřně vyříkat, o co jde (asi by jim to přece jen pomohlo).

4. ANO, která ví, že zásluhou Babišova (vynuceného?) úletu v kauze SKRIPAL přestala být obětí, která těží z toho, že je obětí současné globální moci, ale tentokrát se Babišova kůže medvěda bude dělit.

Docela pikantní situace.

A do toho Zeman s pozoruhodným požadavkem koalice ANO s SPD a KSČM, která nutně ANO štěpí.

A ještě sociálně demokratický "návrat" do téměř potápějící se lodi, což také vyvolá její štěpní.

Docela zajímavé, že?

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5619-nejcistsi-reseni-nove-volby-kdo-se-boji.html

31 komentářů :

 1. Z těch voličů jde strach...

  OdpovědětVymazat
 2. Nová republika by měla tematicky zaměřovat své semináře na demokratizaci Česka.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přijeďte do Vršovic a navrhněte jim to tam:
   http://www.novarepublika.cz/2018/02/15.html

   Vymazat
  2. 12:48
   Již před časem jsem sdělil vedení NR, že až bude seminář zaměřen na demokratizaci společnosti tak se ho, aktivně, zúčastním.

   Štefan

   Vymazat
  3. 13:06
   To je prima. Pokud Vám smím něco poradit, dejte svůj referát účastníkům s dostatečným časovým předstihem - to velmi pomáhá zkvalitnit diskusi.

   Vymazat
  4. 13:11
   Vím, udělal jsem chybu na semináři v Jihlavě. Nezaslal jsem příspěvek s předstihem a slovo jsem dostal až v závěru, když byli všichni unavení (někteří už vstávali ze židlí) a nebyli schopni věnovat pozornost naprosto neznámému diskutujícímu.

   Štefan

   Vymazat
 3. Nemělo by se na ty volby vybírat po stovce, protože to vypadá na nekonečný příběh, pokud to nezarazí nějaký atomový hřib. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JEDINÍ, kdo se bojí, jsou politici, kteří se bojí o svá koryta.
   Kdo musí denně živit svou rodinu,
   tomu jsou už tyto trapné pokusy o sestavení vlády zcela u prdele.

   Vymazat
 4. Tak ten Aeronet už zase jede. Je tam zajímavý rozbor poslední situace i s mapkou. Zdá se že ušáci pochopili a stáhli ocas mezi nohy. Čína manévruje u Tajvanu na podporu Rusů...

  OdpovědětVymazat
 5. kašlete na nějaký semináře na které vám chodí 50 lidí a pořád ti samí. Tím se nezmění tady zhola nic

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na semináře chodí společensky iniciativní lidé. Myslím si, že je potřeba uvědomit si skutečnou příčinu devastace společnosti. Chtěl bych se osobně zúčastňovat osvětového působení v tomto smyslu. Semináře jsou pro to vhodným prostředím.


   Štefan

   Vymazat
 6. představitelé hnutí ANO se snad úplně zbláznili !!! Proč se bojí vzít si podporu od KSČM a SPD. Ty nechtějí křesla, jen nějaké body do programového prohlášení vlády. Před volbami stačí i: museli jsme řešit jiné problémy a na požadavky KSČM a SPD prostě nezbyl čas. Tzv Demokratický blok s námi do vlády nešel, ČSSD nestačilo ani 5 křesel ministrů, tak co nám zbylo. Jejich voliči by na to slyšeli a věřím, žeby získali na svou stranu i některé voliče ODS. Pokud si ANO neuvědomí, že strany ČSSD, TOP 09, ODS, Stan a KDU-ČSL nic jiného nechtějí než nové volby od 1.vteřiny po vyhlášení výsledků demokratických voleb. Proč - protože potřebují novými příspěvky ze státního rozpočtu naplnit své prázdné kasy. A tak se bude volit znovu a znovu dokud se jejich pokladnice nenaplní. Kdyby, ale věděli , že jim do kasy nepřiplavou žádní noví kapříci , to by se jinak jejich představitelé snažili urvat nějaký ten post ve vládě, aby naplnili aspoň svoje kapsy. Mělo by být NOVĚ VOLBY = O,- KČ za hlasy voličů. Prachy pouze a jedině za řádné volby , tj. 1x za 4 roky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:37
   Proč? Protože politik, který by se opíral o SPD by musel být úplný zoufalec.
   Buďte rád, že si Pitomio také naplnil kasu. O nic jiného mu koneckonců nikdy nešlo. Kecy jsou pro hlupáky. Pitomio se rád vydává za slušného. Proč? Aby naplnil své heslo: "PENÍZE SLUŠNÝM - NE PARAZITŮM"

   Vymazat
  2. 14:37 Pane, užívání označení "Pitomio" navozuje pocit, že pitomec a zoufalec jste právě vy a že v podstatě nemáte dál co říci.

   Vymazat
  3. 14:37
   Peníze slušným - ano , ale takovým jak jsi ty -ne! Jen milion hodin prospěšných práci !

   Vymazat
  4. Anonymní13. dubna 2018 14:42
   „Protože politik, který by se opíral o SPD by musel být úplný zoufalec.“
   Nevím, co si představujete pod tím slovem „zoufalec“, ale domnívám se, že o podporu SPD se odhodlá opřít jen ten politik, který netouží jen po pochvale z Bruselu, ale kterého zajímá především život občanů České republiky. Takový by byl „zoufalec“ ve smyslu, že takových je zoufale málo. P.K.

   Vymazat
  5. 14:57

   Pane, ono se toho totiž o Pitomiovi také více říci nedá.

   Vymazat
  6. Nyní se ukáže, zda má KSČM ještě něco v sobě, nebo jde ve francouzkých šlépějích. Myšleno charakter, svědomí, jedododuše vše, co některým, nu co už i silou přežití, bylo odebráno.

   Vymazat
  7. 15:26
   S tou dutou hlavou určitě ne.

   Vymazat
  8. 14:42- Pro stoupence Kalousků, Pospíšilů, Bělobrádků,Gazdíků,Rakušanů,Farských,Langšádlových, a jiných špinavých rektálních kreatur :
   Kdybys nebyl medvědem,nestal by ses pitomcem, alias pitomiem !!!

   Vymazat
  9. Jen si urážejte Okamura je jediný vlastenecký politik.

   Vymazat
  10. 23:16

   Vážně jediný? - To je tedy dost zoufalá situace.....

   Vymazat
  11. 23:22 Který je v parlamentu.

   Vymazat
 7. Nějak mi není jasné, co si od nových voleb slibovat. Určitě bych zase volil stejně. Změnit by se mohla účast, někteří by k novým volbám již nepřišli, jiní, kteří nepřišli k prvním volbám, by třeba přišli k těm druhým.
  Ale proč takto maskovat neschopnost politiků? Dostali odpovídající zastoupení, tak je jejich (dobře placenou) povinností, sestavit vládu s programem odpovídajícím voličským preferencím.
  Pokud to ta banda vyžírků nedokáže, tak bych v prvé řadě nechal znovu přepočítat hlasy. Tam asi bude takových chyb, že by to změnilo poměr sil vyžírků a možná usnadnilo sestavení vlády. P.K.

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud nebudou, bude opět bordel v ulicích.
  Se stupňujícím napětím i bez nich.

  OdpovědětVymazat
 9. Jiří Jírovec13. dubna 2018 15:40

  Vytahovat Skripala na Babiše je nesmyslné. Jeho krok byl zjevně určen dovnitř, pro českou politickou scénu.

  Babiš se snaží vyčistit stůl od věcí, které by mu pravicová opozice mohla otloukat o hlavu. Kdyby odmítl ruské diplomaty, měl by proti sobě obvinění, že táhne (se Zemanem) Česko k Rusku.

  Stejné platí pro případ Ondráček. President sice dal k lepšímu, že stačilo, aby se omluvil, ale to je nesmysl. Pravice by pořád omílala, že omluva je neupřímná. Chtěl to předsednictví dostat.

  Filip se jakoby namíchl, že Babiš Ondráčka nepodpořil, ale muselo mu dojít, že nebylo v zájmu KSČM, aby se dokola mluvilo o tom, jak ta komunistická mlátička bila naše děti.

  Babiš je v nevýhodné situaci, protože nemá oporu v mediích.

  V Česku neexistuje novinář, který by si troufl zkoumat, jak vlastně funguje MV. Jestliže Babišovi oponenti tvrdí, že ANO nesmí ministerstvo mít, pak naznačují, že to je instituce, která se dá manipulovat. V takovém případě ale musí platit i obava opačná, totiž že ministerstvo mohla manipulovat ČSSD, když byla u moci. Například když ČSSD bojovala proti Babišovi a Chovanec měl MV pod palcem.

  Proč se media neptají, jak daleko je soud kvůli Čapímu hnízdu. Z obchodního hlediska přece jde o jednoduchou, dávno známou transakci, která nemá konec někde v daňových rájích.

  Udání přišlo již v roce 2015. Že bylo anonymní, to nikoho nevzrušuje. Kde jsou právní rozbory, proč se media nezabývají skutečnou podstatou věci, totiž tím, že šlo o selhání kontrolních mechanismů, tedy institucí, které žádost o dotaci přezkoumávaly.

  Brzdí celý případ neschopnost dozorujícího státního zástupce? Že to nejde rychleji? Vzpomínáte, že Ukrajinka, která protestovala při presidentské volbě byla okamžitě odsouzena a druhý den byla na Ukrajině.

  Myslím, že se pan Valenčík mýlí, když si myslí, že Filipovi na volebním výsledku nezáleží, hlavně když bude mít z KSČM "doživotní rentu". Komunisté potřebují prolomit izolaci tím, že se budou, byť nepřímo, podílet na moci.

  U SPD to je to samé. Okamura oznámil, že jeho strana netrvá na tom, aby bylo možné zorganizovat referendum o EU a NATO mimo parlamentní instituce a jejich schvalovací proces. V mediích je o tom ticho po pěšině.

  Teď prý chce ČSSD opět vyjednávat. O čem? Co se změnilo? Má Hamáček se Zimolou zajištěné hlasy předsednictva a sjezdu, které již s ukončením jednání s ANO souhlasily.

  Možná jde o to oslabit Babiše před volbami, pokud k nim skutečně dojde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jooo?

   No, nevím kolik Ti platí ten ..., no víme co je zač.

   Jen, aby se nezapomělo, demagogu:
   https://www.novinky.cz/domaci/467321-babis-vyhostime-ruske-zpravodajce-kdo-si-mysli-ze-jim-jde-o-dobro-cr-seredne-se-plete.html?sznhp%3Drss

   Vymazat
  2. Ministerstvo vnitra - stále probíhá šetření kolem privatizace OKD. Kdo má obavy?

   Vymazat
  3. Anonymní13. dubna 2018 15:50
   Babiš tam tvrdí, že „je potřeba držet kabinu“. To je perfektní, takový dynamický.
   Ale vzato střízlivě, tak říká, nejsme suverénní země, ani to nemá cenu zkoušet. Alespoň ne pro mě a pro Agrofert.
   Podobné to je s podporou SPD. Jak řekla Jourová, těžko bych to v Bruselu vysvětlovala, určitě by potom ke mně nebyli tak vstřícní. To je, o co se jedná – o koryta politiků, kteří ač jsou z Česka, tak zastávají zájmy své bruselské kariéry. Osud země a ztrátu její suverenity, považují za nezbytnou a přijatelnou daň své kariéře. P.K.

   Vymazat
  4. Pane Jírovče díky, jste jedním z těch co drží nad vodou názory rozumu v moři špinavé
   stupidity.V.J.Horák

   Vymazat
 10. Nejčistší řešení
  je zbavit současné politiky legitimity.*

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.