Reklama

sobota 28. dubna 2018

Německo: Nástup další totality a policejního státu? Útok na svobodu, jaký tu dlouho nebyl. Stasi je zpět - a ještě nekompromisnější. Umíme si vzít poučení? Hýčkaní migranti si zatím vesele znásilňují

Autorka Judith Bergman
Judith Bergman
28. 4. 2018 GatestoneInstitut, překlad ProtiProud
 

Judith Bergman popisuje současný návrat totality k našim západním sousedům, jenž jde ruku v ruce nárůstem migrantského násilí představujícího čím dál větší hrozbu i pro nás 

 

Nový německý cenzurní zákon, který uvedl v život cenzuru na sociálních mediálních platformách, vešel v platnost 1. října 2017. Vyžaduje po mediálních platformách, jako je Facebook, Twitter a YouTube, aby jménem vlády cenzurovaly své uživatele. Společnosti vlastnící sociální média jsou povinny smazat nebo zablokovat jakékoliv "trestné činy" do 24 hodin od jejich zveřejnění – nehledě na to, zda je obsah fakticky přesný nebo ne. Ve složitých případech je na nápravu povoleno až 7 dní. Pokud náprava nebude zjednána, tak je německá vláda může pokutovat až 50 miliony Euro.

Až do 1. ledna 2018 však nebyl tento zákon plně vymáhán, aby měli provozovatelé čas připravit se na svoji novou roli coby privatizované myšlenkové policie německého státu. Platformy sociálních médií teď mají moc utvářet formu současného politického a kulturního směru rozhodováním, kdo bude promlouvat a co bude sdělovat.

S chutí do toho


Od 1. ledna 2018 začal být zákon okamžitě prosazován. Twitter začal zablokováním účtu představitelky Alternativy pro Německo (AfD) Beatrix von Storch na 12 hodin, poté co tweetovala následující text jako odpověď na přání k novému roku, které vydala kolínská policie v arabštině.

"Co se k čertu děje v této zemi? Proč oficiální policejní stránka tweetuje v arabštině? Myslíte, že je to za účelem utišení barbarských hord muslimských mužů páchajících hromadná znásilnění?"

(Během silvestrovského večera roku 2015 v Kolíně nad Rýnem více než 1.000 především muslimských mužů sexuálně obtěžovalo přibližně 1.200 žen).

Beatrix Von Storch byl také zablokován její Facebookový účet poté, co tento tweet zveřejnila i na Facebooku. Facebook jí sdělil, že její příspěvek odporuje německému zákonu, protože obsahuje "podněcování k nenávisti".

Tím to však ještě neskončilo. Kolínská policie podala trestní oznámení na Beatrix Von Storch pro "podněcování k nenávisti", které je trestné podle § 130 německého trestního zákoníku. Podle policejního prezidenta kolínské policie Uwe Jacoba jsou tweety v různých jazycích důležitou součástí komunikační strategie policie:

"Tato kampaň byla většinou lidí opravdu dobře přijata – ovšem, někteří byli znepokojeni faktem, že jsme tweetovali v arabštině a v perštině – to byli velice prominentní pravičáci, kteří poté měli potřebu vydávat tweety, které podněcovaly k nenávisti. Prostě jsme podali trestní oznámení."

Policejní stát


Všimněte si lehkosti, se kterou policejní prezident uvedl, že podal oznámení za cílem umlčení politického oponenta vlády. Takto se autority chovají v totalitních státech: Pomocí cenzury a trestních oznámení umlčují hlasité kritiky a oponenty vládní politiky, např. Beatrix von Storch, která ostře kritizovala migrační politiku kancléřky Angely Merkelové.

Zatímco by tato politika nepochybně získala německým představitelům mnoho bodů u dřívějšího Stasi režimu ve Východním Německu, s velkou pravděpodobností protiřečí Evropské úmluvě o ochraně lidských práv, jejímž je Německo členem, stejně jako judikatuře Evropského soudu pro lidská práva. Článek 10 Evropské úmluvy o ochraně lidských práv říká:

1. Každý má právo na svobodu projevu. Toto právo zahrnuje svobodu zastávat názory a přijímat a rozšiřovat informace nebo myšlenky bez zasahování státních orgánů a bez ohledu na hranice.

2. Výkon těchto svobod... může podléhat takovým... omezením nebo sankcím, které stanoví zákon a které jsou nezbytné v demokratické společnosti v zájmu národní bezpečnosti, územní celistvosti nebo veřejné bezpečnosti, ochrany pořádku a předcházení zločinnosti, ochrany zdraví nebo morálky, ochrany pověsti nebo práv jiných, zabránění úniku důvěrných informací nebo zachování autority a nestrannosti soudní moci.

V této judikatuře Evropský soud pro lidská práva prohlásil, že článek 10

... chrání nejen informace nebo ideje, které jsou chápány jako neofenzivní, ale také ty, které urážejí, šokují nebo provokují; takové jsou požadavky pluralismu, tolerance a otevřené mysli, bez nichž nemůže demokratická společnost existovat. Stejně tak jsou chráněny i názory vyjadřované ostrým nebo expresivním jazykem."

Ještě důležitější v kontextu trestních oznámení na politiky, je fakt, že podle judikatury Evropského soudu pro lidská práva:


...rozsah ochrany záleží na kontextu a cíli kritiky. V otázkách veřejného sporu nebo veřejného zájmu, v rámci politické debaty, v předvolebních kampaních... je možné silná slova a ostrou kritiku očekávat a tato bude soudem tolerována ve větší míře."

Když jsou politici vyšetřováni kvůli zpochybňování akcí vlády, stejně jako v případě tohoto policejního vyšetřování, tak už se nebavíme o demokracii, ale o policejním státu.


Špička ledovce


V souladu s novým cenzurním zákonem bylo na začátku ledna zablokováno několik dalších účtů na Twitteru a Facebooku. Jedním z těchto zablokovaných twitterových účtů byl účet satirického časopisu Titanic, který byl zablokován za parodování tweetu Beatrix Von Storch o "barbarských hordách" muslimských mužů. Privatizovaná myšlenková policie ve své horlivosti přehlédla, že Titanic si pouze dělal legraci. Zablokování účtu Titanicu vzbudilo pozornost některých politiků – o téměř tři měsíce později, co vstoupil zákon v platnost – a ukázalo problematickou povahu zákona. Zákon kritizovala také předsedkyně strany Zelení Simone Peter a také hlavní sekretářka FDP Nicola Beer. Nicola Beer prohlásila: "Tento zákon je zprzněný a musí být nahrazen nějakým decentním zákonem."

Dalšímu politikovi, Martinu Sichertovi z AfD, poslanci Bundestagu za Norimberk, byl smazán facebookový příspěvek za porušení "standardů komunity". V tomto příspěvku, který obsahoval odkazy na faktické zdroje, se snažil mimo jiné připoutat pozornost ke způsobu zacházení se ženami v Afghánistánu. Stejně tak upozornil na sexuální zneužívání dětí v této zemi.

"Je děsivé a zároveň ostudné, že náš stát znemožňuje osvětu občanů prostým cenzurováním faktických poznatků, veřejně dostupných citací a odkazů na důvěryhodné zdroje."

Martin Sichert a Beatrix Von Storch jsou jen ti nejznámější lidé, kteří byli na sociálních sítích umlčeni. Je bezpočet dalších, jejichž příběhy se nikdy v médiích neobjeví.


Totalita je zpět


Podle cenzurního zákona může o smazání příspěvků požádat provozovatele sociální sítě kdokoliv, i pokud jej takovýto příspěvek žádným způsobem osobně neuráží. Pokud provozovatel sociální sítě neodpoví do 24 hodin, osoba žádající odstranění příspěvku se může obrátit na Spolkový justiční úřad; k tomuto účelu dokonce existuje formulář na jeho webové stránce. Tento úřad je zodpovědný za soudní stíhání a okresní soud v Bonnu je jedinou autoritou pro zkoumání trestní závažnosti komentářů na sociálních sítích a udělování pokut médiím, která nedodrží 24hodinovou lhůtu pro odstranění příspěvků.

Je politováníhodné, že Německo, které stěží dokáže držet krok s nebezpečím terorismu a vlnou násilné zločinnosti, vydává tolik prostředků na zamezení svobody projevu svých občanů na sociálních sítích. Spolkový justiční úřad si pronajal další kanceláře v Bonnu, aby mohl zaměstnat přibližně 50 nových právníků a administrátorů, kteří mají dohlédnout na implementaci nového zákona a zajistit, že provozovatelé sociálních sítí smažou "urážlivé příspěvky" do 24 hodin. "Bylo také nutné vytvořit nový systém řízení práce se soubory," vysvětluje Thomas W. Ottersbach ze Spolkového justičního úřadu v Bonnu.

"Toto je jediný způsob, jak zajistit, že termíny budou splněny a že bude moci být provedena statistická evaluace, protože je důležité vědět, kterým operátorům (sociálních sítí) se stížnosti hromadí a kde jde jen o izolované případy."

Starý německý policejní stát je zpět.


Související:


26 komentářů :

 1. Vše je to o hloupém voliči, co si zvolili, to mají, vůbec je nelituji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili. Poměrně hojně rozšířený citát, ale pravdivý. "Politické strany" jsou v současné "západní demokracii" jen ekonomické projekty k dojení občanů a státu. Západní "politici" spravují zájmy SVÝCH sponzorů a zájmy SVÉ. Proto ty uvozovky. Politika je správa věcí veřejných, ne soukromých. Demokracie je vláda většiny, ne soukromých korporací a osob. Proč se ale zabývat demokracií, když v ní nežijeme?

   Smazat
  2. Váš "hloupý volič" se rozhoduje podle informací, kterých se mu z mainstreamu - čili médií ovládaných pracháči - nedostává.

   I ČT a ČRo jsou ovládány pracháči - skrzevá jejich poslušné služebníky.

   Smazat
  3. A koho tak asi mají lidé volit? Copak u nás je to jiné. Obyčejní lidé s minimem znalostí o fungování a manipulaci mocenských elit a proti nim v Americe vyškolení manipulátoři, kteří snadno zjistí, kde je na voličském poli volné místo (v daném případě nezkušená, ale již z principu vzpurná mládež, mající a to, že sežrala veškeré moudro) a následně naprosto primitivními metodami ji natolik zpitomí, že podpoří naprosto virtuální, fakticky neexistující stranu (TOP 09), jejíž členstvo tvořil odpad z různých politických stran, odkud je vyhodili. A světe div se, díky studentům se tohleto nic dostalo do parlamentu, když si jako erb vystavilo pomateného aristokrata. Je snad někde lepší případ naprostého úpadku českého školství?

   Smazat
  4. Ve srovnani s bestialnimi zlociny vsude ,v civilizovanem svete , ktery nema jiz dlouhe trvani , je snaha o potrestani Asange pohym vysmechem zkorumpovane prokuratorske a soudcovske spravedlnosti v EU !!

   Smazat
 2. Popisovaný stav
  v současném Německu umožnili opět sami občané - disciplinované ovce, které v podzimních volbách minulého roku dali své důvěřivé hlasy stranám, likvidujících německou identitu a vlastenectví.
  ANI masivní invaze vetřelců v roce 2015 nezviklala onu rozhodující většinu Němců v přesvědčení, že to zvládnou.(A.Merkel - Wir schaffen das)

  Do zatuchlého Bundestagu sice vstoupila nová strana -AfD, která ale nemá odpovídající většinu k tomu, aby na stavu něco změnila,natož prosadila. Ostatními stranami je ignorována a zesměšňována.Že tento postoj vnímá i šest milionů voličů AfD, si staré strany nepřipouštějí...

  Tehdejší ministr vnitra, Heiko Maas, který horlivě nový zákon podpořil,se ukázal jako zdatný úředník,takže nyní zastupuje Německo ve funkci ministra zahraničí.
  A tento ministr,vizáží tolik podobný jistému A.Eichmannovi,
  samozřejmě podporuje solidárně všechny lži a konstrukce Britů ve věci otravy, včetně lživé provokace o chemickém útoku v Sýrii.
  Naskočit na protiruskou hysterii mu nedělá žádné potíže,
  vždyť ti oškliví Rusové by se měli nakonec omluvit, že vyhráli válku a zabili při tom tolik jeho nevinných příbuzných z rodiny.
  Je opravdu smutné vidět na vlastní oči,jak se Německo za poslední necelé tři roky změnilo.
  Při návštěvě jakéhokoliv města, kde jsou přítomni vetřelci, vidíte hloučky postávajících Arabů, Afričanů
  a jiných ne německých etnik, pokřikujících na kolemjdoucí ženy,všude se povalují odpadky,chodci se sklopenými hlavami se snaží vyhnout svým novým spoluobčanům, ve vzduchu cítíte napětí, které tady dříve nebylo... (Erfurt a Halle, 10.-12.04.2018)
  Mně napadá jediné - jak dlouho si to ti Němci ještě nechají líbit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DNA neošulíš, že ano.

   Němci a jejich dobyvačná, nadřazená rasa se již předvedla v obou světových válkách. Německý Bundeswehr je stejným poskokem amerických zločinců, jako ta armáda česká.
   Pořádek v Německu garantuje téměř 40 tisíc amerických okupantů, neboť i v Německu byla zrušena povinná vojenská služba a ze stavu bývalé tak zbyly stejné pahýly, jako z té české.
   Vojáci Bundeswehru,
   jsou na jakýchsi misích v Mali, Afghanistánu,
   kde plní pod taktovkou amerických zločinců stejné úkoly, jako armáda česká.
   Všem "spojencům" v NATO je vtloukáno do těch zelených makovic,že jediný nepřítel je Rusko, neboť Rusko ohrožuje světový mír.

   Ale blbí Němci si nějak nechtějí ten Stalingrad zopakovat...

   Smazat
 3. Pokud jde o cenzuru u nás, mám humorný příspěvek. Na AC24 jsem v jedné větě napsal jméno guvernéra Kalifornie a bystrý cenzor prostředek tohoto jména smazal a nahradil závorkou s tečkami. Takže význačný americký politik a herec se u nás jmenuje Schwarze(...).Aby to neurazilo méně umyté jedince. A pokud jde o policejní stát, vřele doporučuji podívat se na nejapný sitkom "Policie v akci". Občanům je pomocí něho vsgouváno do myslí vědomí, že policie může všechno a občan nic. Nemá význam počítat, kolikrát vstoupili policajti neoprávněně na soukromé pozemky a do bytů, kolikrát bezdůvodně perlustrují osobu jen na žádost kolemjdoucího a omezují ji v pohybu,atd. Řeší věci, do kterých státní policii nic není, např. s rodičem plnoleté dcery vstupují do cizího bytu, kde dcera žije s přítelem a jeho rodiči a nechce se vrátit domů ...Šokem bylo tento týden, kdy policisté "řešili" spor o darované kolo mezi bývalými milenci. Při rozhovoru s mladíkem se totiž na něj policisté nenadále vrhli, povalili ho na zem, zkroutili mu ruce, klekli na hlavu a nasadili pouta. Následně to vysvětlili tím, že se jadnomu z nich zdálo, že mladík zaujal během klidné řeči bojový postoj. Tento seriál-sitkom je jediným školením pro naše nové 18ti leté policisty bez středního vzdělání, takže se na podobné zákroky můžeme těšit všichni. Velký bratr pečuje o naše dobro.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Policajti nemůžou všechno. Kdyby se jednalo o migranta, nikdy by se neopovážili se ho dotknout slovně ne ho fyzicky pacifikovat.

   Smazat
  2. jo jo Cernejnegr

   Smazat
 4. Je to jednoduché, až příliš. EU se může udržet jedině zavedením přísné státní diktatury, bruselských elit. A na tu "komunistickou" se bude jenom tiše vzpomínat, pokud bude mít ještě kdo.

  OdpovědětSmazat
 5. Titalitární stát v přímém přenosu - Velká Británie rozhodla. Malý Alfie Evans pred chvíli zemřel. Možná na nedostatek tekutin.

  OdpovědětSmazat
 6. NEDEJTE SE MÝLIT.CENZURNI SEZNAMY VYTVOŘENÉ ČSSD MINISTERSTVEM VNITRA UŽ BRZY YAČNOU FUNGOVAT

  Námizvolená polit třida tzv sprostých Šmejdů necouvne a jak to vidime i u tohoto přispěvku,který byl už několikrát vzmazán začiná fungovat i tady.
  To je pomsta za to,že jsme zahájili publikováni

  NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ?

  OdpovědětSmazat
 7. RADUJTE SE OBČANÉ VOLIČI SE DOČKALI HUMANISTICKÉHO BOMBARDOVÁNI INTERNETU UŽ DNES

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připravovaný teror tzv humanistů nemá mantinely
   a bude se zcela určitě stupnovat,

   Přestaly nám tu fungovat,možná na výstrahu některé funkce tohoto webu.
   Po zmáčknuti anonymni se přislušná kolonka nechtěla vyplnit a aplikace přestala fungovat TEXT BYL SMAZÁN GOOGLEM.
   Dále přestalo fungovat tlačitko "odpovědět",nebylo možné dále opravovat chyby,ale za to bylo vidět jak cenzor kontroluje text zpomalovánim textu slovo od slova a DALŠI BOMBONKY

   NEVIME TU ZDA TENTO TEXT NEBUDE SMAZÁN NEBOT OD POLITICKÉ TŘIDY SPROSTÝCH ŠMEJDŮ MŮŽETE BRZY OČEKÁVAT JEŠTĚ VĚTŠI PODRAZY NEŽ SI DOVEDETE DNES PŘEDSTAVIT od diktatury humanistů potažmo islamistů,která bude využita k tmu,aby většině byla pošlapána jejich lidská práva a to terorem menšiny!
   Na to vemte jed!
   Zcela jistě jim docházi,že jejich nemorálni NEOMARXISMUS falešné spodiny prý humanistů docházi,že mohou být poraženi jen správnou DOKTRINOU

   DIKTATURY SLUŠNÝCH OBČANŮ VOLIČŮ,
   kteři jak se zdá mohou brzy akceptovat svou ideologii s pracovnim názvem SOLIDARISMUS,který je podporován

   NÁRODNIM PROGRAMEM přičemž to vypadá,že je ty jeho body jsou fakt silné kafe!

   Smazat
 8. U NAS nejvic siri nenavist Česka televize.Kdy ji uz zrusi ???!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Hitlerizmus nastupuje

  OdpovědětSmazat
 10. Co si Němci zvolili to budou mít .
  Možná se jim to bude líbit . Hlavně aby Merkelová , Junker a další bezdětní nevnucovali našim rodinám co musíme dělat .
  Marcel

  OdpovědětSmazat
 11. Jak dlouho budeme čekat na propláchnutí čt .

  OdpovědětSmazat
 12. P.Radosto ironie je pěkná věc, někdy i vtipná, ale v tvém podání je to neuvěřitelná ptákovina. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 13. A Švédsko:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spisovatelka-Janouchova-zasila-dalsi-desive-svedectvi-ze-Svedska-Ucitelum-uz-se-bezne-vyhrozuje-smrti-Ze-skol-odchazeji-vlada-je-chce-nahradit-imigranty-533862

  OdpovědětSmazat
 14. Radosto pis znovu ! Nez to smazou tak si to nekdo precte.

  OdpovědětSmazat
 15. No jo skopčáci to vydrží do konečného řešení doufám že jejich poskoci to začnou praktikovat ve svých státech.

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. Germánsko-sionistické lži Judity B. jsou ODPORNÉ !

  Že Stasi je zpět?!
  Taková kravina!
  Vážně nechápu, drazí soudruzi a soukmenovci z načalstva Nové Republiky, proč šíříte takové germánsko-sionistické lži!

  Což nejste SKVĚLÍ komunisti a putinisti? No jste, jinak by vás FSB neautorizovala k osvětové činnosti, že.
  Však to doslova ČIŠÍ z téměř každého článku Nové Republiky, že chcete CO NEJVÍC urychlit osvobození naší vlasti od zpuchřelé euroamerické civilizace a evropských hodnot!!!!

  A vy, po tak GIGANTICKÉ práci pro mír a socialismus-putinismus-babišismus, publikujete takovou jedovatou slinu kudrnaté Judity …
  Vždyť přece Stasi AKTIVNĚ ZABRAŇOVALA obnovení kapitalismu a demokracie!
  A jakmile bude obnovena, tak opět bude AKTIVNĚ LIKVIDOVAT všechny evropské hodnoty!
  Ano, Stasi, stejně jako naše StB, byla PŘÍMÝM potomkem slavné KGB, almy mater Velikého Putina, BJJP!!!

  Taková instituce nikdy, opakuji NIKDY, nebude hájit ŽÁDNÉ evropské hodnoty, např. asyl pro uprchlíky.
  Taková typicky socialisticko-putinská organizace naopak emigraci a imigraci aktivně ZABRAŇUJE, myslím samozřejmě imigraci z a do vlastní země, a do ostatních zemí socialistické soustavy.
  Imigraci nepřizpůsobivých do zemí nepřítele naopak PODPORUJE, v rámci boje za šťastné zítřky, to dá rozum.
  Prostě: Jakmile bude Německo osvobozeno od NATO, EU, kapitalismu a demokracie, tak obnovená Stasi ochrání německé pracující TAK DOKONALE, jako je v NDR chránila až do r. 1989.

  A Judita B.? Tato prolhaná propagátorka evropských hodnot bude podrobena naší klasické převýchově, po níž vyjde na svobodu jako uvědomělá budovatelka socialismu a ostatních našich západoasijských hodnot.
  Ano, tak je to prosté a jasně narýsované.

  Na shledanou v lepších časech, po osvobození Evropy nepřemožitelnou Slovanskou osvoboditelskou armádou!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.