Reklama

neděle 15. dubna 2018

Nová taktika zoufalců volá: "Putin je zbabělec"

15. 4. 2018, P. Ďoubalík

Když se nepodařilo udělat z V. Putina toho nejstrašnějšího z diktátorů a agresorů, byla zvolena nová taktika, přesně opačná. Podle jednotné metodické brožurky začali všichni volat v určený čas ze všech škvír, že V. Putin je příliš měkký, že nedodržel slib, že je srab atd a atp. 

Kdo viděl nový ruský seriál "Spící" (vřele doporučuji!!!), ten je plně v obraze. Je tam názorně ukázáno, jak to praktikují. Tuhle brožurku dostala "nestranná a objektivní" masmédia, v ní jsou již připraveny slogany, návrhy titulků i vět, které se mají použít v textu, instrukce mají i diskutující placení trollové, určitě jste si jich všimli i u nás na NR.

Konečným cílem toho všeho je ruský majdan. Putin jim opravdu příšerně leží v žaludku. My však buďme rádi, že existuje v tuto chvíli alespoň jeden rozumný politik na světě, který je navíc obklopen schopnými lidmi a má nevídanou podporu svého národa. Právě díky němu nám teď nesviští rachejtličky nad hlavou a máme krásnou klidnou jarní neděli.

Pro zajímavost se mrkněmež na koordinované snažení např. Seznam Zprávy + Hovinky.cz (promiňte - překlep):
zdroj: Seznam.cz

Buďme rádi, že V. Putin svým "žvaněním" a svojí "měkkostí" pomohl v Sýrii zlikvidovat teroristy a zachovává si stále chladnou hlavu. Poslední provokaci západní koalice neumím pojmenovat jinak než "hnusnou". Putin a jeho generálové zatím svůj slib splnili do puntíku. Slíbena byla razantní odplata, pokud bude zasažena ruská základna nebo zahyne někdo z jejich vojáků či policistů. A na to si dávali "udatní jestřábi" setsakramentský pozor.
Vytváření pocitu, že na Putina útočí jeho vlastní národ, že by rád skočil do další velké války, je zoufalým pokusem. A je historickou ostudou našich médií, že to poslušně šíří také.

doplněno 15.4.2018 v 16:19
„V případě, že životy našich vojáků budou ohroženy, ozbrojené síly Ruské federace přijmou odvetná opatření jak proti raketám, tak proti jejich nosičům. Akce spojené s normalizací stavu kolem syrského hlavního města budou pokračovat," uvedl Gerasimov, když komentoval informaci o přípravách provokace ve východní Ghútě.

52 komentářů :

 1. Přesně můj názor už jsem to napsal včera do komentářů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin nie je žiadny zbabelec,- aj keby USA bombardovali Rusko, určite by to len tak nenechal, minimálne - minimálne by veľmi prudko protestoval v OSN, takže na Putina pozor ! ! !

   Smazat
  2. 15:30 Aha já to zformuloval špatně napsal jsem že Putin v Sýrii vyhrál jeho jednotkám se váleční štváči obloukem vyhnuly.

   Smazat
 2. SEZNAM!!, nenajde ani to, co znám.

  OdpovědětSmazat
 3. Když ptáčka lapají
  pěkně mu zpívají.
  Jestřábí pocit síly
  je jeden z důvodů téhle válečné demokracie*

  OdpovědětSmazat
 4. Špičkují jen ti, co si myslí že by jadernou válku přežili.
  I když přežití by bylo možné, jen ten život?

  OdpovědětSmazat
 5. Ti "nejsilnější" z nás by nepřežili ani měsíc bez elektřiny - tj. bez vody, tepla, světla, nafty, hromadné dopravy, čerstvého pečiva a možná ani bez výtahu, ale dokáží zcela suverénně radit ruskému prezidentovi, aby těm šílencům závislým na "petrodolaru", kteří melou z posledního a již evidentně ztrácejí soudnost, ukázal zuby.... Damašek apod. lokality jsou pod ochranou ruské, nejmodernější protiraketové obrany. Ta místa, kam "loutky" útočili, chránili syřané obranou o 10 let starší, než jsme měli u nás v 80.tých letech. Myslím, že není co dodávat. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plošný výpadek "civilizačních vymožeností" by vedl v našich městech nejpozději po týdnu k rabování a neudržitelnému násilí - čím větší město, tím hůř. Po měsíci by to už byl boj o přežití v podmínkách chaosu. Civilní obrana včetně potřebné infrastruktury byla zrušena, armáda je k ochraně a pomoci obyvatelstvu zcela nezpůsobilá. Odzbrojení civilů zdárně pokračuje. Dle US strategie (Stratfor) je naše země součástí "sanačního pásma" od Baltu po Středomoří. Větší cenu pro ně nemáme.

   Smazat
 6. No, nikdo mě nemůže vinit z toho, že bych stál za sviněmi z USA, ale tentokrát mají pravdu ti, kteří jsou zklamáni reakcí RF. Není pravda pane Ďoubalíku, že RF řeklo, že budou jen reagovat v případě napadení jejich jednotek, Oni řekli, že budou sestřelovat rakety v každém případě. Nechtějte být jako oni a začít mlžit a lhát. To, že jsou rusové zklamáni nereakcí RF je jasné a já patřím k těm, kteří jsou také zklamáni a nemyslím si, že jsem sám. Z toho by žádná válka také nebyla a navíc právě tvrdá slova někdy na adresu nepřítele jej může zarazit. Víte pane Ďoubalíku, že to pak vypadá na to, že Putin si nebyl jist zda k chem útoku došlo. Protože co je špatného na tom bránit Sýrii i před raketami, které jsou neoprávněně vypáleny na takto sužovanou zemi a navíc neoprávněně. Mám pocit, že jste schopen za malou chvíli tvrdit, že nakonec i ten Mnichov byl fajn, když uhájil mír. Tak teď jen doufám, že z toho RF aspoň něco vytěží a bude to tak zřejmé jako chybějící vlasy na mé hlavě. Nic jiného neberu. Ivo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste špatně informován, ale váš názor vám rozmlouvat nebudu. Nechť ukáže čas...

   Smazat
  2. Putin měl reagovat razantněji již při převratu na Ukrajině, ne pak odvolat Strelkova z východu. Měl již reagovat na sestřelení MH17, v Sýrii měl ukazovat ty západní zadržené poradce a publikovat ty jejich podvody s chemickými zbraněmi. Zbytečně se nechal zahnat do kouta.Co jsou platné ty směšné lži západu, když výsledkem je jejich presentace pravdy atd. Západ neskončí a je naivní si myslet, že se pravdou podaří odvrátit zásadní střet.

   Smazat
  3. Pane Doubalík,nejsem špatně informovanejma Vy kdyby jste si dal menší práci tak těch odkazů na případnou reakci RF ohledně raket najdete mnoho. Nicméně jsem zde někde našel jednu z možností proč RF nakonec nereagovala tak jak slíbila. ˇUdajně se sUS sviněmi dohodla na odchodu jejich jednotek ze Sýrie do konce září 2018. To by pak byla jiná, ale tomu zas já moc nevěřím ač bych si to nesmírně přál. Ivo

   Smazat
  4. Pane Ďoubalíku, z reakcí lidí jako je pan Ivo si nic nedělejte. Osobně je nazývám "klávesnicoví generálové". Máte naprostou pravdu, tvrdá vojenská odpověď RF byl mokrý sen amerických jestřábů, který touto provokací chtěli docílit, aby mohli skrz US ovládaná mas média začít ječet o napadení ze strany RF a vyvolat tak konečně onen velký střet, na který si věří, protože co do počtu techniky a lidské síly jsou prostě silnější než RF.

   Smazat
  5. 12:59 Rusko zažádalo o koordinaty cílů a poslalo do Pentagonu svoje. To nevypadá že by se chystali na potopení lodí. Za ověřený a možná i jaderný konflikt Sýrie nestojí. S už vůbec ne pár baráků v poušti. Spíš to vypadalo na testy krásných nových a chytrých raket.

   Ovšem vše se může zvrtnout, další flotila na cestě a May opět vykřikovala něco o potřebě odvety.

   Smazat
  6. Před měsícem to prohlásil generál Gerasimov, najdi si to, všeználku, pokud americká soldateska zkřiví vlas jedinému ruskému vojákovi ( nikoli jenom těm na dvou ruských základnách, ale i na syrských leteckých základnách, to tam bylo zdůrazněno), tak budou Rusové likvidovat i nosiče těchto zbraní.

   Smazat
  7. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-varuje-usa-za-uder-na-damasek-bude-nasledovat-protiuder/ Pouze, když budou napadeni Rusové. Nebyli, dokonce nebyli napadeni ani Syřané, napadli akorát nějakou osamělou kůlnu, to jim odpustíme.

   Smazat
  8. Pro klávesnicového chytrolína ve 13:35
   https://cz.sputniknews.com/svet/201804117131729-rusko-rakety-utok-usa-syrie-velvyslanec-libanon/

   Tady si něco vy chytráci přečtěte a pak kecejte.
   Vaše výplody nemají žádnou cenu , prostě RF varovala, že v případě jakékoliv agrese na Sýrii budou sestřelovat rakety.Na to taky reagoval Trump o těch chytrých a krásných raketách. Je samozřejmé, že kdyby byli napadeni rusové , tak se budou bránit o tom není řeč. Šlo o Sýrii, a agresi proti ní. A už jděte k šípku vy kecalové. Jsem na straně RF a Sýrie, ale tací troubové jako jsou tady dělají NR jen ostudu. Ivo

   Smazat
  9. Po bitvě je každý generál. Když se ale blížil úder na Sýrii a Rusové tvrdili, že odplata bude tvrdá, všichni jsme měli strach.Ten však budeme zažívat mnohokrát, agresor zůstal nepotrestán a bude příště ještě troufalejší, Rusové dostali "výprask" i v RB a OSN. Nikdo rozumný nechce válku. Je ale možné, že se tady s lidmi hrají jen takové hry. U nás se hrají napříč politickým spektrem a já tvrdím vše je domluveno předem. Možná to platí i ve vztahu Amerika - Rusko.Možná, že je to oblíbena hra "kdo se bojí - nezlobí", my lidé se bojíme a tak naše politiky nezlobíme.

   Smazat
  10. Rozumím tomu, že Rusové nereagovali na další provokaci západu, vzhledem k tomu, že rakety nikoho nezabily a ani neudělaly téměř žádnou škodu (dle západních médií zničily neexistující továrny a skladiště chemických zbraní-zajímavé, že o nich nevěděli dříve-že by je vybudovali dva dne před útokem?). Navíc se rakety obloukem vyhnuly ruským základnám. Při takovém umírněném a opatrném útoku se Rusům nedivím, že nechtěli situaci vyhrocovat. Spíš ten "útok" hovoří o strachu USA vůči Rusku. Věřím, však, že kdyby byl útok opravdovým útokem a nejen divadlem, Rusko by své varování splnilo. Možná přesně o tohle šlo, zdiskreditovat Putina, armádu a vyvolat u hlupáků dojem, že se Rusové bojí. Asi se jim to částečně povedlo, ale pokud budou v provokacích pokračovat, tak to pro nás není dobrá zpráva. Co se týče dřívějších článků o tom, za jakých podmínek Rusko odpoví protiútokem, musím uvést, že jsem několikrát četl, že Rusko zareaguje v případě napadení syrského území, a nic o tom, že by to bylo podmíněno pouze napadením jejich vojáků. Chci být objektivní, a ne vybírat pouze ty zprávy, které se hodí do mého vidění světa, jak to dělají havlokavárníci.

   Smazat
 7. Stále jde o jedno, kdo začne válku. V tomto případě, ti co chtějí válku, potřebují aby mohli křičet do světa, Rusko nás napadlo. Ano jde o válku Amerika Rusko. Stále se všichni snaží aby to byl Putin ,kdo první zaútočí na západní státy. Je to hra o nervy a Putin zase obstál. Proto to divadlo. Jak berou ohledy na ruské vojáky.
  Věřím ,že Putin to vrátí jinak, také pomohl Sýrii se bránit. Dodal jim zbraně a myslím, že jich do Sýrie po tomto útoku přibude.

  OdpovědětSmazat
 8. Zoufalče Ďoubalíku, Novinky se zřejmě učí propagandu z Nové republiky

  http://www.novarepublika.cz/2018/04/jak-americane-reagovali-na-trumpovu.html

  Raději sem hoďte zase nějaké video ruských dětiček opěvující Putina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:05

   A Vy ráčíte být samouk, vašnosto?

   Smazat
  2. Pro pracovitého anonyma 13:05 - venku je jaro, právě jsem se projel 30 km našimi krásnými lesy, něco podobného doporučuji i vám. A ruské dětičky, které opěvují Putina, budou brzy, už kvůli vám. Je radost je poslouchat! Dnes jsem ale také objevil novou krásnou písničku od ještě krásnější skladatelky/textařky/interpretky, kde se mj. zpívá: "...Бабушкины сказки про любовь и отвагу,
   Где добро и правда белый свет берегут,
   Дедовы медали за Берлин и за Прагу,
   И весенний праздничный салют.
   Знаю, что все вместе мы народ,
   И счастье моё летит, и радость моя поёт...". Tak už se můžete začít těšit, Ď.

   Smazat
  3. Dnes bylo v noci i po ránu chladněji...
   Diskutujeme o věcech tvořených médii.
   Ve skutečnosti se nic nestalo
   vidí moudří lidé
   pro ostatní děj pokračuje.
   Angličtina je primitivní jazyk
   jak mluvíš
   tak uvažuješ...
   Jestřábi typu toho s rakovinou mozku
   potřebují oškubat peří a podusit v papiňáku
   Kdo kdy líčil na létavé dravce
   drží se zásady
   dobré přípravy na nalákanou finálí kořist*

   Smazat
 9. Je opravdu nutné mít v titulku ty "zoufalce"? Trochu střízlivější slovník by nebyl na škodu.

  Jinak: V Lidovkách (s odkazem na ČTK) najdeme příklad zmíněné kampaně:
  https://www.lidovky.cz/putin-celi-kritice-po-utoku-zapadu-v-syrii-je-prilis-mekky-tvrdi-rusti-obcane-18n-/zpravy-svet.aspx?c=A180415_112137_ln_zahranici_ele

  "Think tanky" a "brain trusty" budou asi muset svým zaměstnancům platit přesčasy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně přijde takové označení značně kulantní, v soukromí bych volil ostřejší výrazy

   Smazat
  2. Opravdu termínem třeba
   zainteresovaní
   nemocní a podobně bych viděl autora více nad věcí.
   Ty mediální zoufalci duševní si materiálně rozhodně nezoufají*

   Smazat
  3. Jinak panu autorovi Ďoubalíkovi
   děkuji a máte moji podporu a respekt.
   Vaše překlady bývají ojedinělé...
   ...jinak řečeno hodnocení vašich objektivních příspěvků je na titul šéfredaktora pořádných novin*

   Smazat
  4. "překlady ojedinělé"...
   "Hodnocení je na titul" ... ?!
   Zas ta zatracená čeština, co?

   Smazat
  5. Jak říkám ďlubale bez vlastní myšlenky
   zkus hospodu kde se nebojí kouřit
   a najdeš barvité podoby pravidel českého jazyka*

   Smazat
  6. Jak říkám ďlubale bez vlastní myšlenky
   zkus hospodu kde se nebojí kouřit
   a najdeš barvité podoby pravidel českého jazyka*

   Smazat
  7. Neumětelství se dnes říká barvitost?
   Nebo se jen zkoušíte schovat v davu?

   Smazat
 10. Ilona Švihlíková: "Mír je předpokladem demokracie."
  http://casopisargument.cz/2018/04/15/levice-ktera-podpori-valku-prestava-byt-levici/

  OdpovědětSmazat
 11. Tak dlouho se chodí z otázkou na Seznam, až se zajde na Google...

  OdpovědětSmazat
 12. Pro toho chytrolína, co tvrdí, že Putin říkal, že zasáhne i lodě, neříkal to Putin, ale říkal to před měsícem generál Gerasimov. Je to na konci tohoto článečku. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-varuje-usa-za-uder-na-damasek-bude-nasledovat-protiuder/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez Putina si nějaký generál ani neškrtne, chytrolíne, generál je jen Putinova prodloužená ruka.
   To je to samé jako bys tvrdil, že nějakou blbost neřekl Zeman, ale Ovčáček, chytrolíne.

   Smazat
  2. citace ruského generála: "V případě ohrožení života příslušníků ozbrojených sil Ruské federace uplatníme odvetná opatření jak na rakety, tak i jejich nositele, kteří je použijí."

   Pokud je mi známo, žádný ruský voják(vlastně ani syrský), nebyl zabit ani zraněn. Američané si dali při výběru cílů záležet, aby Rusové neměli důvod naplnit svá varování.

   Vy máte problémy i s pochopením tak snadno srozumitelných vět? Jak se potom při své mentální výbavě chcete vyjadřovat k věcem složité mezinárodní politiky, s mnoha proměnnými a neznámými?

   Smazat
 13. Ještě nepřišel ten správný čas,odpovědět USA.
  Putin nechce být odpovědný za rozpoutání 3.světové války.
  Dokážete si představit,co by nastalo,kdyby Putin jen škrábnul Americkou loď.Takhle USA předvedli,že jsou lháři,nezodpovědný vůči všem zemím,takže se jen čeká,až se chytnou do vlastní oprátky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dokážu si představit, že by si ji škrábli i sami (jako v Tonkinském zálivu), proč to neudělali, "spojenci" by jim věřili, že to je dílo Rusů. Takže lze něco podobného čekat? Myslím, že ne, oni jsou přesvědčeni, že se jim Rusko podaří rozvrátit zevnitř. Pak přijde Gorby 2 a bude vymalováno. Q.

   Smazat
 14. Díky tomu,že Putin není zbrklý a jak se říká "horkého prdu"nevypukla 3 světová.Pak by ty horké hlavy rychle zchladly pod atomovými hřiby!A jak se říká,všechno má svůj ČAS.

  OdpovědětSmazat
 15. Beze sporu je to tak, jak je psáno v blogu. Kdyby v čele RF nebyla chladná hlava, tak už zde nepíšeme žádné úvahy a máme to za sebou.

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bože toto je ale BLB.

   Smazat
  2. Pane Radosta, prooč se posmíváte lidem s jiným názorem?

   Smazat
 17. Bože, dej ať jednou v čele naší vlády stojí takový ,,zbabělec" .

  OdpovědětSmazat
 18. Dobrý den.
  Pánové, přečtěte si, prosím, článek paní Terezy Spencerové ze 14.4.2018. Dnes na PL byl jen úryvek článku a článek na odkazu. A je nutno říct, že mi po celodenním netoholickém "utrpení" zlepšila usínání po půlnoci.
  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/26094-par-poznamek-k-utoku-usa-britanie-a-francie-proti-syrii
  Pěkný den. A v té chystané písničce ruských dětí se zpívá mj., že "děda dostal medaili i za PRAHU", kdybyby někomu dělala problém ruština.
  Pěkný den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omluva.
   Prosím omluvte tu chybku ve slově "kybyby", správně má být "kdyby" a pak si ještě dovolím vysvětlit čím jsem to včera trpěla.
   Netholismus - patří mezi nové nelátkové závislosti:
   - nadměrné využívání internetu vedoucí k zanedbávání školních a pracovních povinností, sociálních kontaktů, k somato-psychickým poruchám.
   Dnes tím trpí hlavně školáci a učitelé psali, že to sice děti ví, že jsou netholici, ale je jim to jedno.
   Díky za pochopení.

   Smazat
 19. 17:10 Toho nemá cenu komentovat, stejně jako honolulua a vesmírnou civilizaci. Píšou s dovolením dr. Chocholouška.

  OdpovědětSmazat
 20. Dobrý den.
  Pánové, přečtěte si, prosím, článek paní Terezy Spencerové ze 14.4.2018. Dnes na PL byl jen úryvek článku a článek na odkazu. A je nutno říct, že mi po celodenním netoholickém "utrpení" zlepšila usínání po půlnoci.
  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/26094-par-poznamek-k-utoku-usa-britanie-a-francie-proti-syrii
  Pěkný den. A v té chystané písničce ruských dětí se zpívá mj., že "děda dostal medaili i za PRAHU", kdybyby někomu dělala problém ruština.
  Pěkný den.

  OdpovědětSmazat
 21. Já jsem tedy nebyl u toho, co kdo, čím vyhrožoval, že provede Sýrii, za inscenovaný plynový otok provedený v Dumě Británii, ani u toho, kdo čím a jak sliboval autenticky odvetu. Já nevěřím už vůbec ničemu, co jsem neslyšel, neviděl, nečichal, nehmatal a vlastním mozkem nezpracoval. Jinak kdo miluje války a zabíjení lidí, má stále na zeměkouli možnost se někde zapojit do terorismu bohatých i chudých. Ale cením si, že Putin přece jen odolal a nepotopil nějaké ty amícké lodě. Ale podobně si zatím cením i Babiše - byť jeho nevolič, že se stále, přes permanentní vyhrožování a vydírání domácími politruky od soc. dem po Ťop 09 i politruky Eunacistického Bruselu, udržuje v kondici. Někteří mu vyčítají, že podlehl novyčoku, který, jak se ukazuje ani novyčokem nebyl - my i Rusové bez tří diplomatů či špionů vydržíme. Nevím, jak by se nám ale vedlo pod vládou Kalousů, Staňknourů, Černobrádků, Fialových.... Škoda jen, že se ANO zdá myšlenka naší neutrality tak špatnou - a tedy i ANO se dere do války. To považuji za skutečný hendikem, i když jsem nebyl ani voličem SPD. Ale jak až tak bych nespěchal z Czexitem, tak s NATO bych se šel rozloučit s mávátkem na Staromák. Nevím, co to ve mně je, že nemám války rád, nemám rád vraždění lidí pro byznys, proč vůbec nevidím důvod, proč musí kapitalismus stále někoho humanitárně vraždit! A je mi trochu smutno z pocitu, že jsem v té své nenávisti k válkám sám.

  OdpovědětSmazat
 22. Veliký Putin – nejstatečnější čelověk v mire!

  Připomeňme sobě alespoň hrstku z nejstatečnějších činů Velikého Putina:

  1) Spustil se na dno mořské, a v zubech z hlubin vynesl staroruské amfory, jako nové.

  2) Sám samojediný vzletěl v motorovém rogalu, pouze s JEDINÝM pilotem, aby navedl tažné ptáky na jejich trasu k jižním mořím, na cestu, kterou jednou po zemi projdou jednotky bohatýrů nepřemožitelné Armády Ruské federace.

  3) Skolil tygra ve skoku narkotizační střelou, což nedokáže ani imperialistický slouha Chuck Norris.

  Prostě: Takového čelověka v mire nebylo od smrti soudruha Leonida Iljiče Brežněva, hrdinného nositele ČTYŘ (číslicemi 4) Zlatých hvězd Hrdiny Sovětského svazu.
  Dovoluji si předpovědět, že – jednoho krasivého dne - Veliký Putin obdrží několikátou ze svých Zlatých hvězd Hrdiny Ruské federace za STEJNÝ čin jako s. L. I. Brežněv: Za záchranu naší vlasti ze spárů kontrarevolucionářů a Euroameričanů.

  Ať věčně žije Veliký Putin, chlapák všech slovanských chlapáků, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.