Reklama

středa 25. dubna 2018

NI má podezření, že Pentagon lže o schopnostech ruské vzdušné obrany!

Americká předražená stealth technologie

- kou -
25. 4. 2018 nationalinterest.org, překlad PrvníZprávy
Zaměstnanci Pentagonu záměrně podhodnocují účinnost ruských raketových systémů, aby odradili Turecko od nákupu protiletadlových raketových systémů S-400, napsal The National Interest.


V publikaci jsou citováni američtí úředníci, kteří tvrdí, že zbraně ruské produkce ze strany syrské armády údajně nemohly během 14. dubna odrazit jediný úder USA a jejích spojenců. Navíc pracovníci amerického ministerstva obrany poukázali na to, že Rusko nepoužilo svoji obranu při nasazení raketových úderů na území Sýrie.

Nicméně, jak uvedl časopis, prohlášení Pentagonu o „neúčinnosti“ S-300 a S-400 jsou v rozporu s mnohamiliardovými náklady USA na technologii stealth, aby se obešly ruské systémy protivzdušné obrany, a mohou být zaměřené na přesvědčování svého spojence v NATO Turecko nekupovat od Moskvy S-400.

„Pokud přijmeme tvrzení Pentagonu, že ruská vzdušná obrana je zcela neúčinná, tak proč Spojené státy investují stovky miliard dolarů do stealth technologie? Argument používaný k ospravedlnění nehorázných nákladů na letadla typu „stealth" se jednoduše vypařil, protože hrozba, která měla být potírána, neexistuje,“ napsal ironicky a pobouřeně National Interest. A uvedl příklady: doposud společnost Northrop Grumman vynaložila na B-2 Spirit více než 45 miliard dolarů a společnost Lockheed Martin na vývoj F-22 Raptoru téměř 67 miliard dolarů. Mezitím program F-35 Joint Strike Fighter stál společnost Lockheed Martin 406 miliard dolarů a Northrop Grumman bude stát B-21 alespoň 56 miliard dolarů. A žádné z těchto čísel nezahrnuje náklady na údržbu těchto letadel.

Ruské S300 se rozvíjejí v palebném postavení

Odborníci vyjádřili přesvědčení, že na příštím slyšení amerického senátního výboru pro obranu a bezpečnost, se Pentagon se opět rozpovídá o nebezpečí S-300, S-400 a dalších prostředků ruské systémy protivzdušné obrany aby odůvodnil své programy a rozpočty.

V polovině března Spojené státy, Velká Británie a Francie pod vymyšlenou záminkou odpálily více než stovku raket, z nichž 71, podle Ruska, odrazila syrská vzdušná obrana. V důsledku útoku koalice nikdo nezemřel a škody na zemi byly také relativně minimální. Rusko odůvodnilo nepoužití své síly tím, že útoky byly mimo zónu odpovědnosti ruské vzdušné obrany.

Minulý prosinec Rusko a Turecko podepsaly smlouvu o půjčce na dodávky S-400. Ankara koupí dvě baterie protiletadlové raketové soustavy. Dohoda vyvolala hrubou nespokojenost Washingtonu, který uvedl, že je připraven nabídnout turecké straně alternativní protiletadlové raketové systémy „slučitelné s normami severoatlantické aliance". 
 

19 komentářů :

 1. V publikaci jsou citováni američtí úředníci, kteří tvrdí, že zbraně ruské produkce ze strany syrské armády údajně nemohly během 14. dubna odrazit jediný úder USA a jejích spojenců. - Kluci by se měli podívat Youtube - tam najdou videa se sestřelením amerických raket. Nějak, klucí americký, nevydali mapu se zásahy - že by nevěděli kam stříleli? Nebo nechtěli potvrdit počet sestřelů Syřany ? Lidi si top filmovali a jsou to různé situace při sestřelování raket Američanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ale, naletěl jste fejkovým videím. Tolik se toho hovořilo o tom, že přez syrské nebe nepřeletí ani vrána bez ruského svolení a nakonec se Rusové úplně sesypali. USA si ověřili, že pokud budou chtít, sestřelí si cokoliv. Přečtěte si zprávu Pentagonu na jeho oficiálních stránkách a přestaňte blouznit. Právě na základě této akce, zůstává Západ v Sýrii, aniž by se vzrušoval. Oni vědí, že Rusy odtud vytlačí podobrém nebo pozlém. Asad to má spočítané.

   Smazat
  2. Pro A 20:53 h:
   Člověče, Vy to snad myslíte vážně!
   Tak to se asi podle Vás, Syřané doteď "ustrašeně krčí v protiraketových krytech.."
   Pavel p

   Smazat
  3. P.S.:
   "..Podle Vás a Pentagonu.."
   Pavel p

   Smazat
  4. 20:53, ty jsi dobrá dylina, prý se rusové sesypali. Přestaň sledovat holyúdské sračky, jsi vážně poškozen. Zpráva Pentagonu, je jako komický článek do Dikobrazu. Hovno trefili a utratili obrovské miliadry. Dej si jednoduchou otázku, pokud máš mozek: jakou má užitná hodnota zničení a cena vystřeleného tomahawku? Ruský vzdušný okruh nebyl narušen ani jednou vypálenou raketou, proč odkrývat pozice, stačí to sledovat. tobě jako blbovi to nic neříká.

   Smazat
 2. Pročpak by Pentagon nelhal, když je v tom dlouhodobě cvičený a jde o peníze, moc peněz.

  OdpovědětSmazat
 3. Zkrátka a dobře o Ruských zbraňových systémech Pentagon musí lhát, protože kdyby řekl pravdu, tak by v USA vznikla taková panikla mezi lidmi, jakou ještě armádní a politické špičky v dějinách USA nezažily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže Pentagon nelže, sorry jako. Teď akorát budou muset přeskupit svoje síly a na jejich místa v plné válce nastoupí namísto DAEŠ Arabské země. DAEŠ se Americe podařilo zničit, navzdory tomu, že je Rusko podporovalo celou dobu od jeho vzniku ve městě Mósúl.

   Smazat
  2. pentagon , ten nikdy nelze , to uz je znamo z historie :D ty pako ...

   Smazat
  3. 20:57 jsi snad pod drogama nebo jsi vážně idiot? Prý americe se podařilo zničit Daeš, který je zástupnou armádou pindosů. Homokládo Jando, jsi usvědčen.

   Smazat
 4. Turecko nic nekoupí. Nejsou blázni, aby nahradili Partioty nějakým šuntem. Indie taktéž odstupuje od předběžných smluv a nejnověji i Egypt poté, co si nejnovější ruské PVO neporadilo s chytrými Tomahawky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kde jsi k těmto blábolům přišel ?

   Smazat
  2. V médiích.

   Smazat
  3. Myslíš ty Patrioty, co si na ně stěžovali Izraelci?

   Smazat
 5. Jen jde o velké prachy tak musí lhát jako lživé reklamy.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak kdyz oni zuri,ze Turecko kupuje jen dve baterie S - 400,tak by meli naschval koupit tech baterii 10 a byl by klid...Ja bych to udelal okamzite...

  OdpovědětSmazat
 7. Věci se mají asi trochu jinak. Všechny současné moderní zbraňové systémy mají kouzelný knoflík, kterým se dají na dálku výrobcem vypnout. K prodeji do zahraničí dává zpravidla souhlas vláda země původu. Pokud by mohlo dojít, že by americké zbraně mohly ohrozit americké vojáky, stane se z amerických protiletadlových raket maximálně silvestrovský ohňostroj. Pokud vůbec vzlétnou.
  Diverzifikací výzbroje se turecká armáda stane mnohem více nezávislou, když už si tyto zbraně nedokáže Turecko samo vyrobit. Proti Rusům může použít americké, proti Američanům ruské rakety.
  Jenom na ukázku, "naše" gripeny máme jenom pronajaté a v nájemní smlouva zakazuje jejich používání v zahraničí. Pokud mají letět v rámci ochrany vzdušného prostoru NATO do pobaltí, nebo na Island, musí velení předem požádat švédskou vládu. Pokud by tak neučinilo, stanou se z moderních stíhaček po přeletu hranice letouny pro nedělní vyhlídkové lety.
  A podobně to funguje u nových tanků i u protiletadlových komplexů.

  OdpovědětSmazat
 8. Ruské obranné prostředky jsou 1 000 000 x lepší než agresivní zbraně USáků!

  A vždy byly: Všichni víme, my komunisti a putinisti, jak KOLOSÁLNĚ nejlepší je největší dělo vsjevo mira, legendární Car-puška.
  No ano – vyráběly snad Spojené státy lepší děla, koncem 16. století?
  No nevyráběly, a sebehalasnější USácká propaganda nás nepřesvědčí o opaku, nás roduvěrné Čechy a Rusy.

  A co takový PYRAMIDÁLNĚ dokonalý Пулемёт Ма́ксима? Vždyť USÁci byli z této ruské obranné zbraně tak na větvi, že ji sprostě (typicky USácky sprostě) okopírovali!!!

  A co GIGANTICKÝ rusko-sovětský letadlový krejser Адмирал Флота Советского Союза Кузнецов?
  Najdeme snad něco tak ÚŽASNÉHO v celé té „slavné“ US Navy?!
  No nenajdeme, to dá rozum nám všem roduvěrným Čechům a Rusům, nám Západoasiatům.

  Proto si nyní všichni zazpívejme krásnou a dojemnou píseň o nás komunistech, nás budovatelích Sovětského svazu a Velikého Ruska, Matky-Vlasti všech opravdových Slovanů: Komunisté, složil a pěje soudruh Statis Prusalis.

  Ano, národ Nesmrtelného Lenina + Velikého Putina, BJJP, vyslal svého soudruha do kosmu, a z nebe sbije JAKÝKOLI USácký útočný stroj.

  Союз нерушимый республик свободных
  Сплотила навеки Великая Русь.
  Да здравствует созданный волей народов
  Единый, могучий Советский Союз!  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.